Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Forum > Condica de sugestii si reclamatii

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 27 Aug 2005, 02:33   #21
name
Novice
 
name
 
Join Date: Aug 2005
Location: BUFTEA
Posts: 19
S-a spart buba. S-o dam in vileag.
__________________
Am inceput din prima zi in care am rostit cuvantul, am inceput din prima seara in care s-a invartit Pamantul. Mi-au zis ai mei : iti iei ce vrei, da' sa produca lei.
name is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Aug 2005, 03:11   #22
Ambra Blu
Banned
 
Ambra Blu
 
Join Date: Mar 2002
Location: Bucuresti
Posts: 3,292
Of, sint dezamagit. Nu ati mai postat nimic. Si unde a disparut anexa cratitei? Marge, roger, roger, do you copy?

Am citit intre timp pe un pliculet de ceai un koan zen. Si, fierbindu-mi ceaiul, am invatat brusc, patruns de lumina, ca genul tau este etern. Te da omul cu mina la o parte, vine alta, i se aseaza pe umar si incepe sa biziie. Ma rog celui de sus sa imi dea forta sa iti ignor schelalaitul si celui de jos sa ma tina de picioare daca voi vrea cumva sa sar la tine.

Fara sa percepi ce iti zic acum ca amenintare, te asigur ca, in cercul nostru mai strimt ca un fund de copil crud, nu o sa ne mai plictisim impreuna. Pe Cinemagia, that is. O sa iti iei frumusel zborul catre alte forumuri, sa wax lyrical acolo. But, beware, incearca sa nu le scrii cu CAPITALS ca s-ar putea sa iti aplice o analiza pe text si sa le dea cu plus. 25+, in cazul tau, si nemaritata, cu timp berechet de ars pe Internet.

Cu aceeasi lipsa de considerare pentru orice tine de bucatarie (anexa cratitei, remember?), o sterg acum. Sint sigur ca in mindria ta feromonica vei ignora faptul ca am dat in clocot si, orgolioasa, ma vei evita cu gratia femeii care stie ca in bucatarie ea e stapina si ca nimeni, in afara de ea, nu se pricepe. 'Experimentul' scatologic se apropie de final si focus grupul intra in unsharf. Muiei.
Ambra Blu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Aug 2005, 20:31   #23
raptor
Leprechaun
 
raptor
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 2,535
...si sa nu uitati niciodata ca asta e de fapt doar un spatiu virtual care va mananca sanatatea si viata. nu va lasati posedati de demonul cinemagiei!

"Now you’ll sing a song of liberty for blacks and paks and jocks
And they’ll take you from this dump you’re in and stick you in a box
Then they’ll take you to cloughprior and shove you in the ground
But you’ll stick your head back out and shout we’ll have another round!"

.obsedatilor.
__________________
absolutely, mr president, absolutely

http://www.youtube.com/watch?v=81bQJGafcjU
raptor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Aug 2005, 23:33   #24
Marge Gunderson
Junior
 
Marge Gunderson
 
Join Date: Aug 2005
Location: Brainerd Police Department
Posts: 66
Originally Posted by BeNnY:
Haios mi se pare ca erai atat de hotarata sa ti se mute topicul la condica sperand, in naivitatea ta gen doborat moderatori, ca aici va fi moderat. Fun.
Imi pare bine ca nu mai am nevoie de traducator cu tine, Ben.
Nu, eu nu speram ca aici va fi moderat, ci dimpotriva, ca va fi lasat in pace. Dincolo eu eram singura care sufera modificari in mesaje. Gen, not fun!
Originally Posted by BeNnY:
Mai incerci sa demonstrezi ceva?
Cu toata franchetea, nu prea... Mi-au iesit demonstratiile. De acum e doar "gen fun" pentru mine. Altii sunt in pline "demonstratii", nu vezi, si eu nu-i mai bag in seama cat ar dori.

Mie imi place fara moderatori "dintre noi, pentru (unii dintre) noi" - cel putin pentru discutii care privesc forumul. Asa e si corect, si Pitbull n-are dreptate sa mai tina "Gundersonniada" pe tarlaua lui, trebuie sa ii faca vant aici. Ca atunci cand vorbesc de film, pot sa ma duc oriunde vreau. Ce, nu m-ati primi tu cu MinRep la voi? Mi-ati sterge mesajele, mi s-ar "intampla ceva rau, virtual vorbind"? Nici macar Pitbull nu ma ataca, la el, acolo. Trebuia sa scriu despre stilul de moderare de la inceput aici si numai aici.

Dar pesemne ca Pitbull vrea topicul ca amintire. :oops: Aiurea: sau spera sa il poata sterge in curand, pe furis, , sau sa il ascunda sub pres, sa il lase sa coboare natural in paginile urmatoare - pe masura ce apar topicuri noi si acela nu poate fi readus la suprafata. Pitbull nu e curajos, ce, nu stiai?
__________________
"I'm not sure I agree with you a hunnert percent on your policework there, Lou."
Marge Gunderson is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Aug 2005, 00:04   #25
Leonard
alter-ego
 
Leonard
 
Join Date: Feb 2003
Location: Paper St. Soap Company
Posts: 1,967
Send a message via Yahoo to Leonard
pînã la urmã ce vrei, de fapt? cã tot n-am înþeles. ce te agiþi atît? Nici mãcar n-ai haz.

pe de altã parte, sunt de acord sã se mute topicul iniþial aici. e ca o tumoare pentru "Cinemagrafia Romaneasca"
__________________
Prepare to evacuate soul
Leonard is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Aug 2005, 01:11   #26
Marge Gunderson
Junior
 
Marge Gunderson
 
Join Date: Aug 2005
Location: Brainerd Police Department
Posts: 66
Stilul lui Ambra Blu

Ambra Blu,

Am gasit in sfarsit revistele alea. Te-am depistat cu maxima usurinta, ai ditamai sectiunea dedicata! Incredibil, dar adevarat! Se numeste tot "Iconoclast", vezi bine. Te scuteste sa te supui regulilor, hmm? Asa zici?..

Tu nu esti "iconoclast", decat pentru ca nu vrei sa inveti meserie. Esti ca elevii care se adunau in laboratorul lui Matisse in speranta ca astfel nu mai e nevoie sa treaca prin dificila si plictisitoarea ucenicie a picturii clasice. Doar ca tu nu pari sa ai nici maestri, tu te aduni direct de pe strada. Esti un "iconocras".

Sorry, am vrut sa iti scriu cronica aia, dar n-am la ce. Esti CHINUITOR de urmarit - si nu pentru ca ti-ar merge mintea prea departe si/sau prea repede, ci pentru ca nu esti un profesionist al cuvantului. N-ai claritate, n-ai stil, n-ai structura... Pari sa detesti eclectismul (una dintre cronici era vituperanta la adresa tarei cu pricina) dar... tu ESTI eclectismul! Maxim conflict - relaxeaza-te, zau.

Sper ca vei filma altfel decat scrii. Si ca nu iti vei si scrie scenariile!
__________________
"I'm not sure I agree with you a hunnert percent on your policework there, Lou."
Marge Gunderson is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Aug 2005, 01:22   #27
Ambra Blu
Banned
 
Ambra Blu
 
Join Date: Mar 2002
Location: Bucuresti
Posts: 3,292
Devii patetica, zau. Te zbati atita sa te bag in seama. Ce dracu, ai si tu nitica demnitate.
M-ai ignorat atit de mult incit mi-ai citit si articolele. Gizas, femeie. Macar, dracu, daca ai pricepe o boaba din ce zic. Chiar sint fan al ecletismului, da' nu stii tu sa citesti: asea scriu, asea imi scriu scenariile, asea mi le regizez.

Repet sfatul: abtine-te. Cred ca mi-ai urat cel putin o data despartire definitiva si irevocabila. Stiu ca nu iti place sa fii sedusa si abandonata, dar tine si tu putin la mindrie, nu mai fi proasta.
Ambra Blu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Aug 2005, 01:46   #28
Leonard
alter-ego
 
Leonard
 
Join Date: Feb 2003
Location: Paper St. Soap Company
Posts: 1,967
Send a message via Yahoo to Leonard
Originally Posted by Ambra Blu:
...Cred ca mi-ai urat cel putin o data despartire definitiva si irevocabila. Stiu ca nu iti place sa fii sedusa si abandonata, dar tine si tu putin la mindrie, nu mai fi proasta.
e bun ºi topicu ãsta la ceva. am rîs de m-am stricat. Marge asta e un fel de bufon.
__________________
Prepare to evacuate soul
Leonard is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Aug 2005, 02:00   #29
herbert
Guru
 
herbert
 
Join Date: May 2004
Posts: 2,026
interesant, observatiile de lectura ale lui Marge coincid cu ale mele. o spun fara malitiozitate, mai degraba cu parere de rau, ca mi se confirma un pronostic trist, pe care eu l-am formulat in "expresii" mai politicoase. capacitatea de a gandi limpede ar trebui sa se vada de la o varsta frageda. e mai greu in cazurile unor tulburari structurale...
__________________
"Nu te apleca decat pentru a iubi.
Daca mori, tu continui sa iubesti" - Rene Char
herbert is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Aug 2005, 04:34   #30
Poetul_garii_de_sud
Novice
 
Poetul_garii_de_sud
 
Join Date: Aug 2005
Location: Orasul Muzelor
Posts: 10
Balada pentru flasneta si Marge



Topic trece, topic vine
Mai un threat,o acadea
Mai o turma de bovine …
Intrupata intr-o …”ea”


Doarme-n avatar, Tirana
Logoreea ei viseaza
Asteptand candid banana
Care sa o faca treaza


Dar banana, fruct exotic
Reticenta la …”idei”
Nu se vrea direct off-topic
In …nimicnicia ei.


Si-atunci “Marge” posteaza-n transa
Randuri de-ntuneric pline
(a ratat inca o sansa)
…Topic trece, topic vine


Post Scriptum

E cand vesela …cand trista
In discursul ei baban
E o simpla “politista”
Adormita in ..bulan


(imi pare rau n-am gasit alta rima)
__________________
Surasul fetei din metrou
M-a fermecat intempestiv
Am inc-o echimoza la activ
exact ca domnul Russell Crowe
Poetul_garii_de_sud is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Aug 2005, 09:32   #31
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
Originally Posted by herbert:
interesant, observatiile de lectura ale lui Marge coincid cu ale mele. o spun fara malitiozitate, mai degraba cu parere de rau, ca mi se confirma un pronostic trist, pe care eu l-am formulat in "expresii" mai politicoase. capacitatea de a gandi limpede ar trebui sa se vada de la o varsta frageda. e mai greu in cazurile unor tulburari structurale...

malitiozitate sau parere de rau, tot o laba trista e...ai castigat bani multi cu pronosticul tau?

esti la fel de politicos ca unu' care se afla in vizita si se sparcaie pe el la masa
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Aug 2005, 11:43   #32
Marge Gunderson
Junior
 
Marge Gunderson
 
Join Date: Aug 2005
Location: Brainerd Police Department
Posts: 66
Originally Posted by Ambra Blu:
Chiar sint fan al ecletismului , da' nu stii tu sa citesti:

Typo! "Verifica-ti mesajele inainte sa trimiti vorbe spre mine", citat aproximativ. Blea blea.

Cine are curiozitatea sa citeasca topicul, vede cine avea chef de vorba cu cine, invita la mirc si era dezamagit de lipsa de replici. (Daca nu ti-ai editat mesajele intre timp, te cred in stare.)

In rest: Poemul nu l-am desfasurat pe ecran, dar nu poate fi decat de Pitbull, nu?

@Leonard: nu stiam ca hazul e obligatoriu pe forumul asta. Daca e, oricum nu se respecta regula, ca mai nimeni n-are. In special, ahem, "greii" forumului. Poate si de-aia Ambra pare mult mai varstnic si decat este - se ia in serios in asemenea hal, si nici n-are pentru ce, si nu mai poate fi un geniu precoce, poate si-ar fi dorit, si scrie prost in revista "Cinemagia" fiindca n-are rabdare si nu vrea sa invete si nu ii respecta suficient pe ceilalti si... "merge si-asa"... Dar face atatea figuri! Ii put cronicile lui Dobre si ale lui Gorzo, LUI!!! Niciodata n-am revenit asupra unei fraze in cazurile respective! Si nici n-am cascat/oftat/dat ochii peste cap/injurat tupeul. Opiniile, ca opiniile, dar cand publici critica de film, trebuie sa stii sa redactezi un articol, nu incape loc de intors. Decat fraza, pana chiar IESE, si se leaga judecati si paragrafe si capul si coada si demonstratia.
__________________
"I'm not sure I agree with you a hunnert percent on your policework there, Lou."
Marge Gunderson is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Aug 2005, 12:26   #33
Ambra Blu
Banned
 
Ambra Blu
 
Join Date: Mar 2002
Location: Bucuresti
Posts: 3,292
Originally Posted by Marge Gunderson:

Oricum, noroc bun, si nu te mai sufoca atat! Geez.

Eu nu mircuiesc cu tine, esti taiat de pe lista. Iti mai scriu o cronica de adio dupa ce citesc revistele alea - daca le gasesc... Si nu stiu de ce crezi ca sunt asa legata de forumul asta si astept intre replici, etc.

Je m'en fous. But YOU have a problem.
Trimis: 27 Aug 2005 00:44

Eu zic ca tu ti-ai descoprit o obsesie mai puternica decit Rome Total War (la care va bat pe toti de pe forumul asta, btw), Cinemagia Total War. De fapt, esti un fel de nume (nume, imi cer scuze ca te compar cu Marge) sexul femeiesc. Nu conteaza ce si unde scrii, important este sa ma musti de cur, din orice pozitie te-ai afla. Rinjesc mereu cind vad un nou post in care nu imi mai zici nimic, si ma ignori total. M-ai si citat atit, incit ma simt flatat. Deci:
1. Nu esti nici primul, nici ultimul om care are ceva de cirtit impotriva mea. So?
2. O sa scriu in continuare in Cinemagia, la fel cum am facut-o pina acum.
3. Gorzo imi pute in continuare la fel de mult, la Giulica n-am citit decit prea putin sa am vreo parere bine conturata. E deocamdata cantitate neglijabila, o femeie care se indeletniceste cu critica de film.
4. In continuare, nici un moderator nu o sa se schimbe pe Cinemagia, si tu ai in continuare sectiuni off limits, unde unii ca mine nu iti dam voie sa scrii.
5. Tu esti, deci, personajul central dintr-un banner de pe prima pagina a Cinemagiei: o femeie-pilot pune pe jar circuitul de la lindy car. Unde car e termenul ala in tiganeste. Tu, desigur, poti sa iti 'demonstrezi' in continuare tezele, si sa continui sa schimbi lumea aceasta mica si rea, Cinemagia. Lolozaur.
Ambra Blu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Aug 2005, 13:22   #34
herbert
Guru
 
herbert
 
Join Date: May 2004
Posts: 2,026
Originally Posted by Cinemania:
(...) esti la fel de politicos ca unu' care se afla in vizita si se sparcaie pe el la masa

Cinemania, nu te supara, dar cred ca ilustrezi exemplarul care se solidarizeaza la gramada. din respect pt Kubrick te las fericit si nevatamat.
__________________
"Nu te apleca decat pentru a iubi.
Daca mori, tu continui sa iubesti" - Rene Char
herbert is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Aug 2005, 13:42   #35
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
Originally Posted by herbert:
Originally Posted by Cinemania:
(...) esti la fel de politicos ca unu' care se afla in vizita si se sparcaie pe el la masa

Cinemania, nu te supara, dar cred ca ilustrezi exemplarul care se solidarizeaza la gramada. din respect pt Kubrick te las fericit si nevatamat.

crede in continuare...
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Aug 2005, 19:18   #36
Marge Gunderson
Junior
 
Marge Gunderson
 
Join Date: Aug 2005
Location: Brainerd Police Department
Posts: 66
Trimis: 27 Aug 2005 04:11 Titlul subiectului:
Of, sint dezamagit. Nu ati mai postat nimic. Si unde a disparut anexa cratitei? Marge, roger, roger, do you copy?


De AB, dupa ce eu am zis ca nu mai mircuim, dar ca o sa ii comentez articolele.

Ceea ce nu inseamna ca eu nu pot sa vorbesc, ca orice om DIN PUBLIC, despre AB, aka MAMocanu, OMUL PUBLIC, dat in stamba, publicat, etc. Accidental, o fac undeva unde imi si poate raspunde - tehnic, adica, e posibil. Ideal ar fi sa aiba demnitatea sa nu o faca, sa fie in stare sa reziste criticilor. Doar el ramane un "artist", iar eu un comentator din sala, in plus, in ochii domniei sale cu pacatul de a fi o "anexa a cratitei" (de cand "femeile nemaritate 25+", cum (are impresia ca) ma descrie, petrec fie si un infim timp la cratita? Putin spirit de observatie, viitor regizor, totusi...) Si deci, ca om simplu, din popor, care vrea si merita marfa de calitate pentru timpul sau, sunt de parere ca Ambra Blu este (inca) un amator care nu-si merita nici faima de cartier. Eu stiu ca tot romanu-i rebusist, dar... un pic de decenta. Noroc ca "Cinemagia" e gratuita.

Obsesie sau nu, imi vine la indemana - si e la rand. Totusi, mi-am propus sa scriu aici, si e legat de cinema de data asta, caci MMKnu este un critic si regizor de film cu acte-n regula. (As fi trista daca n-as avea speranta ca in comisia CNC se va afla mereu un om de gust ca Gorzo sau Giulika sau cine vreti voi, sa ne scuteasca de eclectismele domniei sale. Si asa poate va fi silit sa isi revina.)

Am zis ca n-am ce analiza, dar ca sa sugerez totusi o impresie mai clara despre cum l-am perceput din cele citite, pe forum si in revista, si cu la fel de mare rigoare si respect pentru domnia sa pe cat ne-a acordat el cand a comis pe ecrane si hartie cro(ni)chetele sale, va prezint, in masura timpului disponibil:

Iconoclisme eclectofage

amBrALET

Imaginati-vi-l pe AB pe post de Prima Ballerina, in tutu, machiaj, tot, impecabil - ba nu, nu in tutu, ci in pantalonasii trei sferturi cu pene, ca Adam Cooper in scena finala din Billy Elliot/Matthew Bourne's "Swan Lake", gata sa tisneasca in scena. Sala e plina de noi, acestia, cinemagisti sau nu.

Ambra erupe din culise, se avanta intr-un salt magnific. Reflectoarele converg catre el, toti suntem inmarmuriti de figura de stil executata. Si mai trage o pirueta interminabila intre vorbe, legat frumos, plié, aterizari solide, tinuta, morga, tot, suntem sub vraja.

Deodata, isi da cu stangul in dreptul, ca ultimul fraier, si se intinde pe scena cat e de lung. Se aude un "Oh!" de spaima si mila, orchestra a pierdut cateva masuri, dar isi revine si e dispusa sa o tina inainte.

Insa Ambra nu isi continua "Lacul lebedelor". El s-a asezat si se scobeste preocupat in nas. Dupa care trage o flegma spre public. N-ajunge prea departe, aterizeaza in fosa orchestrei, intre timp amutite.

Ambra se ridica si incepe un step indracit. Orchestra incearca o dezmeticire onorabila urmarindu-l cu un jam session. Publicul e nedumerit. Unii spectatori au iesit deja, nu vor sa se "adapteze". Dar lui Ambra i se misca totusi bine picioarele, ce daca i s-au murdarit penele, ia uite, in definitiv, merge si asta. Am venit noi pentru balet, dar... si ia uite ce pirueta si ce sus a sarit iarasi! Suntem inca destui in sala.

Numai ca acum danseaza... din buric! "Dansez cum vreau si pentru cine vreau, uite-"asea"!" urla ambralerinul, ca posedat. He's fun to watch, after all, si in registrul asta. Majoritatea orchestrei s-a carat deja, dar a ramas un violonist si, aparut nu se stie de unde, unul cu un sintetizator.

Ambra se opreste brusc, ca si cand si-ar fi adus aminte de ceva. Se scarpina absent intre picioare. Pana si "orchestra" ramasa isi pierde suflul. Au plecat o multime de spectatori. Cei din sala il privesc curiosi. Dar Ambra nu ii baga in seama, se uita in pantalonashi, preocupat sa afle daca nu cumva i s-a rupt de-adevarat la ultima figura.

Convins ca, in ciuda senzatiilor bizare, totusi nu, ii vine alta idee: "Disco!" si incepe...etc. etc. etc.

In final, termina intr-o poza demna si gratioasa, apoi face o reverenta adanca, aratandu-le insa celor inca in sala degetele mijlocii.

Totusi...aplauze! Lungi, indelungi, chemari la rampa forumului, flori, curge berea-n halbe, etc.

Ce ii scapa lui este ca oamenilor RAMASI in sala li se vandusera bilete la CIRC...

Bufon Gunderson

P.S. A nu se face nici o paralela intre Adam Cooper, marele artist, si eroul nostru. Link-urile au fost puse partial in intentia de a disemina frumusete/arta/mestesug de inalt calibru si pure, in contrast cu subiectul, si partial pentru a reimprospata memoria cititorilor care poate nu isi mai aduc aminte scena din "Billy Elliot" sau nu au vazut baletul pomenit.
__________________
"I'm not sure I agree with you a hunnert percent on your policework there, Lou."
Marge Gunderson is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Aug 2005, 20:23   #37
herbert
Guru
 
herbert
 
Join Date: May 2004
Posts: 2,026
desi eleganta, incarcata de expresie artistica - poate prea multa -, tot anihilare se cheama...
am zambit (nu spun ca Ambra: "m-am ras") la "ambralerinul"...
__________________
"Nu te apleca decat pentru a iubi.
Daca mori, tu continui sa iubesti" - Rene Char
herbert is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Aug 2005, 21:08   #38
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
For the record:
Poemul nu-mi apartine. E drägut, destul de amuzant, dar cam stângaci pe alocuri. Când versific, sunt mai meticulos.
Azi-dimineatä la 5 ceasuri si cât era, serverul meu era mort (observati cä de sâmbätä seara pânä adineaori n-am mai postat nimic), iar eu traduceam, nu umblam prin net-cafe-uri.
Nu folosesc clone. O singurä datä mi-am fäcut una ("Plutonierul"), anuntându-l imediat pe Emanuel prin m.p., ca sä dau niste replici hazlii legate de citate din Vama Veche, nu ca sä lovesc pe cineva pe la spate.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Aug 2005, 21:32   #39
BeNnY
Guru
 
BeNnY
 
Join Date: Feb 2004
Location: nu stiu
Posts: 3,690
Originally Posted by Marge Gunderson:
un om de gust ca Gorzo sau Giulika sau cine vreti voi, sa ne scuteasca de eclectismele domniei sale. Si asa poate va fi silit sa isi revina

Foarte foarte nefericita bucatica de mesaj. Chiar nu stii ce zici. Si prefer sa nu spun mai mult.
__________________
apocalypse please
BeNnY is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Aug 2005, 21:54   #40
Ambra Blu
Banned
 
Ambra Blu
 
Join Date: Mar 2002
Location: Bucuresti
Posts: 3,292
Originally Posted by Marge Gunderson:

Ceea ce nu inseamna ca eu nu pot sa vorbesc, ca orice om DIN PUBLIC, despre AB, aka MAMocanu, OMUL PUBLIC, dat in stamba, publicat, etc.

Marge, acum m-am intors acasa si sint obosit. Da-mi o varianta mai scurta la ce ai scris ca n-am rabdare sa citesc tot. Mersi.
Ambra Blu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 01:27.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells