Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Vreau sa stiu

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 05 Oct 2010, 19:22   #1
tedyvinowlop
Novice
 
tedyvinowlop
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 1
Smile Informatii despre film/actor ?

Salut !
Iata problema mea:
Am vazut acum cativa ani, la TV, 2 clipuri in care cred ca actorul era Mr. Bean. Nu reusesc sa aflu daca erau parte dintr-un film sau erau reclame sau daca sunt disponibile pe undeva, de exemplu pe youtube. Niciun cunoscut de-al meu nu-si aminteste sa le fi vazut...

Intr-unul Mr. Bean (nu prea sunt sigura ca era el dar sa zicem) juca rolul unui sef al unui serviciu de paza. Se afla intr-o camera care arvea un perete plin de monitoare pe care se vede cum un oficial, parca asiatic, este primit de un alt oficial, Cu alai, paza si tot tacamul. In acest timp Mr. Bean este cautat de mama sa la telefon, cu ocazia zilei ei de nastere, de care uitase. Pe scurt gluma este ca in momentul in care incearca sa indice exasperat unui subaltern culoarea trandafirilor pentru mama sa - adica rosie - comunica din gresala si garzilor pe care le coordona (avea un microfon-bratara pentru asta) acelasi lucru: red. Garzile interpreteaza mesajul drept cod rosu si ii ridica, in forta, pe cei paziti.

Din al doilea clip am vazut mai putin: Mr. Bean (iar, probabil el) era undeva in vacanta, cred, intr-o tara de tipul Turciei, Egiptului... Cumparase un covor pe care-l ducea pe umar. Aerian cum e, reuseste sa aprinda capatul din spate al covorului, fara sa realizeze asta. Un copil, localnic, incearca sa-l avertizeze pe limba lui, insa Mr. Bean, neintelegandu-l, il alunga crezind ca e un cersetor.

Acum am o obsesie pentru asta... Nu le gasesc pe internet si nimeni nu pare sa-si aminteasca de ele. Daca ati vazut clipurile si aveti alte informatii, va rog sa ma salvati
tedyvinowlop is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 05:19.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells