Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Forum > Condica de sugestii si reclamatii

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 17 Jan 2013, 11:16   #3301
Manusa
Guru
 
Manusa
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 362
Originally Posted by iiii:
same here manusa, dar ii ignor sau ma amuz.


Bine zici, amuzante anumite lucruri, dar nu prea. Cand vezi cata prostie poate exista la unii.....te iei de cap
Manusa is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Jan 2013, 17:36   #3302
cosmin742000
Guru
 
cosmin742000
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 3,555
Vad ca s-au luat deja unele masuri , s-au sters multe din comentariile " userului" Abrahamhamham Licloln.Nu toate e drept, dar oricum tin sa multumesc celui / celei care a luat aceasta masura . Nu ma asteptam.Mie cu astfel de entitati cel mai simplu mi se pare de procedat astfel . Cand se vede ca sare calul , cu atacuri la persoana , fara nicio legatura cu tema in discutie , sa fie atentionat de un moderator sau cineva din staff.,ca urmatoarea data cand mai are un asfel de compartament i se da ban.Oricum la ce activitate au asfel de personaje saprofite , pentru ei banul nu ar fi o problema , imediat isi fac alt cont ( nu au dupa ce sa le para rau , necontribuind la site decat cu injuraturi la commenturile altora )
cosmin742000 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Jan 2013, 17:44   #3303
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Ca sa fie pedepsit cumva comportamentul respectiv administratorul trebuie sa stie de el. Iti dai seama ca nu e timp sa citesti toate prostiile. Altfel stii si tu la ce nivel se scrie la articole si la paginile filmelor, 'lectura' lor e cale scurta spre azil. Si oricum sunt putine persoane care se ocupa de asta, iar pe langa mai au si alte treburi mai importante. Foloseste butonul ala in continuare de cate ori e cazul si probabil ca la probleme repetate se va ajunge si la ban in unele cazuri.
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Jan 2013, 17:50   #3304
cosmin742000
Guru
 
cosmin742000
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 3,555
Uite ca sa stie de el :

piccolodaimao22 pe 19 ianuarie 2013 18:40
ma-ta era sclava Cosmine....
cosmin742000 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Jan 2013, 17:53   #3305
cosmin742000
Guru
 
cosmin742000
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 3,555
sau

piccolodaimao22 pe 19 ianuarie 2013 18:35
ma-ta a calarit toata america,de aia esti ofticat nu
cosmin742000 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Jan 2013, 11:13   #3306
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
cosmin, cel mai indicat ar fi sa nu le mai raspunzi ! daca ei te injura aiurea, nu le da si tu apa la moara.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Jan 2013, 16:38   #3307
Gloria
Super Moderator
 
Gloria
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,342
Originally Posted by cosmin742000:
Oare chiar nu se poate da ban userului saprofit Abraham Lincoln ? Ca ma injura pe mine non stop nu e o problema pt mine ( desi cred ca pt ceilalti este, cui ii place sa vada doar injuraturi?), dar a injurat- o din senin pe o buna prietena de-a mea care i-a atras atentia la un coment in care saprofitul zicea ca el are decat o greseala gramaticala , ca are decat o greseala gramaticala e o greseala gramaticala . Ce a fost la orificiul lui buco anal , nu pot (pentru ca )sa reproduc .Deci as vrea sa stiu si eu ce trebuie sa mai faca acest user ( care nu are niciun comment de-al lui pe nicaieri , doar se agata saprofit de commenturile altora ) ca sa ia ban?.Eu mi-am propus sa il ignor complet pt ca asa ii doare cel mai mult pe cei de teapa lui , .Daca in cazul primului meu injurator personal , pe care l-am tratat cu ignore tot din cauza ca s-a luat degeaba de o prietena de-a mea .a mers (individul posedand totusi si usoare urme de creier , si dupa o saptamana de injurat pe pustii s-a lasat ) , in cazul astuia nu prea cred sa mearga. Individul e caz extrem de perfuzii in cap.

Cosmin, cu comentariile lui "AbrahamLincoln" s-a terminat, le-am eliminat, dar te avertizez si pe tine in legatura cu comentariile pe care le postezi la articole, si cu exprimarea pe forum. De cele mai multe ori postezi comentarii la stiri care nu te intereseaza doar de dragul de a afla toti ca "subiectul nu te intereseaza". Nemaivorbind ca multe dintre afirmatiile tale dovedesc grandomanie, ce ii irita - in mod firesc - pe ceilalt participanti la discutie.
__________________
I am not lucky, I am good...
Gloria is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jan 2013, 01:55   #3308
cosmin742000
Guru
 
cosmin742000
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 3,555
[quote=Gloria]
Originally Posted by cosmin742000:

Cosmin, cu comentariile lui "AbrahamLincoln" s-a terminat, le-am eliminat, dar te avertizez si pe tine in legatura cu comentariile pe care le postezi la articole, si cu exprimarea pe forum. De cele mai multe ori postezi comentarii la stiri care nu te intereseaza doar de dragul de a afla toti ca "subiectul nu te intereseaza". Nemaivorbind ca multe dintre afirmatiile tale dovedesc grandomanie, ce ii irita - in mod firesc - pe ceilalt participanti la discutie.


Multumesc pt eradicarea Lincolneaca .Ca postez la articole pe forum care nu ma intereseaza , ar trebui sa va dea de gandit , pt ca majoritatea articolelor sunt despre filme care nu ma intereseaza..In tot cazul insa eu nu m-am bagat peste comentul nimanui sa zic " ba boule care esti tu bou , de ce iti place filmu asta care pe mine nu ma intereseaza?" Nici macar nu am gandit asa .Cat despre grandomanie , imi pare rau daca asta se intelege din comenturile mele , dar chiar nu asta a fost intentia mea . Ca sa dau un singur exemplu cum poate fi acuzat cineva de grandomanie cand zice ca ii place Tinker Bell? Ca sa nu mai zic ca am numeroase comenturi in care zic ca gusturile nu se discuta ( nu in sensul ca ale mele ar fi mai de soi ca ale altora , sau cel putin nu asa am gandit , daca asta s-a inteles , imi cer scuze.)O sa incerc sa nu mai comentez la filmele care nu ma intereseza deloc .Dar as avea o rugaminte ( stiu ca e utopica si ca nu o sa se intample asa ceva )In ciuda aparentelor nu sunt singurul caruia nu ii place tot ce e nou , asa ca in loc de 4565645 articole despre LOTR Avengers , Skyfall nu s-ar putea sa scrieti doar 4565644 articole despre filmele amintite si sa strecurati si cate un articol despre Rita Hayworth , Sophia Loren , Ginger Rogers , Fred Astaire , Gina Lollobrigida ,Claudia Cardinale , Alain Delon Fritz Lang , Raquel Welch , Dorota Kedzierzawska, Andrei Zvyagintsev , filmele giallo, Konstantin Lavronenko, astea fiind doar cateva exemple ,( nu trebuie sa va zic eu tot ca ati prins ideea) cu care siteul ar avea mai mult de castigat ( zic eu ) decat de pe urma articolelor " Daca mai sunt impreuna Kristen Stewart si Parkinson." Sau macar un articol pe luna sa fie dedicat si unor astfel de subiecte.Mutumesc!
cosmin742000 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jan 2013, 10:02   #3309
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
cosmin, eu unu am inteles perfect ce zici. dar think ca poporu care iubeste filmele , e interesat numai de filmele noi. si eu am vazut ca majoritatea articolelor sunt despre filme noi, dar nu ma obosesc sa le citesc. dar trebuie sa recunosti ca au fost si articole despre filme vechi, la care sincer m-am bucurat ca nu am vazut commenturi aiurea de genul : " mie mi-a placut filmul : cutare , filmul cutarica mi s-a parut slab " .

ca sa nu fiu offtopic, mor cand vad spamul ala nenorocit. si mai ales ca nu se sterg topicurile acelea.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jan 2013, 12:02   #3310
cosmin742000
Guru
 
cosmin742000
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 3,555
IIII eu nu zic ca e rau ca se fac articole pt filmele noi , majoritatea poporului uitandu-se la asa ceva , Treaba lor gustul lor Ma deranjeaa insa cand vad jde mii de articole despre acelasi film nou , cu toate ca am vazut ca si articolele de obicei sunt critice ,E intr-un fel ca la tv , au tint-o cu Avengers ,pana a aparut Skfall care au dus-o pana a aparut LOTR.samd.Eu nu imi dores atatea articole nici pentru un film care imi place .Spre exemplu la Dupa Dealuri filmul care mi-a placut cel mai mult in 2012 au fost vreo 4 articole , care erau prea multe in caz ca apareau in saptamani consecutive. Asa a fost ok.In tot cazul nu trebuie sa ii invat eu meserie pe cei care fac articolele ,pt ca stiu si ei .Si am observat ca aceeasi tipi care ma injura pe mine ii injura si pe autorii articolelor , Daca eu mai scap pe la articolele la care nu se uita nimeni de injuraturi , acolo scapa si autorii)Oricum eu nu ii bagam in seama pe saprofitii astia care nu stiu decat sa inure ce posteaza altii, fara ca ei sa aiba ceva de spus , dar s-au luat de o buna prietena de-a mea care a facut "greseala" sa le corecteze greselile de ortografie cand ma injurau facandu-ma analfabet sau ceva de genul . De atunci am inceput sa folosesc butonul raport
cosmin742000 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jan 2013, 12:13   #3311
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
sti cum e cu stirile despre filmele noi? exact ca in fotbal : cum joaca steaua bine, cum 10 pagini din gazeta sau din pro sport sunt despre steaua sau implicit despre fotbal . si abia la ultimele pagini, gasesti cateceva despre alte sporturi.

think ca persoanele care te injura, poate sunt satule sa vada acelasi punct de vedere ( al tau ) la TOATE articolele , punct care si eu il cunosc si cu, care sunt obisnuit. Eu stiu cativa useri care posteaza la orice articol si doar commenturile alea le citesc, restul trec peste.

sper sa intelegi ce vreau sa zic, si imi permit sa iti dau un sfat : nu pune la suflet, invata sa ignori.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jan 2013, 12:33   #3312
xerses
Veteran
 
xerses
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 177
E trist cand nu poti sa sustii constructiv o remarca...Poate, in timp cei care isi dau in petec pe aici, vor reusi sa inteleaga ca nu este de nici un folos sa combati prin injurii remarcile sau posturile facute de altii...Fiecare are dreptul la o parere insa este important sa sustii un dialog rational si nu sa te rafuiesti cu unii sau cu altii.
xerses is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jan 2013, 12:36   #3313
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
pai da ma, dar omul mic care e incapabil sa iti dea o replica apeleaza la injurii!!! intelegi?
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jan 2013, 19:45   #3314
cosmin742000
Guru
 
cosmin742000
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 3,555
Originally Posted by iiii:
sti cum e cu stirile despre filmele noi? exact ca in fotbal : cum joaca steaua bine, cum 10 pagini din gazeta sau din pro sport sunt despre steaua sau implicit despre fotbal . si abia la ultimele pagini, gasesti cateceva despre alte sporturi.

think ca persoanele care te injura, poate sunt satule sa vada acelasi punct de vedere ( al tau ) la TOATE articolele , punct care si eu il cunosc si cu, care sunt obisnuit. Eu stiu cativa useri care posteaza la orice articol si doar commenturile alea le citesc, restul trec peste.

sper sa intelegi ce vreau sa zic, si imi permit sa iti dau un sfat : nu pune la suflet, invata sa ignori.

Cand Steaua joaca bine , or aparea 10 articole , dar macar in prosport nu mai apar cel putin pe hartie pt ca a dat faliment ( nu ii mai cumpara nici draq).Stai linistit , nu pun la suflet , doar cand imi ataca un prieten ma enervez , cea ce e ciudat e ca si eu am destui prieteni pe aici si se pare ca doar pe cineva au enervat injuraturile la adersa mea .E drept ca e vorba de persoana la care ti cel mai mult.si care tine foarte mult la mine , si ma si cunoaste personal.
cosmin742000 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Jan 2013, 11:14   #3315
LUTARIM
Junior
 
LUTARIM
 
Join Date: Jan 2013
Posts: 49
@StefanDo
Parcă scria undeva că ești moderator la „Cinematografia românească”.
Nu ți-am simțit prezența.
E drept că nu prea cunosc atribuțiile moderatorilor, mă bazez doar pe intuiție.
Primele pagini sunt din nou pline de postări false, viruși, fără exagerare, mai mult de jumătate. De fapt, pe prima pagină nu mai sunt decât 5 posturi valabile, în afară de cele 5 fixe.
E posibil să se vadă așa doar la calculatorul meu?
Sunt astfel de postări false chiar cu data de 18 dec.2012.
Nu le vede nimeni?

Am mai făcut această sesizare cu ceva timp în urmă și se pare că a intervenit Gloria, deși n-a spus nici scuzați, nici....

Eu nu am de gând să mai intervin în discuții, pentru că nu fac față vocabularului folosit de unii useri cu care ați rămas, cei cu bun-simț s-au cam retras.
Din când în când, mai deschid, însă, poate se schimbă ceva.
Speranța moare ultima.

Am văzut ceva discuții cum că ar fi un buton „Raportează un abuz”.
Eu nu l-am găsit.
Dacă există, înseamnă că nu e la vedere, într-o poziție firească.
Menționez topicul „După dealuri”, pentru că acolo am postat.
E drept că Liviu, am înțeles că moderator și el, a intervenit în privința vocabularului folosit, dar a intervenit cu muuultă blândețe și foarte târziu.
De ce oare?
LUTARIM is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Jan 2013, 12:47   #3316
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Originally Posted by LUTARIM:
Am văzut ceva discuții cum că ar fi un buton „Raportează un abuz”.
Eu nu l-am găsit.
Dacă există, înseamnă că nu e la vedere, într-o poziție firească.

Exista si e la vedere, doar ca pe forum are alt nume: "Report Bad Post". E in partea stanga, jos.

Originally Posted by LUTARIM:
E drept că Liviu, am înțeles că moderator și el, a intervenit în privința vocabularului folosit, dar a intervenit cu muuultă blândețe și foarte târziu.
De ce oare?

Nu sunt moderator la sectiunea respectiva si deci nu pot face nimic. Cand n-am mai suportat am intervenit verbal, dar degeaba din cate se pare. Altfel si eu astept ca problemele respective sa fie rezolvate si am cerut asta in mai multe randuri. Sa vedem...
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Jan 2013, 16:08   #3317
LUTARIM
Junior
 
LUTARIM
 
Join Date: Jan 2013
Posts: 49
Mulțumesc, Liviu, l-aș fi observat și dacă s-ar fi numit „Report Bad Post”.
Pentru că mi-ai spus, am căutat ceva mai insistent și l-am găsit, dar pare un semnul exclamării într-un fel de triunghi.
Cred că ai observat că în dreptul meu scrie... Novice.

Last edited by LUTARIM : 24 Jan 2013 at 18:19.
LUTARIM is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Jan 2013, 16:09   #3318
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
btw... de ce esti mirat?
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Jan 2013, 00:30   #3319
cosmin742000
Guru
 
cosmin742000
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 3,555
Nu stiu in ce fel a zis Gloria ca a terminat cu Abrahamhamham , ca vad ca jivina este in continuare la fel de pestilentiala si de saprofita
cosmin742000 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jan 2013, 21:29   #3320
giulaveka
Novice
 
giulaveka
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 13
Eu una asa ceva nu am mai vazut http://www.cinemagia.ro/stiri/promit...-cooper-22577/

Comentariile lui StefanDo de la aceasta pagina pur si simplu m-au lasat masca Cum poate sa puna -= nu stiu.Dar sunt foarte revoltata.

Last edited by giulaveka : 29 Jan 2013 at 21:48.
giulaveka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 05:51.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells