Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Star-uri

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 26 Jan 2004, 15:19   #21
Leonard
alter-ego
 
Leonard
 
Join Date: Feb 2003
Location: Paper St. Soap Company
Posts: 1,967
Send a message via Yahoo to Leonard
l-am vazut. merita! oricum nu chestia cu fumatul si non-fumatul e importanta aici. mi-a placut Christina Ricci si personajul Dobel. genial!
__________________
Prepare to evacuate soul
Leonard is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Jun 2011, 00:10   #22
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
Originally Posted by Hell_Girl:
Cand eram mai mica nu puteam sa-l sufar pe Woody Allen. Mi se parea mic, arogant, superficial si din cauza asta nici nu ma uitam la filmele lui. Faza e ca mie nu imi placea pentru ca nu vazusem eu cu atentie vreun film de-al lui. Mai nou mi-a venit mintea la cap si imi place la nebunie Woody Allen. E funny, witty si inteligent si filmele lui sunt la fel. mie . In concluzie cred ca filmele si stilul lui Woody Allen sunt exact ca un parfum care la inceput nu-ti place, dar cu cat il mirosi mai mult cu cat ajunge sa iti placa mai mult.

si mie la fel.dar,cu o precizare:din cauza varstei mici,nu-l intelegeam.
cred ca e cazul sa reinviem discutiile despre el si filmele lui.
woody allen nu cred s-a demodat vreodata,chiar daca anul trecut nu a avut acelasi succes ca-n vremurile lui bune.
tocmai ce-am vazut "take the money run".a fost cea mai buna terapie contra stresului.
nu cred ca exista secventa in film, de care sa nu fi zambit,macar.
rolul "idiotului" ii vine lui Woody ca o manusa!
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Nov 2011, 22:19   #23
anaemona
Guru
 
anaemona
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 2,704
A fost o perioada cind nu-l mai suportam deloc pe Woody, dar de citeva zile l-am regasit pe cel care mi-a placut intotdeauna Am revazut de curind Hannah and her sisters si Manhattan.

Hannah, in special pentru Michael Caine, pentru rolul lui de escroc rafinat, de data asta sentimental.

Manhattan imi place in special pentru personajul lui WA, dar nu numai. Parca e din cu totul alte vremuri filmul, toate personajele sint dezinvolte, e un calm care nu mai exista in societatea de azi, ies din tipar doar stresul/angoasele personajului lui WA. Dupa ce intr-un acces de sinceritate WA e dat afara, se muta intr-un apartament unde sint in permanenta zgomote, apa de robinet e putin maronie , se desparte de iubita de 17 ani pentru o iubita mai matura care-l paraseste pentru prietenul lui (pe care inca il iubeste ) ce altceva ar mai putea inventa Woody? Un final pe cit de simplu si neasteptat pe atit de emotionant. Oricum scena mea preferata e cea din muzeul de astrologie, Woody si Diane filmati in aproape obscuritate cu dialogurile care se interpun intre atractia dntre ei.
__________________
"Bravery is by far the kindest word for stupidity."
anaemona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 17:27.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells