Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread
Old 11 Oct 2005, 14:04   #1
Essor Nougier
Senior
 
Essor Nougier
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 128
Alex Leo Serban si Tvr cultural

Alex Leo Serban este probabil moderator pe acest forum. Iar daca nu este, cu siguranta are un amic moderator, sau un fost amant din adolescenta - ajuns moderator.

Si totusi, voi vorbi.

Abia s-a terminat o emisiune pe tvrcultural (asa se numeste?), a carei tema (din cate mi-am putut da seama, eu prinzand doar ultimul sfert de ora al emisiunii) era Sin City. Prezentator, alexleoserban.

Iar acum as vrea sa-l intreb pe domnul prezentator: de ce?

Ce te-a facut, de pilda, sa-i inviti pe respectivul critic de film la feminin, si pe cinefilul adolescent. Apoi, cine a venit cu ideea de a cataloga pe cineva drept cinefil? N-ar fi fost mai corect "june adept al iradierii cosurilor prin expunere repetata si excesiva la efectele televizorului".

Cu atat mai ciudat sa-l numesti cinefil cand dupa doar cateva minute afirmi ca jumatate din bucuresti a vazut Sin City. "Bucuresti, capitala cinefililor". Be there!

Si inca ceva. Ati petrecut cumva 10 minute invartindu-va in jurul aceleiasi intrebari: ne place sau nu Sin City? Cu mentiunea geniala ca "totul este subiectiv". Thank you alexleoserban. When we land on Mars, I'm sure it's your portrait that will be etched into the alien mountain of eternal truth.

And another thing. Data viitoare cand faci o emisiune, watch the fucking body language, aight? Not that there's anything wrong with being gay, as long as nobody can friggin tell.

Domnisoara critic nu a fost in stare sa explice de ce nu ii place Sin City, apoi s-a pierdut intr-un zambet cand a indraznit sa proununte cuvantul "trash". Oh no, not on national tv, half a dozen people could hear it!

Si era atat de greu ca cineva sa observe ca intr-adevar, exista un anumit merit al filmului, chit ca au folosit benzile desenate drept story-board. Doar, si aici poate gresesc, insa filmul implica mai multe dimensiuni artistice decat banda desenata.

Iar urmatorul invitat? Ce spune despre film? Oare ar trebui sa fie "dvd ca bonus pentru comics sau comics ca bonus pentru dvd. eu cred ca...dvd ca
bonus pentru comics deoarece intai a fost comicsul, si in plus comicsurile au textura si miros."

Sorry, all I could hear was "biased white trash fucking up on national television".

As putea sa fiu mai clar. Dar amantul din copilarie, astazi numit moderator, imi va sterge oricum topicul.

Si totusi, daca un topic de o valoare nula, ca acesta, este de obicei sters de pe orice forum care se respecta, de ce o emisiune dubioasa poate pune in scena personaje ciudate iesite de prin partile rau famate ale intelectualitatii de bar bucurestean, vorbind despre nimic.


P.S: atunci cand inghesui invitatii in jurul unei masute de o persoana, asta in mijlocul unei camera foarte mari, ai grija ca in spatele masutei sa nu se afle o oglinda cat un perete, in care sa apara cei 3 cameramani impreuna cu alte doua sau trei persoane implicate in productie. Nu de alta, dar face masuta si invitatii sa para si mai mici.
__________________
Ask not what Essor Nougier can do for you, but what your spouse can do for him.
Essor Nougier is offline   sendpm.gif
Old 11 Oct 2005, 15:42   #2
Airlight
Guru
 
Airlight
 
Join Date: Mar 2004
Location: Bucuresti
Posts: 970
Send a message via Yahoo to Airlight
nu e mey moderator aici - Lord forbid - si darea in stamba de care zici e parte din reactia exagerata la o polemica ongoing care s-a simtit si in forum.

bun le mauvais oeil, s-ar putea transforma incet intr-o critica a emisiunii.
hai mai zi-ne
Airlight is offline   sendpm.gif
Old 11 Oct 2005, 20:48   #3
BeNnY
Guru
 
BeNnY
 
Join Date: Feb 2004
Location: nu stiu
Posts: 3,690
Emisiunea nu a fost cea mai reusita, iar referitor la discutia als-carmen-radu, le-au fost taiate chestii din argumentari. Deci nu e vina invitatiilor. Dar ALS nu mi-a placut deloc, era gen o reporterita PRO TV blonda care punea intrebari aiurea invitatilor. Sorry.
__________________
apocalypse please
BeNnY is offline   sendpm.gif
Old 12 Oct 2005, 10:52   #4
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
frankly m'dear, i don't give a damn.

am avut ecouri suficient de bune ca sa nu-mi pese de cirteli pe la colturi
'on ne peut pas plaire a tout le monde', zice titlul unei emisiuni frantuzesti: could be my motto...

PS re: 'body language': i like it, 'cause it's mine; who doesn't - why don't you take a walk?
Alex Leo Serban is offline   sendpm.gif
Old 12 Oct 2005, 15:01   #5
Jay
The Space Cowboy
 
Jay
 
Join Date: Mar 2004
Location: Interstella
Posts: 1,663
Send a message via Yahoo to Jay
Originally Posted by Alex Leo Serban:
am avut ecouri suficient de bune

Sper sa nu fi fost toate ale tale...
__________________
"I'm gonna kill you untill you die from it"
Jay is offline   sendpm.gif
Old 12 Oct 2005, 15:17   #6
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
eu nu stiu, zau, de ce jay insista sa dialogheze cu als...
he (= als) made it very clear it's out of the question!
als is busy.
als has things to do.
als has all the time in the world to do the things he likes.
and no, 'jay' is not - i repeat: not - one of them...
Alex Leo Serban is offline   sendpm.gif
Old 12 Oct 2005, 15:54   #7
Jay
The Space Cowboy
 
Jay
 
Join Date: Mar 2004
Location: Interstella
Posts: 1,663
Send a message via Yahoo to Jay
Vai draga suntem o victima a societatii... bastrazii dracului de ce nu ma lasa in pacceeeE???
anyway...
Jay is not talking with you ... and you are not required to answer... U just keep on shitting your ass over here and we'll just watch... and if someone desagrees with you than ask for clementia to the billion of fans that like your dick... so are we trough? or you'll cry on and on?
__________________
"I'm gonna kill you untill you die from it"
Jay is offline   sendpm.gif
Old 12 Oct 2005, 16:08   #8
Airlight
Guru
 
Airlight
 
Join Date: Mar 2004
Location: Bucuresti
Posts: 970
Send a message via Yahoo to Airlight
bey, stiti ceva ? chestia asta nu merita un topic.

zic eu.
Airlight is offline   sendpm.gif
Old 12 Oct 2005, 19:40   #9
Longshot
Kingpin
 
Longshot
 
Join Date: Nov 2004
Location: corner of 1st and 1st
Posts: 1,333
meciul ppl vs als se desfasoara si pe alte 4-5 topicuri. inca unul cu cearta e prea mult. take it someplace else.
__________________
Is that you John Wayne? Is this me?
Longshot is offline   sendpm.gif
Closed Thread


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 19:11.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells