Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 25 Nov 2006, 21:45   #1
rockk
Novice
 
rockk
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1
Despre Multiplex si obraznicia la max.

Ceea ce vreau sa stiu eu e, de ce acest lant de cinematografe care au inghitit practic toate cinematografele de stat de pan acum, si care trateaza clientii ca pe niste oi sau vaci pe care sa i mulga de bani, fara a le oferi acea minima de decenta de ale oferi ceva cat de cat de calitate pentru suma de bani , deloc modesta, cheltuita...nu au macar bunul simt sa schimbe filemele o data la 2 luni sau sa nu reintroduca filme vechi de 5 luni , in loc de altele noi care deja ruleaza in ROmania a.k.a Bucuresti, ca se pare ca romania inseamna doar bucuresti pentru "personalitatile" care se ocupa de aceasta problema "a distributiei" filmelor in acest lant de cinematografe din tara...care mi se pare a fi de doi bani.

un exemplu concret, filme "noi" adica vechid e 1 luna si cel putin, precum borat, etc, etc, nici macar n au ajuns pe la noi, in Oradea, totusi un oras vecin cu occidentul, spre deosebire de Bucuresti, in inima balcanilor, und filmul ruleaza deja de secole... Costa mult "posta"? ca am pus eu departe cateva timbre, va pot ajuta , trimiteti un mail, fac o donatie...

Cand am sunat o pe domnisoara de la ghiseu, bine nteles ne a recomandat sa avem rabdare, si sa ne uitam la aceleasi filme nenorocite pe care le mananca moliile, ruland , cum am mai zis, de saptamani bune, daca nu luni...

Din moment ce nu aveti concurenta, macar ati putea avea bunul simt de a trimite sau a rezolva aceasta problema, sau macar nu incercati sa mascati aceasta afacere prin a numi "Cinematograf" acea cladire unde nici macar un cola nu poti sa gasesti de multe ori, ci trebuie sa iei de altundeva, ca "se termina"...

ei, dar cui ii pasa...banii vin, cum vin...lumea rabda, welcome to Romania.
rockk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 02:21.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells