Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Forum > Condica de sugestii si reclamatii

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 16 May 2010, 12:50   #2081
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Thumbs down

Cine dracului face, frate, baza asta de date şi programul TV?!

Deci mai am de văzut 30 de minute chipurile din filmul ăsta?!

programul: http://www.cinemagia.ro/program-tv/duminica.html?pos=46

Filmul: http://www.cinemagia.ro/filme/the-ma...tadorul-12422/

faceţi ceva, aşa ceva este absolut inadmisibil!!

Despre acest film era de fapt vorba: The Bobo (1967).

Last edited by Dragomara : 16 May 2010 at 13:22.
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 May 2010, 16:13   #2082
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Thumbs down

Frate, da'greu mai merge server-ul vostru, greeeeuuu! Şi-am încercat 2 browser-e! Uff...

Uite ce zicea Google Chrome: Eroare 101 (net::ERR_CONNECTION_RESET): Eroare necunoscută.

Şi uite ce zicea FireFox: Conexiunea a fost reinițializată

Conexiunea cu serverul a fost reinițializată în timp ce se încărca pagina.


* Acest sait poate fi indisponibil temporar sau prea ocupat. Încercați din nou în câteva
momente.

* Dacă nu puteți încărca nicio pagină, verificați legătura la rețea a calculatorului
dumneavoastră.

* Dacă calculatorul dumneavoastră este protejat de un paravan de protecție sau un proxy, asigurați-vă că
Firefox are permisiunea de a accesa internetul.

PS: şi chiar funcţiona Net-ul.
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 May 2010, 16:25   #2083
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
dragomara, avem o veste proasta pentru tine: o sa ne inchidem in curand. Cine o sa-ti mai dea tie informatii eronate despre filme?
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 May 2010, 16:29   #2084
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Question

Originally Posted by StefanDo:
dragomara, avem o veste proasta pentru tine: o sa ne inchidem in curand. Cine o sa-ti mai dea tie informatii eronate despre filme?

Asta era o intenţie, eşuată, de banc, sau ce?!

Tu o să-mi dai informaţii, dacă ţie nu-ţi pasă de ce filme văd io, atunci cui?!
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 May 2010, 19:04   #2085
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
MJ - cred că puţină terapie nu ţi-ar strica, pe bune!
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 May 2010, 19:47   #2086
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
Originally Posted by Mistah J:
Originally Posted by StefanDo:
o sa ne inchidem in curand.
Nu sunt foarte surprins. La urma urmei, era de aşteptat ca, după moartea lui Brittany, industria cinematografică însăşi să dispară în cele din urmă. Prevăd că, destul de curând, Hollywoodul va ajunge un fel de oraş-muzeu pe care turiştii îl vor putea vizita pentru a afla informaţii de cultură generală despre acea apusă artă cunoscută cândva, în trecut, sub numele de „cinematografie". Părinţii/bunicii viitorului le vor explica urmaşilor, trecând pe lângă clădirea vreunui fost-cinematograf: „Uite, fiule, pe vremea mea înăuntru era o sală mare cu scaune multe şi în faţă era un eran mare pe care se afişau imagini mişcându-se si erau nişte boxe din care se auzeau sunete... şi stăteam pe scaune chiar şi câte două-trei ore şi ne holbam la imaginile alea care se derulau, şi mâncam boabe de porumb prăjite şi beam apă dulce şi colorată... şi toată chestiunea asta noi o numeam film... şi era una dintre modalităţile noastre de a ne distra...", iar copiii viitorului se vor uita compătimitor, vor clătina din cap şi vor spune: „Săracii de voi, ce primitive ni se par activităţile astea la care societatea vă obliga să participaţi..."

Hai mai, cum sa moara o industrie mondiala doar pt ca a murit o actrita? Care e logica?
illotempore2002 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 May 2010, 20:36   #2087
shadowofnight
Guru
 
shadowofnight
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 587
Originally Posted by StefanDo:
o sa ne inchidem in curand

Curand cand? Si te referi numai la forum sau si la site?
__________________
As is a tale, so is life: not how long it is, but how good it is, is what matters.
shadowofnight is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 May 2010, 20:56   #2088
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Talking

Între noi fie spus, io ar tb să fiu cea mai fericită, pentru că am prezis demult asta, mă rog, din cu totul alte motive.

Personal, cred că ŞtefanDo "minciuneşte" un pic.
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 May 2010, 06:29   #2089
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
un pic mai mult chiar, voiam doar s-o fac pe dragomara, a carei dubla personalitate ii festeleste frecvent postarile, fericita pentru cateva ore
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 May 2010, 11:31   #2090
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Wink

Originally Posted by StefanDo:
un pic mai mult chiar, voiam doar s-o fac pe dragomara, a carei dubla personalitate ii festeleste frecvent postarile, fericita pentru cateva ore
Dacă vrei să mă faci şi mai fericită îmi poţi scrie liniştit din contul clonă a lui ALS, asta apropo de personalităţi multiple, dragul meu nefeştelit, încă.
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 May 2010, 18:16   #2091
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Apropo, am o sugestie.
Conform politicii practicate de administratia site-ului si a forumului de a refuza folosirea acestora pentru plata politelor personale (inclusiv prin härtuirea cu mesaje private de o agresivitate vulgarä care le-ar face sä se rusineze pânä si pe traseistele de pe centurä când se cearä pentru locurile de produs), propun ca acest lucru sä fie fäcut imposibil de-acum încolo, prin blocarea accesului acelor indivizi (si a clonelor lor) inclusiv la site, nu numai pe forum; si, întrucât bannarea de IP are limitele ei, pentru delicte exceptionale si repetate ar fi de avut în vedere mäsura supremä: stergerea contului.
In caz contrar, ar fi firesc ca userilor astfel atacati sä li se permitä mäcar minima formä de autoapärare care consta în a face publice pe forum acele mesaje, cu ajutorul print-screen-urilor, în topicul "Bannäri, debannäri..."; n-ar fi pläcut si decent, desigur, dar ar contribui la o anume asanare moralä, arätându-le naivilor adevärata fatä a idolilor lor cu picioare (si nu numai) de lut (sau alt material partial asemänätor).
In orice caz, insist ca administratia sä ia mäsuri concrete si severe împotriva acestor practici care, chiar si la un nivel ferit de ochii publicului, ne degradeazä moral si intelectual comunitatea.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 May 2010, 17:52   #2092
Ipu
Discipolul Diavolului
 
Ipu
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,980
Originally Posted by Pitbull:
Apropo, am o sugestie. (...)

Prea mult zel pentru a apăra de fapt drepturile unei singure persoane, care nu face decât să-i atace și să-i insulte pe ceilalți! Bine-i face Șerban! Ne răzbună pe toți cei umiliți de ea!

Fii realist, Pitbull, „agresivitatea vulgarä” a lui Șerban „ne face sä ne rușinăm” pe noi, care mai știm ce e aia rușine, nu pe o persoană care îmi scrie „dute-n pizda mă-tii!”, pentru că i-am explicat diferența dintre o salamandră și un gușter. N-o să-ți vină să crezi, dar avertismentul tot (numai) eu, cel ultragiat l-am primit! În plus, moderatorii au șters și mesajele din care orice om de bună credință putea să-și dea seama cine a fost cu adevărat agresiv și cine merita de fapt avertisment: eu sau protejata ta și a altor moderatori?
__________________
„Iubirea" e un cuvânt şi-atât. Există şi cuvinte care nu au un sens anume, ci reprezintă numai o alăturare de sunete.

Last edited by Ipu : 19 May 2010 at 19:33.
Ipu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 May 2010, 19:25   #2093
corinka
Dancer in the Dark
 
corinka
 
Join Date: Jun 2004
Location: Phántasien
Posts: 3,135
La care "protejata" te referi, Ipu?
__________________
They say it's the last song.
They don't know us, you see.
It's only the last song if we let it be.
corinka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 May 2010, 19:44   #2094
Ipu
Discipolul Diavolului
 
Ipu
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,980
Corinka, scuze!
Am înlocuit în mesajul de mai sus formularea nedreaptă „și a celorlalți moderatori” cu „și a altor moderatori”.
Declar în mod public că nu m-am gândit și la tine și nu te-am inclus și pe tine între cei care îi dau nas (s-o recunoaștem, nu din admirație, pentru că atunci nu i-ar refuza calitatea de moderator prin rotație la „Cafenea”, ci din lașitate, adică pentru a scăpa ei nescuipați și nesuduiți) brutei ăsteia față de care Șerban are curajul sincerității...
__________________
„Iubirea" e un cuvânt şi-atât. Există şi cuvinte care nu au un sens anume, ci reprezintă numai o alăturare de sunete.
Ipu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 May 2010, 19:45   #2095
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Wink

Originally Posted by corinka:
La care "protejata" te referi, Ipu?
La tine, evident, că doar tu ai să-i publici memoriile lui ALS!!
PS: stai pe recepţie, că o să te ajut şi eu cu ceva materiale suculente.
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 May 2010, 19:52   #2096
corinka
Dancer in the Dark
 
corinka
 
Join Date: Jun 2004
Location: Phántasien
Posts: 3,135
Ori esti [din nou ] prea subtila, ori n-ai inteles nimic!
__________________
They say it's the last song.
They don't know us, you see.
It's only the last song if we let it be.
corinka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 May 2010, 23:13   #2097
redmen
Old School Hollywood
 
redmen
 
Join Date: Mar 2006
Location: Ramnicu Valcea
Posts: 3,221
Originally Posted by Ipu:
...nu pe o persoană care îmi scrie „dute-n pizda mă-tii!”, pentru că i-am explicat diferența dintre o salamandră și un gușter.

Poate nu imi aduc eu bine aminte ... dar nu tu ai postat un mesaj/reply in care scriai "dute`n p...a matii" sau ceva asemanator,ceva cu morti?Faptul ca ai pus puncte inseamna ca nu este injuratura sau ce?
__________________
I had some problems with my screenplay so I bought that book .. "How to Write a Movie in 21 Days".That was a year ago. (Christopher Moltisanti)
redmen is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 May 2010, 06:15   #2098
Ipu
Discipolul Diavolului
 
Ipu
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,980
Originally Posted by redmen:
Originally Posted by Ipu:
...nu pe o persoană care îmi scrie „dute-n pizda mă-tii!”, pentru că i-am explicat diferența dintre o salamandră și un gușter.

Poate nu imi aduc eu bine aminte ... dar nu tu ai postat un mesaj/reply in care scriai "dute`n p...a matii" sau ceva asemanator,ceva cu morti?Faptul ca ai pus puncte inseamna ca nu este injuratura sau ce?

Vezi că ceea ce faci tu e calomnie, pentru că minți. Eu am postat numai asta:
http://www.cinemagia.ro/forum/showth...4&page=62#1226
După ce în ultimele luni a încercat să le atragă atenția colegilor noștri cu duhul blândeții că mizeriile astea rasiste și sexiste (misogine) sunt jignitoare,
( http://www.cinemagia.ro/forum/showth...4&page=53#1057 )
ieri Ipu n-a mai suportat și s-a radicalizat, hotărât să apere cu orice risc onoarea familei sale, onoarea colegelor nostre blonde și onoarea familiilor colegilor noștri care au mame și surori blonde, dar totodată inteligente și virtuoase. Rușine vouă, celor care, aflați în aceeași situație, rămâneți impasibili atunci când onoarea vă este terfelită și-l lăsați pe Ipu să poarte de unul singur și crucile voastre!
__________________
„Iubirea" e un cuvânt şi-atât. Există şi cuvinte care nu au un sens anume, ci reprezintă numai o alăturare de sunete.

Last edited by Ipu : 20 May 2010 at 06:22.
Ipu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 May 2010, 07:01   #2099
redmen
Old School Hollywood
 
redmen
 
Join Date: Mar 2006
Location: Ramnicu Valcea
Posts: 3,221
Originally Posted by Ipu:
Numai atât mai am de spus:
SĂ-I F.. MORȚII MĂ-SII ĂLUIA CARE MAI SPUNE SAU SCRIE BANCURI rasiste și misogine „CU BLONDE”!


Pai si asta ce e? Nu ce am zis io? De ce ma faci mincinos?
__________________
I had some problems with my screenplay so I bought that book .. "How to Write a Movie in 21 Days".That was a year ago. (Christopher Moltisanti)
redmen is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 May 2010, 09:45   #2100
Ipu
Discipolul Diavolului
 
Ipu
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,980
Originally Posted by redmen:
Originally Posted by Ipu:
Numai atât mai am de spus:
SĂ-I F.. MORȚII MĂ-SII ĂLUIA CARE MAI SPUNE SAU SCRIE BANCURI rasiste și misogine „CU BLONDE”!
Pai si asta ce e? Nu ce am zis io? De ce ma faci mincinos?

Prin modul în care te-ai exprimat, i-ai manipulat pe forumiști să creadă că și eu am înjurat persoane concrete în mod direct.
Eu n-am făcut decât să-i blestem pe cei care ar urma să posteze bancuri insultătoare. Ce vină am eu că imediat chiar unii s-au înghesuit să se încadreze în categoria vizată de imprecația lui Ipu? Dacă Ipu spune (adică nu! nu spune, urlă în megafon!): „Feriți-vă, că voi urina de la balcon!” iar imediat unii se înghesuie să se posteze sub fereastra lui, e Ipu răspunzător de consecința acțiunii asumate a masochiștilor temerari?

În legătură cu fondul problemei față de care am luat atitudine, repetăm îndemnul nostru lansat la 9 aprilie 2010:
„Frații mei albi, când o să încetăm cu bancurile astea rușinoase cu blonde? Am reușit să eliminăm aiurelile alea rasiste și xenofobe cu negri, cu evrei ș.a.m.d. De ce să nu ne debarasăm și de glumele astea cretine (vorbesc în general, nu te supăra Bogdane! - bancul tău fu ocazia, nu cauza prezentului comentariu), sexiste și iarăși rasiste (pentru că numai femeile europoide pot fi blonde fără a-și vopsi părul). Și multe dintre colegele noastre din acest forum sunt blonde. De ce să ne batem joc de ele?”
__________________
„Iubirea" e un cuvânt şi-atât. Există şi cuvinte care nu au un sens anume, ci reprezintă numai o alăturare de sunete.
Ipu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 23:10.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells