Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Film in general

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread
Old 06 May 2005, 21:29   #2141
Nightwane
SadoMasoChrist
 
Nightwane
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 2,772
Originally Posted by M0n0:
Orient Express - 7.75/10

ahahahhahahahahahahhahahahaha!!! Best goddamn joke i ever saw on a forum. You're funny Mono. Ala sper ca e minus din fata lu' 7.75 si de fapt sper ca ai vrut sa scrii " -70000000000000000000,75/10".
__________________
Switched On Lotus
Nightwane is offline   sendpm.gif
Old 06 May 2005, 21:33   #2142
Sm�agol-Gollum
The One and Only Gollum
 
Sm�agol-Gollum
 
Join Date: Feb 2004
Location: On the edge of WILDERLAND
Posts: 2,258
white noise 7.5/10 now that was a fucked up movie! noroc ca stiam din trailere unele faze ca altfel saream din scaun! mi-a placut faptul ca finalul nu a avut chiar un happy ending...
__________________
Nice Hobbitses! We's likes them.....yessssssss
Sm�agol-Gollum is offline   sendpm.gif
Old 06 May 2005, 21:41   #2143
M0n0
Guru
 
M0n0
 
Join Date: Sep 2004
Location: Iasi...in spatele garii
Posts: 1,490
Send a message via Yahoo to M0n0
Originally Posted by Nightwane:
Originally Posted by M0n0:
Orient Express - 7.75/10

ahahahhahahahahahahhahahahaha!!! Best goddamn joke i ever saw on a forum. You're funny Mono. Ala sper ca e minus din fata lu' 7.75 si de fapt sper ca ai vrut sa scrii " -70000000000000000000,75/10".

Asta e parerea mea...si da...stiu ca sunt funny...I'm a funny guy...
Nu imi plac filmele siropoase...daca vreau sa ma uit la filme siropoase dau pe acasa tv...
costumele si scenariul au fost bune...
__________________
Adevarul nu insulta, ci ofera dusuri reci prostiei calde...

M0n0's blog
M0n0 is offline   sendpm.gif
Old 06 May 2005, 22:23   #2144
BeNnY
Guru
 
BeNnY
 
Join Date: Feb 2004
Location: nu stiu
Posts: 3,690
25th hour - 9.5/10 - Pure gold. De la imagine pana la actori, replici, muzica si scenografie, toate ideale. Mai ales muzica. Masterpiece.
Lola rennt (r. Tom Tykwer) 8.5/10 - Da, remarcabil pentru idee, realizare, desi pe alocuri stangaci, ramane destul de impresionant.
A night at the opera (Fratii Marx, of course) 8.8/10 - La acelasi nivel cu Duck Soup, poate un pic mai slab decat el.
A love song for Bobby Long - 6/10 - Pentru un moment intim cu Scarlett si cateva momente haioase.

ps foarte triste chestiile cu orient express. Le-as sterge, sunt obscene si offtopic.
__________________
apocalypse please
BeNnY is offline   sendpm.gif
Old 06 May 2005, 22:31   #2145
Longshot
Kingpin
 
Longshot
 
Join Date: Nov 2004
Location: corner of 1st and 1st
Posts: 1,333
trecand peste faptul ca love songu' (vazut aku ceva timp)e de un 8 ljr (ma pronunt la acum pe ecrane, cand nu o sa-mi fie lene), am ratat orient express ca sa vad kingdom of heaven. mai bine nu o faceam. cinematografie frumusica cu o tenta blue-ish plus o eva green tare (desi excesiv folosita in prim planuri scurte cu taceri, ce se vor, pline de subinteles) dar cu niste texte de 3 lei si 70 bani, un bloom de lemn si o poveste varza cu cliseele de rigoare. cel mai slab ridley scott vazut de mine.daca n-ar fi de principiu sa stau in sala pana la capat as fi iesit prin minutul 70. m-am plictisit groaznic. 6/10
__________________
Is that you John Wayne? Is this me?
Longshot is offline   sendpm.gif
Old 06 May 2005, 22:36   #2146
nume
the mithbuster
 
nume
 
Join Date: Oct 2004
Location: buftea
Posts: 3,193
Send a message via Yahoo to nume
Originally Posted by M0n0:
Nu imi place filmele siropoase......
Moldovean.

@Benny
Foloseste unealta magica.
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=8gqeK...eature=related

http://www.youtube.com/watch?v=JnX_5...eature=related
nume is offline   sendpm.gif
Old 06 May 2005, 23:39   #2147
BeNnY
Guru
 
BeNnY
 
Join Date: Feb 2004
Location: nu stiu
Posts: 3,690
Hai sa va spun si voua un mic secret. Nu vreau sa fiu comunistul comunistilor aici, las cateva mesaje off topic da' daca treaba (mare) ia amploare o sterg. Si in plus: mai usor cu orient expressu' si notele alea ca unii au stomacuri sensibile. Multumesc.
__________________
apocalypse please
BeNnY is offline   sendpm.gif
Old 06 May 2005, 23:46   #2148
ogto
Gandhi's Big Gun
 
ogto
 
Join Date: Feb 2004
Location: oslo?
Posts: 1,371
Lola Rennt Un film remarcabil. Tot filmul pare a fi trei videoclipuri mai lungi lipite intre ele, multa muzica tehno, totul se misca foarte repede, baga scene animate etc. Filmul este o combinatie intre un concept genial si un exercitiu al stilului regizorial si artistic. Scenele cu viitorul personajelor aratat in poze succesive este foarte inspirat si bine facut, iar scenele cu tatal si amanta, care sunt filmate cu o camera de mana pare a fi o trimitere la telenovelele proaste filmate intr-o maniera asemanatoare si acelasi gen de poveste (amanta pleaca cu sotul and all that crap). Regizorul merita toata lauda deoarece e clar ca mana lui a facut filmul acesta remarcabil si nimic altceva. De amintit ca saraca Franka Potente (Lola) alearga mai mult decat am alergat eu in toata viata mea. Bravo ei.

Matrix Revolutions 6/10 Daca lasau doar prima parte, fara sa mai faca urmari ca sa mai stoarca publicul de bani, isi pastrau demnitatea. O porcarie mai mare ca asta n-am mai vazut de ceva timp, iar eu sunt mare fan al primului film.

Memphis Belle 7.5/10 Are ceva momente misto, in rest, hollywood movie.

Night at the opera Classic comedy. Grucho marx e senzational. Din pacate sufera de acelasi defect ca si Singin' In The Rain, prea mult cantat (desi in singin in the rain doar partea cu jazz-ul m-a deranjat, restul a era foarte ok)

Love song for Bobby Long Filmul e simpatic. Nu are cine stie ce poveste, dar actorii joaca bine, desi Scarlet putea mai bine. Are umor autentic, o mare calitate si cand se termina, nu e TRAGIC (no mor toti), dar nu pare genul acela de sfarsit disney unde toti sunt fericiti si ajung la adanci batraneti etc. Apreciez asta. un 8/10
__________________
wack your head against the keyboard NOW for tomorrow's winning lottery numbers
ogto is offline   sendpm.gif
Old 07 May 2005, 09:16   #2149
MinRep
Legend
 
MinRep
 
Join Date: Jan 2003
Location: Transilvania
Posts: 2,904
Send a message via Yahoo to MinRep
City Lights & Modern Times - 10/10: nu mai stiu a cata oara le vad pe astea doua impreuna, 'la pachet', unul dupa celalalt. Oricum, ambele sunt dincolo de cuvinte.


Million Dollar Baby - 6/10: desi am zis ca ma tin departe de asta, pana la urma nu am rezistat tentatiei. Nu pot sa zic ca a fost chiar atat de rau, dar m-a cam obosit... Replici banale, clisee, o coloana sonora putin interesanta, lipsa suspansului dramatic. Totusi, cateva scene sunt bine regizate si filmul are o structura destul de stabila, este coerent etc. Merita mai mult pentru Morgan Freeman!
__________________
"And in case I don't see ya: good afternoon, good evening and good night!"
(Jim Carrey - "Truman Show")
http://poisonwhiskey.blogspot.com/
MinRep is offline   sendpm.gif
Old 07 May 2005, 09:22   #2150
Kwisatz
Junior
 
Kwisatz
 
Join Date: Jan 2003
Location: Bucuresti
Posts: 42
Send a message via MSN to Kwisatz Send a message via Yahoo to Kwisatz
The Returner - un fel de terminator combinat cu niste alien actin. A fost ok
-----
Appleseed. Animatie SF foarte bine realizate. Are o poveste foarte buna. Merita vazut.

Intr-o lume macinata de razboaie se incearca construirea unei societati perfecte care sa traiasca in pace. Insa aceasta societate devine la fel de gaunoasa ca si anterioarele din cauza firii oamenilor. Oamenii au sentimente si deci pot ura. Cat timp exista ura va exista razboi. O noua rasa de oameni clonati este dezvoltata pentru a scapa de aceste porbleme. Se creaza astfel o noua lupta pentru supravietuire intre vechii oameni si cei noi.

----
Doppelganger - un film interesant despre dualitatea individului.
__________________
Cel mai periculos om din lume | Capul meu se rostogoleste pe ultimul trotuar | Eu sunt Nadejde si te caut!
Kwisatz is offline   sendpm.gif
Old 07 May 2005, 16:39   #2151
M0n0
Guru
 
M0n0
 
Join Date: Sep 2004
Location: Iasi...in spatele garii
Posts: 1,490
Send a message via Yahoo to M0n0
Monster, Inc. - 8.75/10 pentru anul 2001 era foarte bun...primul film desen animat 3D la care s-a introdus fizica parului...corectati-ma daca ma insel...
__________________
Adevarul nu insulta, ci ofera dusuri reci prostiei calde...

M0n0's blog
M0n0 is offline   sendpm.gif
Old 07 May 2005, 16:41   #2152
Denis_stelistu
Guru
 
Denis_stelistu
 
Join Date: Apr 2005
Location: In jedi
Posts: 500
Deep Rising 8/10.Un thriller dur.Sa zic.Famke janssen cea mai tare parte a filmului si "caracatita."
__________________
The force be with you!
Denis_stelistu is offline   sendpm.gif
Old 07 May 2005, 18:38   #2153
BeNnY
Guru
 
BeNnY
 
Join Date: Feb 2004
Location: nu stiu
Posts: 3,690
jumatate din - The Amityville Horror - 3/10 (cel din '79) - James Brolin nu e horror material. Deloc. In vreo 45 de minute nici un pic de suspans, sange, sani ori anything else for that matter. Doar un preot atacat de muste. Si totul in atmosfera anilor '70. Ma indoiesc ca remake-ul poate fi mai prost decat originalul pentru ca nu au ce sa faca mai prost, macar scapa de atmosfera anilor '70.

My Little Eye - 8/10 - Asta e un horror bun. Macar prin unghiurile de filmare & poveste daca nu prin actori. Spoiler (desi nu stiu cati o sa vedeti filmul asta, o sa descriu povestea care e foarte misto) - basically e un fel de big brother online aparent. Si sunt selectati 5 oameni care sa stea intr-o casa 6 luni, undeva in pustietate. Iarna. Daca termina cele 6 luni primesc un milion de $ (pe care-l impart intre ei, cred, nu conteaza). Incep sa se intample niste chestii suspecte si cand vor sa renunte vad ca nu pot sa renunte ca de fapt chestia nu e ce credeau ei. Descopera ca de fapt era un site 'snuff' dupa ce unul din cei 5 e gasit spanzurat. La sfarsit mor toti 5 & aflam ca 2 tipi erau platiti de niste clienti bogati sa gaseasca cate 5 oameni sa-i bage-n casa si sa-i omoare cumva. Live. Ideea foarte misto, dar actorii sunt slabuti. Merita vazut anyway.
__________________
apocalypse please
BeNnY is offline   sendpm.gif
Old 07 May 2005, 18:41   #2154
Nightwane
SadoMasoChrist
 
Nightwane
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 2,772
Dude..ce dracu'..get real. LA ce te puteai astepta de la un film ca A.H. ? Jesus. Doar daca citeai putin despre el iti dadeai seama ca e one of the worst horror movies ever. It's so lame that it's even gay.

Eu astept sa vad remake-ul la House of wax sa vad cum si-au batut joc de bunatate de film horror.

and in other news:

Snakehead Terror -45443242123243566262321143/10. Yeah. Well...it's about fishes that ..uhm.. walk and kill people. Yes. It's not Piranha or smth. It's just about fishes that can walk. Yeah. Well...go me!
__________________
Switched On Lotus
Nightwane is offline   sendpm.gif
Old 07 May 2005, 18:48   #2155
BeNnY
Guru
 
BeNnY
 
Join Date: Feb 2004
Location: nu stiu
Posts: 3,690
Da, asta e cuvantul. 45 de minute foarte gay. Gay in stilul american nu in stilul homosexual. Si n-a fost alegerea mea, Korben made me watch it. Aveam sperante. Dar ne-am revenit relativ repede, in 45 de minute, si l-am inchis. Si de My Little Eye o sa scrie el, ca el e horror man-ul.
__________________
apocalypse please
BeNnY is offline   sendpm.gif
Old 07 May 2005, 20:18   #2156
notorious
NBK
 
notorious
 
Join Date: Sep 2003
Location: The Selznick Studio
Posts: 1,971
his girl friday - ceea ce-mi place mie sa numesc screwed screwball comedy. insuportabil de multa vorbarie, mai degraba boring, cu un cary grant desprins din anteriorul screwball comedy al lui howard hawks, 'bringing up baby' si o rosalind russel insuportabila si atat.

5/10

the great dictator - pe video, via pitbull. ce pot sa zic, gagurile sunt super - cel cu globul pamantesc cel putin e trasnet! - dar e prea lung; faptul ca e vorbit nu il face cu nimic mai amuzant ca mute-urile lui chaplin pe care le prefer in continuare, ba din contra, limbajul improvizat de CC e o scalambaiala mai aproape de jim carrey. ok, totusi.

7/10
__________________
"That's one thing about intellectuals: they've proved you can be brilliant and have no idea what's going on."
(Woody Allen)
notorious is offline   sendpm.gif
Old 07 May 2005, 20:43   #2157
Denis_stelistu
Guru
 
Denis_stelistu
 
Join Date: Apr 2005
Location: In jedi
Posts: 500
Like Mike 8/10.O gramada de vedete din baschet au contribuit la film.A avut un succes destul de bun,mai ales aparitia unui pustan cu niste bascheti pe care i-a gasit vrajiti si l-a ajutat sa devina cel mai mare baschetbalist din lume la 13 ani :huh: .Merita vazut pentru cei care adora baschetul.
__________________
The force be with you!
Denis_stelistu is offline   sendpm.gif
Old 07 May 2005, 23:13   #2158
BeNnY
Guru
 
BeNnY
 
Join Date: Feb 2004
Location: nu stiu
Posts: 3,690
Blue Velvet - 6/10 - Rahat cu pretentii, din pacate.
__________________
apocalypse please
BeNnY is offline   sendpm.gif
Old 08 May 2005, 00:00   #2159
Denis_stelistu
Guru
 
Denis_stelistu
 
Join Date: Apr 2005
Location: In jedi
Posts: 500
Bless the Child 7/10 Un film gen Stigmata sau Constantine.Are 4 genuri:thriller,actiune,suspans si putin horror.
Nitica vorbe:Inceputul incepe destul de convingator.Kim Basigner este vizitata de sora ei mai nebuna si ii lasa un copil.Dupa sase ani,sora revine cu unu care crede in satana si nu in Dumnezeu.De aici incepe actiunea.Nu il recomand
__________________
The force be with you!
Denis_stelistu is offline   sendpm.gif
Old 08 May 2005, 00:38   #2160
herbert
Guru
 
herbert
 
Join Date: May 2004
Posts: 2,026
Originally Posted by Denis_stelistu:
Bless the Child 7/10 Un film gen Stigmata sau Constantine.Are 4 genuri:thriller,actiune,suspans si putin horror.
Nitica vorbe:Inceputul incepe destul de convingator.Kim Basigner este vizitata de sora ei mai nebuna si ii lasa un copil.Dupa sase ani,sora revine cu unu care crede in satana si nu in Dumnezeu.De aici incepe actiunea.Nu il recomand
multumesc Denis. am sa-l evit...
__________________
"Nu te apleca decat pentru a iubi.
Daca mori, tu continui sa iubesti" - Rene Char
herbert is offline   sendpm.gif
Closed Thread


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 02:37.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells