Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Cafenea (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=233)
-   -   Loc de dat cu picioru' (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=84043)

PoliFanAthic 17 Mar 2004 15:31

Ce-o sa se mai duleze astia. Acuma LPF a dat in judecata FRF. Dar, ce nu inteleg eu, cum se poate ca io stiu ce comisie a declarat nula decizia FRF refirtoare la LPF, dar in aceea comisie era si Mitica? Adica nu e normal, nu? Evident nu vorbesc despre normalitatea la romani...

Ionutz55 17 Mar 2004 20:34

nu mai dati voi inca un gol, mai degraba primiti :D

PoliFanAthic 17 Mar 2004 20:53

Cam nasol in cupa pentru Poli...imi pare rau ca nu s-a reusit mai mult, cum Gloria nu a aratat nimic mai tot meciul. :cry:

Ionutz55 17 Mar 2004 21:04

mai sus vb de rapid si ma bucur ca nu sau calificat.
in privinta ligii asta a fost o manarie, sa vazut clar ca imediat dupa ce au trecut comisile de la lpf la frf stelisti au fost suspendati. dar ce cauta dinu si becali in comisile de judecata. normal ca astia isi urmaresc interesele clubului si de aia iau suspendat pe stelisti, dar faza e ca nationala nu are legatura cu divizia a si ei o sa piarda pt ca sigur nu ii vom bate pe cehi si olandezi. si vb lui dragomir ce legatura are frf cu divizia a, doar nu ei organizeza campionatu. asta a fost manarie curata. am vazut ca lau lasta pe idiotu de iordanescu si neam dus naibi. iar pt meciul cu scotia il cheama pe filipescu si pe soava care nu a mai jucat de un an cica.
pai ce ma la nationala faci experimente?[/b]

blitz43 18 Mar 2004 09:01

Originally Posted by Ionutz55:

pai ce ma la nationala faci experimente?[/b]


dreaqu stie, poate vor sa faca o nationala de bere, ceva....

aditza2004 18 Mar 2004 09:09

Din Divizia A o sa se aleaga prafu' pt. ca a venit Ioan Becali...
El ii conduce din spate si pe Sandu si toata Federatia...si bineinteles ca cea mai dezavantajata din faza asta e Steaua care se stia ca e cu Dragomir...
Dupa chestia asta cu LPF Ioan o sa inceapa sa ii tradeze si pe aia care au fost aliatii lui si o sa vedeti ca in maxim doi ani o sa fie Gica Popescu in fruntea federatiei.
Pt. fanii rapidului:nu va faceti sperante ca o sa castigati ceva pt. ca Ioan Becali nu prea se implica...el vizeaza Federatia...sa fie seful fotbalului romanesc

marcu 18 Mar 2004 17:32

Mai dau si eu cu picioru' o data. Mai, Ionutz, chair asa de dezinvolt esti tu? Il faci "idiot" pe Iordanescu..., ma rog, probabil pentru faptul ca vorbeshte prost limba romana. Dar ce se face la gura ta, copile!!! Scrie mai putin si mai ingrijit. Mai si citeste cate ceva.

Ionutz55 19 Mar 2004 20:40

Originally Posted by marcu:

Mai dau si eu cu picioru' o data. Mai, Ionutz, chair asa de dezinvolt esti tu? Il faci "idiot" pe Iordanescu..., ma rog, probabil pentru faptul ca vorbeshte prost limba romana. Dar ce se face la gura ta, copile!!! Scrie mai putin si mai ingrijit. Mai si citeste cate ceva.


ma tu ai putine cunostinte de fotbal??
il fac idiot pe iordanescu pt ca datorita lui si a echipei fantastice de pe plaja de la buc. nu ne-am calificat. iordanescu cum zice toata lumea a avut echipa lasata de lucescu. filipescu a fost dar nu mai este un jucator de valoare. poate la 15 ani ai mei stiu mai mult fotbal decat ti-ai dori vreodata. nu va inteleg eu acolo unde nu stiu nu ma bag dar tu si benny mereu interveniti chiar daca nu va place fotbalul

ps- dupa cum vezi nu mai fac greseli de scriere poate ca nu pun cratima unde trebuie dar se intelege

BeNnY 19 Mar 2004 20:56

Originally Posted by Ionutz55:

plaja de la buc.


OMG! Avem plaja la BUC. ?! HOLY SHIT!

Originally Posted by Ionutz55:

nu va inteleg eu acolo unde nu stiu nu ma bag dar tu si benny mereu interveniti chiar daca nu va place fotbalul



In caz ca nu ai observat, maestre futbolist, nu am mai scris nimic aici de ceva timp! :o

ogto 19 Mar 2004 20:58

Originally Posted by BeNnY:

Originally Posted by Ionutz55:

plaja de la buc.


OMG! Avem plaja la BUC. ?! HOLY SHIT!


Lol... Nu e ba nici o plaja. Sa spart o teaza undeva pe o strada si a umplut una din gropile GIgantice cu apa si acuma lumea zice ca avem plaja si un mic lac... :D

Ionutz55 19 Mar 2004 21:00

bun tu nu benny dar marcu da.
si iar luati la misto topicul asta??

BeNnY 19 Mar 2004 21:01

Nu, te luam la misto doar pe tine!

Acum nu mai faci greseli ortografice-fonetice dar faci alte greseli... Nice trade!

Atata timp cat o sa gresesti o sa fie cineva acolo care sa-ti arate intr-un fel sau altul

Ionutz55 19 Mar 2004 21:04

pai daia imi esti antipatic :x .
pai zi-mi si mei greselile pe care le fac ca sa le indrept
sau greseala care o fac este ca te bag pe tine in seama?

BeNnY 19 Mar 2004 21:13

Iti sunt antipatic pentru ca-ti arat greselile?

Hehehe... nice... traieste in continuare cu principiul asta si o sa ajungi departe...

N-am chef sa polemizez si pe topicul asta ca dupa aia se supara lumea...

Ionutz55 19 Mar 2004 21:18

ai inteles gresit, esti antipatic pt ca ma iei la misto
eu tiam zis sa imi arati grselile pt ca poate le repar

Ionutz55 19 Mar 2004 21:32

nu am unde sa scriu deci voi scrie aici
marco pantani a murit dupa cum a zis legistul datorita unei supradoze de cocaina parca. cum isi rateaza uni cariera si viata datorita unor tampeni

aditza2004 20 Mar 2004 09:58

Originally Posted by BeNnY:

Originally Posted by Ionutz55:

plaja de la buc.


OMG! Avem plaja la BUC. ?! HOLY SHIT!
:o


Benny aici te-ai bagat aiurea...daca nu stiai e vorba de terenul de la meciul Romania - Danemarca care a fost plin de nisip...dar daca tu crezi ca e vorba de o plaja.... :lol:

aditza2004 20 Mar 2004 10:03

Azi incepe o alta etapa de Divizia A


Etapa 17

1 FC Oradea - Dinamo Bucuresti
2 FC Arges Pitesti - Astra Petrolul
3 FCM Bacau - Universitatea Craiova
4 Apulum Alba Iulia - Gloria Bistrita
5 Ceahlaul Piatra Neamt - Poli AEK Timisoara
6 Otelul Galati - FC Farul Constanta
7 FC National Bucuresti - FC Brasov
8 Steaua Bucuresti - Rapid Bucuresti


Sa dau niste pronosticuri...
1 - X2
2 - 1
3 - 2
4 - 1
5 - X2
6 - 12
7 - 1
Si marele meci.... 8 - 1

Cred ca Steaua ii va rupe pe cei de la Rapid maine

BeNnY 20 Mar 2004 11:45

El a zis ca avem plaja bai, nu eu!

PoliFanAthic 20 Mar 2004 11:46

Multa indreazneala la pronosticul de la Ceahlaul-Poli. O fi zicand "fanathic" la mine in nick, dar sunt atat de realist incat devin aproape cinic. Va fi foarte greu, considerand ca este al treilea meci in zece zile. Dar sper si eu la un egal.

Ionutz55 20 Mar 2004 20:12

Originally Posted by BeNnY:

El a zis ca avem plaja bai, nu eu!


hai ma chiar nu stiai ca vb de stadionul lia? cred ca stiai
daca de abia am incheiat disputa cu tine de ce tii neaparat sa o redeschizi
revenind la sub. meciul cel mai frumos de azi a fost oradea-dinamo
cu un om in minus au reusit sa intoarca scorul de la 1-0 la 1-2 si sa castige cu 2-3. asta da echipa :lol:

PoliFanAthic 20 Mar 2004 22:16

Doar cand aud de Dinamo mi se increteste parul de pe spate...si nu numai. Din pacate, oricat de obiectiv as vrea sa fiu, s-a intamplat ca Dinamo sa aiba "norocul" de partea lor la fiecare meci pe care l-au jucat cu Poli. Ce chestie bengoasa... :-?

Ionutz55 20 Mar 2004 22:27

tre sa recunosti ca meciul a fost frumos, dar a fost mai frumos pt oaspeti, dacat pt gazde :P

Danny 20 Mar 2004 22:31

Muicaaa ce facu Stiinta muicaaa...mi s-a parut mie sau oltenii astia nu prea le "are" la capitolul dat cu picioru' in basica??? :D
La Ceahlaul - Poli daca ar fi sa pariez as risca un x2.
Steaua sper sa bata...in cel mai rau caz 1x. :)

Ionutz55 21 Mar 2004 11:14

io sunt fan dinamo deci miar comveni un egal. dar sa revenim la realitate cred ca va invinge steaua

Ionutz55 21 Mar 2004 19:38

nu imi pot crede ochilor ce arbitru de "5 stele" a fost delegat la meciul steaua-rapid.
dupa 1-0 pt steaua nu mi sa parut ca faza din care au marcat rapidul, adica un fault , nu prea mi sa parut ca afost
urmand golul anulat pe motiv de tampenie deoarece ala nu se afla pe traictoria mingii. dar cum dumnezeu vede e 2-1 pt steaua
si mai zici de ce se ia lumea de arbitri...
gooooooooool, dorinel munteanu si ce gol
doamne, este macel pe ghencea...

BeNnY 21 Mar 2004 20:05

3-2 la pauza si-mi place cum se joaca! Unul din putinele meciuri bune care le-am vazut in ultimul timp! Superb golul lui Dorinel Munteanu, respect pt. domnu' Munteanu!

Ionutz55 21 Mar 2004 20:09

ai dreptate, golurile au fost frumoase. dar dorinel sa accidentat
golul anulat stelistilor ti se pare ca a fost corect sau nu?

Ionutz55 21 Mar 2004 20:31

3-3 si meciul continua

BeNnY 21 Mar 2004 20:53

3-3 si meciul s-a terminat!

Daca ar fi fost meciuri ca astea in fiecare zi, probabil ca as fi fost si eu microbist :lol:

marcu 21 Mar 2004 21:28

Meci pasabil acest Steaua-Rapid, dar pe un teren foarte prost. Acest Gigi Becali, laudaros nevoie mare, nu e in stare sa "puna" un gazon ca lumea. La acest capitol Copos i-a frecat bomboniera.
Ionutz, nu te intrista, titlul va merge oricum la Rapid. Dan Petrescu "shtie" fotbal. Ai vazut ce joc a practicat: presing la mijlocul terenului shi angajari in atac cu mingi lungi. Pitzurca e un disperat, se pricepe mai bine la barbut.
Hai Rapidu!!!

Danny 21 Mar 2004 22:07

Frumos meci. Pacat de teren. :evil:

Sm�agol-Gollum 21 Mar 2004 23:09

Originally Posted by Danny:

Frumos meci. Pacat de teren. :evil:


you said it

TLD 21 Mar 2004 23:17

Brcelona- Real Sociedad 1-0 sau a 9-a victorie consecutiva a barcei! A fost seara lui RONALDINHO! ;) Acum al numai 6 puncte de real madrid, that fucking team!
P.S: Cata ura pot avea pe real madrid :evil:

Ionutz55 22 Mar 2004 20:09

REAL MADRID 4EVER
DINAMO 4EVER
ati inteles nu??. daca barca ii depaseste pe real inseamna ca sunt cu adevarat bunii. cupa uefa e a lui barca.
meciul de aseara steaua-rapid a fost frumos.
marcu lasa-te cu petrescu, ca inca mai are de mancat in lumea antrenoratului
ce parere aveti despre numirea lui hagi antnrenor la galata?
hagi a fost jucator dar ca antrenor e un nimic, acu' pe bune
in cl castiga real, in primera real iar in divizia a, dinamo

marcu 22 Mar 2004 20:33

Hagi va primi cateva shuturi in cur shi de la Galata. Nu are brains pentru antrenorat.
Cred ca Real Madrid ishi va reveni. Bun pronosticul lui Ionutz (adica Real va castiga CL shi LIga), doar cu un amendament: Rapid va lua titlul pe terenurile lui Corleone. Dan Petrescu e un tip care gandeshte shi are un bun-simtz innascut.

Ionutz55 22 Mar 2004 20:51

pt mine rapid nu exista, fara suparare, nu stiu dar simt asa o ura mai ales pt conducerea rapidului, exeptia facand antrenorul pt care am o oarecare simpatie.
dar totusi parerea mea este ca inca mai tre' sa invete despre cum se antreneaza.
oricum una e divizia a si alta e turcia
deci hagi e un terminat. el nu vrea sa o ia de jos ca lucescu, r. lucescu si alti, nu domne el vrea steaua, galata si real din prima.,
a distrus deja 2 echipe, nationala si bursa, acu ce vrea sa distruga si galata care pluteste deja pe apa sambetei
sper ca real sa ia tot ce se poate anul asta

Ionutz55 23 Mar 2004 20:36

pronosticuri pt azi si maine in CL
A.C. Milan- Deportivo La Coruna x
F.C. Porto- Lyon 1

Real Madrid C.F.- AS Monaco 1
Chelsea- Arsenal 2

PoliFanAthic 23 Mar 2004 20:39

A.C. Milan- Deportivo La Coruna 1
F.C. Porto- Lyon x

Real Madrid C.F.- AS Monaco 1
Chelsea- Arsenal x

Ionutz55 23 Mar 2004 20:44

si uite ca A INCEPUT (*) (*) (*) (*) (*)

Ionutz55 23 Mar 2004 21:03

speram ca pe san siro sa fie x dar vad ca va fi 2
si uite asa ies echipele italiene

Ionutz55 23 Mar 2004 22:22

interesant pronosticul meu visator
mai interesant este evolutia scorului
0-1
2 repriza: 1-1
2-1
3-1
3-1

Serghei 23 Mar 2004 22:44

O replica de milioane a comentatorului:"Un kaka stelar" (*) (*) (*) (*) (*)

Traiasca nefericita limba romana :o

PoliFanAthic 25 Mar 2004 05:23

Nici macar n-au fost atat de rele, pronosticurile mele :)

BeNnY 25 Mar 2004 07:32

Fir-ar fotbalu' sa va fie... Din cauza meciurilor acum Seinfeld-ul e doar Luni si Joi.... :x

marcu 25 Mar 2004 12:08

Ce prestatzie de rahat a avut Mutu in partida cu Arsenal. Nici un sut clar pe spatziul portzii. Ce face oligofrenul acesta? Citeshte Dostoievski si Kant? El e atacant, iar un atacant se legitimeaza prin golurile marcate. Inca o deceptzie. Abramovici ii va spune "Prosciai, Adrian".

blitz43 25 Mar 2004 14:36

Originally Posted by marcu:

Ce prestatzie de rahat a avut Mutu in partida cu Arsenal. Nici un sut clar pe spatziul portzii. Ce face oligofrenul acesta? Citeshte Dostoievski si Kant? El e atacant, iar un atacant se legitimeaza prin golurile marcate. Inca o deceptzie. Abramovici ii va spune "Prosciai, Adrian".


las' ca Mutu "inscrie" in alte parti! :lol:
ofticosilor! :o
si la urma urmei ai dat tu bani pe el? 8)

marcu 25 Mar 2004 14:54

Originally Posted by blitz43:

Originally Posted by marcu:

Ce prestatzie de rahat a avut Mutu in partida cu Arsenal. Nici un sut clar pe spatziul portzii. Ce face oligofrenul acesta? Citeshte Dostoievski si Kant? El e atacant, iar un atacant se legitimeaza prin golurile marcate. Inca o deceptzie. Abramovici ii va spune "Prosciai, Adrian".


las' ca Mutu "inscrie" in alte parti! :lol:
ofticosilor! :o
si la urma urmei ai dat tu bani pe el? 8)


Cum ai fentat tu discutzia. Eshti microbist, dar nici chiar asha sa shutezi in vid...
S-a facut de ras "generatzia de aur" (ce sintagma stupida shi neadevarata: cat aur au cashtigat "violonishtii" lui Hagi?, cine dintre ei a luat balonul de aur?...), insa generatzia lui Chivu shi Mutu nu pot preteinde nici macar sintagma-emblematica - "generatzia victoriilor promise".

blitz43 25 Mar 2004 16:02

Originally Posted by marcu:

Cum ai fentat tu discutzia. Eshti microbist, dar nici chiar asha sa shutezi in vid...
S-a facut de ras "generatzia de aur" (ce sintagma stupida shi neadevarata: cat aur au cashtigat "violonishtii" lui Hagi?, cine dintre ei a luat balonul de aur?...), insa generatzia lui Chivu shi Mutu nu pot preteinde nici macar sintagma-emblematica - "generatzia victoriilor promise".


bey, io nu mi-s microbist...
Fotbalul mi se pare cea mai mare indobitocire a oamenilor... vad cum stau ca viteii jde mii de oameni pe stadioane si aclama/venereaza o mâna de cioflingari sau ciurucuri.
Intr-un fel ii respect totusi pe fotbalistii astia, fiindca au stiut ce vor (sa loveasca o basica!) si nu intra pe teren pâna nu li se burdusesc conturile cu valuta...
In ceea ce priveste sintagma-emblematica ce le-ar putea fi atribuita, cred ca ar merge: "generatia slobozilor irositi" (a se vedea macar "aventurile" lui Mutu sau Chivu!)
Hai România! :lol:

PoliFanAthic 26 Mar 2004 18:39

You speak wisely about the masses. But do you consider the individual? Va sa se zica deci ca fotbalul place, pentru ca poate fi spectacol, la fel ca in orice sport. Fotbalul place pentru ca ofera senzatii tari si, intr-un fel, poti compara insemnatatea pe care o are pentru unii un meci de fotbal, cu insemnatatea pe care o are pentru altii un concert de rock romanesc. Este momentul oportun sa te descarci. Microbimea, insa, e o chestiune mai delicata. La fel cum exista microbisti exista cinefili, nu? (cu tot ceea ce implica aceasta)


All times are GMT +2. The time now is 14:43.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.