Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Film in general

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 12 Oct 2003, 01:16   #1
PoliFanAthic
Guru
 
PoliFanAthic
 
Join Date: Oct 2002
Location: Timisoara
Posts: 1,434
Send a message via ICQ to PoliFanAthic Send a message via AIM to PoliFanAthic Send a message via MSN to PoliFanAthic Send a message via Yahoo to PoliFanAthic
City of God

Cidade de Deus mi-a intors stomacul pe dos. Mi-a schimbat punctele de vedere si mi-a schimbat felul de a trata diverse probleme. Dar oare inseamna asta ca m-a schimbat pe mine? Ma indoiesc, sincer sa fiu. Poate voi avea puterea sa duc la bun sfarsit tot ce am planuit acuma. Poate voi reusi sa concretizez cele invatate. Dar ma doare asa de mult. Ma simt sfasaiat, ma simt distrus, ma simt pur si simplu la pamant. Ce este acela un film cu o regie remarcabila, cu o poveste naucitoare, prin tot ce reprezinta si arata? Ce este acel sentiment de lipsa de cuvinte? Nu este vorba de uimire…dar, ia te uita, ca s-a dus acuma. Din aceasta cauza Cidade nu va fi niciodata un film briliant. Cred eu cel putin. Doar un film exceptional. Daca exista vreo diferenta sesizabila intre cei doi termeni.
PoliFanAthic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Oct 2003, 10:12   #2
bill_the_butcher
Veteran
 
bill_the_butcher
 
Join Date: Jun 2003
Posts: 183
''Cidade de Deus mi-a intors stomacul pe dos. Mi-a schimbat punctele de vedere si mi-a schimbat felul de a trata diverse probleme. Dar oare inseamna asta ca m-a schimbat pe mine? Ma indoiesc, sincer sa fiu. Poate voi avea puterea sa duc la bun sfarsit tot ce am planuit acuma. Poate voi reusi sa concretizez cele invatate. Dar ma doare asa de mult. Ma simt sfasaiat, ma simt distrus, ma simt pur si simplu la pamant''

GET REAL, MAN!!! vorbesti la cald acum. punctele de vedere in privinta cui? niste exemple de 'diverse probleme' poti da, ca sa ma lamuresti si pe mine.

ti-a intors stomacul pe dos? da-l incolo ca nu faci ulcer.
__________________
I'll festoon my bed-chamber with your guts!!!
bill_the_butcher is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Oct 2003, 17:40   #3
PoliFanAthic
Guru
 
PoliFanAthic
 
Join Date: Oct 2002
Location: Timisoara
Posts: 1,434
Send a message via ICQ to PoliFanAthic Send a message via AIM to PoliFanAthic Send a message via MSN to PoliFanAthic Send a message via Yahoo to PoliFanAthic
Evident ca era o impresie la cald. Era vorba de punctele de vedere asupra problemelor cu care ma confrunt, care evident ca sunt practic nimicuri fata de ceea ce este prezentat in film. Evident stiu si stiam ca exista locuri in lume in care viata este mult mai dura si mai cruda, dar cred ca m-a socat faptul ca "cineva" m-a chiar pus fata in fata cu aceasta lume. In plus, problemele mele sunt mai mult probleme create de mine insumi si nu de ce e in jurul meu. Pare infatil ce spun, probabil, dar pentru mine cred ca este mai mult decat atat. A fost un fel de "eye opener".
PoliFanAthic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Oct 2003, 23:00   #4
capitain
Guru
 
capitain
 
Join Date: Apr 2002
Location: 7th heaven
Posts: 307
mi s-a parut unul dintre putinele filme facute la intensitate maxima care nu m-a plictisit deloc! suuuuper tare!
capitain is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Oct 2003, 01:36   #5
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
pareri despre filmul asta puteti citi si la Acum pe Ecrane...
__________________
"Nobody puts Baby in the corner"
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Oct 2018, 09:31   #6
carmen_angelus_romila
Guru
 
carmen_angelus_romila
 
Join Date: Dec 2017
Posts: 576
Un film tare, din toate punctele de vedere, ce merita vizionat!
carmen_angelus_romila is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 22:14.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells