Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

View Poll Results: Echipa De Forbal Favorita ?
Steaua 74 38.34%
Dinamo 31 16.06%
Rapid 13 6.74%
Cfr Cluj 9 4.66%
Unirea Urziceni 1 0.52%
Fc Vaslui 4 2.07%
Poli Timisoara 9 4.66%
Universitatea Craiova 12 6.22%
I Don't Love Footbal ! 32 16.58%
Doar din strainatate ( Barca , Real , Manchester etc ) 39 20.21%
Multiple Choice Poll. Voters: 193. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 03 Jan 2012, 00:56   #3901
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Eu unul,nu-l suport pe Evra sub nici o forma iar Suarez are antecedente cu simularile in careu si evident momentul de anul trecut de la Cupa Mondiala din meciul cu Ghana.Nu stiu ce sa zic,amandoi sunt dubiosi dar Evra e chiar un om de cea mai joasa speta,mananca cacat in presa despre jucatori si alte echipe,zice ca ii este rusine sa joace in Europa League.Pur si simplu n-are respect pentru nimeni jegosu'.
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Jan 2012, 01:24   #3902
danonino
Guru
 
danonino
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,123
Asta e...
Cand joci in Champions League, mai pierzi si meciuri in campionat.
danonino is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Jan 2012, 01:27   #3903
ghost90
Guru
 
ghost90
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,190
Da,Evra e in topul jucatorilor de cea mai joasa speta si din punctul meu de vedere.Si oricum suspendarea lui Suarez vine in lipsa oricarei dovezi clare.Totusi,Evra sa se bucure ca nu a patit asta .
ghost90 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Jan 2012, 01:32   #3904
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Mike Tyson are acoliti si-n fotbal se pare
Ia uite si in asta.Ma amuza teribil primul comentariu cat de adevarat e
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Jan 2012, 01:40   #3905
ghost90
Guru
 
ghost90
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,190
Da,chiar azi am vazut video-ul,si radeam ca prostu' toata ziua cand imi aduceam aminte de comentariul ala.
Si daca tot il iubim pe Patriche ...
ghost90 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Jan 2012, 18:44   #3906
Presedintele
Banned
 
Presedintele
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 495
Evra ala exagereaza deja.
Presedintele is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Jan 2012, 02:29   #3907
Presedintele
Banned
 
Presedintele
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 495
Frate 4i, tie nu ti se pare ca prea insista astia pe Wesley?
http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/beca...on-293952.html

LE (la rugamintea lui 4i)
Quote:
Becali îi face o nouă ofertă lui Wesley: peste o jumătate de milion!
de Remus Răureanu, Ionuţ Petrişor | 04.01.2012

Cea mai nouă ofertă a lui Gigi se cifrează la 540.000 de euro pentru doi ani, o propunere cu care vrea să-i sară pe agenţii jucătorului.

Refuzul lui Wesley nu a alungat visul lui Gigi Becali de a-l avea pe brazilian în echipă. Patronul Stelei vrea să mai facă o încercare, propunîndu-i sud-americanului un acord valabil doi ani, cu un venit total de 540.000 de euro. Adică 300.000 de euro la semnarea actelor şi încă 240.000 de euro din salariu. La Vaslui, el poate lua 800.000 de euro pentru aceeaşi perioadă, dar suma e condiţionată de clasarea moldovenilor pe un loc care să-i califice în cupele europene în următorii doi ani.

Oferta precedentă a lui Becali propunea un contract pe doar un an şi jumătate şi 480.000 de euro, în total, pentru jucător. O variantă care nu a fost pe placul lui Wesley. Golgeterul străin din istoria campionatului României, cu 45 de goluri, şi-a anunţat agenţii de ce nu acceptă: "Vreau bani garantaţi, nu-mi permit să fac planuri despre viitorul carierei cînd am deja 31 de ani!". El le-a transmis şi oamenilor cu care a lucrat la Vaslui că va reveni tot în Moldova: "Pe 15 ianuarie voi fi la antrenament!".

Gigi crede că Wesley 2012 poate să fie egal cu Nicolae Dică 2006, adică un fotbalist capabil să decidă meciurile în favoarea Stelei şi să conducă formaţia către succes şi în campionat, şi în Europa. Cu Dică golgeter, roş-albaştrii au cîştigat în 2006 ultimul lor titlu şi au jucat o semifinală în Cupa UEFA. "Wes" ar putea conta pe Continent însă abia din stagiunea următoare, întrucît el a devenit neeligibil pentru această competiţie, în care a bifat deja jocuri în tricoul Vasluiului.

Cu Moraes s-a păcălit
Becali a ezitat şi în tratativele cu Junior Moraes, desfăşurate în vara trecută, şi l-a ratat pe atacantul Bistriţei. Brazilianul de 24 de ani a semnat cu ŢSKA Sofia, iar acum e ofertat de Udinese. Presa din Bulgaria a anunţat că italienii care îl mai au şi pe Torje au oferit două milioane de euro pentru achiziţionarea fostului golgeter din campionatul românesc.

"Sînt sigur că Wesley va refuza şi oferta asta a Stelei. Nu e el jucătorul pe care să-l întorci pe toate părţile, cu care să negociezi de zece ori! El nu-şi permite să rişte transferul într-un loc în care nu ştie dacă va mai fi la fel de important cum e acum la Vaslui" (Viorel Hizo, antrenor Vaslui)

Last edited by Presedintele : 04 Jan 2012 at 14:34.
Presedintele is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Jan 2012, 13:23   #3908
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
http://www.goal.com/en-gb/news/2896/...o-say-sorry-to

Evra deja si-a atins scopul.L-a injosit si pe Suarez si pe Liverpool.Mare scarba de om dar totusi, 2 iepuri dintr-o lovitura.
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Jan 2012, 14:30   #3909
Presedintele
Banned
 
Presedintele
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 495
Mizerie de om, club de jeguri. Asta imi aduce aminte de organismul numit CNCD, o sleahta de idioti care au gasit un mod "european" de a suge bani pe spinarea romanilor.
Presedintele is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Jan 2012, 14:42   #3910
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
deci cu wesley asta... hai sa iti zic eu ce cred.
daca era foarte bun, nu juca la FC Vaslui, era in west la echipe puternice.
plus ca are acum un moment bun, trebuie sa recunosc ca se descurca cu balonul, dar se descurca in mediul lui acolo, cu Adailton Sanmartean etc.... daca il aduci la Steaua, si are 2-3 meciuri slabe si sare gibonu pe el.. cu declaratii si etc. Nu uita de cazul cu negroteiu ala Semedo. La CFR rupea , la Steaua nu s-a integrat.
Si nu uita ca gibonu' are obiceiul sa cumpere toti jucatori care au un moment bun, care trec printr-o perioada buna, marcheaza etc.
plus ca wesley , are 31 de ani!!!
asta e parerea mea.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Jan 2012, 14:53   #3911
Presedintele
Banned
 
Presedintele
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 495
Exact. Este un fotbalist foarte bun, iar pentru campionatul romanesc chiar genial, dar e dependent de Adailton si Sanmartean. In plus, dupa tot show-ul asta, poti fi sigur ca vacarul va incerca sa-l umileasca public la prima chifla.
Presedintele is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Jan 2012, 15:24   #3912
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
pai da, si dupa il vinde prin azerbaidjan sau rusia... mai bine ar ramane la vaslui serios.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Jan 2012, 16:57   #3913
ghost90
Guru
 
ghost90
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,190
Cred ca nu am urat vreodata pe United si pe Evra cum o fac acum.Doamne ajuta sa ia City titlul,daca tot a castigat aseara.

PS
http://imageshack.us/photo/my-images/515/qwqk.jpg/

ghost90 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Jan 2012, 22:44   #3914
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664


227!! Enough said!
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Jan 2012, 11:27   #3915
danonino
Guru
 
danonino
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,123
Absolut minunant. O revenire mai buna ca asta nu exista. Totul a fost perfect.

Foarte bine ca pleaca Chamakh la Cupa Africii, eu chiar sper sa castige comepetitia cu echipa Marocului, cel mai bine ar fi ca finala sa se decida la penaltiuri si sa treaca 4 luni de zile pana rateaza cineva vreo lovitura.


danonino is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Jan 2012, 11:32   #3916
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Golul a fost unul senzational din 2 motive:
1.Chamakh a fost 0 cat a stat pe teren.
2.Henry la 34 de ani l-a inlocuit si dupa 5 minute a finalizat in stilul sau marca inregistrata facandu-l pe marocan sa arate ca un

Se vede si de pe luna ca e nevoie de un atacant de gura portii atunci cand nu e valabil Van Persie pentru ca nu poti sa termini pe 4 cu jucatori ca Chamakh in atac.
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Jan 2012, 11:47   #3917
danonino
Guru
 
danonino
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,123
A zis Wenger ca e posibila o prelungire a imprumutului cu inca o saptamana si asa poate juca Henry cu Tottenham. Daca ar juca si cu Milan, ar fi perfect.

Si da, golul a fost clasic Henry. Venit usor din stanga, preluare, sut cu dreptul, sut plasat, gol. E deja un reflex.
danonino is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Jan 2012, 12:24   #3918
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
dar cum de nimeni nu a scris despre accidentul marelui antrenor roman, cel furat de toti arbitri?
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Jan 2012, 14:20   #3919
omudindulap
Long Distance Dreamer
 
omudindulap
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 4,157


Omul asta si altii ca el, putini, insa, au facut pentru tara asta mai multe decat toate campaniile de promovare a imaginii tarii noastre in lume. Putin respect, as zice.

Last edited by omudindulap : 10 Jan 2012 at 14:29.
omudindulap is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Jan 2012, 14:33   #3920
ghost90
Guru
 
ghost90
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,190
Ala micu' e furat de toti arbitrii.
ghost90 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 22:18.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells