Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Vreau sa stiu

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 15 Aug 2014, 18:41   #1
Clopotica_clo
Novice
 
Clopotica_clo
 
Join Date: Aug 2014
Posts: 2
Titlu film

Am văzut în urmă cu peste douăzeci de ani un film al cărui titlu vă rog să mă ajtați să-l aflu. Nu-mi amintesc numele regizorului sau al vreunui actor. Îmi amintesc doar cea mai mare parte din acțiune și că era un film american. Trei astronauți au plecat în ceea ce ei credeau că este zborul spațial pentru care se pregătiseră intens dar ajung să fie ținuți prizonieri undeva în deșert, implicați fără voia lor într-o mare farsă. Când realizează ce se întâmplă, evadează și fiecare fuge în altă direcție. Numai unul dintre ei ajunge acasă, chiar în ziua în care se organizase o ceremonie de comemorare a lor. Îmi puteți spune care este titlul filmului?
Clopotica_clo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Aug 2014, 21:13   #2
margott
Guru
 
margott
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 389
Originally Posted by Clopotica_clo:
Am văzut în urmă cu peste douăzeci de ani un film al cărui titlu vă rog să mă ajtați să-l aflu. Nu-mi amintesc numele regizorului sau al vreunui actor. Îmi amintesc doar cea mai mare parte din acțiune și că era un film american. Trei astronauți au plecat în ceea ce ei credeau că este zborul spațial pentru care se pregătiseră intens dar ajung să fie ținuți prizonieri undeva în deșert, implicați fără voia lor într-o mare farsă. Când realizează ce se întâmplă, evadează și fiecare fuge în altă direcție. Numai unul dintre ei ajunge acasă, chiar în ziua în care se organizase o ceremonie de comemorare a lor. Îmi puteți spune care este titlul filmului?

Capricorn One (1977)

http://www.cinemagia.ro/filme/capric...corn-unu-3979/
margott is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Aug 2014, 19:50   #3
Clopotica_clo
Novice
 
Clopotica_clo
 
Join Date: Aug 2014
Posts: 2
Mulțumesc!

Da, acesta este filmul pe care-l căutam. Mulțumesc!
Clopotica_clo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 07:30.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells