Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Cinematografia romaneasca

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 03 Sep 2010, 23:53   #281
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Daca Teo e îndrägostit de Daniel, s-ar putea sä fie un caz de narcisism gay.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Sep 2010, 23:54   #282
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
da, si cazul de narcisism gay combinat cu mortaciunile ar da un scenariu din care ar iesi un film demn de Oscar... ia sa vedem cine se incumeta...
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Sep 2010, 23:57   #283
c.ghevara
Guru
 
c.ghevara
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 820
Pit, tu ce faci? Încerci să-i scoţi pe gemeni din bârlogul în care stau ascunşi?
c.ghevara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Sep 2010, 00:00   #284
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
Originally Posted by c.ghevara:
Teo-Daniel şi ceilalţi gemeni postează doar o dată pe zi pentru că sunt ocupaţi. Dau din labe, cu ochelarii de scafandru pe nas (recuperaţi de la colegul medic) şi bisturiul în mână, prin apele călduţe ale mării de pe ţărmul turcesc, în timp ce se gândesc la nevestele lor plecate la perfecţionare în Franţa.
concluzia?... nu cred ca vrea sa ii scoata din barlog... sunt pre ocupati sa se joace cu "bisturiul" in nisip, dupa cum si tu prea bine punctai...
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Sep 2010, 00:03   #285
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Originally Posted by Pitbull:
Daca Teo e îndrägostit de Daniel, s-ar putea sä fie un caz de narcisism gay
..între doi gemeni care de fapt nu e doi, sunt unul.
(Cä dacä ierea trei, era "Lovitura de gratie", de Ellery Queen.)
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Sep 2010, 00:04   #286
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Sau putem sa o dam pe twist-uri twistuite...Teo e doar o proiectie a lui Daniel, care nu suporta faptul ca Raul prefera fetele si astfel ajunge sa isi imagineze ca este fata cu care umbla Raul.Urmarindu-l zi de zi pe Raul, ajunge sa il dispretuiasca pentru stilul sau de viata a la playboy si decide ca nu-i merita iubirea. Cand Teo ii da papucii lui Raul si se indragosteste de Daniel, care era gay, constatam de fapt ca Daniel s-a indragostit de... Daniel, ajungand la concluzia ca cel mai mult trebuie sa se iubeasca pe sine insusi. Cand 'Teo' se intoarce la Mc cu noua infatisare si se afla fata in fata cu Daniel, ne dam seama ca Daniel se vede de fapt pe sine intr-o oglinda.

Does it make any sense?Neah...too silly
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>

Last edited by buticut : 04 Sep 2010 at 00:08.
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Sep 2010, 00:06   #287
c.ghevara
Guru
 
c.ghevara
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 820
Cred că bannările şi uciderea clonelor au devenit obsolete şi inutile... S-a descoperit o nouă metodă, mult mai eficientă, ecologică, fără efecte nocive pentru mediu --- hienarea! Cred că e o variantă a hingherelii
c.ghevara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Sep 2010, 00:09   #288
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Hienarea e o hingherealä mai soft.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Sep 2010, 00:09   #289
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
@buticut... nu am inteles nimic si asta da savoare personajelor... din nou, aplauze
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Sep 2010, 00:20   #290
c.ghevara
Guru
 
c.ghevara
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 820
Eh, enjoy! Pe azi am terminat cu hienatul şi hinghereala... Mai încerc să fac ceva util... Vorbeaţi cândva pe forum (suntem pe proiecte) de filme foarte scurte. Mă bate gândul unei utilizări în tv a celor de 60 de secunde. Ideea mi-a venit urmărind "Invictus", nu filmul, poezioara, cu Alan Bates. Dacă n-o ştiţi: http://www.youtube.com/watch?v=5pJcwnS1c0I

Bye!
c.ghevara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Sep 2010, 00:22   #291
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Originally Posted by dragonfly_drk:
@buticut... nu am inteles nimic si asta da savoare personajelor... din nou, aplauze

Thanks....I guess

Ok, sa o luam treptat.

Daniel e un tip oarecare, indragostit de Raul.
Raul insa are deja o pereche - una feminina. Refuza categoric avansurile lui Daniel.
Daniel, distrus, isi creeaza o "dublura", imaginandu-se in postura iubitei lui Raul (Teo).
Teo insa devine nemultumita de stilul de viata al lui Raul, odata ce il cunoaste mai bine. Nu suporta sa il imparta cu mai multe fete si decide sa ii dea papucii.

Aici intervine toata partea cu Fast Food-ul. Teo cade intr-o depresie, se consoleaza prin mancare, il intalneste pe Daniel si decide sa isi schimbe sexul cand afla ca e gay, alegand sa arate exact ca el.

Cand operatie reuseste, "Teo" acum cu fatza ca a lui Daniel, se intoarce la Mc Donald's. Cei doi se afla fatza in fatza, moment in care realizam ca de fapt Daniel se vede in aceeasi pozitie, pe sine insusi, in oglinda.

In the end nici macar nu stim daca Raul a existat vreodata sau daca Daniel era tot timpul indragostit de sine insusi si doar incearca sa isi justifice narcisismul prin aceasta poveste.
Se amana oarecum pana la final Twist-ul ca Teo=Daniel si Daniel loves Daniel, fiindca momentul care ar fi putut fi suspect e atunci cand Teo il intreaba pe Daniel ce tipi ii plac, dar cum pana si Daniel este surprins de intrebarea destul de ridicula, luam secventa ca atare. Daniel spune ca ii plac tipii ca el, prin asta referindu-se la onestitate, loialitate, stuff like that si Teo interpreteaza totul intr-o maniera superficiala.
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>

Last edited by buticut : 04 Sep 2010 at 00:47.
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Sep 2010, 00:22   #292
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
"Pastilele" sunt un gen rar si greu!
Baftä!
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Sep 2010, 00:43   #293
omudindulap
Long Distance Dreamer
 
omudindulap
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 4,157
Asta-mi suna a Twins Peaks..
omudindulap is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Sep 2010, 01:08   #294
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Mai degraba Twins Peak . Apropos de Lynch, cred ca ce am scris eu se apropie cel mai mult ca idee de Mulholland Drive.

Tentativa mea de scenariu, desi sucky, are macar meritul de a fi destul de realizabila cu un buget infim, poate mai putin partea cu Fast-Food-ul. In schimb Daniel-Teo-Raul se credea Michael Mann, nevazand vreo dificultate in a filma intr-o banca.

Bun, acu' sa nu credeti ca ma gandesc sa scot un film din povestea mea, dar ideea e sa gandesti simplu, fara explozii, fara droguri, fara big bangs and guns .
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Sep 2010, 12:54   #295
Alice_Fluture
Guru
 
Alice_Fluture
 
Join Date: Aug 2003
Location: Home is where your heart is
Posts: 545
Daniele, io ti-am zis, mamica, din prima postare aici, ca baietii (si fetele) erau finuti(e). Acu' nah, de serveste, daca ai crezut ca aia erau colti!...

__________________
Passion. No one wants to finance the film of a passionless individual. What most people want is to ride your passion. They want to feel that they're part of something magnificent and exciting. And if you're not passionate - fake it. - R. Avary
Alice_Fluture is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Sep 2010, 08:56   #296
teo_k3
Junior
 
teo_k3
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 42
OK. Am inteles mesajul.
Sun un idiot care v-a insultat inteligenta.
Imi cer scuze pentru toate prostiile pe care le-am scris. Imi cer scuze ca v-am facut sa va pierdeti timpul cu mine.
Ce farmec ar avea forumul daca din cand in cand nu ar aparea un Tero/Daniel care sa va scoata din sarite sau sa va faca sa radeti de aberatiile care le debiteaza. Vineri seara cand am citit posturile voastre am inceput sa ma gandesc cat de penibil am fost, am inceput sa ma gandesc cum sa-mi cer scuze. Nu am avut curaj nici macar sa mai intru pe forum. Indiferent ce scuza as fi adus nu ar fi schimbat nimic.

Imi pare rau.
Sper sa gasiti o cale sa ma iertati.

Semnat un idiot, un om care greseste.

Last edited by teo_k3 : 06 Sep 2010 at 08:59.
teo_k3 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Sep 2010, 09:25   #297
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Daniele dragä, NIMENI NU E SUPARAT PE TINE!
Te-a certat cineva?
Te-a tras cineva de urechi?
Nu vezi ce distractie copioasä, unicä, ne-ai därut? Ne-ai fäcut sä ne simtim extraordinar - cum spuneam: portiunile din acest topic asociate cu persoana ta sunt la fel de savuroase ca nemuritorul "Vreau sä fiu actritä", al lui Irene Marlyne Monroe, de la Vreau sä stiu - care, incidental, a si fost publicat în volum, acum patru ani! Il poti comanda online de la Editura Samizdat (asociatä cu Antet).
Cine stie, poate si "Straniul caz al Doctorului Teo si al lui Mr. Daniel" va vedea la un moment dat lumina tiparului.
Deci, nu te complexa. In ciuda tuturor greselilor tale (sau, mai bine zis, tocmai datoritä lor), noi te iubim.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Sep 2010, 10:44   #298
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
Pit... a scris Teo nu Daniel... de ce i te adresezi lui Daniel, cand defapt Teo a scris mesajul?...
ah, si ce mi-a placut cel mai mult a fost mistypingul urmator:
"Tero/Daniel"
deci, a aparut un nou personaj?...
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Sep 2010, 11:08   #299
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Alooo, desteptarea!!!
Tu n-ai citit topicul din mesaj în mesaj?
Teo era clona lui Daniel, si-a inventat el un "vär medic" care sä-l sustinä.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Sep 2010, 11:11   #300
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
daniel, te invit sa renunti la teo, clonele sunt interzise pe cinemagia
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 04:24.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells