Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Vreau sa stiu

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 13 Jan 2008, 20:11   #1
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
432 si Globuriada

Mai sunt la noapte (03:00 AM) Globurile de Aur???
Spuneau ca sunt probleme ca din cauza fiindca pentru ca scenaristii cu greva lor, mama lor de scenaristi!
Neuptolem is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jan 2008, 20:46   #2
vladvaidianu
Senior
 
vladvaidianu
 
Join Date: Apr 2005
Location: chicago
Posts: 132
cica se tine doar o conferinta de presa... mama lor de scenaristi
vladvaidianu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jan 2008, 20:58   #3
Proletar
Guru
 
Proletar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,958
chiar dacã e conferinþã de presã, probabil tot în direct va fi transmisã.
__________________
"Macar am incercat!" - McMurphy, "Zbor deasupra unui cuib de cuci".
Proletar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jan 2008, 21:58   #4
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
Adica "432" nu are cum sa castige in noaptea asta????
Neuptolem is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jan 2008, 22:24   #5
Proletar
Guru
 
Proletar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,958
Originally Posted by Neuptolem:
Adica "432" nu are cum sa castige in noaptea asta????

ba da, mai
inlocuirea ceremoniei cu o conferinta de presa nu inseamna anularea premiilor.
__________________
"Macar am incercat!" - McMurphy, "Zbor deasupra unui cuib de cuci".
Proletar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Jan 2008, 01:10   #6
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
Originally Posted by Proletar:
mai
:love:
--------------------------------
E pe HBO (03:00 AM). Uitasem...daca a mai uitat careva, iata-ca-i cineva treaz la ora asta facandu-si datoria.
De va plicisiti, nu uitati, aveti DDTV la dispozitie. Glumesc, desigur!

De mai e vreo fata treaza la ora asta, o invit la o cioco calda virtuala, eu am plecat sa-mi fac...
Ai crezut ca batranul tau cawboy a plecat luandu-si adio de la viata? / Suntem tot timpul impreuna, nimeni nu ne poate desparti. Edward Norton e beton! Mare actor! Am scris ceva pt American History X vazut de curand, pot spune ca a devenit filmul meu preferat (cel putin pt 6 luni = perioada de saturatie dupa 5-8 vizionari).

Traiasca HBO! Si 432! De va lua Globul, pica la Oscar, mm, ce credeti? Tot tre sa ia ceva dar mai ales Oscarul.

Monologand despre "4 luni, 3 saptamani si 2 zile", l-am vazut de curand si abia astept sa-l revad, e aiurea ca nu l-am prins in cinema, in provincie e ca la balci, s-a dus alvitza dinainte. Adica ajungi din "vacantza" in ziua urmatoare dupa ce a fost dat afisul jos, exprimandu-ma mai corect (cu dedicatie pt Cazeemeer).
"...si daca la 10-15 ani te intrebi ce a mai facut John Connor dupa ce Terminatorul s-a amestecat cu otelul topit, la 25-30 vrei s-o vezi pe Gabitza in continuare, pe Otilia; oare cum ar fi reactionat Gabitza in fata unui Bebe in ianuarie 1990?, sau hai, 1993-1994?..." Cel mai bun film romanesc cu siguranta, un dialog strasnic iar personaje ca Bebe exista si in ziua de azi, cel putin pana prin 2000, eu i-am intalnit. Poate revin cu o analiza la topicul de la Cinematografia romaneasca.
Neuptolem is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Jan 2008, 14:18   #7
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
Quote:
Best Foreign Language Film
WINNER
Scaphandre et le papillon, Le (2007)
Other Nominees:
4 luni, 3 saptamani si 2 zile (2007)
The Kite Runner (2007)
Se, jie (2007)
Persepolis (2007)
Las', n-are nimic, dupa mine, filmul si-a pastrat valoarea la modul cel mai intact posibil, globuletul nu inseamna nimic; va avea sanse mai mari la Oscaruri, am spus-o si ma bucur ca si altii cred asta, de fapt, poate-i chiar logica toata treaba...pe 22 ianuarie nominalizarile la Oscar! Tinem pumnii!
Legat de conferinta de presa, naiba s-o ia! cand a fost??? am asteptat de la 03:00 AM la 04:00 AM butonand pe toate canalele, eram sigur! mie mi se intampla de-astea tot timpul, sufar la capitolul ghinion pe plan informativ artistic, as putea spune ca sunt no.1, mi se infunda pixul, hartia n-o gasesc, sunt ocupat, cand gasesc hartia vine unul, cand gasesc nr de telefon pleaca altul...va povestesc cum incerc sa fac o comanda simpla la Nemira, 2 carti de Stephen King, de pe 12 decembrie, nici acum nu am reusit sa le procur, si este 14 ianuarie fuck-it! , ar fi cazul sa revin la Condica de Sugestii si Reclamatii, nah...ca am devenit off-topic, bullshit! :hmm:
Neuptolem is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 19:26.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells