Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Star-uri

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 01 May 2006, 20:12   #1
JL4ever
Novice
 
JL4ever
 
Join Date: May 2006
Location: Slatina
Posts: 10
Send a message via AIM to JL4ever Send a message via MSN to JL4ever Send a message via Yahoo to JL4ever
***Artele Martiale si Maestri Artelor Martiale***

Oare va mai exista un al doilea Jet Li vreodata???Nu cred!E de ajuns sa urmaresti filmele pe care le-a facut cu maiestrie ca sa realizezi ce fel de peroana este.Un om implinit prin ceea ce face si prin ceea ce incearca sa pastreze in lumea asta moderna....anume-Artele Martiale.Pentru asta merita respect!Bravo!
__________________
***The Unic***
JL4ever is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 May 2006, 20:30   #2
JL4ever
Novice
 
JL4ever
 
Join Date: May 2006
Location: Slatina
Posts: 10
Send a message via AIM to JL4ever Send a message via MSN to JL4ever Send a message via Yahoo to JL4ever
Re: ***Artele Martiale si Maestri Artelor Martiale***

Urmariti cel mai nou film al lui Jet Li(real name mandarin:Li Lian Jie):Fearless(an 2006)-merita vazut,un film al Artelor Martiale chinezesti, dar care merita sa fie vazut de intreaga lume!!!O poveste a unui mare maestru Wu Shu,o legenda a Chinei, pe numele sau Huo YuanJia,un om care si-a capatat un loc binemeritat in istoria Artelor Martiale Chinezesti!
Jet Li reuseste sa-i transpuna povestea vetii lui Huo YuanJia pe marele ecran si prezentata intregi lumi.O poveste dramatica, interpretata cu mare succes de Jet Li.Va veti convinge singuri, daca urmariti "Fearless", pe numele sau real in China:"Huo YuanJIa"!Puteti afla mai multe informatii de pe site-ul oficial al filmului:Fearlessthemovie.com
Va astept cu pareri despre film!Bye
__________________
***The Unic***
JL4ever is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 May 2006, 21:24   #3
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
nu vreau sa-ti subminez entuziasmul, dar nu trebuie sa-i faci atata "reclama" lui Jet Li, de altfel un maestru al artelor martiale foarte bun...in plus parerile tale pot continua in celalalt thread despre el "Jet Li"
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 May 2006, 23:15   #4
JL4ever
Novice
 
JL4ever
 
Join Date: May 2006
Location: Slatina
Posts: 10
Send a message via AIM to JL4ever Send a message via MSN to JL4ever Send a message via Yahoo to JL4ever
Salut!Ma bucur ca ti-ai exprimat parerea, de bine, se pare! Am tinut neaparat sa-mi fac un subiect propriu de discutie, dar asta nu inseamna k nu o sa-mi aduc parerile mele si pe subiectele voastre de discutie In plus, nu strica absolut cu nimik plus ca eu am pus o tema mai "universala" dak pot sa-i zic asa.......despre Artele Martiale!Si, ma bucur, de asemenea k exista oameni cu care poti discuta diverse subiecte, dupa cum am observat Multumesc pentru parere! :happy:
__________________
***The Unic***
JL4ever is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 May 2006, 23:49   #5
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
ok...daca vrei...atunci sa-l aducem in discutie si pe Marele Bruce Lee, un alt maestru al artelor martiale...ia zi, a fost mai bun decat Li au ba?
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 May 2006, 16:57   #6
JL4ever
Novice
 
JL4ever
 
Join Date: May 2006
Location: Slatina
Posts: 10
Send a message via AIM to JL4ever Send a message via MSN to JL4ever Send a message via Yahoo to JL4ever
Ma pui intr-o situatie mai dificila din urmatoarea cauza:Bruce Lee a fost un mare maestru dar in timpul sau...asta pna sa fie "omorat" de boala incurabila pe care a avut-o Stii doar ca exista si zvonuri cum,ca ar fi fost ucis de catre cineva(dupa unle info:maestri ninja), din simplul motiv ca ar aratat lumii Secretele Artelor Martiale prin filmele sale.Au fost mai multe astfel de zvonuri, sa zic asa, dar o coincidenta mai mare ramane moartea fiului sau Brandon Lee,care a decedat la putin timp(la cativa ani) de la moartea tatalui sau...Deci ne ramane urmatoarea intrebare:Ce s-ar fi intamplat daca Bruce Lee,Marele Maestru al Artelor Martiale(Kung-FU), ar fi trait si astazi;cat de mult ar fi progresat in aceasta arta....,si mai ales, in lumea filmului foarte controversata de altfel.
Adevarul este ca e foarte greu, deoarece fiecare isi creaza o imagine asupra actorului, in principal...lumea critica, dar numai ce vede.Eu cred ca nu e pusa bine intrebarea pusa de tine, imi permiti sa-ti spun asa, deoarece Bruce Lee este o legenda a Artelor Martiale(a demonstrat asta si a meritat), iar Jet Li este o legenda in devenire, de ce sa nu recunoastem Desi are 43 de ani, Jet poate inca sa "reziste " cu brio in aceasta "lupta" in suprematia Artelor Martiale,lucru dovedit atat prin filmele sale cat si prin viata dusa(in tinerete mai ales) in cercul acesta al Artelor Martiale.E bine sa nu facem diferentieri intre acesti mari maestri:Bruce Lee,Jackie Chan,Jet Li...Ultimii au reusit sa intre in sufletul oamenilor prin maestria lor, dar intr-un timp modern, anul 2006.Poate daca ar fi trait si Bruce Lee, alta ar fi fost situatia, deoarece tehnologia de azi este mult avansata, iar cu maestria in Artele Martiale a lui Bruce ar fi iesit o "combinatie", poate, greu de imaginat.Cam asta-i adevarul...fiecare are o poveste in spatele lor, care,SIGUR,s-a intersectat cu LUMEA ARTELOR MARTIALE.Sper ca nu te-am plictisitdar ca, asa gandesc eu...fiecare sa-si primeasca laurii dupa ceea ce reprezinta , unii in trecut, iar altii in prezent, dar toti din cei prezentati au avut un rol important!
Jet Li a raspuns odata intr-un interviu(odata cu lansarea filmului Unleashed),cand a fost intrebat:"Ce parere ai despre marii maestrii Jackie Chan,Bruce Lee?"Cum reuseste sa se mentina prin munca pe acare o face in lumea filmului, cu atat mai grea deoarece, dupa cum am vazut, nu e singurul.Acesta a raspuns printre altele:"Ii respect foarte mult si stiu ce mult reprezinta acestia pentru lumea Artelor Martiale, dar eu,in film,nu sunt Jackie Chan, nu sunt Bruce Lee,NU sunt Jet Li(ironic)...incerc sa fiu Unicul(The unic)"
Si poate ca a reusit, nu crezi?Si-a creat singur o lume a sa...
__________________
***The Unic***
JL4ever is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 May 2006, 19:28   #7
Xing18
Novice
 
Xing18
 
Join Date: May 2006
Location: In the shadows...
Posts: 14
Jet Li`s the best si este unul din putini actori care pune suflet in ceea ce face!!!!
__________________
Feet with Fear...
Xing18 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 May 2008, 04:02   #8
mt
Junior
 
mt
 
Join Date: Jun 2005
Location: alexandria-egypt
Posts: 36
Din punctul meu de vedere Steven Seagal e cel mai mare maestru al artelor martiale in zilele noastre. Bruce Lee e bineinteles o mare legenda si nu stiu de ce acestia sunt mai iubiti si respectati abia dupa ce sunt decedati, disparuti.
mt is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Feb 2009, 22:54   #9
george_alex86
Novice
 
george_alex86
 
Join Date: Feb 2009
Location: Tulcea
Posts: 1
salut. sunt un fan jet li si as dori si eu sa stiu daca are cineva muzica relaxanta gen- Jet Li-Tai Chi Master - Weeping Widow Song sa-mi trimita un raspuns pe adresa de e-mail george_alex86@yahoo.com sau pe idul de yahoo messenger- george_alex86. app supermijto site-ul acesta. cu respect,george din tulcea
george_alex86 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 May 2009, 16:45   #10
silz.
Junior
 
silz.
 
Join Date: May 2009
Posts: 34
Jet Li, Jackie Chan si Steven Seagal
silz. is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Jun 2009, 14:15   #11
Gospin
Comfortably numb
 
Gospin
 
Join Date: May 2009
Location: over the rainbow
Posts: 1,289
Send a message via Yahoo to Gospin
@Bruce Lee
Jet Li
Si deabia acum Steven Seagal
__________________
Ambition is a poor excuse for not having enough sense to be lazy!
Gospin is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Jun 2009, 08:48   #12
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
Originally Posted by Gospin:
@Bruce Lee
Jet Li
Si deabia acum Steven Seagal

atat ca Steven nu pune pic de suflet
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 04:50.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells