Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Fanatic

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 08 Feb 2005, 17:28   #2281
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
eshti maniak ,... :lol:
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Feb 2005, 07:39   #2282
Faenor
Veteran
 
Faenor
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 178
Somebody needs a hug....
Faenor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Feb 2005, 12:46   #2283
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
deci ... :lol:
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Feb 2005, 12:53   #2284
Demona
your Worst Nightmare
 
Demona
 
Join Date: Oct 2001
Location: Hell
Posts: 1,776
Nu vi se pare ca topicu` o da pe aratura? Ah well, de parca ar avea vreo importantza. :hmm:
__________________
"People say I'm a freak, dark, weird, sick and twisted person, but I actually have the heart of a young girl - in a jar, on my desk..."
Demona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Feb 2005, 16:28   #2285
Nightwane
SadoMasoChrist
 
Nightwane
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 2,772
Originally Posted by Demona:
Nu vi se pare ca topicu` o da pe aratura? Ah well, de parca ar avea vreo importantza. :hmm:

lemme guess...it's my fault
__________________
Switched On Lotus
Nightwane is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Feb 2005, 16:30   #2286
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Originally Posted by Demona:
Ah well, de parca ar avea vreo importantza. :hmm:
vezi k shtii ...

& yes nighty it's your fault ... :lol:
nu vezi k ai suparat fata ? :lol:
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Feb 2005, 12:03   #2287
SarumanTheWhite
Senior
 
SarumanTheWhite
 
Join Date: Feb 2005
Location: Orthanc, Isengard
Posts: 112
Send a message via Yahoo to SarumanTheWhite
Primul review al editiiilor extinse:
Creat de mine!

THE LORD OF THE RINGS: THE FELLOWSHIP OF THE RING SPECIAL EXTENDED DVD EDITION

Directed by Peter Jackson

LOTR: Fellowship of the Ring - DVD box set-ul

Creata special de regizorul Peter Jackson pentru vizionare acasa, aceasta versiune contine 30 minute de material adaugat la primul film din arhicunoscuta trilogie “Stapanul Inelelor”, alaturi de muzica (soundtrack) compusa speciala pentru aceasta versiune.

Durata filmului totala: 200 minute (3’ 20’’)

Jackson nu a adaugat scene pur si simplu, ci a gandit aceasta versiune ca si cum ar fi un film nou. Noile efecte speciale au fost adaugate acestui film.

Aceasta versiune este dedicata fanilor lui Tolkien, creatorul Pamantului-De-Mijloc, care se vor bucura vazand noile scene adaugate. Aceasta experienta este de neuitat.

Munca tuturor implicati in acest proiect (peste 2000 de oameni) care au muncit 7/7 ne-au facut sa pasim in aceasta lume imaginara si, concomitent, mai reala decat ni se pare. Acest film se bazeaza pe sentimentele umane fundamentale si deaceea impresioneaza cel mai mult.

*Despre continutul DVD-ului

Pachetul special contine 4 Discuri DVD de inalta calitate. Primele doua discuri contin filmul (coloane sonore DolbyDigital 5.1 si DTS 6.1) alaturi de comentariile audio din partea regizorului, scriitorilor, distributiei etc. (totalizand peste 13 ore de comentarii audio). Meniurile au fost realizate cu mare devotament, continand schite originale si diferite imagini de catre Alan Lee si John Howe. Celelalte doua discuri sunt documentarele propriu-zise care insumeaza peste 6 ore de vizionare si care contin mii de fotografii din timpul filmarilor, storyboard-uri ale diferitelor scene, diferite teste efectuate si multe altele. Primul disc din documentare se intituleaza ‘De la carte la vis’ si contine fazele de inceput ale productiei (Peter Jackson cautand sponsori, angajand diferiti oameni, apoi la construirea platourilor, echipa Weta Workshop, etc), iar al doilea disc se numeste ‘De la vis la realitate’ si cuprinde etapele filmarii, postproductiei (Weta Digital, coloana sonora, mixaj, sunete, efecte vizuale etc.).

Acest pachet este primul din colectia ‘Lord of the Rings’ si este un DVD sa le stapaneasca pe toate. Va recomand cu caldura sa-l cumparati deoarece nu veti regreta. Este minunat sa vedeti cat de multa munca au pus oamenii aceia pentru a ne aduce pe ecrane o capodopera. Pachetul, in sine, contine schite superbe si un mic tablou reprezentand o scena importanta, alaturi de o harta, care urmareste calatoria Fratiei, si un manual.

LOTR: Fellowship of the Ring - imagine completa

Nota Film: 10/10
Nota Documentare (Bonus): 10++/10
__________________
Un alt forum foarte bun: ComingSoon.Net Forums

~ Filme, Sport, Carti, DVD, Postere, Muzica ~
~ Va rog sa va inregistrati daca sunteti interesat ~
SarumanTheWhite is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Feb 2005, 12:14   #2288
Nightwane
SadoMasoChrist
 
Nightwane
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 2,772
Originally Posted by SarumanTheWhite:
Acest film se bazeaza pe sentimentele umane fundamentale si deaceea impresioneaza cel mai mult.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

best goddamn joke i ever heard.
__________________
Switched On Lotus
Nightwane is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Feb 2005, 13:53   #2289
SarumanTheWhite
Senior
 
SarumanTheWhite
 
Join Date: Feb 2005
Location: Orthanc, Isengard
Posts: 112
Send a message via Yahoo to SarumanTheWhite
Originally Posted by Nightwane:
Originally Posted by SarumanTheWhite:
Acest film se bazeaza pe sentimentele umane fundamentale si deaceea impresioneaza cel mai mult.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

best goddamn joke i ever heard.


E normal! Trece de faza fantasy si este o poveste in care dragostea, prietenia, curajul sunt mult mai importante decat ambitia, lacomia, rautatea. Sper ca toata lumea sa vada acest lucru... desi nu este greu de observat!
__________________
Un alt forum foarte bun: ComingSoon.Net Forums

~ Filme, Sport, Carti, DVD, Postere, Muzica ~
~ Va rog sa va inregistrati daca sunteti interesat ~
SarumanTheWhite is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Feb 2005, 19:52   #2290
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Originally Posted by SarumanTheWhite:
E normal! Trece de faza fantasy si este o poveste in care dragostea, prietenia, curajul sunt mult mai importante decat ambitia, lacomia, rautatea. Sper ca toata lumea sa vada acest lucru... desi nu este greu de observat!
Acest forum nu incurajeaza filmele de genul acesta ba chiar sunt batjocorite... suntem nishte paria ai forumului ... izolatzi aici la FANATIC unde nu intra mai nimeni ...

Cu atat mai bine ... de ce? Pentru k in restul forumului este un haos total. Aici ai linishte shi potzi sa scrii ce doreshti.
Trebuie sa apara shi la noi Fellowship extins k statuietele alea sunt prea treaba ...
:love:
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Feb 2005, 19:59   #2291
SarumanTheWhite
Senior
 
SarumanTheWhite
 
Join Date: Feb 2005
Location: Orthanc, Isengard
Posts: 112
Send a message via Yahoo to SarumanTheWhite
Multumesc pentru sfat, White Rider... Ma intrebam eu de ce sunt asaltat pe alte thread-uri... In legatura cu Collector's Gift, pacat, da, ca nu a fost si pe la noi. Eu am cumparat Editia Extinsa din Italia... The Return of the King Collector's Gift l-am luat din Romania (ce noroc cu baietii de la ProVideo) si statueta MinasTirith este de-a dreptul extraordinara...
__________________
Un alt forum foarte bun: ComingSoon.Net Forums

~ Filme, Sport, Carti, DVD, Postere, Muzica ~
~ Va rog sa va inregistrati daca sunteti interesat ~
SarumanTheWhite is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Feb 2005, 20:08   #2292
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Originally Posted by SarumanTheWhite:
Multumesc pentru sfat, White Rider... Ma intrebam eu de ce sunt asaltat pe alte thread-uri... In legatura cu Collector's Gift, pacat, da, ca nu a fost si pe la noi. Eu am cumparat Editia Extinsa din Italia... The Return of the King Collector's Gift l-am luat din Romania (ce noroc cu baietii de la ProVideo) si statueta MinasTirith este de-a dreptul extraordinara...
Pe Ebay sau orice alt site cu LOTR s-a pus la vanzare shi Minas Morgul care arat shi mai belea k Minas Tirith ...
:love:
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Feb 2005, 20:15   #2293
SarumanTheWhite
Senior
 
SarumanTheWhite
 
Join Date: Feb 2005
Location: Orthanc, Isengard
Posts: 112
Send a message via Yahoo to SarumanTheWhite
Da, cunosc acest lucru. Am primit si eu un talon de comanda atunci cand am cumparat Intoarcerea Regelui...

Din pacate, in Romania nu exista nici macar un magazin dedicat filmului.... Pot, astfel, sa cumpar un obiect numai din Anglia sau State
__________________
Un alt forum foarte bun: ComingSoon.Net Forums

~ Filme, Sport, Carti, DVD, Postere, Muzica ~
~ Va rog sa va inregistrati daca sunteti interesat ~
SarumanTheWhite is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Feb 2005, 07:06   #2294
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Are cineva melodia de la Houses of Healing knd Eowyin il intalneste pe faramir ?

Melodia e noua. Ce sa mai zic de credite unde mai sunt 2 melodii noi ...
acolo unde sun postatzi vreo cateva milioane de fani LOTR.
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Feb 2005, 07:15   #2295
Faenor
Veteran
 
Faenor
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 178
Am cautat melodia de la Houses of Healing pe coloana sonora pe care o aveam eu, da se pare ca e intr-adevar noua..si eu care credeam ca daca e de import o sa fie completa ....anyways tot ce stiu momentan despre ea este ca e cantata de Liv Tyler si ca initial cazuse si de la montajul pentru EE.
Faenor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Feb 2005, 07:18   #2296
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Originally Posted by Faenor:
Am cautat melodia de la Houses of Healing pe coloana sonora pe care o aveam eu, da se pare ca e intr-adevar noua..si eu care credeam ca daca e de import o sa fie completa ....anyways tot ce stiu momentan despre ea este ca e cantata de Liv Tyler si ca initial cazuse si de la montajul pentru EE.
Eu am intzeles k odata cu noul set de dvd-uri la EE au aruncat shi soundtrack-ul shi sunt curios dk contzine shi melodia asta shi celelalte 2 noi de la credite ...?
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Feb 2005, 07:24   #2297
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
http://www.killermovies.com/l/lotrth...cles/2655.html

deci e alt cantec shi asta ...

Melodia de la Houses Of Healing era ceva de genu:
"With a sigh
You turn away
With a deeepening heart
No more words to say ..."
shi mai e ceva - oricum melodia e belea.
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Feb 2005, 15:35   #2298
Faenor
Veteran
 
Faenor
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 178
Stiu melodia si mie mi-a placut mult-a fost o surpriza si ilustreaza foarte bine atmosfera speciala a locului. Din pacate asa cum ti-am zis eu am intregul EE in original de la un prieten din Anglia si nu are soundtrack inclus ...asta e probabil ca e available din alte surse.
Faenor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Feb 2005, 17:40   #2299
emanuel
Maestrul
 
emanuel
 
Join Date: Aug 2001
Posts: 1,579
Send a message via Yahoo to emanuel
Fanii LOTR pot gasi la targul Valentine's Day de la Sala Dalles din Bucuresti Inelul Suprem din Lord of the Rings.
Argint, pret 170.000 lei.
Am scris acest mesaj, pentru ca stiu ca sunt multi cei care vor un astfel de "obiect pretios" si am mai auzit comentarii pe forum...

PS Sambata 12 feb. 2005 mai aveau 2 buc.
emanuel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Feb 2005, 17:55   #2300
SarumanTheWhite
Senior
 
SarumanTheWhite
 
Join Date: Feb 2005
Location: Orthanc, Isengard
Posts: 112
Send a message via Yahoo to SarumanTheWhite
Originally Posted by Faenor:
Am cautat melodia de la Houses of Healing pe coloana sonora pe care o aveam eu, da se pare ca e intr-adevar noua..si eu care credeam ca daca e de import o sa fie completa ....anyways tot ce stiu momentan despre ea este ca e cantata de Liv Tyler si ca initial cazuse si de la montajul pentru EE.

De fapt, a cazut pentru The Two Towers! S-au gandit ca n-o sa mai puna unele scene cu ea si cu Elrond in partea a doua, ci o sa le puna in 'Return of the King'. Initial, a fost montata peste viziunea lui Arwen... dar s-au hotarat sa nu o vedem pe ea si in acelasi timp sa cante si melodia a fost abandonta.

In final, au presupus (si corect) ca ar fi ideal s-o monteze in 'Houses of Healing' deoarece asa ii legau pe Eowyn, Arwen si Aragorn.... Superb cantec adus la perfectiune de Liv Tyler!
__________________
Un alt forum foarte bun: ComingSoon.Net Forums

~ Filme, Sport, Carti, DVD, Postere, Muzica ~
~ Va rog sa va inregistrati daca sunteti interesat ~
SarumanTheWhite is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 00:23.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells