Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Vreau sa stiu

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 31 May 2003, 18:32   #41
NoOne
Guru
 
NoOne
 
Join Date: Aug 2002
Posts: 709
Send a message via Yahoo to NoOne
De ce nu mi-a placut "Queen of the Damned"? Oare sa inshir aici toate motivele? Neah... acum n-am chef. Poate alta data. Daca insistatzi. :wink:
__________________
To be number one you need two things: attitude and brains. I can fake them both.
NoOne is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Jun 2003, 00:13   #42
Danny
Guru
 
Danny
 
Join Date: Nov 2001
Location: six feet under
Posts: 983
Send a message via ICQ to Danny Send a message via Yahoo to Danny
Originally Posted by NoOne:
De ce nu mi-a placut "Queen of the Damned"? Oare sa inshir aici toate motivele? Neah... acum n-am chef.

Nu am chef azi, nu am chef azi,
N-am chef de nimic.
Nu am chef azi, nu am chef azi
De vodca sau de gin,
tequila, rom sau vin.

Daca dam o bere ne spui?
__________________
Viitorul e in oua
Danny is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Jun 2003, 00:16   #43
NoOne
Guru
 
NoOne
 
Join Date: Aug 2002
Posts: 709
Send a message via Yahoo to NoOne
Un gin cu Sprite. :wink:
Da'ntrebarea ce se pune este: "Chiar vretzi sa shtitzi?"
__________________
To be number one you need two things: attitude and brains. I can fake them both.
NoOne is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Jun 2003, 00:39   #44
Danny
Guru
 
Danny
 
Join Date: Nov 2001
Location: six feet under
Posts: 983
Send a message via ICQ to Danny Send a message via Yahoo to Danny
Originally Posted by NoOne:
Un gin cu Sprite. :wink:

Prea scump dom'le...eu unul nu-mi permit raspunsul
__________________
Viitorul e in oua
Danny is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Jun 2003, 01:59   #45
blitz43
Guru
 
blitz43
 
Join Date: Apr 2003
Location: Bucuresti, 22 Acacia Avenue
Posts: 747
mah, eu dau o sticluta de palinca
marfa a-ntâia!
anyway, filmu' e nashpet rau de tot...
Va sa... (hâc)!
__________________
Well that was back in the day
And if you weren't there
It doesn't matter anyway
Because you wouldn't understand
blitz43 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Jun 2003, 03:36   #46
NoOne
Guru
 
NoOne
 
Join Date: Aug 2002
Posts: 709
Send a message via Yahoo to NoOne
Prea scump... auzi la el... Shi palinca nu beau... asha ca I'll do it for free.

Teoretic ar trebui sa revad filmul ca sa pot comenta cum trebuie fazele shi tot ce tzine de actziune, actori... din pacate... nu o sa revad un film doar pentru a demonstra ca e prost. Sper sa va multzumitzi cu ce tzin minte.

1 ) Cand un film are cat de cat succes shi se poate realiza o continuare atunci putetzi fi siguri ca ea se va face. Asta e regula nr. 1 prin care americanii vand un produs dupa ce acesta a saturat piatza. Apropo, shtiatzi ca Rice dupa ce a terminat "Cronicile vampirilor" s-a apucat de "The New Tales of the Vampires"? :wink: Treaba ei cum face milioanele.

2 ) Daca ar fi sa ne luam dupa regula 2: "Partea a doua e mai proasta ca prima." atunci... Dar hai sa nu ne luam dupa regula aceasta.

3 ) Replici memorabile. :oops: Nici una.

4 ) Imagini sau scene care sa-tzi ramana in memorie..... Aaaaaaa.... let me see.... Cred ca ar fi plaja de cadavre. Ciudat insa, daca ar fi sa ma gandesc la "Vampire D Hunter - Bloodlust" mi-ash aduce aminte mult mai multe secventze. Ambele filme vizionate o data. Am ajuns sa compar un desen animat cu un film de box-office.

5 ) Personajele... sa mor daca mai tzin minte altceva decat Akasha. Pana shi de stupidul ala din "American Pie" imi aduc aminte de ce nu shi de vampirashii din "Queen of the Damned"? Mister!

6 ) Actorii. Daca nu-mi aduc aminte personajele asta inseamna ca jocul actorilor a fost ... "de necomentat". Apropo, shtie cineva de ce nu l-a mai jucat Cruise pe Lestat? O fi v-un semn ceva? Cat despre Aaliyah sa ma scuze cine trebuie da' parca era cantareatza. Poate greshesc. :oops: Shi ca tot veni vorba... ce cauta mai oameni buni: DMX, Ja Rulle, Eminem, Ice Cube, Ice T - shi care or mai fi - prin filme? Sa mor de pricep. Revenind la Aaliyah sau la Akasha... nici nu shtiu care e de vina pentru accentul ala [doar nu credeatzi ca am tzinut-o minte pentru jocul nemaipomenit]. S-a vrut a fi un accent al secolului 17? Sau ce s-a vrut a fi?

7 ) M-ash lega shi de altele dar v-am zis, ar trebui sa revad filmul pentru asta. Oricum, filmul a fost facut pentru a aduce bani nu pentru a fi pus alaturi de alte filme shi comparat. Comparatzi voi "Dracula" lui Coppola shi "Dracula 2000" al habar n-am cui.

8 ) Un plus pentru soundtrack.

9 ) Shi multe plusuri pentru distribuitorii de filme. Bravo domnilor ca nu ne-atzi luat banii shi pentru filmul asta. Las' ca am auzit ca s-a facut "American Pie 3".

Noi sa fim sanatoshi, ca filme proste sunt garla. :wink:
__________________
To be number one you need two things: attitude and brains. I can fake them both.
NoOne is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Jun 2003, 15:04   #47
blitz43
Guru
 
blitz43
 
Join Date: Apr 2003
Location: Bucuresti, 22 Acacia Avenue
Posts: 747
Originally Posted by NoOne:
Actorii. Daca nu-mi aduc aminte personajele asta inseamna ca jocul actorilor a fost ... "de necomentat". Apropo, shtie cineva de ce nu l-a mai jucat Cruise pe Lestat? O fi v-un semn ceva?

mah, cruise asta a cerut prea multi bishtari; or filmu' asta n-a avut vreun buget spectaculos. Deci, cu ce sa-l plateasca pe domnul cruz? cu sânge? :lol:
Parerea mea!
__________________
Well that was back in the day
And if you weren't there
It doesn't matter anyway
Because you wouldn't understand
blitz43 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Jun 2003, 01:09   #48
Danny
Guru
 
Danny
 
Join Date: Nov 2001
Location: six feet under
Posts: 983
Send a message via ICQ to Danny Send a message via Yahoo to Danny
Ai dreptate NoOne, in afara de soundtrack...in special partea de vioara...si mie mi s-a parut un film destul de s t e r s . . .
__________________
Viitorul e in oua
Danny is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Jun 2003, 10:03   #49
vincent vega
Junior
 
vincent vega
 
Join Date: Apr 2002
Location: vecini
Posts: 56
L-am scos de pe Kazaa si l-am vazut si io. Hmm..mi-a placut, desi nu e cine stie ce...Aaliyah, Aaliyah....DAAAAMN, she' fine!!!
vincent vega is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jun 2003, 15:51   #50
Akasha
Senior
 
Akasha
 
Join Date: May 2003
Location: Mistery Island
Posts: 75
Send a message via Yahoo to Akasha
Amin vincent vega! Mai stie cineva ceva de Demona?
__________________
"By day I sleep in the sand. By night I am on the wing as if I could truly fly. I need no name. I leave no footprints... I will be a Goddess to those I slay."
Akasha is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jun 2003, 16:01   #51
NoOne
Guru
 
NoOne
 
Join Date: Aug 2002
Posts: 709
Send a message via Yahoo to NoOne
Yeap, NoOne knows. But why? Vrei sa-tzi poarte ea bataliile? U don't wanna fight me? :wink:

*se asheaza in garda*
__________________
To be number one you need two things: attitude and brains. I can fake them both.
NoOne is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Jul 2003, 13:48   #52
Demona
your Worst Nightmare
 
Demona
 
Join Date: Oct 2001
Location: Hell
Posts: 1,776
Guess who's back?!

Akasha...here I am...no worry...n-am murit, dar nici departe nu sunt! (I count on you on that part)...anyway...fight what, NoOne?!?!? Bring it on!!! ...shi ca veni vorba de persoane "disparute"...pe unde umbla "Doamna Alba"???....mai exact, Guinevere...?!?!
__________________
"People say I'm a freak, dark, weird, sick and twisted person, but I actually have the heart of a young girl - in a jar, on my desk..."
Demona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Jul 2003, 14:31   #53
AnimeX
Novice
 
AnimeX
 
Join Date: Jun 2003
Location: iasi
Posts: 21
Sincer mi-a placut mai mult cartea , insa fiind la capitolul film , din seria Cronicile Vampirilor care au fost ecranizate , Interviu cu un vampir este superior Reginei Damnatilor ( la capitolul carti parerea este inversa :wink: ); muzica mi-a placut mult.
Si distributia din Interviu cu un vampir scoate in evidenta acest lucru ( Banderas, Pit, Cruise, Dunst care mi-a placut foarte mult in rolul Claudiei ).
Adevarat , ca cele doua filme sunt facute in stiluri diferite ; primul mai artistic ,al doilea mai comercial.

Bafta
__________________
blablabla
AnimeX is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Jul 2003, 22:19   #54
Dariz
Novice
 
Dariz
 
Join Date: Jun 2003
Location: Bucuresti
Posts: 13
cred ca am vazut filmul asta acum 6-7 luni in urma ....pe cd inchiriat evident....nu pot sa spun ca a fost un mare hit
Dariz is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Jul 2003, 15:29   #55
Akasha
Senior
 
Akasha
 
Join Date: May 2003
Location: Mistery Island
Posts: 75
Send a message via Yahoo to Akasha
comercial sau nu,filmul a fost super!!!
__________________
"By day I sleep in the sand. By night I am on the wing as if I could truly fly. I need no name. I leave no footprints... I will be a Goddess to those I slay."
Akasha is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Jul 2003, 16:26   #56
Demona
your Worst Nightmare
 
Demona
 
Join Date: Oct 2001
Location: Hell
Posts: 1,776
Il urasc pe Brad Pitt...shi deshi a jucat destul de bine rolul lui Louis. Shi probabil din cauza ca shi personajul Louis shi Pitt sunt la fel de..."mushy"...bleah...oricum...Dunst a jucat excelent...pentru ea...nota 10!
Cat despre cat de comercial e "QotD"...big deal...Aaliyah a jucat-o pe Akasha super bine...din punctul meu de vedere...dar ca intodeauna...parerile sunt impartzite...
__________________
"People say I'm a freak, dark, weird, sick and twisted person, but I actually have the heart of a young girl - in a jar, on my desk..."
Demona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 22:24.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells