Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 14 Jun 2003, 02:18   #21
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
am citit si restul cronicilor...pot spune ca mi-a placut cea de la Moulin Rouge...chiar ma asteptam sa fie o cronica favorabila din cauza unui articol pe care l-am citit in Dilema acum ceva timp in care era prezentata si melodia lui Eloton John: How wonderful life is now you're in the world(sper ca asta e titlul)....oricum m-au impresionat si filmul si articolul si cronica!
sunt de acord si cu prezentarea filmului Afurisitul de telefon...chiar a fost un film ratat din foarte multe puncte de vedere.
Nu prea mi-a placut cronica de la Todo sobre mi madre combinata cu Man on the Moon. Nu mi s-a parut genul de analogie pe care o poti realiza printr-o propozitie. Bine, mie in genereal nu-mi place sa vad tratate impreuna doua filme, mai ales cand despre fiecare se pot spune(chiar si la prima vedere) o multime de lucruri...nu stiu...asta e parerea mea...
__________________
"Nobody puts Baby in the corner"
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Jun 2003, 17:30   #22
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
ai dreptate ricutza, n-au nici in clin nici in mineca todo sobre cu man on the moon, numai ca.. uneori sint nevoit sa bag 2 cronici intr-una daca vreau sa apara mai rpd... e o kestie conjuncturala, si numai eu stiu ce balamuc e sa dau un titlu suficient de semnificativ (si de simpatic) la 2 filme care adeseori n-au nimic in comun!...
deh... de-ale cronicarilor :cry:
PS trebuie sa sti(ti) ca eu cronicile la libertatea le dau cu 2 sapt. inainte sa apara.
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Jun 2003, 19:37   #23
marx
Guru
 
marx
 
Join Date: Apr 2003
Location: STIINTA "U" CRAIOVA-o iubire alb/albastra-
Posts: 1,671
De ce nu-ti faci o revista,oricum ar fi nevoie,il pui pe Ambra redactor-sef(sa fi sigur ca ai succes) si asa nu-ti mai epuizezi timpul si spatiul pe maculatura de la Lib.?
marx is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Jun 2003, 15:25   #24
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
raspuns sec: pt ca libertatea plateste bine :wink: , o revista luata de la 0 e mare bataie de cap si eu sint cam lenesh (nu s-ar zice, nu? judecind dupa forum :lol: :lol: ) si pt ca, oricit m-as bucura sa-l am pe ambra blu 'executive' in mine-n ograda (no irony intended!), nu sint facut pt munca in echipa...
sau pt invatamint...
sau pt familie...
:oops:
etc.
PS (tot pt marx) : l-ai recunoscut pe adrien brody in KOTH?
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Jun 2003, 17:27   #25
Ambra Blu
Banned
 
Ambra Blu
 
Join Date: Mar 2002
Location: Bucuresti
Posts: 3,292
Originally Posted by marx:
De ce nu-ti faci o revista,oricum ar fi nevoie,il pui pe Ambra redactor-sef(sa fi sigur ca ai succes) si asa nu-ti mai epuizezi timpul si spatiul pe maculatura de la Lib.?

Ambra Blu isi ia leafa din alta parte.
Ambra Blu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Jun 2003, 14:45   #26
marx
Guru
 
marx
 
Join Date: Apr 2003
Location: STIINTA "U" CRAIOVA-o iubire alb/albastra-
Posts: 1,671
Sa nu-mi spui ca nu-ti place cumulul de functii!
marx is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 08:22.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells