Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Cafenea (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=233)
-   -   Revista noua: Re:PUBLIK (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=86346)

cherryblossom 12 May 2005 11:42

mda, re:gal si la million dollar baby... :hmm:

BeNnY 12 May 2005 13:41

Eu am spus ca-mi plac notele, nu cum le distribuie. De altfel, nici nu prea am avut timp sa vad care a primit re:gal si care re:miza. Dar daca au dat remiza la Hotel Rwanda e grav.

Airlight 12 May 2005 16:23

Originally Posted by Ambra Blu:

Originally Posted by Alex Leo Serban:

adica si muzica, si graffiti, si alte kestii urbane...


Acu' se zice 'grafuri', e mai trendy. Sau stencils.


Stencils, c :w00t: :w00t: l....

Ambra Blu 12 May 2005 17:33

Originally Posted by Airlight:

Originally Posted by Ambra Blu:

Originally Posted by Alex Leo Serban:

adica si muzica, si graffiti, si alte kestii urbane...


Acu' se zice 'grafuri', e mai trendy. Sau stencils.


Stencils, c :w00t: :w00t: l....


Sau chiar tag-uri.
Si inca o data nu ma pot exprima plenar, din cauza emoticoanelor astora de cacat, pe care mi-e rusine sa le folosesc. De exemplu, voiam sa pun emoticonu' cu ochelari de cul, da' arata ca un cur.

notorious 12 May 2005 22:07

o chestie defectuoasa per ansamblu la revista asta este ca nu e tocmai 'intelectually chalenging'. e cam prea 'cool' in detrimentul sau, 'fashionable', 'trendy' sau cum vreti sa-i spuneti...

BeNnY 12 May 2005 22:28

Originally Posted by Ambra Blu:

Sau chiar tag-uri.


tag-urile parca erau doar graffuri cu nickname-ul grafferului sau nume in general.

Da, e mai cool decat trebuia. Asteptam numarul viitor

Ambra Blu 12 May 2005 23:41

Originally Posted by BeNnY:


tag-urile parca erau doar graffuri cu nickname-ul grafferului sau nume in general.


Nu. Pentru mai multe informatii, adresati-va la www.4elemente.ro
In alta ordine de idei, what's wrong with being cool?

keyzer soze 13 May 2005 00:14

Being too cool is hot, not cool

BeNnY 13 May 2005 06:39

Originally Posted by Ambra Blu:

Nu. Pentru mai multe informatii, adresati-va la www.4elemente.ro
In alta ordine de idei, what's wrong with being cool?


E cool sa fie cool, dar cand e too cool, it's not very cool.

Ambra Blu 13 May 2005 07:53

Originally Posted by keyzer soze:

Being too cool is hot, not cool


In pidgin, maybe. Not in English. Being too cool is cold.
And some are neither hot, nor cool - just mild.

axiology 18 May 2005 11:33

[quote="notorious"]pro: videoclipuri, muzica de mezincescu (tipa este, zic eu, cea mai cool critica de film & muzica dupa ALS), ce-a scris chirilov inca n-am apucat sa citesc, articole despre U2 si radiohead.


pai tocmai Mezincescu e veriga slaba ! In afara de articolu cu Radiohead chiar la inceput (care m-a facut sa tresar de bucurie cand am deschis revista :w00t: ) , in rest chiar daca da dovada de ceva cultura, trage totusi nijte concluzii cam "tampitzele" :sick: (faza aia cu Manson din finalul articolului despre U2 e dee tot rahatu ).

In rest in revista articole dragutze despre muzicieni foarte buni: Interpol, LCD Soundsystem, The Streets.

i-as mai reprosa overall doza de nihilism gratuita pe alocuri, de parca "a fi cool" e sinonim cu "fuckin around" (la figurat) :sleep:

Putea sa iasa din ea o super-revista ne-comerciala (nu vad ascultatori de Jennifer lopez citind-o in ciuda articolului favorabil ei) dar se pierde ...

axiology 18 May 2005 12:01

Originally Posted by notorious:

o chestie defectuoasa per ansamblu la revista asta este ca nu e tocmai 'intelectually chalenging'. e cam prea 'cool' in detrimentul sau, 'fashionable', 'trendy' sau cum vreti sa-i spuneti...



ai pus punctul pe i ;) ! tocmai de asta ma si intristeaza chestia: putea fi cea mai "citibila" (for the young people as myself, i mean) revista de film/muzica/literatura. O asteptam de mult, a venit ...dar nu era ea... astept in continuare :((

EgoN 18 May 2005 14:59

bai, da toti ati devenit mai nou puisori de patapievici. dimpotriva, eu vreau ceva mai "nebunesc & tineresc".
iar doza de nihilism mi se pare mereu binevenita, mai ales ca-l stiu pe chirilov fan palahniuk :P

notorious 18 May 2005 16:38

Quote:

faza aia cu Manson din finalul articolului despre U2 e dee tot rahatu


da, faza aia m-a enervat si pe mine, mai ales ca sunt fan U2, iar manson ramane doar un excentric de care te plictisesti foarte usor, destinat sa-i ameteasca pe pustanii teribilisti pe vecie.

dar ma rog, nu pot spune ca sunt expert in muzica...

keyzer soze 18 May 2005 16:56

Originally Posted by EgoN:

eu vreau ceva mai "nebunesc & tineresc"


Va prezentam revista Joy, energy style si 4 trucuri magice in sex. Scapa de complexe prin fitness, 30 de atingeri care dau gata si, nou!, orgasmul de performanta.

Ambra Blu 18 May 2005 17:07

Originally Posted by EgoN:

bai, da toti ati devenit mai nou puisori de patapievici. dimpotriva, eu vreau ceva mai "nebunesc & tineresc".
iar doza de nihilism mi se pare mereu binevenita, mai ales ca-l stiu pe chirilov fan palahniuk :P


Frate, ti-am zis sa ai nitica rabdare.
Lasa lumea sa latre si pisa-te din mersul trenului pe ea.

EgoN 18 May 2005 17:11

Originally Posted by keyzer soze:

Originally Posted by EgoN:

eu vreau ceva mai "nebunesc & tineresc"


Va prezentam revista Joy, energy style si 4 trucuri magice in sex. Scapa de complexe prin fitness, 30 de atingeri care dau gata si, nou!, orgasmul de performanta.


ce spun eu si ce intelegi tu. oricum, ma bucur ca mi-ai impartasit unul din fetisismele tale.

Alex Leo Serban 18 May 2005 20:08

revista e facuta sa enerveze.
repet: SA ENERVEZE! :P :x :P :x :P :x :P :x :P :x :P :x :P :x
try to live with that.

nume 18 May 2005 20:13

Originally Posted by Alex Leo Serban:

:P :x :P :x :P :x :P :x :P :x :P :x :P :x

Profund. Cati ani ai ?

BeNnY 18 May 2005 20:19

Voia sa ne demonstreze grafic spusele lui.


All times are GMT +2. The time now is 15:26.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.