Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Star-uri

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 27 Feb 2003, 09:04   #21
theo
Guru
 
theo
 
Join Date: Oct 2002
Posts: 406
Originally Posted by toni:
alo, fetili care imi explicati ca brad pitt nu e genial. E VORBA DE CIT E DE FRUMOS, HAIDETI SA NU AMESTECAM. Obiectiv, e preferat de mai mult de jumatate din femeile din intreaga lume .....sau mai exact, ERA...pina sa se insoare...

Eu zic ca nu am amestecat nimic. M-am referit la frumusete cand am spus ca mi se pare un tip sters. Parerea mea... - vorba unui mare om. Obiectiv, cum spui tu, eu sunt in cealalta jumatate. Iar faptul ca e insurat nu cred ca le impiedica pe admiratoare sa-l prefere in continuare.
theo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Feb 2003, 22:31   #22
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
toni, theo are dreptate...Brad Pitt nu e nici idealul meu...e genul de 'barbat papusica'...raman la cele doua mari iubiri ale mele: Jeremy Irons si John Malkovich!
__________________
"Nobody puts Baby in the corner"
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Mar 2003, 00:36   #23
Hell_Girl
Veteran
 
Hell_Girl
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 225
De langa cei doi mie imi mai place mult si Gabriel Byrne. CE e mai tragic este ca ei se reunesc intr-un film in care joaca si actorul pe care il detest cel mai tare. ( Di Caprio)
Hell_Girl is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Mar 2003, 07:07   #24
MinRep
Legend
 
MinRep
 
Join Date: Jan 2003
Location: Transilvania
Posts: 2,904
Send a message via Yahoo to MinRep
Am zis ca nu ma bag in discutia asta, dar la ultimul mesaj m-am cam oprit.

In primul rand, intreaga idee a topicului este cam prostuta, ca sa spun asa. Apoi, Brad Pitt este genial (cu mici exceptii). Dupa aceea, daca orbim de actori frumosi, John Malkovic (genial din punctul meu de vedere) nu prea are ce cauta.

Si am ajuns la ceea ce ma intereseaza pe mine. Cand am vazut "Titanic", am fost surprins sa vad ca, contrat a tot ce auzisem, DiCaprio se descurca bine. Eram eu destul de tanar pentru a-mi da seama care-i faza cu filme bune, actori buni, premii, valoare, idei ascunse s.a.m.d., dar in toti acesti ani am ramas la parerea ca DiCaprio este un actor de valoare. Oricum o intoarceti, macar intr-un film DiCaprio e BUN, daca nu chiar GENIAL (exagerez, dar asa e). Nu va place "Titanic", incercati "Romeo+Julieta", "This Boy's Life", "Eclipse" (sau cum s-o fi numit filmu' ala) s.a.m.d. Vin imediat in tara si "Catch Me If You Can" si "Gangs of New York". Daca nici unul dintre acestea nu va convinge...

Si, ca o incheiere, daca e sa respectam cerintele topicului, "Baieti frumosi in filme minunate" (care pare adresat tipeselor si poponarilor), DiCaprio cam intra.
__________________
"And in case I don't see ya: good afternoon, good evening and good night!"
(Jim Carrey - "Truman Show")
http://poisonwhiskey.blogspot.com/
MinRep is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Mar 2003, 08:28   #25
lecter
Veteran
 
lecter
 
Join Date: Jun 2002
Location: Bangkok
Posts: 171
Send a message via MSN to lecter
Mie mi s-a parut ca atat DiCaprio cat si Kate Winslet au jucat jalnic in "Titanic" fiind de altfel punctele cele mai slabe ale filmului...daca vrea, DiCaprio stie sa joace-"This Boy's Life" si "What's eating Gilbert Grape" imi vin acum in minte. Pe de alta parte, filme ca "The Beach" sau "Romeo+Juliet" mi s-au parut destul de proaste pentru ca in amandoua regizorul a incercat sa impresioneze prin tot felul de concepte asa-zis "crazy but cool" si pana la urma a iesit o varza totala...parerea mea.
lecter is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Mar 2003, 14:18   #26
toni
Guru
 
toni
 
Join Date: Apr 2002
Location: si cu dehashelul se ajunge greu acilea
Posts: 493
ricutza, daca brad bitt e"papusica", di caprio cum e?....
__________________
sint prea batrin pe forumul asta ca sa am rank
toni is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Mar 2003, 09:24   #27
patch4all
Veteran
 
patch4all
 
Join Date: Jan 2003
Location: by the chance
Posts: 150
Send a message via ICQ to patch4all
e papusoi Toni :lol:
__________________
Victims! aren't we all? (Lee)
patch4all is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Mar 2003, 13:13   #28
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
eu n-am zis ca di Caprio nu ar avea fata de 'papusica'...el insa joaca mediocru spre deosebire de Pitt care joaca de obicei bine spre foarte bine!

mi s-a mai spus ca John Malkovich nu e o frumusete...gusturile insa nu se discuta...
__________________
"Nobody puts Baby in the corner"
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Mar 2003, 17:12   #29
MinRep
Legend
 
MinRep
 
Join Date: Jan 2003
Location: Transilvania
Posts: 2,904
Send a message via Yahoo to MinRep
Originally Posted by lecter:
Mie mi s-a parut ca atat DiCaprio cat si Kate Winslet au jucat jalnic in "Titanic" fiind de altfel punctele cele mai slabe ale filmului...daca vrea, DiCaprio stie sa joace-"This Boy's Life" si "What's eating Gilbert Grape" imi vin acum in minte. Pe de alta parte, filme ca "The Beach" sau "Romeo+Juliet" mi s-au parut destul de proaste pentru ca in amandoua regizorul a incercat sa impresioneze prin tot felul de concepte asa-zis "crazy but cool" si pana la urma a iesit o varza totala...parerea mea.

Cand am dat exemple de filme am ales la intamplare. "The Beach" si "Romeo + Juliet" sunt filme destul de... varza, da, dar in "R+J", DiCaprio salveaza filmul. Si nici in "Titanic" nu a jucat atat de jalnic.
__________________
"And in case I don't see ya: good afternoon, good evening and good night!"
(Jim Carrey - "Truman Show")
http://poisonwhiskey.blogspot.com/
MinRep is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Mar 2003, 02:27   #30
Max
Novice
 
Max
 
Join Date: Mar 2003
Posts: 2
Mie DiCaprio mi se pare efeminat. Nu e stilul meu deloc. Keanu Reeves, da, este enigmatic si are fata aia de poet. Colin Firth este minunat, intens si emana energie virila. Genul care ma face sa visez. Superb este si Jude Law. Intr-o vreme imi placea Tim Robbins, nu prea inteleg acum de ce. Richard Chamberlain. Chit ca lui nu i-ar fi placut de mine Subscriu si la Jeremy Irons. Si precis ca mai sunt, dar nu imi vin acum in minte.
Si ce daca e topic pentru gagici sau gay? Ele/ei nu sunt oameni? E loc pentru toti pe forum

Max
Max is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Mar 2003, 00:21   #31
Guinevere
Senior
 
Guinevere
 
Join Date: Jan 2003
Posts: 87
Send a message via ICQ to Guinevere Send a message via AIM to Guinevere Send a message via Yahoo to Guinevere
Originally Posted by Max:
Si ce daca e topic pentru gagici sau gay? Ele/ei nu sunt oameni? E loc pentru toti pe forum

Bravo, Max! Si mie mi se pare ca MinRep can be very patronising cind vrea...

Si uite ca nu mai rezist, si trebuie sa zic si eu: Jonathan Rhys-Meyers e unul din idealurile mele de frumusetze masculina, si acum hai dati cu pietre si ziceti ca e efeminat...

Ewan McGregor e alta frumusetze...

Dar eu nu-nteleg chestia asta cu Jude Law.... e drept ca nu l-am vazut in nici un film, dar in poze arata tare ciudat... ce ochi imensi! Seamana aproape cu o broscutza...

Apropo, puneti dragilor si niste link-uri cu pozele voastre preferate, sa-i vedem si noi pe "frumoshii" at their best advantage... Uite, eu ma conformez: asta-i Jonathan http://www1.freewebs.com/emrys/meyers/meyers01.jpg si aici cu Minnie Driver in "The Governess" http://www.sonypictures.com/classics...s/md-jrm5.html.

Si apropo din nou... a vazut cineva filmul asta/stie de unde se poate face rost de el?
__________________
...warriors are busy fighting one another in distant lands, and in this neighbourhood heroes are scarce, or simply not to be found.
Guinevere is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Mar 2003, 02:10   #32
Hell_Girl
Veteran
 
Hell_Girl
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 225
Filmul e super, super , super. L-am vazut mai demult pe HBO si mi-a placut mult. Din pacate nu il am, dar daca ai ocazia sa faci rost de el nu ezita pentru ca merita vazut!
Hell_Girl is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Mar 2003, 11:03   #33
Poison
Veteran
 
Poison
 
Join Date: Jan 2002
Location: Bucuresti
Posts: 196
Si eu! Si eu! Si eu am vazut "Guvernanta" si am lesinat de incintare! Iar pe Jonathan l-am vazut si mi-a placut mult inca de la "Velvet Goldmine", dar in "Guvernanta" era... Mmmmmm...! ;-) Ca inghetata de vanilie... :-P :-D
Poison is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Mar 2003, 21:10   #34
MinRep
Legend
 
MinRep
 
Join Date: Jan 2003
Location: Transilvania
Posts: 2,904
Send a message via Yahoo to MinRep
Originally Posted by Max:
Si ce daca e topic pentru gagici sau gay? Ele/ei nu sunt oameni? E loc pentru toti pe forum
Max

Originally Posted by Guinevere:
Bravo, Max! Si mie mi se pare ca MinRep can be very patronising cind vrea...

Aaa, da, e loc pentru toata lumea, traim intr-o lume democratica care lupta impotriva regimurilor limitative (sau pentru petrol).

Dar, parerea mea e ca, totusi, forumul e pentru persoane mai interesate de ARTA CINEMATOGRAFICA, decat de splendorile vehiculate pe ecrane, unele avand talentul unui melc la trapez.

Sorry if I sounded too... patronising!
__________________
"And in case I don't see ya: good afternoon, good evening and good night!"
(Jim Carrey - "Truman Show")
http://poisonwhiskey.blogspot.com/
MinRep is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Mar 2003, 08:50   #35
Guinevere
Senior
 
Guinevere
 
Join Date: Jan 2003
Posts: 87
Send a message via ICQ to Guinevere Send a message via AIM to Guinevere Send a message via Yahoo to Guinevere
Yes, you did, MinRep, but we forgive you. Sint insa f. interesata care din "splendorile" de care vorbim aici n-are talent mai mult ca "un melc la trapez". Sincer interesata -- ca sa nu ma uit la vreun film cu vreuna din aceste persoane, "atrasa" de "splendoarea" sa, si sa fiu dupa aceea dezamagita de lipsa acuta de talent. Asa ca ti-as fi tare recunoscatoare daca m-ai pune in garda.

Mie mi se pare ca frumusetea fizica a unui actor nu face doi bani fara expresivitate si talent: de fapt, daca un actor e un actor prost, pt. mine, acel om inceteaza sa fie atragator, ci chiar dimpotriva.

Nu vi s-a intimplat niciodata sa vedeti pe cineva si sa ziceti "Arata bine tipa/tipul"... dar numai pina cind persoana a deschis gura sa zica ceva, sau a ris?! Eu am observat ca personalitatea transforma trasaturile pina la un grad aproape incredibil: oamenii cei mai perfecti dpdv fizic pot fi f. respingatori, oamenii obisnuiti/poate chiar cu defecte fizice pot fi foarte interesanti si atragatori.

Asa ca... dear MinRep, eu as zice ca there's more to it.
__________________
...warriors are busy fighting one another in distant lands, and in this neighbourhood heroes are scarce, or simply not to be found.
Guinevere is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Aug 2005, 09:41   #36
crissy
Junior
 
crissy
 
Join Date: Aug 2005
Location: hellworld
Posts: 59
Send a message via ICQ to crissy
Care mi se pare mie ca arata bine si care chiar joaca bine este Christian Bale..daca l-ati uitat
vedeti american Psycho-film minunat actor frumos
Equilibrium-iarasi un film bun si in care arata bine
The machinst-desi ii mai slab cu 30 Kg tot arata bine si vedeti filmul ca acolo chiar joaca cu adevarat
Batman begins-un Bruce wayne chiar admirabil :love: :love:
__________________
Nu Fii Prost Cum ai Mai Fost;Fii Destept Cum N-ai Mai Fost !!!
crissy is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Aug 2005, 12:51   #37
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
si Schwarzie arata bine in Junior, desi are o burta in plus
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Aug 2005, 23:00   #38
Liou
Guru
 
Liou
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 312
Definitely I’m mad about Pacino! Orice-ar face, in orice rol ar juca, nu pot sa-i gasesc nici macar o hiba. Cu zgarieturi, cu batice, cu ochelari de soare, gelat, negelat, tuns scurt sau cu parul lung, Pacino is my favorite!…nu pot sa-i gasesc nimic care sa nu-mi placa…si chiar fac eforturi….Deci, in Panic in the Needle Park, Dog Day Afternoon, Any Given Sunday – super; Eclipsa, Serpico – suuuper, The Godfather (all parts), Donnie Brasco, Heat – suuper; Frankie si Johnny – oau!
Culmea e ca-mi place de Pacino chiar si orb, in Scent of a Women, schiop, in Looking for Richard sau drac, in The Devil’s Advocate (God, please forgive me!). Dar se zice ca un barbat trebuie sa fie mai frumos ca dracu’ … Well, he iis..:)
Imi place si cum imbatraneste ; de exemplu in Insomnia sau Recrutul.

Apoi imi place de Alain Delon in toate filmele lui de tinerete. Sunt prea multe unde imi place, si totusi : in Eclipsa, Borsalino, Plein Soleil, Le Gitan, Laleaua neagra….devin nostalgica…Zorro, Il Gattopardo…si mai nostalgica…..Le Clan des Siciliens (mi-e dor chiar sa ascult piesa lui Enio Morricone cu acelasi nume), Rocco si fratii sai….din ce in ce mai nostalgica…

Si totusi fata de Al Pacino, Alain Delon nu imi place asa mult la batranete. E drept ca nu am vazut nici asa multe filme cu el de curand…

Imi place si mie de Jeremiah. Jeremy Irons. Am fost chiar indragostita de el in Demage. Chiar si-acum daca as vedea filmul a nu stiu cata oara, m-as indragosti iar. Imi place de el si in Iubita locotenentului francez, in Lolita, in Inseparabilii, in Nijinsky – foarte mult.
In schimb, in Callas Forever am fost dezamagita de cum arata... Nu-i sta bine cu parul lung prins, iar codita de la spate parea destul de unsuroasa. Apropo de par lung, mi-a placut de Daniel Day Lewis in Ultimul mohican – asa daaa…

Mai imi place de Jean Reno – in Leon e super ! Desi, daca as intalni un tip ca el, care nu ar stii sa scrie, in anumite circumstante.. asta la vista baby ! . Dar asaa, in film ..e altceva! Asta e : placerea e intotdeauna subiectiva.

Imi place si de Armand Assante si de Peter Coyote,
de Javier Bardem cand era tanar, in Mar Adentro (Alejandro Amenabar), de Joachim Phoenix in Quills ( in Gladiatorul spre exemplu m-a deranjat buza lui de iepure (?)), de Johnny Depp in Arizona Dream, Chocolat, Donnie Brasco..

Mi-a placut mult de Patrice Leconte in La Veuve de Saint Pierre sau de Aidan Quinn in Legends of the Fall..

Desi, in general, nu imi plac actorii blonzi, exista totusi unul care ma da gata..anywhere, anytime. Robert Redford.
Doamne ce bine arata in Marele Gatsby!, in Out of Africa!, in Indecent proposal! Sau in Up Close and Personal!

A, era sa uit..imi place mult, chiar foarte mult de Julian Sands. Si, culmea, e tot blond! Imi place in A room with a view, in Impromptu, in Boxing Helena si nu numai..

In schimb, Woody Allan mi se pare “moartea pasiunii” ( exista oare topic cu the ugliest actor ever?)

Acum chiar ma duc sa ascult Clanul Sicilienilor, ca mi-era tare dor de piesa asta. si scuze pentru lungime. iar ma aberez.
Liou is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Aug 2005, 10:07   #39
tornado_x
Junior
 
tornado_x
 
Join Date: Oct 2004
Location: Spaceship
Posts: 54
Send a message via MSN to tornado_x Send a message via Yahoo to tornado_x
Originally Posted by Cinemania:
si Schwarzie arata bine in Junior, desi are o burta in plus

Mai bine zis arata....... :happy:
__________________
Run for your life!
tornado_x is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Aug 2005, 16:45   #40
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
Originally Posted by tornado_x:
Originally Posted by Cinemania:
si Schwarzie arata bine in Junior, desi are o burta in plus

Mai bine zis arata....... :happy:

de fapt arata cu burta :lol:
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 07:29.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells