Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Cinematografia romaneasca

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread
Old 20 Dec 2007, 22:41   #1
djinjis
Guru
 
djinjis
 
Join Date: Dec 2007
Location: la dreapta Tatãlui
Posts: 623
Insanitäti djinjisiene - part two

alex de2leo serban, vad ca, continui sa ma bazai, probabil sirul lung de umilinte te indreptateste... sper ca ai terminat cu subiectul, "seara pe deal/ domnul bebe ridica tonul cu jale" si o sa propui o tema mai antrenanta, impreuna cu care ma oblig sa va demolez impreuna.
" tipu sta prost cu nervii" te rog sa nu te ingrijorezi pentru nervii mei, oricum iti sunt foarte recunoscator...
" (mi s pare normal, el e un ilustru necunoscut iar mungiu 'the toast of the cinema world worldwide' )"
sa ma compari cu mungiu este penibil atat din punctul tau de vedere cat si din al meu, desi din motive diametral opuse, totusi avand in vedere pozitia in care te afli as spune ca este suta la suta o greseala. vezi tu, o oarecare legatura se creeaza... adica cui i-ar trece prin minte sa te puna pe tine impreuna cu el in aceeiasi propozitie de exemplu, e hilar... tocmai te-ai situat intr-o pozitie inferioara, lucru de bun simt, daca nu ar fi jenanta stangacie a metodei.
"s crede buricu lumii (lol)"- Correct-amundo!
"iar cind s enerveaza devine mojic si n-are manere." in traducere: isi bate joc de mine pana imi dau lacrimile... scuzati-ma doamna...
"cum am mai zis/scris" - ce-ai zis/scris tu nu intereseaza pe nimeni

ce premii o sa i-a 432 mi-e indiferent, nu o sa-mi schimbe parerea despre film, si am impresia ca oricum nu intereseaza pe nimeni. oricum ea e disponibila, stiti unde se gaseste si stiti unde ma gasesc.

azi sunt intr-o dispozitie poetica, iaca-ta un mic catren:

ai coborat ata de jos
iubitul meu amic
incat sa nu te miri, ca-mi pari
de sus, atat de mic.

doamne, ce nu o sa te descurci...
__________________
Era ninja. Era Kuji-kiri, si dincolo de Kuji-Kiri, era Kobudera, de care se temea pana si al sau sensei Kan-aku na ninjutsu. Era magie.

http://www.youtube.com/watch?v=JD177l2DNtw
djinjis is offline   sendpm.gif
Old 20 Dec 2007, 22:59   #2
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
Originally Posted by herbert:
cu cine sa pariez - pe 432 Euro! (pentru un whisky bun si celelalte aferente...) - ca filmul lui Mungiu ia Glogul si Oscarul.
Cu mine! :w00t: Nu ma pot pronunta in privinta obtinerii distinctiei de a fi numit posesoul celebrului Glob-de-Gold-Auriu DAR daca 432 NU va incasa Globul-Auriu, OSCARUL E CA SI LUAT!!! :shock: = :happy: Mmm? Ce spui?
PS: Da si tu numele tau real pe privat, facem impreuna un scenariud e HBO de 2000 de para, tu ai banii si eu ma aleg cu faima, da' dai un whisky, ok?

Originally Posted by djinjis:
azi sunt intr-o dispozitie poetica, iaca-ta un mic catren:

ai coborat ata de jos
iubitul meu amic
incat sa nu te miri, ca-mi pari
de sus, atat de mic.


Me too:
Ai urcat in adancuri
Iubita mea eterna
Incat sa nu te mire, ca-mi pari
De jos, atat de latenta...
Neuptolem is offline   sendpm.gif
Old 21 Dec 2007, 06:56   #3
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
Originally Posted by djinjis:
ce premii o sa i-a 432 mi-e indiferent...

cu agramati k astia e KIAR jenant sa mai continui sa discut... mai intii invata sa scrii, bah semidoct cu pretentii, si p urma sa ai tupeu sa stai d vba cu mine, 'nteles?? (k acu scot d la mp skimbu d 3-4 mesaje, sa vada toata lumea k bati cimpii!)

hai dispari
ps nu meriti un catren k oricum faci k trenu cind scrii 4 versuri
Alex Leo Serban is offline   sendpm.gif
Old 21 Dec 2007, 10:58   #4
djinjis
Guru
 
djinjis
 
Join Date: Dec 2007
Location: la dreapta Tatãlui
Posts: 623
,, /,

mirodoni- probabil nu am fost consecvent suta la suta, am mai facut si cateva referiri pasagere la film dar, in mare am discutat scenariul. poate nu era mai mult de obtinut... vad ca dansezi bine, dar pe melodia cui?

de2leo, ti-am zis ca nu o sa te descurci... si n-ai nici "manere"... dupa cum vezi, nici macar nu ma intereseaza fleacuri de astea si intr-o controversa de idei sa vi cu greseli de ortografie e penibil. pune-ti-ma la zid, pe mine si pe eminescu...

iti place poezia?

"tu esti acela care,
incercuit de adierea-mi
te zvarcolesti cuprins de spaima acum
mai jalnic ca si viermele din drum..."

uita-te bine, ca n-am pus toate virgulele...

"nu te plange ca esti calcat in picioare, daca te-ai facut vierme" ok?

trai baftalo...
__________________
Era ninja. Era Kuji-kiri, si dincolo de Kuji-Kiri, era Kobudera, de care se temea pana si al sau sensei Kan-aku na ninjutsu. Era magie.

http://www.youtube.com/watch?v=JD177l2DNtw
djinjis is offline   sendpm.gif
Old 21 Dec 2007, 11:03   #5
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
dragilor, o sa incep sa va editez mesajele daca nu va cenzurati cat de cat...
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   sendpm.gif
Old 21 Dec 2007, 13:46   #6
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
pai n-ai c sa mai editezi, draga stefan: eu cu agramati nu stau d vba, punct!
adik - macar dk ar vinde cva intr-o piata, atunci as intelege, k tre sa cumpar cva d la el... dar asha?! :lol:
Alex Leo Serban is offline   sendpm.gif
Old 21 Dec 2007, 14:38   #7
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Re: ,, /,

Originally Posted by djinjis:
intr-o controversa de idei sa vi cu greseli de ortografie e penibil.
Tastatura analfabetului adevär gräieste.
Originally Posted by djinjis:
pune-ti-ma la zid, pe mine si pe eminescu...
Psihopat.

Cu modestia cuvenitä (meritul nu e al meu, ci strict al experientei de viatä si al volumelor de psihologie pe care le-am tradus sau, si mai umil, citit doar), mä declar surprins de propria mea intuitie (de obicei, mediocrä) în a descifra profilul acestui biet cetätean, prin analogie cu al cosmarului din Titan, Alex zis si pinkISH - la începutul acestui topic:
http://www.cinemagia.ro/forum/viewtopic.php?t=14787
Desi limbajul e decent, toate celelalte caracteristici (prostia, incultura, îngâmfarea, insanitatea, lamentabila stäpânire a limbii materne, etc.) sunt intolerabile într-un topic asociat cu "432". Prin urmare, split & lock.
Pitbull is offline   sendpm.gif
Closed Thread


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 17:19.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells