View Single Post
Old 06 Feb 2010, 12:59   #72
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Originally Posted by Mili13:
L. di Caprio, Bad Pitt, J. Depp, Keira Knightley.
In schim ii ador pe Dustin Hoffman, Denzel W. , Sean Penn , John Malcovich , J. Nicholson , Morgan Freeman.

Oooo....SCANDAL !! How 'bout a shave ? Voi stiti ce inseamna 'nesuferit'? Mai-mai ca nu bag si eu o definitie din dexonline.ro, cum face Drago. Daca si Depp e nesuferit, am ajuns rau de tot. Cum poti sa spui ca e nesuferit un om care 5 ani la rand a fost considerat "the nicest celebrity", pentru ca se opreste mereu sa dea autografe, care intarzie cand vine vorba de intratul in sala pentru premiere, ca sa mai faca fanii niste poze cu el, care face o groaza de donatii anonime pentru spitale si copii care au nevoie?? Spun anonime, pentru ca nu declara vreodata in interviuri: "Hey look, I'm Johnny fucking Depp and I just gave 2 million $ to charity". Se afla despre donatiile lui ori direct de la persoanele sursa care au primit ajutorul, ori de la cei care lucreaza cu respectivele persoane (like doctors).Printre altele, ajuta si fundatia Make-A-Wish. Lasa mereu chelneritelor bacsisuri consistente (pfff cred ca se bat intre ele ca sa il serveasca ), probabil pe considerentul ca si mama lui s-a ocupat cu asa ceva si el o ajuta la numaratul banilor,care nu erau prea multi,asa ca stie cum e.

In plus Johnny is a man of his word, un copil l-a rugat pe platourile de filmare de la Public Enemies daca poate sa ii dea palaria lui - i-a spus ca are nevoie de ea pentru filmari, dar ca o va primi dupa ce termina. Si asa s-a intamplat - a primit de la agentul lui un pachet, care pe langa palarie continea si alte goodies. E cel mai generos actor de care am auzit, se revanseaza mereu fata de fani, pe care ii numeste sefii lui. He's just too fucking cool without trying, cum ar spune un personaj dintr-un film enervant!

Originally Posted by sergiuseling:
Nici eu nu văd de ce e farmecul ăsta pentru Depp. E actor destul de bun, dar parcă prea e adulat pe fancluburi şi forumuri, nu că mi-ar plăcea mai mult de Pattison, dar parcă era prea mult Depp. Nu-i strică ceva competiţie în rândul fetelor.


E probabil cel mai versatil si curajos actor in viata. Nu interpreteaza, ci se transforma. Se spune ca actoria este un lucru magic, pentru ca iti da posibilitatea de a fi cine vrei tu sa fii, iar Johnny a “abuzat” in totalitate de acest privilegiu. Singuraticul si inadaptatul Edward,tanarul rebel Wade "Cry-Baby" Walker, visatorul Axel Blackmar,excentricul Sam, pasionatul regizor Ed Wood cu o slabiciune pentru puloverele de angora, agentul FBI sub acoperire Donnie Brasco, jurnalistul Raoul Duke, inspectorul Ichabod Crane,astronautul Spencer Armacost, travestitul Bon Bon, traficantul George Jung, piratul nostru preferat prin excelenta Jack Sparrow, coruptul agent CIA Sheldon Jeffrey Sands, autorul de piese de teatru James Matthew Barrie, contele John Wilmot, fabricantul de ciocolata Willy Wonka, barbierul demon Sweeney Todd, carismaticul gangster John Dillinger si in sfarsit, palarierul nebun – le-a incercat pe toate si i-a iesit de fiecare data, pentru ca este genul de actor care se poate desprinde cu usurinta de un personaj memorabil si sa creeze altul cu aceeasi usurinta.

Cat de des apuci sa vezi un actor facand un film precum The Libertine, dupa un blockbuster precum Pirates of the Caribbean? Tot valul de dragoste pe care il primeste acum e consecinta a multi ani de activitate. He's not overrated, are doar parte de ceea ce merita. Nici nu e un sell-out pentru ca a jucat in POTC - l-a incantat ideea si de aceea a acceptat, sa aiba si copiii lui la ce se uita (they've seen more movies with him than he has ). Un sell-out e cineva care face asta din pur interes, iar la Depp se vede in fiecare frame ca e pure pleasure.

Si daca e "prea" adulat pe forumuri si fancluburi, ce vina are el in asta? Pentru ca e just too damn good?

Macar meritati credit pentru ca ati scris Depp si nu Deep.
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>

Last edited by buticut : 06 Feb 2010 at 13:12.
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif