Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 16 Jul 2005, 09:21   #21
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Da' ce, e azil de agorafobi? Sau fudulii de masochisti?
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Jul 2005, 18:07   #22
Leonard
alter-ego
 
Leonard
 
Join Date: Feb 2003
Location: Paper St. Soap Company
Posts: 1,967
Send a message via Yahoo to Leonard
ce ar fi sã ne facem un parlament al forumului, sã votãm legile/propunerile de modificare a legilor ºi sã le schimbãm. dar pînã nu schimbãm constituþia, trebuie sã o respectãm, nu?

p.s. parlament cu emanuel pe post de vãcãroiu ºi daniel pe post de nãstase.
__________________
Prepare to evacuate soul
Leonard is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Jul 2005, 21:05   #23
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Da' ce ne facem cu Vadim? De unde sosie pentru el? Cä CineMagia-i plinä numai de finuti...
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Jul 2005, 18:50   #24
wellington
Senior
 
wellington
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 83
Re: Reguli si nereguli

Originally Posted by Pitbull:
Originally Posted by daniel:
- nu includeti imagini de pe alte servere, este suficient sa puneti un link catre acele imagini.
Apropo - DE CE?
Dacä-mi greseste cineva la "Cinematografia româneascä" si trebuie sä-i sterg poza si sä-i dau na-na la poponet, vreau sä stiu DE CE o fac, nu doar cä "asa e regula".

daca pozele-s gazduite de photobucket, de tinypic si altii de gen, nu vad cum cresc dimensiunile forumului!
si e ciudat ca exact forumul cinemagiei sa fie cel mai ne-colorat dintre forumuri. kestie de prestigiu deja.
un picut de vizual face bine la retina...
__________________
http://tinypic.com/8xiwet.gif
wellington is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Jul 2005, 21:23   #25
M0n0
Guru
 
M0n0
 
Join Date: Sep 2004
Location: Iasi...in spatele garii
Posts: 1,490
Send a message via Yahoo to M0n0
"daca pozele-s gazduite de photobucket, de tinypic si altii de gen, nu vad cum cresc dimensiunile forumului!"

Ei bine...tu vezi poza de pe frumul CineMagiei...nu direct de pe photobucket sau unde o mai fi...poza, la cat de mare o fi se salveaza si aici pe forum...daca pui doar un link, atunci o vezi doar de la photobucket
__________________
Adevarul nu insulta, ci ofera dusuri reci prostiei calde...

M0n0's blog
M0n0 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Jul 2005, 00:42   #26
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Re: Reguli si nereguli

Originally Posted by wellington:
Originally Posted by Pitbull:
Originally Posted by daniel:
- nu includeti imagini de pe alte servere, este suficient sa puneti un link catre acele imagini.
Apropo - DE CE?
Dacä-mi greseste cineva la "Cinematografia româneascä" si trebuie sä-i sterg poza si sä-i dau na-na la poponet, vreau sä stiu DE CE o fac, nu doar cä "asa e regula".

si e ciudat ca exact forumul cinemagiei sa fie cel mai ne-colorat dintre forumuri. kestie de prestigiu deja.
un picut de vizual face bine la retina...
Pe bune! La asta nu m-am gândit - si e clar cä nici altii!
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Aug 2005, 12:08   #27
Leonard
alter-ego
 
Leonard
 
Join Date: Feb 2003
Location: Paper St. Soap Company
Posts: 1,967
Send a message via Yahoo to Leonard
propun urmãtoarele reguli:
-oricãrui user care nu are cel puþin 50 de mesaje despre filme sã i se ºteargã orice mesaj offtopic.
-mesajele care n-au legãturã cu filmul sã nu le depãºeascã pe cele despre filme (eventual, cu excepþia cafenelei)
__________________
Prepare to evacuate soul
Leonard is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Aug 2005, 12:14   #28
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
Originally Posted by Leonard:
propun urmãtoarele reguli:
-oricãrui user care nu are cel puþin 50 de mesaje despre filme sã i se ºteargã orice mesaj offtopic.
-mesajele care n-au legãturã cu filmul sã nu le depãºeascã pe cele despre filme (eventual, cu excepþia cafenelei)

si alea despre carte....muzica...asociatii diverse (atata va trebe!)?...deci, cafeneaua ramane virgina
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Aug 2005, 12:53   #29
Leonard
alter-ego
 
Leonard
 
Join Date: Feb 2003
Location: Paper St. Soap Company
Posts: 1,967
Send a message via Yahoo to Leonard
adicã un user sã nu scrie mai mult despre altceva decît despre filme, adicã maxim 50%, nu þi se pare rezonabil pe un forum care începe cu 'cinema'?
asta pentru a se evita specimene gen Marge sau nu ºtiu ce rataþi care se înregistreazã doar sã dea anunþuri cã cumpãrã sau vînd filme, postere
__________________
Prepare to evacuate soul
Leonard is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Aug 2005, 13:40   #30
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
pe un forum despre film se intalnesc useri care au si alte preferinte in afara celor pentru film....
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Aug 2005, 14:40   #31
Marge Gunderson
Junior
 
Marge Gunderson
 
Join Date: Aug 2005
Location: Brainerd Police Department
Posts: 66
Originally Posted by Leonard:
adicã un user sã nu scrie mai mult despre altceva decît despre filme, adicã maxim 50%, nu þi se pare rezonabil pe un forum care începe cu 'cinema'?
asta pentru a se evita specimene gen Marge sau nu ºtiu ce rataþi care se înregistreazã doar sã dea anunþuri cã cumpãrã sau vînd filme, postere

Defineste, te rog, sintagma "mesaje despre filme". Incluzi si "critica de film"? Incluzi si comentariile altora despre filme/cinema/critica de specialitate? Si de la cate randuri in sus un mesaj se pune la numaratoare? Daca nu conteaza, considera-ma deja guru, am o ora libera.

In plus, in ritmul de pana acum, uiti ca nu multa lume rezista la "botezul forumului" despre care chiar tu vorbesti undeva si nu ajunge la faimoasele-ti 50 de mesaje pe orice subiect. Poate ar fi interesant de mers la "Lista membrilor" si vazute procentele...

Ca sa nu mai zic ca orice forum care se respecta are o sectiune in care se discuta tocmai... forumul.

Dar, dincolo de orice, da-ti seama, ii si vad pe moderatorii si adminii de azi buchisind la abac numarul de mesaje pe "problema" ale fiecarui novice si tinand contabilitatea. Ba poate ca o fi nevoie si de o sectiune speciala in care sa se discute relevanta pentru cinema a fiecarei interventii? Pentru ca este ATAT DE important sa evitati opiniile "indiscrete" dinafara!

Brilianta idee, bravo!

Mai ai?

Specimenul gen Marge

P.S. Eu observ ca abia asteptati sa imi cititi parerile despre cinema "pur si dur", dar pana nu ma conving ca merita sa le postez aici, ma voi limita la a participa Marginal. Deci, pe Marginea Cinemagiei, un soi de CineMarginalia, de (auto)CineMarginalizata (whatever 8))

P.P.S. Si trebuie sa recunosc ca pare mult mai curat de ieri. Aproape imbietor... Sa mai vedem, sa ne mai gandim...
__________________
"I'm not sure I agree with you a hunnert percent on your policework there, Lou."
Marge Gunderson is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Aug 2005, 14:55   #32
Leonard
alter-ego
 
Leonard
 
Join Date: Feb 2003
Location: Paper St. Soap Company
Posts: 1,967
Send a message via Yahoo to Leonard
bine, cum zici tu. nu e forumul meu.
__________________
Prepare to evacuate soul
Leonard is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Aug 2005, 15:40   #33
Bogie
Guru
 
Bogie
 
Join Date: Dec 2002
Posts: 630
Originally Posted by Marge Gunderson:
P.S. Eu observ ca abia asteptati sa imi cititi parerile despre cinema "pur si dur",
Sigur ca da...asta e scopul meu in viata, sa citesc cronicile Margei Gunderson...sa stii ca murim de nerabdare, fie-ti mila de noi.

Originally Posted by Marge Gunderson:
dar pana nu ma conving ca merita sa le postez aici, ma voi limita la a participa Marginal. Sa mai vedem, sa ne mai gandim...

Prea umilii tai adoratori te roaga in genunchi sa ii blagoslovesti cu harul tau...sa indraznim oare a spera ca suntem demni de a o citi pe Marge?
__________________
My, my, my. Such a lot of guns around town and so few brains!
Bogie is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Aug 2005, 16:47   #34
Marge Gunderson
Junior
 
Marge Gunderson
 
Join Date: Aug 2005
Location: Brainerd Police Department
Posts: 66
Era o gluma, Bogie. Tu ce te-ai infuriat asa? Dungulitele si stelutele ghicite pe umarul meu te indispun in halul asta? (vezi reactia bogartiana de aici). Antiamerican convins? Vezi ca nu te asortezi cu avatarul, inlocuieste palaria cu un turban si adauga-i si tu un steag mai potrivit vederilor tale, eventual. Eu n-am sa-ti reprosez asta.

Iar paralela sugerata de tine intre drapelul american de pe o uniforma de politist si zvastika de pe o uniforma de nazist este de prost gust.
__________________
"I'm not sure I agree with you a hunnert percent on your policework there, Lou."
Marge Gunderson is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Aug 2005, 15:01   #35
Bogie
Guru
 
Bogie
 
Join Date: Dec 2002
Posts: 630
Originally Posted by Marge Gunderson:
Dungulitele si stelutele ghicite pe umarul meu te indispun in halul asta? Antiamerican convins?

Chiar deloc. M-a enervat pretentia ta de a cere cuiva sa-si schimbe avatarul, ca nu-ti place tie.


Originally Posted by Marge Gunderson:
Iar paralela sugerata de tine intre drapelul american de pe o uniforma de politist si zvastika de pe o uniforma de nazist este de prost gust.

Nu vreau sa intru in polemica asta, mai ales cu o clona.
__________________
My, my, my. Such a lot of guns around town and so few brains!
Bogie is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Aug 2005, 23:56   #36
Marge Gunderson
Junior
 
Marge Gunderson
 
Join Date: Aug 2005
Location: Brainerd Police Department
Posts: 66
Originally Posted by Bogie:
Chiar deloc. M-a enervat pretentia ta de a cere cuiva sa-si schimbe avatarul, ca nu-ti place tie.
:? :shock:

Ce o fi cu voi?

Si foarte detasat vorbind, si considerand zvastika si nazismul afisate "just shit", de ce ar trebui "Cinemagia" sa accepte acest deja spoit pe prea multi pereti "shit"?

In Germania imaginea aia e ilegala. Voua vi se pare OK, la nivel cu steagul american. Nu destul sa se deranjeze un moderator. Dar comentariile omului nu bat tot intr-acolo? Nu incita la ura si rasism? (stupizenia aia cu "pacat ca sionismul n-are aceleasi conotatii cu nazismul")? Da, omul e imberb, are "alocatie", dar chiar strica putina atitudine si educatie?

Emanuel, pentru un fan Grisham, trebuie sa recunosc ca te comporti neasteptat...

P.S. Tocmai am terminat "The Street Lawyer". Se cunoaste, cumva? :oops:
__________________
"I'm not sure I agree with you a hunnert percent on your policework there, Lou."
Marge Gunderson is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Aug 2005, 09:10   #37
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
@Marge G. pentru mesajul de deasupra

- muta-te in Germania...iti recomand Berlin-ul
- devii paranoica (ma explic...daca nu te prinzi)
- tu ce educatie ai primit? (pari mereu sa spui: You should see the other guy.)
- si eu care credeam ca ai citit Indreptarul Cinemagia.
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Dec 2005, 10:41   #38
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Originally Posted by BeNnY:
Bine ca esti aici sa ne protejezi impotriva relelor, Albule. Semnaleaza greselile negresit, tristule. Alta treaba n-ai? Stai si-i cauti p-astia dupa nereguli?
cand citesc ce bazaconii lipesti p'aici ce sa fac si eu ma iau de avataruri ... it's just that it's more fun. gen :lol: ...trista s-o faci p'aia care ti-a dat nastere ...

p.s. i see your vocabulary skills have improved a great deal since you keep using "trist & shit"...
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Jan 2006, 17:21   #39
BeNnY
Guru
 
BeNnY
 
Join Date: Feb 2004
Location: nu stiu
Posts: 3,690
Diferenta e ca acum un an bagam in seama toti indivizii... ca tine. Worthless, that is.
__________________
apocalypse please
BeNnY is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Jan 2006, 19:26   #40
raptor
Leprechaun
 
raptor
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 2,535
longshot se da pe invisible! :lol:

DE CE?
__________________
absolutely, mr president, absolutely

http://www.youtube.com/watch?v=81bQJGafcjU
raptor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 09:29.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells