Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Clasic

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 15 Feb 2010, 21:44   #1
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
Repo Man

Repo man, adica Repository man. Adica un fel de recuperatori. Care ridica pe neve masinile celor care au datorii.

Formidabil filmul. In sfarsit un film fresh, kinky, comedios (pe linie de personaje mai mult decat pe intamplari). Si pt ca deliciul sa fie maxim, sunt combinate si cateva elemente soft SF. Un individ dubios aka extraterestru se tot plimba cu o masina extrem de valoroasa (pe care of course, repo man o cauta visand un cascaval gustos de 20 mii $) si face sa dispara cateva personaje in reflectorul orbitor de luminos din porbagajul sau lasand in urma numai cizmele celor care odata traiau.

Emilio Estevez este incredibil si voi stiti ca eu nu ma omor dupa actori care pt mine sunt niste executanti Dar Estevez este asa (ma refer la personajul lui, repo, desigur, ca pe el inca nu l-am intalnit)
- tanar si frumos
- sictirit dar si rebel
- expresiv
- intra in rahaturi multe dar se descurca el cumva
- serios si tocmai prin asta extrem de comic.

Alte personaje savuroase: politistul care mereu impleteste un pulover colorat sau ce impleteste el acolo, o chestie indefinita; negrii punk care isi zic mereu "let's go and do them crimes" asta pt ca nu suporta anodinul cotidian si cred ca sunt foarte smecheri; si altii ca m-am plictisit sa va explic ce si cum

p.s. e clasic pt ca e anii '80.

Last edited by illotempore2002 : 15 Feb 2010 at 21:47.
illotempore2002 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Apr 2010, 15:51   #2
elena_ciubota
Novice
 
elena_ciubota
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 13
inedit , mi-a placut
elena_ciubota is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 05:26.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells