Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Condica de sugestii si reclamatii (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=226)
-   -   Reprosuri pentru moderatori (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=93612)

Windom 12 May 2010 07:31

As vrea sa stiu si eu care a fost infractiunea aceea grava pentru care ALS a fost banat timp de o luna si jumatate? Nu de alta, dar vine Cannes-ul si m-ar interesa mai multe discutii legate de film si mai putine legate de legionari. Multumesc.

P.S. Pina la debanarea lui ALS ma autosuspend si eu de pe forum.

StefanDo 12 May 2010 10:06

nu cred ca leo merge la cannes si nu cred ca ar fi spus aici ceva despre ce vede acolo
dupa cum stii, in ultima vreme intra pe cinemagia doar ca sa plateasca polite

Dragomara 12 May 2010 11:29

Originally Posted by Windom:

As vrea sa stiu si eu care a fost infractiunea aceea grava pentru care ALS a fost banat timp de o luna si jumatate? Nu de alta, dar vine Cannes-ul si m-ar interesa mai multe discutii legate de film si mai putine legate de legionari. Multumesc.

P.S. Pina la debanarea lui ALS ma autosuspend si eu de pe forum.

vai, dar ce suflet bun ai tu, dragul meu!! Ţîîîîî-ţîîîî! :-O :-? Uite cum mă faci să-mi schimb părerea proastă despre tine. :"> :-* :-* :-*

Concluzie: înţeleg că până la urmă cineva a făcut ceea ce-am refuzat io în dăţile acela în care ai tot încercat să mă convingi să vorbesc despre despre o terţă persoană (care nu era de faţă, ALS). Trebuie să recunosc că la spălat creiere se pricepe mai bine decât la plătit poliţe! Acum de, mai depinde şi de creier. ;) :P :-*

PS: acelaşi mesaj de felicitare şi pentru Pitbull, evident informatul/-a e cu totul altcineva. =D> =D>

PS1: în general vb acum, primul lucrul care te discreditează în ochii mei este acela de a-i vorbi de rău pe alţii, în absenţă.

StefanDo 12 May 2010 11:55

dragomara, vezi ca vine un dus rece, si nu de sus ;)

Dragomara 12 May 2010 12:04

Originally Posted by StefanDo:

dragomara, vezi ca vine un dus rece, si nu de sus ;)

Aha, pricep e... inteligenta ta, sub formă de gheizer. :-S :-/

Ipu 12 May 2010 15:21

Stimați moderatori, ieri mi-au dispărut mesaje postate la o rubrică oarecare iar pe urmă și mesajele de protest postate de mine aici. Pe vremuri, postările care nu vă convenea erau mutate la azilul forumului. Ieri însă, ele au dispărut în neant. De ce ne umiliți ștergându-ne postările?

Dragomara 12 May 2010 15:30

@Ştefan - am vrut doar să-ţi reamintesc că legea protejează persoanele însărcinate.;) =))
Mai exact umilinţa face rău viitorului copil. =))

Amantul_Taciturn 12 May 2010 20:10

Iertati-ma ca va deranjez, dar fac si eu o intrebare. Acum cateva ore am postat ceva pe acest thread, iar acum a disparut fara urma. E drept, nu era ceva epocal, nimic important pentru tara ori univers, dar totusi ce s-a intamplat? Mentionez ca eu sunt interesat de fenomenele paranomale si nu exclud ca postul meu sa fi fost rapit de extraterestri.:-S

Judex 12 May 2010 20:15

E vreme naspa! :D

Amantul_Taciturn 12 May 2010 20:16

Pai ce conteaza? Fie vreme buna, fie vreme rea...=))

Judex 12 May 2010 20:22

=))
Hai ca-ncepe finala, ne mutam pe topicul aferent. :D

Amantul_Taciturn 12 May 2010 20:27

Nu cred ca ma uit, ca si asa mi-am pierdut vremea in polemici virtuale infecte( s-a lasat cu porcaiala grava de la cinocefal la cinocefal)! Dupa asemenea momente resimt un soi de rusine, pe care o mai atenuez doar citind ceva.:">

Dragomara 12 May 2010 20:48

Originally Posted by Amantul_Taciturn:

Mentionez ca eu sunt interesat de fenomenele paranomale si nu exclud ca postul meu sa fi fost rapit de extraterestri.:-S


Asta este cea mai tare chestie pe care-am citit-o anul ăsta pe-aici!
Mulţumesc, am râs cu lacrimi!
=)) =)) =)) =))
PS: şi io care credeam că oamenii cu simţul umorului s-au retras în cărţi, sau în serialele TV! ;) :-*

Judex 12 May 2010 20:57

Originally Posted by Amantul_Taciturn:

Nu cred ca ma uit, ca si asa mi-am pierdut vremea in polemici virtuale infecte( s-a lasat cu porcaiala grava de la cinocefal la cinocefal)! Dupa asemenea momente resimt un soi de rusine, pe care o mai atenuez doar citind ceva.:">

Am vazut. :D

corinka 13 May 2010 14:41

Originally Posted by Windom:

As vrea sa stiu si eu care a fost infractiunea aceea grava pentru care ALS a fost banat timp de o luna si jumatate? Nu de alta, dar vine Cannes-ul si m-ar interesa mai multe discutii legate de film si mai putine legate de legionari. Multumesc.

P.S. Pina la debanarea lui ALS ma autosuspend si eu de pe forum.


Si totusi, de ce a fost bannat ALS? Inca nu s-a raspuns la aceasta intrebare...

Originally Posted by StefanDo:

nu cred ca leo merge la cannes si nu cred ca ar fi spus aici ceva despre ce vede acolo
dupa cum stii, in ultima vreme intra pe cinemagia doar ca sa plateasca polite


Leo mai are si interventii, nu doar "plateste polite". Chiar daca nu merge la Cannes, poate ca ar avea lucruri interesante de spus, desi s-ar putea sa-i fi pierit orice chef, avand in vedere de ce tratament are parte.

Deci, de ce a fost bannat ALS? Cu cine s-a certat? Cine mai este bannat alaturi de el?

Dragomara 13 May 2010 15:01

Unul dintre citatele mele preferate, din Biblie, spune ceva de genul ăsta: "Nu există mai orb ca cel care nu vrea să vadă." Evident că nu despre orbirea fizică este vb aici. :(

corinka 13 May 2010 15:30

Draga Dragomara, nu stiu cum se face, dar, cand e vorba despre ALS, esti prima care sare.

Subtilitatea exemplului tau ma depaseste, tot ce pot sa iti spun e ca, fiind prea ocupata, nu am frunzarit toate sectiunile saitului, asa ca habar nu am care este motivul banarii.

Dragomara 13 May 2010 16:11

corinka - N-oi mai avea tu timp de citit :-O :-/ dar la cum îl cunoşti, poţi lesne deduce (a se citi raţiona) că nu a fost banat pentru postări în versuri, de exemplu! ;) :P

Că tot ai adus vb. de subtilităţi, alt proverb drag mie spune astfel: "spune-mi cu cine te aduni ca să-ţi spun cine eşti".

PS: că uitam, apreciez că-n lipsa ta de timp, ai totuşi vreme să-mi numeri şii urmăreşti postările. :"> :-* Din păcate sentimentul nu este reciproc. :(

Dragomara 14 May 2010 10:07

Originally Posted by Windom:

Pina la debanarea lui ALS ma autosuspend si eu de pe forum.

Am vrut doar să-ţi reamintesc sensul lui "suspenda", "auto" nu valabil în cazul tău, din moment ce io te tot văd online, nu că nu ai putea citit şi fără să te loghezi! Ăsta da, carcacter, fratele meu! :"> :-* :-* :-*

SUSPENDÁ, suspénd, vb. I. Tranz. 1. A atârna. 2. Fig. A întrerupe, a amâna, a opri temporar o activitate. ♦ A face să înceteze temporar o acțiune judiciară; a interzice temporar exercitarea unor drepturi; a amâna fără termen executarea unei pedepse. ♦ A destitui provizoriu din funcție un salariat. 3. Fig. A interzice, a face să înceteze, a suprima o acțiune. – Din fr. suspendre, lat.

Dragomara 14 May 2010 17:41

Nu e prima dată când observ asta, şi zău dacă mi-s paranoică; numai că am extrem de prostul obicei de a-mi citi/ REciti postările după (ca să nu zic înainte!) şi nu ştiu cum mama dracului se face că după ceva ore găsesc tot felul de greşeli "subite" :-O !

Iniţial am crezut că cel care face asta e doar Pitbull, unde tot ţinea să mă discrediteze.
:-& :-& :-& :-&
PS: acum văd că fanclubul a crescut. :-& :-& :-&

PS1: revin, ca să văd ce "greşeli" am mai făcut. :"> ;)

cand cineva iti editeaza postarile, i se vede semnatura in subsolul mesajului, indiferent daca e moderator, super-moderator, daniel, gabi, narcisa suciu sau dumnezeu, paranoico. si mai lasa avalansele de emoticoane, ca-s enervante (si interzise de regulament ;)


All times are GMT +2. The time now is 07:11.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.