Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Vreau sa stiu

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 20 Sep 2008, 23:23   #21
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Nu, nu - gresesc! Are dreptate, cä äia care greseste este cu muuult peste cinzeci!
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Sep 2008, 16:18   #22
D.B.
Novice
 
D.B.
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 11
lol?

Originally Posted by Pitbull:
cä äia care greseste este cu muuult peste cinzeci!
aici ai scris bine?ca nu stiu..tu esti mai destept..
__________________
WWW.MULTIKILL-SV.MYFORUM.RO
D.B. is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Sep 2008, 16:56   #23
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Nu, am scris gresit cu deliberare, ca sä exemplific.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Sep 2008, 20:32   #24
E.Floares
Guru
 
E.Floares
 
Join Date: Jan 2008
Location: Ploiesti
Posts: 674
Send a message via Yahoo to E.Floares
Eu stiam de douazeci...in fine
E.Floares is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Sep 2008, 21:43   #25
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Cinzeci, doozeci... Tot aia.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Sep 2008, 21:48   #26
films4all
Guru
 
films4all
 
Join Date: Jan 2006
Location: Bucuresti
Posts: 877
Originally Posted by E.Floares:
Eu stiam de douazeci...in fine

:lol: Ce Emi, ai putin peste 50 de te ingrijorezi asa ?
__________________
Toata lumea stie ca nu se poate face acel lucru pana in momentul in care vine unu' care nu stie ca nu se poate rezolva acel lucru... si-l rezolva!
films4all is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Jul 2009, 15:43   #27
vave
cu v mic
 
vave
 
Join Date: Oct 2008
Location: Claudiopolis
Posts: 2,435
Nu am ştiut unde să scriu, pentru că nu am văzut că ar fi post separat aşa că m-am hotărât să scriu aici despre acest film. O încercare de cronicuţă la Spirit: Stallion of the Cimarron. Ştiu că e din 2002, dar l-am văzut de curând şi chiar mi-a plăcut:

Eşti tânăr, rebel… ai lumea la picioare, totul este perfect. Ce ai face dacă fiind în grupul tău de prieteni, alături de familia ta într-o noapte ai vedea ceva ciudat în apropierea locuinţei? Te duci să verifici despre ce e vorba de fapt şi de aici ţi se schimbă viaţa. Vrei să fugi repede la ai tăi ca să îi anunţi de pericol, dar eşti capturat. Ajungi într-o lume cu totul nouă şi eşti pedepsit pentru orice încercare de a te elibera. Nu înţelegi nimic din ce se întâmplă şi în plus eşti şi batjocorit. Te împrieteneşti cu un alt prizioner şi în cele din urmă, împreună reuşiţi să vă eliberaţi. Fugiţi fericiţi că veţi ajunge acasă, dar nu durează mult şi afli ca prietenul tău de fapt te va înrobi şi el.

" I couldn’t believe it. One minute I was free and the next: More ropes."

Eşti obligat să mergi cu el, iar aici vei da peste o ea ce încearcă şi aproape reuşeşte să te îmblânzească. Totuşi dorul de acasă este prea greu de suportat şi astfel eşti eliberat.

"I had been waiting so long to run free, but that goodbye was harder than I ever imagined. I’ll never forget that boy and how we won back our freedom together."

Înainte de a pleca încerci să o convingi pe ea să vină cu tine, dar în timp ce vă contraziceţi, satul în care stăteai este atacat de cei ce te-au înrobit prima oară. După câteva întâmplări ea este împuşcată, iar tu prins din nou şi dus înapoi. În plus nu mai ştii nimic de prietenul tău. Astfel eşti forţat să lucrezi la construirea liniei ferate, linie ce ameninţă ca locul din care vii tu să fie distrus. Trebuie neapărat să îi opreşti. Cum vei reuşi? Ce mai poţi face… ţinând cont de faptul că eşti doar un cal?

"And so I grew from colt to stallion, as wild and as reckless as thunder over the land. Racing with the eagle, soaring with the wind. Flying? There were times I believed I could."

Mi-au plăcut foarte mult desenele animate. Un lucru interesant mi s-a părut faptul că niciun cal nu vorbeşte, doar nechează. Singurele cuvinte sunt ale personajului principal, dar acelea sunt gândurile sale. Oamenii vorbesc, dar în rest niciun animal. Animaţia nu are o calitate prea bună, dar nu m-a deranjat. Singurul lucru ce nu mi-a plăcut a fost faptul că au fost prea multe piese cântate de Brian Adams. Îl suport cu greu adică deloc.
__________________
E prea clişeic să spui că e clişeic.

Last edited by vave : 31 Jul 2009 at 15:48.
vave is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Aug 2009, 10:05   #28
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Prin contributia Vaveisticä, topicul s-a trezit la o viatä nouä si proprie care-l legitimeazä spre a fi:
- reintitulat: "Spirit: Stallion of the Cimarron"
- mutat la "Animatie"
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 14:26.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells