Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

View Poll Results: Sunteti de acord cu aceasta schimbare?
Categoric! 1 7.69%
Este o idee buna 0 0%
Nu ma deranjeaza 3 23.08%
Este destul de iritant 7 53.85%
Cat de prosti au ajuns oamenii...nu ajunge ca oricum vedem toate filmele de la HBO de 100 de ori(la mai toate orele!!) 2 15.38%
Voters: 13. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 21 Jan 2003, 05:32   #1
PoliFanAthic
Guru
 
PoliFanAthic
 
Join Date: Oct 2002
Location: Timisoara
Posts: 1,434
Send a message via ICQ to PoliFanAthic Send a message via AIM to PoliFanAthic Send a message via MSN to PoliFanAthic Send a message via Yahoo to PoliFanAthic
HBO...premiere la 21:00

In primul rand vroiam sa vad daca am inteles bine...deci toate premierele(filmele) din trimpul saptamanii, cunoscute si ca "filmul zilei", vor fi de la ora noua seara, si nu de la opt. Sambata vor fi serialele HBO de la noua si duminica...vor fi la opt filmele, nu?
PoliFanAthic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Feb 2003, 20:05   #2
PoliFanAthic
Guru
 
PoliFanAthic
 
Join Date: Oct 2002
Location: Timisoara
Posts: 1,434
Send a message via ICQ to PoliFanAthic Send a message via AIM to PoliFanAthic Send a message via MSN to PoliFanAthic Send a message via Yahoo to PoliFanAthic
Deci, asadar si in concluzie nu vor fi.
Sincer sa fiu mi se pare o idee imbecila. Sa zicem ca are un rost pentru luni,marti,miercuri,joi,vineri dar de ce si sambata si duminica???
Si un exemplu: e mult mai greu sa rezisti la un film de 3 ore daca incepe de la 9, decat daca incepe de la 8. Eu sunt impotriva acestei schimbari.
PoliFanAthic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Feb 2003, 22:10   #3
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
si eu ma declar impotriva acestei schimbari...este o imbecilitate!in primul rand ca pe protv si antena1 filmele incep in continuare la ora 8 si din acest motiv mi se pare ca hbo-ul va avea de suferit...in al doilea rand, una era sa incepa un film de la 10 si sa se termine la 12 si alta e sa inceapa la 11 si sa se termine le 1...mai pierd niste telespectatori si astfel...
si ma enerveaza si ideea sa puna serialele sambata de la 8...pai eu atunci vreau sa vad filme nu seriale...
__________________
"Nobody puts Baby in the corner"
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Feb 2003, 07:12   #4
PoliFanAthic
Guru
 
PoliFanAthic
 
Join Date: Oct 2002
Location: Timisoara
Posts: 1,434
Send a message via ICQ to PoliFanAthic Send a message via AIM to PoliFanAthic Send a message via MSN to PoliFanAthic Send a message via Yahoo to PoliFanAthic
Parca si serialele sunt sambata de la noua. Oricum, pe mine nu ma deranjeaza...intotdeuna imi place sa ma uit la Six Feet Under.
PoliFanAthic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Feb 2003, 16:25   #5
PoliFanAthic
Guru
 
PoliFanAthic
 
Join Date: Oct 2002
Location: Timisoara
Posts: 1,434
Send a message via ICQ to PoliFanAthic Send a message via AIM to PoliFanAthic Send a message via MSN to PoliFanAthic Send a message via Yahoo to PoliFanAthic
Am trimis un "complaint" la cei de la HBO, si in mod total surprinzator am primit un raspuns:

> Schimbarea a fost motivata, ca si prezenta pe ecran a semnelor distinctive
> pe toata perioada filmului, de noua lege a audiovizualului din Romania
> care prevede dispozitii speciale pentru protectia minorilor.
>
> Cu respect,
>
> Departamentul Marketing

Am cerut anumite detalii...adica, nu mi s-a parut ca celelalte posturi dau filmele de la noua. Ma intreb daca asta e valabil pt. filmele nerecomandate sub 16 ani....
Oricum, eu aveam senzatia ca au facut aceasta schimbare in urma dorintelor telespectatorilor...parca asa reiesea din reclama "Ca sa nu ratati premierele..."
PoliFanAthic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Feb 2003, 10:28   #6
christi
Guru
 
christi
 
Join Date: Feb 2002
Location: route 66
Posts: 676
Send a message via Yahoo to christi
Desi sint impotriva "curentului", eu recunosc ca schimbarea ma bucura. Pe mine, personal. Poate ca HBO va avea oarecum de suferit, dar vine vara si tot mai rar voi reusi sa ajung acasa pina la 8. Si cred ca nu sint numai eu in aceeasi situatie. Deci ma bucur.
__________________
We are accidents waiting to happen...
christi is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Feb 2003, 13:33   #7
PoliFanAthic
Guru
 
PoliFanAthic
 
Join Date: Oct 2002
Location: Timisoara
Posts: 1,434
Send a message via ICQ to PoliFanAthic Send a message via AIM to PoliFanAthic Send a message via MSN to PoliFanAthic Send a message via Yahoo to PoliFanAthic
Vorbind de un raspuns "diplomatic"...

> Intr-adevar, incepand cu ora 21:00 pot fi difuzate filme nerecomandate
> minorilor sub 16 ani. De asemenea, noi am facut aceasta schimbare
> bazandu-ne pe numeroasele mesaje primite de la abonati, care ne-au
> intrebat in repetate randuri de ce nu programam premiera serii la ora
> 21:00.
>
> Cu respect,
>
> Departamentul Marketing
PoliFanAthic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Feb 2003, 13:46   #8
Ambra Blu
Banned
 
Ambra Blu
 
Join Date: Mar 2002
Location: Bucuresti
Posts: 3,292
I mean no offense, PoliFanAthic, dar incearca si tu sa iti comprimi toate gindurile intr-un singur mesaj. Si pe mine ma enerveaza cind fac eu insumi 15 mesaje in loc de unul, dar s-o mai vad si la altii este annoying like hell.
Ambra Blu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Feb 2003, 19:38   #9
PoliFanAthic
Guru
 
PoliFanAthic
 
Join Date: Oct 2002
Location: Timisoara
Posts: 1,434
Send a message via ICQ to PoliFanAthic Send a message via AIM to PoliFanAthic Send a message via MSN to PoliFanAthic Send a message via Yahoo to PoliFanAthic
Hmmm...cred ca stiu ce vrei sa spui...trebuia sa pun ambele mail-uri intr-un post? adica sa-l "edit" pe cel initial?
PoliFanAthic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Feb 2003, 14:00   #10
Ambra Blu
Banned
 
Ambra Blu
 
Join Date: Mar 2002
Location: Bucuresti
Posts: 3,292
Yap.
Ambra Blu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Apr 2003, 16:50   #11
toni
Guru
 
toni
 
Join Date: Apr 2002
Location: si cu dehashelul se ajunge greu acilea
Posts: 493
Si eu sint de acord cu schimbarea orei de incepere. Io nu ajung acasa la 8 decit in cazuri exceptionale...Acu' ma duc sa votez.
__________________
sint prea batrin pe forumul asta ca sa am rank
toni is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 May 2003, 11:12   #12
victor
Guru
 
victor
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 648
Ce conteaza ora ? Cand iti arde buza sa vezi un film lasi totul deoparte si la hh:mm:ss trecute fix esti in fata televizorului cu accesoriile de rigoare : alune/popcorn, bere/vin, etc.

Ce imi place cel mai mult la HBO este ca la ora fixa chiar incepe chiar filmul despre care scrie intr-un program editat cu o saptamana in urma. Spre deosebire de restul unde.... Asa am patit cu Fargo. L-a dat ProTV, in program scria la 10:00 si can vin acasa la 10:00 vad ca au schimbat schimbarea si filmul a fost la 8:00. MAGARII ! Apropo stie cineva de ce nimeni nu se tine de programul initial ? Ce castiga ? Pe langa neseriozitate evident...
victor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 May 2003, 16:27   #13
theo
Guru
 
theo
 
Join Date: Oct 2002
Posts: 406
Cred ca tine de respectul fata de telespectatori, care la majoritatea posturilor romanesti tinde catre zero. Daca audienta e buna, ce mai conteaza restul. Si eu am patit asa de nenumarate ori. Cel mai mult m-a deranjat cand, filmul fiind programat la o ora inaccesibila oamenilor normali, care mai si lucreaza, (ca la ore de varf ne servesc asa zisele filme de actiune), am programat videorecorderul. Surpriza a fost ca filmul a inceput mai devreme si s-a terminat mai tarziu, si nu stiu nici pana in ziua de azi cum se termina "Terms of Endearment "...
Este vorba de Antena 1. Ce sa mai spun de protv care a reprogramat Brazil de vreo patru ori pana sa-l difuzeze o data.
Sa fie oare o intamplare ca singurele posturi care-si respecta programul sunt cele straine (HBO, Hallmark, Discovery, etc)?
theo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 18:33.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells