Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Forum > Condica de sugestii si reclamatii

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 06 Oct 2011, 19:24   #3021
Federico
Snob Elitist
 
Federico
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,579
Reprosez moderatorului Liviu- propensiunile catre corectitudinea politica care-i ultimu' lucru de care are nevoie forumu'. Nu tre' sa ne ferimi de discriminari (vezi topicu' Drive), putin nazism e mai mult decat binevenit aici si acum. Userii cu vechime, de-ai casei trebe lasati sa zburde off-topic cand vrea muschiu' lor!


Originally Posted by tantibus:
Pai tu esti moderator?Daca da de ce nu iei atitudine bai sau esti pus doar sa moderezi asa numa ca sa nu te plictisesti am pus nenumarate intrebari dar tu esti prost si iei parte acestui site nu te pui in postura unu user nu are rost sa iti puna cineva o intrebare ca raspunzi ce vrei tu si cum vrei tu

Lasa, bai tantibus ca

fericiti cei ce flamanzesc si inseteaza de dreptate...
Federico is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Oct 2011, 19:35   #3022
anaemona
Guru
 
anaemona
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 2,704
Originally Posted by Federico:
Reprosez moderatorului Liviu- propensiunile catre corectitudinea politica care-i ultimu' lucru de care are nevoie forumu'. Nu tre' sa ne ferimi de discriminari (vezi topicu' Drive), putin nazism e mai mult decat binevenit aici si acum. Userii cu vechime, de-ai casei trebe lasati sa zburde off-topic cand vrea muschiu' lor!

I second that si ca sa fiu off-topic, vreau sa te intreb, nu pentru ca n-as fi de acord cu cinismul si comentariile din ultima vreme, dar unde e poetul Federico?
__________________
"Bravery is by far the kindest word for stupidity."
anaemona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Oct 2011, 20:04   #3023
Federico
Snob Elitist
 
Federico
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,579
Dr. Jekyll is currently unavailable, please leave your message to Mr. Hyde!
Federico is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Oct 2011, 20:25   #3024
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
I see Nu stiam exact cum sa abordez lucrurile astea asa ca am ales varianta cu mai putina bataie de cap pentru mine, adica sa sterg tot ce nu-i ok ca sa nu existe discutii. Problema e ca daca las sa zburde discutiile, desi distractiv, o sa apara persoane care zic ca lor de ce le sterg mesajele scurte on-topic, iar altora le las mesaje off-topic. Si de aici discutii lungi pe tema asta. Chiar asta, partialitatea, era ce mi s-a reprosat cel mai mult referitor la mesajul meu initial din discutia curenta. Dar daca userii cu vechime vor asta, ca pana la urma forumul e reprezentat oricum de nucleul asta, iar atata timp cat cei noi si utili nu o vor pati, niste critici aduse din partea unor tantibusi chiar nu mai conteaza. Nici eu n-as vrea ca forumul asta sa devina mult prea serios, si-ar pierde din farmec. Cu toate astea am sa mut la azil sau sa sterg off-topicurile de genul asta care-s mult prea lungi.
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Oct 2011, 21:15   #3025
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
Originally Posted by Federico:
Reprosez moderatorului Liviu- propensiunile catre corectitudinea politica care-i ultimu' lucru de care are nevoie forumu'. Nu tre' sa ne ferimi de discriminari (vezi topicu' Drive), putin nazism e mai mult decat binevenit aici si acum. Userii cu vechime, de-ai casei trebe lasati sa zburde off-topic cand vrea muschiu' lor!
Eu unul m-am apucat din nou de postat mai des aici datorita lui Liviu din doua motive: in primul rand ca a organizat turneul si in ala doilea rand pentru ca a impus un mod mai civilizat de comportare. Sper ca forumul sa nu se mai intoarca niciodata la vremurile nu de mult apuse cand era o balacareala de ti se facea sila sa mai intri. Nu vad "corectitutudine politica" la Liviu, ci tendinta de a interveni mult prea repede cand vede un conflict. Conflictele nu sunt un lucru rau, ba chiar dimpotriva, pot duce la un schimb fructuos de idei. Problemele apar doar cand se ajunge la atacuri la persoana sau injuraturi. Cu stergerea mesajelor de genul "mi-a placut filmu'" sunt 100% de acord. Sunt complet inutile.

Cat despre discriminari, depinde ce se intelege prin asta. E normal sa dai mai mult credit unui user vechi, dar asta nu inseamana ca poate sa zburde cum vrea muschiu' sau. Oricat de ciudat ar parea sunt oameni care intra pe thredul dedicat unui film pentru ca vor sa citeasca despre film, nu povesti de-ale userilor vechi. Sigur asta nu inseamna nici ca orice off-topic trebuir sters, dar trebuie pastrat un anume echilibru.
  Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Oct 2011, 16:24   #3026
Federico
Snob Elitist
 
Federico
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,579
Originally Posted by Twinsen:

Cat despre discriminari, depinde ce se intelege prin asta. E normal sa dai mai mult credit unui user vechi, dar asta nu inseamana ca poate sa zburde cum vrea muschiu' sau. Oricat de ciudat ar parea sunt oameni care intra pe thredul dedicat unui film pentru ca vor sa citeasca despre film, nu povesti de-ale userilor vechi. Sigur asta nu inseamna nici ca orice off-topic trebuir sters, dar trebuie pastrat un anume echilibru.

Bine'nteles ca ai dreptate. Postul meu era suflat cu putina caterinca, nu vreau sa incurajez generalizare offtopicului la modul serios, ci doar tolerarea lui cand apare natural si inofensiv. De fapt o idee ar fi sa se stearga (sau mute) intotdeauna dar dupa o anumita perioada - 24, 48 de ore, fiinca pt o eventuala posteritate nu mai are nici un farmec. In plus, daca tot nu curg tredurile cu 30 de mesaje pe ora sa nu poata omu' sa tina pasu' cu postarile de continut, chiar nu-i nicio tregedie daca se mai strecoara din cand in cand cate-o abatere ghidusa.
Federico is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Oct 2011, 16:31   #3027
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Originally Posted by Federico:
De fapt o idee ar fi sa se stearga (sau mute) intotdeauna dar dupa o anumita perioada - 24, 48 de ore, fiinca pt o eventuala posteritate nu mai are nici un farmec.

Chiar i-am zis lui Chambord ca asa as vrea sa procedez. Iar mesajele care sunt la limita off-topicului, care ar putea avea o oarecare relevanta si pentru subiect, pot fi lasate permanent.
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Oct 2011, 09:54   #3028
CmrsCristina
Novice
 
CmrsCristina
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 2
Wiki

Am contribuit la un film cu niste poze iar acum as vrea sa sterg una din ele, se poate?
CmrsCristina is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Oct 2011, 10:12   #3029
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Incearca aici.
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Nov 2011, 19:14   #3030
FreakDoll
Guru
 
FreakDoll
 
Join Date: Jun 2009
Location: Craiova
Posts: 1,059
Nu mi se pare corect ca anumiti moderatori sa stea "ascunsi" doar ca sa nu rada lumea de ei ca dorm pe forum. Cu atat mai mult sa poata vedea ce fac pe forum ceilalti useri "ascunsi". Ce democratie este asta?!
__________________
Why so serious?
FreakDoll is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Nov 2011, 19:28   #3031
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Hmmm... oare la cine te referi?
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Nov 2011, 19:32   #3032
FreakDoll
Guru
 
FreakDoll
 
Join Date: Jun 2009
Location: Craiova
Posts: 1,059
In general. Evident! Poate ca am exagerat cu prima parte, desi mi s-ar parea corect sa stati online cand sunteti pe forum. Cat despre partea a doua, nu mi se pare normal ca un moderator sa poate vedea ce face un user "ascuns" in conditiile in care si el e invisible. Dreptul la intimitate?? Democratie? Alea, alea?
__________________
Why so serious?
FreakDoll is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Nov 2011, 19:33   #3033
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Dar de unde stii ca eu vad ce fac altii care sunt tot ascunsi?
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Nov 2011, 19:38   #3034
FreakDoll
Guru
 
FreakDoll
 
Join Date: Jun 2009
Location: Craiova
Posts: 1,059
Dar de ce te simti? General inseamna moderatorul Liviu cu cratima? Daca te-ai simtit, inseamna ca stii tu de ce. Parca inainte puneai niste intrebari mai pertinente si mai inteligente. Asta de mai sus e de clasa a 3-a, ca sa fiu draguta.
__________________
Why so serious?
FreakDoll is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Nov 2011, 19:47   #3035
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Ce faci tu e ca si cum te-ai ascunde dupa un copac subtire ca in desenele animate. N-ai nici macar bunul simt de a arata cu degetul ca lumea. E clar ca la mine te referi din moment ce sunt cam singurul moderator (dintre cei care mai si intra pe forum) care foloseste modul invisible.

Cat despre intrebarea mea, e cat se poate de naturala. Oare de ce? O fi pentru ca nu pot vedea decat o singura persoana care e offline? Adica propria persoana? You figure it out...
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Nov 2011, 22:13   #3036
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
chiar mi-era dor de o mica galceava care sa mai anime putin forumul.
din pacate, domnule doctor, va trebui sa scrii urgent o reteta, altfel, risti sa iesi putin cam sifonat din toata ciufuleala asta mitingaroasa. stii cum e: cu femeile nu te pui la "rivulutie"...
apropos, mai sunt si alti moderatori care stau ascunsi. de exemplu,Chambord. strategia lui insa, e mult mai avantajoasa decat a ta.
ca urmare, oricat ai incerca tu sa depasesti o femeie ( cu gura!), n-ai sa reusesti. sfatul meu este sa te rezumi la seringa. sau in cazuri extreme la bisturiu. cu astea , sunt sigura ca esti pe primul loc.

Last edited by rvn : 23 Nov 2011 at 22:16.
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Nov 2011, 22:16   #3037
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Originally Posted by rvn:
din pacate, domnule doctor, va trebui sa scrii urgent o reteta

Din pacate n-am facut inca stagiu de psihiatrie...

Originally Posted by rvn:
strategia lui insa, e mult mai avantajoasa decat a ta.

Intr-adevar. Dar stai linistita, putina distractie nu strica din cand in cand Nu-mi propun sa depasesc pe cineva cu gura, din contra, vreau sa vorbeasca cat mai mult ca sa am material de ras

Last edited by Liviu- : 23 Nov 2011 at 22:18.
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Nov 2011, 22:29   #3038
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
cand voi iesi la pensie (daca mai apuc ziua aia ), voi avea timp berechet sa stau la palavre. jur ca o sa vin in fiecare zi la tine, la cabinet, numai ca sa te saturi de vorba!
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Nov 2011, 22:53   #3039
anaemona
Guru
 
anaemona
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 2,704
rvn, daca se face psihiatru, cred ca nici nu se pune problema sa nu te asculte Ma depaseste conflictul iscat aici, dar este comic cum se agita spiritele.
__________________
"Bravery is by far the kindest word for stupidity."
anaemona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Nov 2011, 22:59   #3040
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
a...da! desi, cred ca Liviu, fara cratima, e mai degraba "omul povestitor", adica te face "bine"mai mult cu vorba decat cu tranchilizantele.
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 09:20.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells