Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Premii, festivaluri

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 18 Feb 2005, 23:08   #21
notorious
NBK
 
notorious
 
Join Date: Sep 2003
Location: The Selznick Studio
Posts: 1,971
Originally Posted by KORBEN:
nu vreau sa ma enervezi prea mult pe ziua de azi cu ineptii, da take a minute to think about this
1 lotr-3 filme, fiecare ecranizare ( prefer pc-gamerizare cu preetentii cinematografice) a unei carti; aceeasi poveste, aceleasi personaje, dar intr-un sirag de sequeluri, ordonate cronologic

bah, nici eu n-am chef sa ma enervez de nervii tai, dar inspira adanc fumul de tigara si reformuleaza 'sirag de sequel-uri'. LOTR este o trilogie, iar TTT si ROTK nu sunt, prin urmare, sequel-uri. next.

Originally Posted by KORBEN:
2 killbill gandit si facut ca un film, un SINGUR film, pentru simplul fapt ca QT a avut DECENTA de a nu tine omu mai mult de trei or4e in sala cu o poveste atat de taiata ca nu mai intelegi nimic din ea (vezi 2 turnuri si rotk)

LOTR nu este gandit si facut ca un singur film mai mult decat kill bill si viciversa. dar, din nou, te rog reciteste formularea - 'facut ca un singur film... pt ca QT a avut decenta sa nu ne tina mai mult de trei ore in sala'.

cele doua kill bill-uri si cele trei LOTR-uri au fost amandoua gandite unitar, si montate doar ca sa ne pacaleasca. daca pee jay a schitat intriga cu primul LOTR, in timp ce ne promitea ca a doua parte va contine 'actiunea', tarantino a facut aceeasi manevra - sangele curge in cascade in primul volum, in al doilea, lacrimile de crocodil. next.

Originally Posted by KORBEN:
3 paradoxal, 2turnuri pare a fi al mai bun din toate jegurile cu inelu magic si hotibitii parosi

discutabil. mie cel mai ok mi se pare tot primul, urmat de celelalte doua care mi se par o apa si-un pamant.
__________________
"That's one thing about intellectuals: they've proved you can be brilliant and have no idea what's going on."
(Woody Allen)
notorious is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 11:29.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells