Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 07 Sep 2004, 11:20   #1
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Cine merge ?

Tiesto revine in Romania, vineri 17 septembrie 2004. Locatia anuntata este World Trade Plaza - Sofitel.

Merge cineva ? Este 600.000 lei biletul ... Nu este nici un clubber pe forumul acesta ?
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Sep 2004, 13:00   #2
Lady_Skar
El Chewbaccabra
 
Lady_Skar
 
Join Date: Sep 2002
Location: it looks like a room but i'm not sure.
Posts: 996
Send a message via Yahoo to Lady_Skar
daca intru la facultate la locuri din buget... I'm there!
dar sunt foaaaaaaaaaaaaaaarte slabe sanse.
__________________
Tis better to be brief then tedious.
Lady_Skar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Sep 2004, 15:16   #3
christi
Guru
 
christi
 
Join Date: Feb 2002
Location: route 66
Posts: 676
Send a message via Yahoo to christi
Decit sa dau 600.000 pe Tiesto... :sick:
__________________
We are accidents waiting to happen...
christi is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Sep 2004, 16:25   #4
M_olecula
Guru
 
M_olecula
 
Join Date: Jun 2004
Location: Bucuresti
Posts: 351
Biletul pe nights.ro si pe inout.ro este 400.000
Si crede-ma... voi fi acolo dar voi fi acolo pentru atmosfera nu ca mi-ar place tiesto , nu-l suport pe acest "dj" comercial... cum face un clip si ajunge in primele locuri mai peste tot in lume cum ii mai creste cota cu inca 1 mil $ . E prea comercial... la fel ca Oakenfold care , apropo , vine pe 2 octombrie, locatia inca necunoscuta .
Pana sa vina tiesto (si dupa el , a doua seara e James Zabiela) o sa vina vineri David Morales care merita mai multa atentie decat tiesto
M_olecula is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Sep 2004, 22:45   #5
Jay
The Space Cowboy
 
Jay
 
Join Date: Mar 2004
Location: Interstella
Posts: 1,663
Send a message via Yahoo to Jay
Mda.... am auzit si eu.... dar subscriu molecula... mai tare e morales... tinand cont ca acum vreo 5 ani david era cel mai tare DJ de prin america..in fine... Tiesto nu e chiar asa...de must see.... Daca tot veniti prin Bucuresti va recomand petrecerea de la Romexpo, mai mult pentru muzica, ca lumea o sa fie de cacat, vin altii mult mai buni.....Oricum prea mult e biletul pentru ce ofera omul....
__________________
"I'm gonna kill you untill you die from it"
Jay is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Sep 2004, 01:22   #6
M_olecula
Guru
 
M_olecula
 
Join Date: Jun 2004
Location: Bucuresti
Posts: 351
Originally Posted by Jay:
Mda.... am auzit si eu.... dar subscriu molecula... mai tare e morales... tinand cont ca acum vreo 5 ani david era cel mai tare DJ de prin america..in fine... Tiesto nu e chiar asa...de must see.... Daca tot veniti prin Bucuresti va recomand petrecerea de la Romexpo, mai mult pentru muzica, ca lumea o sa fie de c****, vin altii mult mai buni.....Oricum prea mult e biletul pentru ce ofera omul....


Chiar ca lumea de la petrecerea din romexpo o sa fie de kkt , e intrarea libera si or sa fie toti taranii , mai ales ca vor canta si parazitii (acum nu zic ca fanii parazitilor sunt tarani , din contra... dar in general) . Dar o sa mixeze James Zabiela ceea ce schimba cu totul datele problemei , dupa ora 2-3 va incepe cu adevarat petrecerea .
Inainte de petrecerea de la romexpo e cea din kristal , de vineri care v-o recomand... cel putin la capitolul muzica va fii peste tiesto si pretul biletului e de 300.000 de pe net si 500.000 intrarea la fata locului .
Jay stii cand a venit Carl Cox in Romania , pe 1 Mai , in La Mania din Mamaia ? Atunci a fost biletul 900.000 si intrarea 1.200.000 . In afara faptului ca a fost arhi-plin clubul a si meritat banii Carl Cox , la tiesto ar fii trebuit sa bage intrarea 10.000 , nu merita mai mult
M_olecula is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Sep 2004, 08:41   #7
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Originally Posted by M_olecula:
Biletul pe nights.ro si pe inout.ro este 400.000
Si crede-ma... voi fi acolo dar voi fi acolo pentru atmosfera nu ca mi-ar place tiesto , nu-l suport pe acest "dj" comercial... cum face un clip si ajunge in primele locuri mai peste tot in lume cum ii mai creste cota cu inca 1 mil $ . E prea comercial... la fel ca Oakenfold care , apropo , vine pe 2 octombrie, locatia inca necunoscuta .
Pana sa vina tiesto (si dupa el , a doua seara e James Zabiela) o sa vina vineri David Morales care merita mai multa atentie decat tiesto
in sfarshit clubari cat de cat ...
David Moralles merita shi 1 milion dar este kam aiurea ... dk vin pe 10 shi pe 17 mor de foame restul lunii. Mergeam la Morales dar salariul vine pe 14 ...
Oakenfold sa fie el sanatos. Are cateva melodii bune dar ma seaca in rest.
Vreau Deep Dish neaparat shi cel mai tare Hernan Cataneo - locul 19 mondial pe care l-am prins vara asta la Ultima Playa unde mi-a mixat shi creierii. Era 10 dimineatza shi dansam la capatul Mamaiei. Binetzeles k bucureshtenii erau live & kicking ... mi-a placut enorm ... :w00t:
Originally Posted by M_olecula:
[Chiar ca lumea de la petrecerea din romexpo o sa fie de kkt , e intrarea libera si or sa fie toti taranii , mai ales ca vor canta si parazitii (acum nu zic ca fanii parazitilor sunt tarani , din contra... dar in general) . Dar o sa mixeze James Zabiela ceea ce schimba cu totul datele problemei , dupa ora 2-3 va incepe cu adevarat petrecerea .
Inainte de petrecerea de la romexpo e cea din kristal , de vineri care v-o recomand... cel putin la capitolul muzica va fii peste tiesto si pretul biletului e de 300.000 de pe net si 500.000 intrarea la fata locului .
mult
Pai intrebatzi-ma ce a fost la Liberty Parade ... unde totzi rockarii imputzitzi shi nespalatzi intrasera sa asculte muzica House shi totzi manelishtii kre n-avea nici o treaba. Marco Bailey mare invitat mare - :sick: pe la 3:30 a inceput Rosario Internullo (pe care il credeam pierdut) sa bage super muzica .. shi crema muzicii house inca era prezenta la ora 7 fara knd totul a fost stopat de zgarcitzii aia de organizatori ...
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Sep 2004, 09:56   #8
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Hernan Cataneo Live @ Ultima Playa - 07.08.2004 :w00t:
Era ora 6 shi era full. Muzica bestiala ... cum naibii sa pleci aks ?
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Sep 2004, 12:57   #9
M_olecula
Guru
 
M_olecula
 
Join Date: Jun 2004
Location: Bucuresti
Posts: 351
Originally Posted by Gaandalf:
Pai intrebatzi-ma ce a fost la Liberty Parade ... unde totzi rockarii imputzitzi shi nespalatzi intrasera sa asculte muzica House shi totzi manelishtii kre n-avea nici o treaba. Marco Bailey mare invitat mare - :sick: pe la 3:30 a inceput Rosario Internullo (pe care il credeam pierdut) sa bage super muzica .. shi crema muzicii house inca era prezenta la ora 7 fara knd totul a fost stopat de zgarcitzii aia de organizatori ...

Stiu ca la Liberty Parade de anul asta au fost o gramada tarani , manelisti si rockeri . Inainte regretam ca nu m-am dus (si acum mai regret , pt. muzica) dar pe urma mi-am schimbat parerea .
Pacat ca nu vii la Morales , acolo o sa fie adevarata petrecere.
De Hernan Cataneo am auzit ca baga frumos si daca mai zici si tu ca e cel mai jmecher ... nu-mi prea merge netu zilele astea ca luam ceva de la el .

Nu te duce la Tiesto... daca te duci dute pt. atmosfera si fa in asa fel sa nu auzi muzica... sa auzi ce vrei tu :shock: .

Si daca tot vi in buc. sa te duci a doua seara la Zabiela... nu-l rata.
M_olecula is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Sep 2004, 13:04   #10
M_olecula
Guru
 
M_olecula
 
Join Date: Jun 2004
Location: Bucuresti
Posts: 351
[quote="Gaandalf"]Oakenfold sa fie el sanatos. Are cateva melodii bune dar ma seaca in rest.

Vezi ? si tu si restul lumii il stiu pe Oakenfold dupa melodii nu dupa cum mixeaza... e prea comercial omu' asta e cel mai comercial dintre toti dj-ii , il dau draqu... A facut coloana sonora de la Big Brother Anglia :shock: DUMNEZEULE... a facut coloana sonora din Matrix Reloaded , cand danseaza populatia din Zion (melodia aia suna bine , mi-a placut ) , a mai colaborat cu Shifty sau nush cu cine si s-au facut de kkt amandoi... omu face totu pentru bani , uita-te la Zabiela , mixeaza pe 18 si e intrarea libera , unde ai mai vazut asa ? Pe Oakenfold nu-l suport , nici muzica lui
M_olecula is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Sep 2004, 13:06   #11
raptor
Leprechaun
 
raptor
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 2,535
In noiembrie se aude ca sare la noi nightwish...pret inre 800 shi o mila...e careva care sa vina---asa,in principiu?
__________________
absolutely, mr president, absolutely

http://www.youtube.com/watch?v=81bQJGafcjU
raptor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Sep 2004, 15:42   #12
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
@M_olecula:
Da mey .. dar dk tzie nu tzi-a placut melodia Fluke - Zion atuncea inseamna k nu avem aceleashi gusturi in materie de muzica house.
Mie im place Cataneo care e mai mult pe techhouse. Tu spre ce tinzi?
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Sep 2004, 17:11   #13
christi
Guru
 
christi
 
Join Date: Feb 2002
Location: route 66
Posts: 676
Send a message via Yahoo to christi
Originally Posted by raptor:
In noiembrie se aude ca sare la noi nightwish...pret inre 800 shi o mila...e careva care sa vina---asa,in principiu?

Cam tirziiu ai auzit.... La Nightwish se pare ca nu mai sint bilete...
__________________
We are accidents waiting to happen...
christi is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Sep 2004, 23:27   #14
M_olecula
Guru
 
M_olecula
 
Join Date: Jun 2004
Location: Bucuresti
Posts: 351
Originally Posted by Gaandalf:
@M_olecula:
Da mey .. dar dk tzie nu tzi-a placut melodia Fluke - Zion atuncea inseamna k nu avem aceleashi gusturi in materie de muzica house.
Mie im place Cataneo care e mai mult pe techhouse. Tu spre ce tinzi?

Nu am zis ca nu imi place melodia aia , suna bine , chiar imi place , e buna , merge... dar nu-mi place dj-ul , poate sa faca el 100 astfel de melodii , a facut-o pentru bani si nu ma mai intereseaza nimic... aici e adevarat ca producatorii daca se duceau la un alt dj si-i propuneau sa faca melodii pt. film si aia acceptau dar Oakenfold cred ca e cel mai comercial dj . Dupa colaborarea cu Shifty s-a ales praful de ei , de amandoi , s-au facut de kkt .

Io il iubesc pe Carl Cox , omul asta are stilul lui propriu , am uitat cum se numeste , iti spun alta data , dar cand ascult si cand mixeaza Carl Cox simt doza aia de adrenalina , simt ceva , poate stii si tu cum e .
Imi mai place Deep Dish , care e printre cei mai puri dj-i si il apreciez enorm pentru asta , Zabiela e altul dintre preferati , Dave Seaman baga si el de apreciat , la Dave Seaman e altceva , e singurul care le-a placut cu adevarat romanilor , adica singurul care le-a placut dintr-o serie de dj nu asa de cunoscuti , intelegi ?

Rosario Internullo si Marco Briguglia mai baga frumos , adica stiu sa mixeze unele melodii , le mixeaza altfel decat ceilalti si o fac bine . Era sa uit de Timo Mass , mare greseala comiteam....

De Sander Kleinenberg ce zici ?
M_olecula is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Sep 2004, 09:07   #15
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Timo Mass nu mi-a placut cum a bagat akum knd a fost in Buc... ma ashteptam la mai mult. Nu shtiu de ce dar chiar nu mi-a placut.
Shi da shtiu de doza aia de adrenalina ... shi poate sa fie shi 10 dimineatza shi nu ma pot opri k muzica este prea prea adevarata - shi cum am mai zis la Hernan Cataneo am simtzit asta. Inebunisem pe akolo.
Carl Cox este unul din preferatzii mei - shi nu shtiu um se numeshte stilul lui dar e al draqului de bun.... am setul ala de pe 1 Mai = nebunie curata.

Intzelesesem k itzi place melodia Fluke- Zion dar kred k n-am fost atent... sorry! Oakenfold deja ma lasa rece ... shi nici nu merita discutat. Parca o ia pe urmele lui Sash ala .... din Germania. (tzin minte o emisiune Dance Floor Chart la MTV knd Vj Liviu era la Sash kre venise in Romania shi declara: "Este incredibil cum la noi inca se mai asculta muzica kre in Europa se asculta akum 10-12 ani":lol: )

Shi apropo ... am uitat de Sasha kre imi place shi ala cum mixeaza.
Marele eveniment TIESTO - shtiu k deja se "impiedica" shi asta spre comercial dar sincer itzi spun k ma duc ptr atmosfera shi sper sa iasa bine k altfel ma dau cu capu' de totzi peretii de la World Trade Plaza.
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Sep 2004, 12:49   #16
M_olecula
Guru
 
M_olecula
 
Join Date: Jun 2004
Location: Bucuresti
Posts: 351
Originally Posted by Gaandalf:
Shi apropo ... am uitat de Sasha kre imi place shi ala cum mixeaza.
Marele eveniment TIESTO - shtiu k deja se "impiedica" shi asta spre comercial dar sincer itzi spun k ma duc ptr atmosfera shi sper sa iasa bine k altfel ma dau cu capu' de totzi peretii de la World Trade Plaza.

Stii ca Sahsa trebuia sa vina la noi in urmatoarea saptamana dupa John Digweed ? Cica omu a avut probleme medicale :lol: ... de unde ca s-a prajit prea rau in Ibiza la o mare petrecere e adevarat , crede-ma.
La Tiesto si eu tot pentru atmosfera ma duc , daca ma duc , mai putin pentru muzica .. wow .. e prima data cand m-as duce la un eveniment pentru atmosfera . Si spera sa iasa bine , o sa fie mare aglomeratie , ca anul trecut de altfel dar cred ca o sa fie frumos.

Tot nu mi-ai raspuns la intrebare , Sander Kleinenberg , ai auzit de el ???????????
M_olecula is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Sep 2004, 14:20   #17
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Originally Posted by M_olecula:
Tot nu mi-ai raspuns la intrebare , Sander Kleinenberg , ai auzit de el ???????????
Am auzit k baga destul de mishto' (nu ma pripesc in declaratzii pana nu ascult cu urechile mele, pana nu simt ca imi place) ... dar un prieten de-al meu se chinuie sa traga nishte mixaje cu Sander de vreo 22 luni .... i se tot deconecteaza.
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Sep 2004, 19:28   #18
raptor
Leprechaun
 
raptor
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 2,535
Originally Posted by christi:
Originally Posted by raptor:
In noiembrie se aude ca sare la noi nightwish...pret inre 800 shi o mila...e careva care sa vina---asa,in principiu?

Cam tirziiu ai auzit.... La Nightwish se pare ca nu mai sint bilete...

Tara arde si baba se paiptana.Eu ce dracu' am facut pina acum? Asta e.Acu,daca tot s-au acrit strugurii,sa zic ca nici nu tineam chiar asa de mult sa merg.As vrea sa vina Apocalyptica daca se poate intr-un viitor apropiat...Si nea Goran Bregovic,as soon as possible.
__________________
absolutely, mr president, absolutely

http://www.youtube.com/watch?v=81bQJGafcjU
raptor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Sep 2004, 05:06   #19
M_olecula
Guru
 
M_olecula
 
Join Date: Jun 2004
Location: Bucuresti
Posts: 351
Originally Posted by Gaandalf:
Am auzit k baga destul de mishto' (nu ma pripesc in declaratzii pana nu ascult cu urechile mele, pana nu simt ca imi place) ... dar un prieten de-al meu se chinuie sa traga nishte mixaje cu Sander de vreo 22 luni .... i se tot deconecteaza.

De 22 de luni ???????? :o sau ai gresit vrand sa scrii 2 luni ?
Iti spun eu ca omu baga super tare , am acasa niste mixuri si trei melodii d-alea lui si sunt mortale.
Ieri mi-am luat bilet la David Morales o sa-ti povestesc ce ai pierdut , sper sa fii pierdut ceva taaaaaaare....
La tiesto nu cred ca o sa vin , iti spun eu de ce .
M_olecula is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Sep 2004, 07:40   #20
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
2 luni ... sorry!
u makin' me feel bad huh ? nu vine iar vara sa vezi ce mesaje private itzi dau a2a zi dupa ce o sa vina carl Cox shi Deep Dish shi Digweed shi Hernan Cataneo....

De adaugat Judge Jules kre din cauza la Global Underground n-a mai ajuns la Cuando Republic in vara ...
Judge Jules Rulzzzz!
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 16:46.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells