Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 24 Nov 2011, 09:56   #2341
copila_satanista
darkest music addict
 
copila_satanista
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,697
Si mai frustrant e ca romanu' chiar pune botu! Intrati spre exemplu pe feisbuc sa vedeti cate likeuri de la turma au primit. In plus la ce "comision" isi vor lua diversi insi si la cum ne batem joc de tara asta prin diverse moduri or sa ne zboare intr-un final strainii si aurul pe un pret de nimic si lasand mizerie in urma.
__________________
--- Cand te uiti in oglinda si vezi o pata, sterge-o de pe tine, nu de pe oglinda. ---

Last edited by copila_satanista : 24 Nov 2011 at 10:05.
copila_satanista is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Nov 2011, 10:03   #2342
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
pai logic ca pune botu cand vede niste reclame/spoturi emotionale, cu oameni fara servici, oameni care plang la tv..
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Nov 2011, 14:33   #2343
cristi88
Senior
 
cristi88
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 105
o sa fie o teapa mai mare decat vanzarea petrolului pe lucru de nimic
cristi88 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Nov 2011, 11:24   #2344
Cristina_
Guru
 
Cristina_
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 753
Originally Posted by Presedintele:
Ma enerveaza ingrozitor reclamele la Rosia Montana Gold Corporation. Santaj sentimental de cea mai joasa speta.
I agree with you dude.
Cristina_ is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Nov 2011, 11:56   #2345
Pupaila
Senior
 
Pupaila
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 120
Ce prostie e cu rosia montana,mai avem si noi un pic de aur si ne gandim sa-l vindem ca doar noi suntem prea inapoiati si nu putem extrage aurul,daca au reusit romani sa extraga, cand bateau "piatra in piatra" sa faca galerii,noi asteptam sa vina singur la noi. Dar ce conteaza...avem o tara prea bogata si noi, cum avem un suflet marinimos mai dam si la alti din bogatiile tarii.
Pupaila is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Nov 2011, 11:59   #2346
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
Originally Posted by Pupaila:
Ce prostie e cu rosia montana,mai avem si noi un pic de aur si ne gandim sa-l vindem ca doar noi suntem prea inapoiati si nu putem extrage aurul,daca au reusit romani sa extraga, cand bateau "piatra in piatra" sa faca galerii,noi asteptam sa vina singur la noi. Dar ce conteaza...avem o tara prea bogata si noi, cum avem un suflet marinimos mai dam si la alti din bogatiile tarii.


ne gandim???? ai habar ce vorbesti? auru ala e vandut de mult dinainte de 2000
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Nov 2011, 12:02   #2347
Pupaila
Senior
 
Pupaila
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 120
Eu cred ca incep aia de la FMI sa isi recupereze datoriile,ca doar trebuia sa creditam si noi pe ceva.
Pupaila is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Nov 2011, 12:10   #2348
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
si vezi tu? cum incearca sa maniuleze populatia cu spoturi de alea lacrimogene?
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Nov 2011, 12:21   #2349
Pupaila
Senior
 
Pupaila
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 120
Originally Posted by iiii:
si vezi tu? cum incearca sa maniuleze populatia cu spoturi de alea lacrimogene?
Cu banii din reclamele pe care le-au facut ajutau pe bune populatia zonei respective,dar na incearca sa impresioneze si ei cu ceva.
Pupaila is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Nov 2011, 12:23   #2350
copila_satanista
darkest music addict
 
copila_satanista
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,697
Originally Posted by Pupaila:
Ce prostie e cu rosia montana,mai avem si noi un pic de aur si ne gandim sa-l vindem ca doar noi suntem prea inapoiati si nu putem extrage aurul
Treaba e ca este extrem de costisitor tot procesul de extragere. Trebuie investit serios dinainte sa inceapa sa curga aurul. Din cauza asta nu a fost extras pana acum si din cauza asta vin strainii si-si permit sa ne ceara un pret de nimic.
__________________
--- Cand te uiti in oglinda si vezi o pata, sterge-o de pe tine, nu de pe oglinda. ---
copila_satanista is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Nov 2011, 12:24   #2351
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
am zis mai sus faza cu exploatarea la suprafata... o sa se aleaga prafu de zona aia daca vin canadienii aia Sm3K@ sa "exploateze" ei.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Nov 2011, 12:26   #2352
Pupaila
Senior
 
Pupaila
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 120
Originally Posted by copila_satanista:
Originally Posted by Pupaila:
Ce prostie e cu rosia montana,mai avem si noi un pic de aur si ne gandim sa-l vindem ca doar noi suntem prea inapoiati si nu putem extrage aurul
Treaba e ca este extrem de costisitor tot procesul de extragere. Trebuie investit serios dinainte sa inceapa sa curga aurul. Din cauza asta nu a fost extras pana acum si din cauza asta vin strainii si-si permit sa ne ceara un pret de nimic.
Pot sa scoata milioane de pretexte....cu ce ne ajuta pe noi daca il vindem ?
Mai bine facem din zona un punct turistic si iesim mult mai castigati ca doar e o resursa si asta.
Pupaila is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Nov 2011, 12:27   #2353
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
nu intelegi ca e vandut de multa vreme, banii s-au luat, si canadienii vor auru? si noi o sparcaim sa nu
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Nov 2011, 12:32   #2354
Pupaila
Senior
 
Pupaila
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 120
Originally Posted by iiii:
nu intelegi ca e vandut de multa vreme, banii s-au luat, si canadienii vor auru? si noi o sparcaim sa nu
Vandut de mult,vandut de acum sau il vom vinde tot un drac....banii nu o sa treaca in veci pe la noi.
Pupaila is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Nov 2011, 12:41   #2355
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
exact!
dar nenorocitii aia care plang in reclamele alea, la fel de nenorocite, facute de niste nenorociti, sunt interesati numai de locuri de munca... daca vor de munca doua cuvinte am : Italia Spania
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Nov 2011, 12:45   #2356
Pupaila
Senior
 
Pupaila
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 120
Originally Posted by iiii:
exact!
dar nenorocitii aia care plang in reclamele alea, la fel de nenorocite, facute de niste nenorociti, sunt interesati numai de locuri de munca... daca vor de munca doua cuvinte am : Italia Spania
Cand vor incepe lucrarile oricum le vor da cu sutul in fund pentru ca trebuie sa evacueze o zona buna din masuri de securitate...deci eu le privesc cu un usor umor negru.
Pupaila is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Nov 2011, 12:47   #2357
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
pai da, dar eu nu cred ca aia din reclame, chiar sunt din rosia montana, eu cand am fost acolo, am cunoscut oameni, de mai multe varste, si erau fff incantati de zona lor, care believe me, e superba!
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Nov 2011, 13:02   #2358
Pupaila
Senior
 
Pupaila
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 120
Originally Posted by iiii:
pai da, dar eu nu cred ca aia din reclame, chiar sunt din rosia montana, eu cand am fost acolo, am cunoscut oameni, de mai multe varste, si erau fff incantati de zona lor, care believe me, e superba!
Nu mai avem ce face....nu avem noi bani sa aratam imaginea reala a zonei. Eu cred ca ar fi interesant un documentar "Rosia Montana,un loc ce nu va mai exista". Suntem prea mici sa punem pedici.
Pupaila is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Nov 2011, 13:06   #2359
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
s-au facut... s-au facut
la romania te iubesc....
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Nov 2011, 22:22   #2360
kanz
Novice
 
kanz
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 3
Ma enerveaza seful de la servici. Rau de tot clasic dar adevarat
__________________
raspunsuri
kanz is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 17:52.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells