Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 08 Sep 2004, 01:19   #21
iepurilah
Guru
 
iepurilah
 
Join Date: Oct 2003
Location: pe scaun...
Posts: 413
Send a message via Yahoo to iepurilah
Dupa ce mi-a facut capu' calendar pe alte topicuri, Jay a binevoit sa ne reaminteasca inca o data cat de prosti suntem noi si cat de destept e el! Multumesc din suflet!

Si ca sa revin la topic, mi se pare ciudat ca n-a prea luat nimic D12...
Shi la best RnB mi-ar fi placut sa ia Usher
__________________
Skill is successfully walking a tightrope over Niagara Falls. Intelligence is not trying.
http://www.contentking.info/itsanimated
iepurilah is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Sep 2004, 02:07   #22
Jay
The Space Cowboy
 
Jay
 
Join Date: Mar 2004
Location: Interstella
Posts: 1,663
Send a message via Yahoo to Jay
Nu asta vroiam sa spun.... Nu inteleg de ce ati luat-o asa si nu ca o simpla critica!!! Dar in fine....
Cu placere pentru iluminare
iar pt Pinky: Nu stiu de ce te-ai atacat asa
pt iepurilah: Nu am nimic cu tine, stai linistit
__________________
"I'm gonna kill you untill you die from it"
Jay is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Sep 2004, 09:01   #23
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Mai cititzi cu atentzie ce mai scrie Jay ... mie chiar mi se pare OK acest user spre deosebire de altzi "so called" ilushtrii de pe acilishea di pi forum...
Polemica a existat, exista shi va exista mult timp de akum incolo dar asta nu inseamna ca tre sa ne sarim in cap unii la altzii.

Chestia este urmatoarea (cred k am mai spus-o): eu nu pot sa fac lucruri serioase 24/7 tre sa mai vad filme - meaningless kung fu, mai ascult Hip-Hop, House shi pe urma Dalida shi Joe Dassin. Dar este un gram de adevar in cele spuse de Iepurilah shi Pinky: MTv VMA don't make me stuuupid shi ma shi ma uit shi la Discovery : Joi seara mai mult cu Crime Night!
Balance must be maintained.
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Sep 2004, 09:14   #24
Jay
The Space Cowboy
 
Jay
 
Join Date: Mar 2004
Location: Interstella
Posts: 1,663
Send a message via Yahoo to Jay
Ce zic eu si ce inteleg altii... in fine... multumesc Gandaalf pentru pledoarie... nu are nici o treaba uitatu la MTV cu incultura...
Pur si simplu eu sunt super dezgustat de muzica asta de la teve incat ma exprim mult prea acid.. pacat ca baietii(mai ales iepurilah crede ca am ceva cu el.... :shock: ) nu vor s-o vada ca o incurajare, ci o vad ca o insulta... :hmm:
__________________
"I'm gonna kill you untill you die from it"
Jay is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Sep 2004, 12:26   #25
Pinky
Guru
 
Pinky
 
Join Date: Jun 2004
Location: Heartbreak Hotel
Posts: 380
Originally Posted by iepurilah:
Shi la best RnB mi-ar fi placut sa ia Usher

Si mie... superb clipul la Burn, la fel ca melodia :love:
__________________
"Never let the fear of striking out keep you from playing the game."
Pinky is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Sep 2004, 14:34   #26
iepurilah
Guru
 
iepurilah
 
Join Date: Oct 2003
Location: pe scaun...
Posts: 413
Send a message via Yahoo to iepurilah
Situatia incepe sa semene cu faza cu Demona de la topicul ala a lu Gaandalf cu hip-hopu'.
Adica din moment ce eu am deschis un topic, inseamna ca subiectul respectiv ma intereseaza cat de cat, daca nu chiar imi place. Si mi se pare corect din partea celor pe care nu ii interseaza sau nu le place subiectul sa nu se bage in discutie, sau macar daca intervin sa zica ceva mai mult decat:"Chestia asta sucks", sau "Nu va uitati sau nu faceti asta, k mie nu imi place". Apreciez parerea lor, dar daca n-are ceva interesant de spus, plz shut up! Atat!
__________________
Skill is successfully walking a tightrope over Niagara Falls. Intelligence is not trying.
http://www.contentking.info/itsanimated
iepurilah is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Sep 2004, 15:01   #27
Ionutz55
Guru
 
Ionutz55
 
Join Date: Jan 2004
Location: Dado Club
Posts: 979
Send a message via Yahoo to Ionutz55
Adevarul este ca mie personal, editzia de anul asta nu mi-a placut deloc, faptul ca nu a fost un prezentator, au lipsit "greii" sa spun asa, prea multe formatzii slabe au castigat acest premiu...
Dintre totzi castigatorii, doar Usher, Jay-Z, Alicia Keys au meritat acest premiu, eu unul asa cred
Spun ca este slab, cu o oarecare acoperire, deoarece din 2000 in coace urmaresc si MTV Video, dar si MTV Music.
__________________
SEX IS LIKE NOKIA (CONECTING PEOPLE), LIKE NIKE(JUST DO IT), LIKE PEPSI (ASK FOR MORE), LIKE COCA-COLA (ENJOY IT)!
Ionutz55 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Sep 2004, 06:32   #28
Jay
The Space Cowboy
 
Jay
 
Join Date: Mar 2004
Location: Interstella
Posts: 1,663
Send a message via Yahoo to Jay
Originally Posted by iepurilah:
Apreciez parerea lor, dar daca n-are ceva interesant de spus, plz shut up! Atat!
Interesant, ai?
Pai sa vedem interesantul... primul lucru care-mi sare in ochi este faptul ca observi ca Outkast a luat cam multe premii. Tu nu intelegi asta... Logic..Pai pentru ca ei au gasit o formula destul de noua de a se exprima, combinand cu succes hip-hop-funk-groove.... care nimeni nu-l are pe piata asta... e greu de vorbit despre originalitate acuma, dar cu trupe ca Outkast, inca se poate
Ti se pare ciudat ca nu au luat nimic astia de la D 12.... hm pentru o duzina afumata de wannabies rappers mie mi se pare destul de normal... oricum la ce juriu au astia de la MTV , orice e posibil....
Inca un lucru interesant ar fi si faptul ca m-ai facut destept si pe tine prost? Sau era ironie? .... whatever...

Hai ca ne vedem pe super topicul Dan Spataru...
__________________
"I'm gonna kill you untill you die from it"
Jay is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Sep 2004, 09:21   #29
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Originally Posted by Jay:
Hai ca ne vedem pe super topicul Dan Spataru...
looolza! :lol: :lol:
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Sep 2004, 13:34   #30
iepurilah
Guru
 
iepurilah
 
Join Date: Oct 2003
Location: pe scaun...
Posts: 413
Send a message via Yahoo to iepurilah
Originally Posted by Jay:
Pai sa vedem interesantul... primul lucru care-mi sare in ochi este faptul ca observi ca Outkast a luat cam multe premii. Tu nu intelegi asta... Logic..Pai pentru ca ei au gasit o formula destul de noua de a se exprima, combinand cu succes hip-hop-funk-groove.... care nimeni nu-l are pe piata asta... e greu de vorbit despre originalitate acuma, dar cu trupe ca Outkast, inca se poate
Ti se pare ciudat ca nu au luat nimic astia de la D 12.... hm pentru o duzina afumata de wannabies rappers mie mi se pare destul de normal... oricum la ce juriu au astia de la MTV , orice e posibil....
Inca un lucru interesant ar fi si faptul ca m-ai facut destept si pe tine prost? Sau era ironie? .... whatever...

Sa-ti zic altceva...cand ascult o melodie nu stau sa ma gandesc ce combinatie rap-manea-rock poa' sa fie. Ci zic ca "Imi place" sau "Nu-mi place"....si nu zic ca OutKast nu imi place(dar nici nu ma omor dupa ei)...iar in ceea ce priveste VMA, au luat prea multe premii pentru ce canta.
Cat despre D12, m-am kkt pe mine de ras la videoclipu "My Band"(mai ales faza cu grasu ala care-l imita pe 50cent :lol: )...dar imi place melodia ca ironizeaza faza ca nu-s vazuti drept D12, ci trupa lu' Eminem. Si cred ca meritau mai mult!
__________________
Skill is successfully walking a tightrope over Niagara Falls. Intelligence is not trying.
http://www.contentking.info/itsanimated
iepurilah is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Sep 2004, 17:16   #31
toni
Guru
 
toni
 
Join Date: Apr 2002
Location: si cu dehashelul se ajunge greu acilea
Posts: 493
Originally Posted by Mala Portugal:
Momentul Alicia Keys& Stevie Minune si Lenny Kravitz mi-a placut si mie...cred ca a fost singurul. In general mi-e cam antipatic Kravitz guy,da' de data asta a mers
Nu pot sa cred. Pentru prima oara ma inchin in fata pasaricii. Mala, nu credeam ca o sa gasim ceva care sa NE placa. Eu ingrop securea.
Sint emotionat.
__________________
sint prea batrin pe forumul asta ca sa am rank
toni is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Sep 2004, 06:17   #32
Jay
The Space Cowboy
 
Jay
 
Join Date: Mar 2004
Location: Interstella
Posts: 1,663
Send a message via Yahoo to Jay
Originally Posted by iepurilah:
Sa-ti zic altceva...cand ascult o melodie nu stau sa ma gandesc ce combinatie rap-manea-rock poa' sa fie. Ci zic ca "Imi place" sau "Nu-mi place"....si nu zic ca OutKast nu imi place(dar nici nu ma omor dupa ei)...iar in ceea ce priveste VMA, au luat prea multe premii pentru ce canta.
Cat despre D12, m-am kkt pe mine de ras la videoclipu "My Band"(mai ales faza cu grasu ala care-l imita pe 50cent :lol: )...dar imi place melodia ca ironizeaza faza ca nu-s vazuti drept D12, ci trupa lu' Eminem. Si cred ca meritau mai mult!

okei.... end of story
__________________
"I'm gonna kill you untill you die from it"
Jay is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 00:41.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells