Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 05 Nov 2006, 10:40   #1
andradoria
Novice
 
andradoria
 
Join Date: Nov 2006
Location: Bucuresti
Posts: 1
Cum sa castigi milioane cu o investitie minima!

Vrei sa castigi bani usor stand degeaba? Eu am facut niste bani si sunt multumita de aceasta metoda. Depinde numai de tine daca vrei sa citesti pagina asta sau nu, eu nu pot spune decat ca 10 minute de citit iti pot schimba viata (si portofelul), depinde numai de tine. "POTI FACE BANI USOR SI REPEDE"...
Tot ce trebuie sa faci deocamdata este sa citesti cu atentie si pana la final textul. Eram sceptica totusi... In urma cu ceva vreme navigam aiurea pe Internet, cand am descoperit un articol asemanator cu acesta in care se spunea ca pot sa castig milioane in doar cateva saptamani cu o investitie de numai 60.000 de lei. Dupa ce am analizat chestiunea si am discutat cu cativa prieteni m-am hotarat sa incerc.
Intr-un interval de 7 zile am inceput sa primesc bani in cutia postala. In prima saptamana am primit 370.000 de lei. La sfarsitul celei de-a doua aveam 1.090.000. In a treia saptamana stransesem 25.470.000 de lei! Sa va spun cum functioneaza.
In primul rand va sfatuiesc sa salvati pe hard sau sa printati articolul ca sa il aveti la indemana.
PASUL 1: Iei 6 coli de hartie si scrii pe fiecare dintre ele: "M-AM ADAUGAT LA LISTA TA", astfel incat cel ce primeste plicul sa te adauge la listele pe care urmeaza sa le posteze, apoi impaturesti fiecare coala. Iei 6 bancnote de 10.000 de lei si pui CATE UNA in FIECARE dintre cele 6 coli (ca sa nu se vada prin plic si sa nu se fure), pe urma pui FIECARE coala in CATE UN PLIC si inchizi plicurile, cu numele si adresa ta la expeditor, pentru a ajunge in continuare pe forumuri. Dupã aceea, trimiti plicurile la urmatoarele adrese:
1. Pochiscan George, str. Daniela Caurea, nr. 27, Targu Ocna, cod 605600 Jud. Bacau
2. Achim Victor, str Mihai Viteazu nr 7, bl 3, sc. 2, ap. 12, cod 220062 Dr. Tr. Severin , jud. Mehedinti
3. Timu Alin, str. Garii nr 1, bl. 8, sc. B, ap. 9, cod 725100 Campulung Moldovenesc, jud. Suceava
4. Mihai Adrian, str. Deltei nr. l, bl. 14, sc. C, ap. 55, cod 100499, Ploiesti, jud. Prahova
5. Ionela Constantin, str. Aleea soarelui nr. 16 Bl. G2, Sc. 2, Ap. 38, jud. Braila, cod 810229 Braila
6. Daniel Adrian Olaru, str. Baiculesti nr. 7, bl. A2, sc. A, et. 5, apt. 23, sect. 1, cod 013188 Bucuresti
PASUL 2: Tai din lista pe numarul 1 si muti celelalte adrese cu o pozitie mai sus (6 devine 5, 5 devine 4 etc...).
Astfel, numarul 6 devine liber: completezi cu numele si adresa TA aceasta pozitie.Trebuie foarte clar sa intelegi ca DACA TE VEI PUNE IN ALTA POZITIE DECAT CEA DE-A 6-a, vei primi cu mult mai putini bani, pentru ca factorul de multiplicare se diminueaza. Pentru a intari increderea in joc, trebuie SA NU TRISEZI si SA TRIMITI PLICURILE, deoarece, altminteri, te excluzi singur din circuit semanand neincrederea. PASUL 3: Schimba ce doresti, dar, pe cât se poate, incearca sa mentii articolul cat mai aproape de original.
Publica anuntul pe cat mai multe forum-uri/newsgroup-uri(sunt o groaza). 200 este atat cat iti trebuie, dar cu cat publici in mai multe locuri, cu atat mai multi bani vei castiga!
TINE MINTE: MAI MULTE NEWSGROUP-URI INSEAMNA MAI MULTI BANI! TOT CE TREBUIE ESTE UN MINIM DE 200! Vei incepe sa primesti bani în cutia postala in cateva zile!
Cand numele tau nu se mai afla în listc poti sa repeti procedura: iei ultima varianta a articolului si trimiti cate 10.000 de lei la adresele care se afla în lista, punandu-ti numele pe pozitia a 6-a. Acum publici articolul din nou de MINIM 200 de ori. JOACA CINSTIT SI CORECT SI ADRESA TA VA AJUNGE PE MII de forumuri, astfel vei primi mii de plicuri.
Bafta!
andradoria is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Nov 2006, 11:59   #2
Cazeemeer
Guru
 
Cazeemeer
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 588
Acesta este un joc piramidal, deci e ilegal. Aviz moderatorilor care au mai lasat un mesaj de genul asta pe un topic de pe-aici (Cinemagia Shopping, parca). Daca nu permiteti sa se discute despre piraterie fiindca e ilegala, ar trebui sa procedati la fel si cu chestiile astea.

Having said that, daca doriti sa deveniti inimaginabil de bogati asemeni mie, trimiteti-mi 100 euro intr-un plic sigilat si va voi dezvalui cheia bogatiei mele. E pe bune! Nici eu n-am crezut initial, dar apoi am inceput sa primesc bani. Acum traiesc in vila mea personala din Beverly Hills. Si tu poti ajunge la fel. Tot ce trebuie sa faci este sa-mi trimiti 100 euro, apoi sa urmezi intocmai indicatiile mele. Unii vor rade de tine cand vor auzi ce vrei sa faci, dar nu-i lua in seama, sunt doar fricosi, si te vor invidia cand vei avea o avere gigantica la fel ca mine. Asa ca nu mai pierde vremea, trimite-mi 100 euro si atinge-ti adevaratul potential financiar!
Cazeemeer is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Nov 2006, 12:34   #3
Supastar
Guru
 
Supastar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Timisoara
Posts: 1,286
Send a message via Yahoo to Supastar
Originally Posted by Cazeemeer:
daca doriti sa deveniti inimaginabil de bogati asemeni mie, trimiteti-mi 100 euro intr-un plic sigilat si va voi dezvalui cheia bogatiei mele. E pe bune! Nici eu n-am crezut initial, dar apoi am inceput sa primesc bani. Acum traiesc in vila mea personala din Beverly Hills. Si tu poti ajunge la fel. Tot ce trebuie sa faci este sa-mi trimiti 100 euro, apoi sa urmezi intocmai indicatiile mele. Unii vor rade de tine cand vor auzi ce vrei sa faci, dar nu-i lua in seama, sunt doar fricosi, si te vor invidia cand vei avea o avere gigantica la fel ca mine. Asa ca nu mai pierde vremea, trimite-mi 100 euro si atinge-ti adevaratul potential financiar!

solicit banarea userului Cazeemeer pentru promovarea unui joc de tip piramidal pe site-ul cinemagia. :sleep:
Supastar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Nov 2006, 13:53   #4
jeleu
Guru
 
jeleu
 
Join Date: Mar 2004
Location: pe sarma
Posts: 338
Send a message via Yahoo to jeleu
solicit banarea userului supastar deoarece, citandu-l pe cazeemeer, a facut reclama unui joc piramidal.
__________________
Im Kino gewesen. Geweint.
jeleu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Nov 2006, 14:01   #5
Cazeemeer
Guru
 
Cazeemeer
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 588
Iata ca apar deja primii useri carora le e prea TEAMA sa-si asume RISCUL. Si eu eram asa la inceput, dar am INDRAZNIT pana la urma, iar acum le pot rade in fata, fiindca eu sunt incredibil de BOGAT, iar ei sunt doar niste invidiosi.
Asa ca nu mai stati pe ganduri, trimiteti-mi bani si veti afla SECRETUL SUCCESULUI meu. Fiecare clipa pe care o pierdeti inseamna bani in minus... Ce mai asteptati?
Cazeemeer is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Nov 2006, 21:49   #6
Supastar
Guru
 
Supastar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Timisoara
Posts: 1,286
Send a message via Yahoo to Supastar
Originally Posted by jeleu:
solicit banarea userului supastar deoarece, citandu-l pe cazeemeer, a facut reclama unui joc piramidal.

solicit banarea userului jeleu deoarece facand anti-reclama la anti-reclama, incurajeaza de fapt reclama initiala! ergo, face reclama la joc piramidal!
Supastar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Nov 2006, 21:59   #7
Cazeemeer
Guru
 
Cazeemeer
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 588
In mod ironic, faptul ca lumea posteaza aici (aberatii, dar nu conteaza) face ca stergerea topicului sa nu mai fie total legitima, fiindca topicul contine si altceva decat jocul piramidal.
Asa ca solutia ar fi "sterilizarea" mesajului initial prin eliminarea adreselor si oricaror alte date personale, in asa fel incat sa se inteleaga despre ce vorbim dar sa nu mai poata continua jocul.
Or maybe I'm just putting too much thought into it.
Cazeemeer is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 02:18.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells