Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Condica de sugestii si reclamatii (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=226)
-   -   Reprosuri pentru moderatori (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=93612)

Liviu- 10 Jun 2009 10:43

Si totusi ce reprosati moderatorilor? :D Vreti doar sa-i verificati daca mai trec pe aici? :P

keepwalking 10 Jun 2009 10:46

Originally Posted by Alex Leo Serban:

ouuuuuch, mamma!!! :-O
n-o sa mai pot dormi la noaaaaapteeeee... =))
(si eu am un somn atit de bun!)

ps 'misterul lumii nu e invizibilul, ci vizibilul.' oscar wilde ;)


si inca o vorba de wilde care-mi place:

"In viata mi-am pus geniul, in opera doar talentul" :)

illotempore2002 10 Jun 2009 10:53

Originally Posted by Liviu-:

Si totusi ce reprosati moderatorilor? :D Vreti doar sa-i verificati daca mai trec pe aici? :P



nu le reprosam nimic. sunt de treaba.

Alex Leo Serban 10 Jun 2009 11:10

illo baby, la mine totu e la vedere, pt k e mai simplu sa manipulezi spatiu public virusindu-l doar cu informatiile MELE ;)

ps eu reprosez moderatorilor k sint prea de treaba!

illotempore2002 10 Jun 2009 11:20

(:|

jactati 10 Jun 2009 12:03

Mai bine treceti LA TREABA. Ca plange sectiunea Clasic si IconoCLAStIC dupa voi. Godard sufera din lipsa de exegeti. Daca va trebuie miza pun la bataie Histoires du Cinema (in tipla ca am apasat gresit butonul la comanda pe Amazon si m-am trezit cu trei exemplare). Dar trebuie sa demonstrati abnegatie nu gluma.

illotempore2002 10 Jun 2009 12:08

Jactati, cumpar eu Histoires. pliz. adjudeca-l pt mine, am fost prima care am zis.

jactati 10 Jun 2009 12:13

Ok. Ti-l dau pe un Dr. Pepper. Cel de-al doilea i-l dau lui als cadou (daca nu-l are deja) ca se apropie ziua lui. Dar tot ar fi bine sa nu va mai tachinati prin tot forumul si sa va bateti in idei pe sectiunile mele favorite. promiteti?

p.s da un pm ca sa vedem cum sa-ti parvina opusul.

illotempore2002 10 Jun 2009 12:21

ti-am dat mp. ma sa-ti aduc si Dr Pepper :)

Alex Leo Serban 10 Jun 2009 14:00

@ jactati: teza mea de la nec a fost pe 'histoire(s)...', asa k da, am cofretu, da mersi orcum :)

re: illo - parerea mea e k strici orzu pe giste (la propriu): in materie de jlg e de un amatorism crincen... sper sa se priceapa mai bine la cratita :))

illotempore2002 10 Jun 2009 14:08

mai, dar cine a spus ca eu sunt critic de film? am zis eu undeva ca sunt exeget in Godard, sau ce?

omul imi place si ma uit la filmele lui si nimic mai mult. care e problema? sau nu am voie sa-mi placa?
:-/

profesia mea nu e nici de critic de arta nici de critic de film. asadar, unde e problema?
crezi ca ma jignesti?
no way, baby. NEVER!

Alex Leo Serban 10 Jun 2009 14:19

asa e: te-a jignit destul natura...

jactati 10 Jun 2009 14:22

Citesc acum teza. Oricum, e mult mai cursiva (si discursiva) decat istoriile. Sper ca asa cum m-a facut curios de am cumparat DVD-urile sa ma ajute si la proba de foc care este vizionarea lor.
Sorry ca am deconspirat cadoul - am crezut ca mi-au venit mai multe exemplare din HdC pentru ca e vreun semn si mi le-a trimis vreun mesager divin (nu banalul Deutsche Post).
In ceea ce priveste orzul si gastele sigur nu pot fi de acord. Pai, in primul rand, Istoriile lui jlg nu sunt boabe de orz ... Si apoi, mancare din godard? Oricat de gospodin/a ai fi ... Increderea mea in oameni ramane deci nemarginita. Ca si in silogisme - dar nu vreau sa reaprind discutia.

illotempore2002 10 Jun 2009 14:23

asta e discutia aia intre copii la gradinita:

Vasile "Georgel-gaurel m-a facut prost"
Georgel: "prost te-a facut natura nu io"

dar vad ca pe zi ce trece regresezi tot mai tare la stadiul de copil-debil

Alex Leo Serban 10 Jun 2009 16:52

orzul era metafora, gisca nu ;)

StefanDo 10 Jun 2009 17:08

illo, leo, sunteti amandoi foarte aproape de un avertisment
vorbesc foarte serios, decat sa va dati in stamba asa, mai bine nu mai scrieti

si nu incepeti cu "a, da' alalalt e de vina": amandoi ati fost la fel de "draguti"

illotempore2002 10 Jun 2009 17:11

zi-i sa nu ma mai urmareasca peste tot pe forum, se tzine de mine scai.
ceea ce bineinteles, ma amuza teribil :))

Alex Leo Serban 10 Jun 2009 17:25

stefan draga,
dar eu ii raspundeam altcuiva! (lui jactati, in speta)
cu respectiva am incetat orice comunicare, dupa cum am declarat deja; daca ea vrea sa se considere in continuare 'hartuita' (k sa se dea interesanta), eu n-am cum s-o opresc... doar VOI ;)

consider k i-am acordat deja prea multa (vai, mult prea multa!) atentie.
& kiar nu merita, zau

illotempore2002 10 Jun 2009 17:35

perfect.
deci gata, end of story :-bd

StefanDo 10 Jun 2009 17:35

ok, nu-i mai acorda atentie si totul o sa fie ok, ai sa vezi ;)


All times are GMT +2. The time now is 02:02.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.