Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Fanatic

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 06 Sep 2004, 17:06   #2021
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Re: to all

Originally Posted by evenstar:
Hello! Sunt noua pe aici, imi pare bine sa va cunosc. As avea si eu o intrebare, daca ma poate ajuta cineva....Exista oare vreun fan club LOTR aici, prin Romania? Un loc unde sa ne strangem noi impatimitii si sa ne adunam si sa citim LOTR.... Ma rog daca stie cineva sau vrea sa infiinteze asa ceva sa ma anunte si pe mine. De altfel ar fi o idee buna .... mai stiu si multi altii care s ar bucura de asa o initiativa.
Numai bine tuturor
A fost o initziativa din partea unui user al carui nume nu mai shtiu cum il cheama shi era pe site-ul stapanulinelelor.net dar asha cum s-a imprashtiat zvonul asha a disparut shi site-ul.
Raptor avea o initziativa kre luase deja forma dar sincer nici nu mai shtiu ce a facut cu site-ul ala. Nu shtiu dk impatimitzii din Romania vor deschide vreodata vreun FAN-Club dar eu in viitorul departat sigur voi face asta. Deocamdata sunt anul 4 shi n-am timp de asha ceva. Surprizele vor veni ... va promit eu. Am planuri maretze cu Lord Of the Rings. Nu degeaba m-a marcat.

Pana atunci casa mea este www.cinemagia.ro shi iti recomand sa ramai pe aici ... so Welcome evenstar! :w00t:
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Sep 2004, 19:15   #2022
nightsorrow
Senior
 
nightsorrow
 
Join Date: Sep 2004
Location: Angmar
Posts: 135
LOTR bug

Hei, a vazut cineva ca Legolas are ochii caprui in FOTR (cel putin in momentul aparitiei crebainilor ) , Iar in TTT poarta ochi albastrii....
Sorry Pete J. !
nightsorrow is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Sep 2004, 06:35   #2023
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Re: LOTR bug

Originally Posted by nightsorrow:
Hei, a vazut cineva ca Legolas are ochii caprui in FOTR (cel putin in momentul aparitiei crebainilor ) , Iar in TTT poarta ochi albastrii....
Sorry Pete J. !
Io ash zice k este iluminarea de vina. Mai sunt asemenea "gaps" in toate cele 3 filme. Chestia este k totzi actorii din Lord Of The Rings au ochii albashtrii. Erau la moda in Middle Earth. :lol:

It's nice to have people start up discusions about LOTR. This is what they do @ Sf-Fandom.com ... cuuul! :w00t:
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Sep 2004, 08:36   #2024
nightsorrow
Senior
 
nightsorrow
 
Join Date: Sep 2004
Location: Angmar
Posts: 135
Hmm, Fani LOTR shi Matrics va sommonez aici sa faceti un top al celor doua filme (He He He asta va umple multe si multe pagini)
Exemplu LOTR : 3 1 2 (ROTK FOTR TTT)
Matrix:1 2 3
nightsorrow is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Sep 2004, 09:05   #2025
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Originally Posted by nightsorrow:
Hmm, Fani LOTR shi Matrics va sommonez aici sa faceti un top al celor doua filme (He He He asta va umple multe si multe pagini)
Exemplu LOTR : 3 1 2 (ROTK FOTR TTT)
Matrix:1 2 3
Este o oarecare ordine pe care trebuie sa o mentzinem aici. "OFF TOPIC" este foarte des practicat pe aici, pe forum de anumite persoane shi vei vedea cum se nasc certurile din absolut orice tampenie spusa cu intentzie sau fara intentzie.

De asta nu amestecam filmele ...
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Sep 2004, 10:14   #2026
evenstar
Junior
 
evenstar
 
Join Date: Jul 2004
Location: the cold of Valhalla
Posts: 45
LOTR only

Da, intr adevar nu ar trebui sa amestecam Matrix ul in aceasta rubrica....Isi are doar rubrica lui.... Insa un top al celor trei LOTR nu i o idee chiar rea...asta doar daca nu s a facut deja asa ceva...eu acum sunt in proces de citire a tuturor mesajelor din The Miracle I Call LOTR si descopar atatea discutii faine si mi pare chiar rau ca n am descoperit site ul mai devreme :(
Oricum subiectele nu au cum sa se epuizeze atata vreme cat mai sunt fani dornici sa dezbata subiectul LOTR. II doresc o viata cat mai lunga acestei rubrici....

PS. Ochii albastrii chiar erau la moda pe Middle Earth...totusi pentru echilibru i au mai strecurat pe acolo pe Bilbo, Eomer, Sam...
evenstar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Sep 2004, 10:53   #2027
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Chestie pe care nu am remarcat-o d'abia acum: orcii in fatza portzii de la Minas Tirith striga: "Grond! Grond!" ceea ce inseamna Hammer Of The Underworld! - numai tzineam minte din cartzi ... trebuie citite AGAIN.
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Sep 2004, 10:56   #2028
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Re: LOTR only

Originally Posted by evenstar:
...eu acum sunt in proces de citire a tuturor mesajelor din The Miracle I Call LOTR si descopar atatea discutii faine si mi pare chiar rau ca n am descoperit site ul mai devreme
Oricum subiectele nu au cum sa se epuizeze atata vreme cat mai sunt fani dornici sa dezbata subiectul LOTR. II doresc o viata cat mai lunga acestei rubrici...
Ce imi place cum gandeshti! :w00t:
Shi eu vreau viatza lunga acestui subiect. Shi o sa trag cat pot de el. DAr nu pot face fatza singur. Mie imi place sa impart firul in 7 shi sa aflu zilnic chestii noi despre Lord Of the Rings asha cum a fost faza cu Grond de mai sus.
In + akum e vara shi lumea intra mult mai rar asha k ashteptam sa vina frigul shi sa inceapa "viruseala" din nou ... :lol:
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Sep 2004, 11:52   #2029
raptor
Leprechaun
 
raptor
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 2,535
Re: to all

Originally Posted by Gaandalf:
Originally Posted by evenstar:
Hello! Sunt noua pe aici, imi pare bine sa va cunosc. As avea si eu o intrebare, daca ma poate ajuta cineva....Exista oare vreun fan club LOTR aici, prin Romania? Un loc unde sa ne strangem noi impatimitii si sa ne adunam si sa citim LOTR.... Ma rog daca stie cineva sau vrea sa infiinteze asa ceva sa ma anunte si pe mine. De altfel ar fi o idee buna .... mai stiu si multi altii care s ar bucura de asa o initiativa.
Numai bine tuturor
A fost o initziativa din partea unui user al carui nume nu mai shtiu cum il cheama shi era pe site-ul stapanulinelelor.net dar asha cum s-a imprashtiat zvonul asha a disparut shi site-ul.
Raptor avea o initziativa kre luase deja forma dar sincer nici nu mai shtiu ce a facut cu site-ul ala. Nu shtiu dk impatimitzii din Romania vor deschide vreodata vreun FAN-Club dar eu in viitorul departat sigur voi face asta. Deocamdata sunt anul 4 shi n-am timp de asha ceva. Surprizele vor veni ... va promit eu. Am planuri maretze cu Lord Of the Rings. Nu degeaba m-a marcat.

Pana atunci casa mea este www.cinemagia.ro shi iti recomand sa ramai pe aici ... so Welcome evenstar! :w00t:

Well...tot ce pot sa spun in apararea mea e ca nu am reusit sa invat suficient din flash-ul si dreamweaver-ul de toate zilele ca sa ajung la ceva extraordinar(cum e normal sa fie un site lotr)...ca idei aveam si am inca...poate in viitor o scot la capat cumva...apropos,daca stiti vreun link k tutoriale flash don't be shy si postati-l aici,ca sa nu imi mai mananc creierii prin tot google-ul...
...pacat de stapanulinelelor.net care dupa cum ziceam macar existau si erau...
__________________
absolutely, mr president, absolutely

http://www.youtube.com/watch?v=81bQJGafcjU
raptor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Sep 2004, 11:53   #2030
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Pey mey Raptore... ce pot sa zic este k intr-un an dk vrei putem sa dam: Kick Off la un site despre Lord Of the Rings. Chiar vreau sa ma implic in ceva serios shi sa ii facem shi reclama k sa fie world wide known ...

I just want 2 know if u r the "let''s make a comitment" kindah guy! :lol:
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Sep 2004, 16:47   #2031
nightsorrow
Senior
 
nightsorrow
 
Join Date: Sep 2004
Location: Angmar
Posts: 135
Bine, just wanna help,am bagat Matrix ul acolo doar de dragul lui TLD ,sa nu se sinta stingher ,dar an vrut sa shtiu preferintele voastre.
nightsorrow is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Sep 2004, 17:01   #2032
nightsorrow
Senior
 
nightsorrow
 
Join Date: Sep 2004
Location: Angmar
Posts: 135
Am o nelamurire in legatura cu ROTK extended si va rog sa ma desteptati : daca apare moartea lui Saruman atunci cum de partea cu Comitatul ''desacralizat'' nu apare? Sau apare Saruman, fara moartea sa? :huh:
nightsorrow is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Sep 2004, 18:14   #2033
elanor
Novice
 
elanor
 
Join Date: Apr 2004
Location: Ithilien
Posts: 13
Re: to all

Originally Posted by raptor:
Well...tot ce pot sa spun in apararea mea e ca nu am reusit sa invat suficient din flash-ul si dreamweaver-ul de toate zilele ca sa ajung la ceva extraordinar(cum e normal sa fie un site lotr)...ca idei aveam si am inca...poate in viitor o scot la capat cumva...apropos,daca stiti vreun link k tutoriale flash don't be shy si postati-l aici,ca sa nu imi mai mananc creierii prin tot google-ul...
...pacat de stapanulinelelor.net care dupa cum ziceam macar existau si erau...

Un site foarte bun cu tutoriale de flash este www.flashkit.com. Oricum, cu ceva flash te-as putea ajuta si eu, iar in privinta dreamweaver-ului... cam aceleasi lucruri se pot obtine din cod HTML.
__________________
From the ashes of fire shall be woken,
A light from the shadow shall spring,
Renewed shall be blade that was broken,
The crownless again shall be king!
elanor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Sep 2004, 18:18   #2034
elanor
Novice
 
elanor
 
Join Date: Apr 2004
Location: Ithilien
Posts: 13
Originally Posted by nightsorrow:
Am o nelamurire in legatura cu ROTK extended si va rog sa ma desteptati : daca apare moartea lui Saruman atunci cum de partea cu Comitatul ''desacralizat'' nu apare? Sau apare Saruman, fara moartea sa? :huh:

Din ce-am citit eu pe cateva site-uri, in film, Saruman moare cazand din turnul Orthanc. De aceea nu apare partea cu Comitatul. Pacat, pentru ca era ceva interesant.
__________________
From the ashes of fire shall be woken,
A light from the shadow shall spring,
Renewed shall be blade that was broken,
The crownless again shall be king!
elanor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Sep 2004, 07:00   #2035
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Originally Posted by elanor:
Originally Posted by nightsorrow:
Am o nelamurire in legatura cu ROTK extended si va rog sa ma desteptati : daca apare moartea lui Saruman atunci cum de partea cu Comitatul ''desacralizat'' nu apare? Sau apare Saruman, fara moartea sa? :huh:

Din ce-am citit eu pe cateva site-uri, in film, Saruman moare cazand din turnul Orthanc. De aceea nu apare partea cu Comitatul. Pacat, pentru ca era ceva interesant.
No offense... but you're wrong!
Saruman scapa din Orthanc shi ajunge in Shire shi distruge tot pe akolo. Dar asta dupa ce orcile acaparasera tot shire-ul shi ashteptau comenzi. Acest lucru nu l-am vazut in versiunea de 3 ore shi 15 min. shi nu o vom vedea nici in cea extinsa. Asta a ales Pee Jay. Totul se intampla la inceputul filmului dupa ce asediul entzilor cu scandalul Gandalf Vs Saruman chestie pe care o putetzi viziona in acest trailer: Return Of the King Special Extended Edition Trailer (merge vazut cu WinAmp - mie asha mi-a mers sau Avi Preview), confruntare dupa care Saruman este dat afara din ordinul celor 5 vrajitori din Middle-Earth.

Cum Grima era mai tot timpul "jignit" shi "calcat in picioare" de stapanul sau Saruman ... ii taie gatul. Cam asta s-a ales de Saruman ...
Partea care m-a chiar amuzat din carte a fost aceea knd vine Frodo, Sam, Merry & Pippin in Shire kr era ocupat de orci shi ii dispera pe totzi. Nu mai erau nishte hobitzi firavi din Shire... aveau confruntari cu Witchking, Cave trolls shi vreo 200.000 de orci. Ce mai contau acei catziva din Shire. Praf shi pulbere s-a ales de ei :lol:

V-am plictisit ?
P.S. - Trailerul mai contzine Secventze: Gandalf & Pippin Vs Witchking
:shock: so watch it!
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Sep 2004, 11:54   #2036
raptor
Leprechaun
 
raptor
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 2,535
-gaandalf:...yeah I'm a commitment guy,honey. Dak ne strangem citiva si ne hotaram atunci ma implic serios de tot.
-elanor:mersi de site 8) shy imi palce semantura.

In general,ma gindeam la un site "flawless",de genul
http://www.thereandbackagain.net/
care e... :o :o :o cel mai bun pe care l-am vizitat vreodat'
cam asa ceva,bazat strict pe carti(si pe filme) si pe biografia lui J.R.R....ce sa mai zic...e greu sa ma explic...uitati-va la pagina in cauza si poate ma intelegeti...
__________________
absolutely, mr president, absolutely

http://www.youtube.com/watch?v=81bQJGafcjU
raptor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Sep 2004, 17:46   #2037
evenstar
Junior
 
evenstar
 
Join Date: Jul 2004
Location: the cold of Valhalla
Posts: 45
Raptor multumesc pentru site ul http://www.thereandbackagain.net/ Din ce am vazut eu pana acum e chiar cel mai reusit... Realizarea , aspectul grafic,atmosfera sunt inedite ...si nu in ultimul rand titlul...e altfel decat celelalte...
Must see it! :happy:
evenstar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Sep 2004, 19:50   #2038
Demona
your Worst Nightmare
 
Demona
 
Join Date: Oct 2001
Location: Hell
Posts: 1,776
Originally Posted by Sméagol-Gollum:
"Eorl ruled as the King of Rohan from 2410 until 2545, when, at the age of sixty years, he was slain......" , si deci normal ar fi trebuit sa aiba 135 de ani!!!

Pai e normal ca tipii ashtia din LOTR sa traiasca asha mult. Doar Aragorn a trait 210 ani(am scris bine, nu e 120). Asha ca totushi sa mori la 135, eshti tanar.
__________________
"People say I'm a freak, dark, weird, sick and twisted person, but I actually have the heart of a young girl - in a jar, on my desk..."
Demona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Sep 2004, 08:42   #2039
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Da dar Aragorn era "one of the Dunedain ... blessed with long life". 87 de ani avea pe vremea cu inelul shi cu fratzia...
Aia din Rohan nu-mi aduc aminte sa fi fost binecuvantatzi cu ceva ... let alone long life ...
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Sep 2004, 17:35   #2040
Sm�agol-Gollum
The One and Only Gollum
 
Sm�agol-Gollum
 
Join Date: Feb 2004
Location: On the edge of WILDERLAND
Posts: 2,258
Originally Posted by Sméagol-Gollum:
Originally Posted by elanor:
Originally Posted by Sméagol-Gollum:
intrebare: Eorl The Young intre ce ani a trait si cat a domnit??
A trait in perioada III 2485 - III 2545 si a domnit intre III 2510 - III 2545.

mersi!
eu am pus intrebarea asta pt ca am citit intr-o carte urmatorul lucru:"Eorl ruled as the King of Rohan from 2410 until 2545, when, at the age of sixty years, he was slain......" , si deci normal ar fi trebuit sa aiba 135 de ani!!!

dude! problema e ca la mine scrie ca el a domnit intre anii 2410-2545 (ceea ce este gresit)! el a domnit intre 2510 si 2545.
observati diferenta?
__________________
Nice Hobbitses! We's likes them.....yessssssss
Sm�agol-Gollum is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 08:24.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells