Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread
Old 19 Oct 2005, 22:55   #401
solidox
Senior
 
solidox
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 84
da ambra nu am inteles care e parerea ta, nu vad care-i legatura cu pozele mele. oricum nu ma intereseaza f tare ce ai de spus in domeniul asta din momentul cind ai pronuntat cuvintele "fotografie publicitara". Am inteles ca nu ai idee despre ce vorbesti, nu m-am mirat deloc cind am vazut linkul, doar am comentat, ca de aia sintem aici
solidox is offline   sendpm.gif
Old 19 Oct 2005, 23:00   #402
solidox
Senior
 
solidox
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 84
prin urmare, in functie de gradul de intelegere pt cei mai putin dezvoltati in domeniul vizual, pot sa spun ori ca avem pareri diferite ori ca esti prost, cum preferi, mie mi-e tot una. Sincer o prefer pe prima, io's mai relaxat asa.

despre atf bullshit o sa ma corectez si o sa spun "ce vor aia din atf sa faca". care oricum e gresit pt anul in care traim
solidox is offline   sendpm.gif
Old 19 Oct 2005, 23:02   #403
Ambra Blu
Banned
 
Ambra Blu
 
Join Date: Mar 2002
Location: Bucuresti
Posts: 3,292
some other people's friend (not mine), in virtutea dreptului la replica, imi rezerv dreptul de a-ti comenta pozele si, implicit, de a le compara cu altele. in lumina comparatiei cu lucrarile lui 9mm, pozele tale sint mai proaste. nu mai suferi pe aici, ca nu ma doare sa ti-o repet.

later edit: esti putin cam constipat pentru un hartist relaxat, cum pretinzi ca te afli; cind o sa imi vezi si tu mie filmele, poti sa mi le comentezi la fel de vesel si dezinhibat cum o fac eu cu pozele tale; deocamdata, multumeste-te sa dai din cap si sa zici ca vulpea la struguri ca tot ce tine de atf e de cacat.
Ambra Blu is offline   sendpm.gif
Old 19 Oct 2005, 23:17   #404
solidox
Senior
 
solidox
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 84
da pisi comenteaza, da replici, eu la fel. nu sufar, poti sa o mai repeti, as suferi daca te-ar chema erwin olaf sau andreas johansson, sau cumva, dar cind esti adolescentu' cu trairi artistice si fara educatie vizuala, mi se cam rupe, nah, ce sa fac ...
solidox is offline   sendpm.gif
Old 19 Oct 2005, 23:19   #405
solidox
Senior
 
solidox
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 84
adica nu mi-o lua in nume de rau, nu am nimic cu tine, esti si tu un romanas cu frustrarile lui, dar daca vine adi minune la tine si-ti spune ca n-ai talent, parca oricit ai incerca nu poti sa te simti prost, you know ...
solidox is offline   sendpm.gif
Old 19 Oct 2005, 23:27   #406
Ambra Blu
Banned
 
Ambra Blu
 
Join Date: Mar 2002
Location: Bucuresti
Posts: 3,292
nu, coite, poate prietenele tale te-au mintit ca ai talent; eu, care nu am nici un interes la tine, pot spune - uitindu-ma pe pozele tale - ca nu ai; asa ca, da, in cazul in care eu sint adi minune tu esti, cu siguranta, florin salam. iti repet: cind o sa vezi ceva facut de mine, ai tot dreptul sa fii vituperant. pina atunci, poti sa te iei de alte chestii, gen semnatura mea.
si, nu uita, pozele tale sint mediocre. un intreg deviantart.com te bate la cur.
Ambra Blu is offline   sendpm.gif
Old 19 Oct 2005, 23:47   #407
solidox
Senior
 
solidox
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 84
tinere tu uiti un lucru. Nu stii cine sint si cine mi-a zis mie ca am talent si cine nu. asa ca sa ma ierti ca nu sint fleasca la vorbele unui amarit frustrat ca tine, si sint mai impresionat de cei platiti cu sute de mii de $ pe an.

problema nu se pune de vazut ceva facut de tine, ca despre aia nu am nici o indoiala ca este la fel de adolescentin, se pune problema despre unde TINTESTI. Ca la testele de angajare, e la fel de important si care-ti sint idolii, si care-ti e portofoliu. Tu ai picat la prima faza, nu ai repere, si din pacate nu mai ajungi la faza a 2-a, evaluarea portofoliului, ne pare rau.

Nu stiu pe citi i-ai pacalit pe plaiurile mioritice cu asa-zisa ta educatie vizuala dar eu pot sa-ti garantez ca nu ai. Daca ai fi dat pe la cursuri de CEVA vizual, daca ai fi citit mai mult decit citeva reviste, nu ai fi pronuntat cuvintele "fotografie publicitara", si ai mingia-o tandru pe crestet pe domnisoara 9mm.
Intre timp, tu vezi-ti de deviantart-ul tau, dar o sa ma opresc ca tu nici nu ai idee despre ce vorbesc. Si o mai arzi si agresiv, dar o sa impresionezii prepubescentii, nu pe mine, cu "incisivitatea" ta gafanta
solidox is offline   sendpm.gif
Old 19 Oct 2005, 23:54   #408
solidox
Senior
 
solidox
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 84
ce e interesant e ca ai facut impresie buna la inceput cu "nu vad talent in pozele alea". M-am gindit ca poate chiar stii despre ce vorbesti. Ca sa vii mai tirziu cu repere celebre: 9mm si deviantart. Vai de capul tau. Vezi-ti de treaba baiete si mai studiaza.
solidox is offline   sendpm.gif
Old 20 Oct 2005, 02:30   #409
Nae
Dead Man Walking
 
Nae
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 1,985
Send a message via Yahoo to Nae
solidox, culca-te.

ambra, cand treci peste snobismele tale post-pubertare-student-mare-geniu-atf, vorbim din nou, ok?

good night.
Nae is offline   sendpm.gif
Old 20 Oct 2005, 08:23   #410
Ambra Blu
Banned
 
Ambra Blu
 
Join Date: Mar 2002
Location: Bucuresti
Posts: 3,292
Originally Posted by solidox:
tinere tu uiti un lucru. Nu stii cine sint si cine mi-a zis mie ca am talent si cine nu. asa ca sa ma ierti ca nu sint fleasca la vorbele unui amarit frustrat ca tine, si sint mai impresionat de cei platiti cu sute de mii de $ pe an.

[insereaza aici orice apelativ vrei tu], nu ma intereseaza cine esti si ce poze oi mai fi facind tu; eu comentez strict pozele la care ai dat tu link, alea care mi se par neinspirate, niste jocuri oarecare cu expuneri si timpi morti. niste poze proaste.

Originally Posted by solidox:
problema nu se pune de vazut ceva facut de tine, ca despre aia nu am nici o indoiala ca este la fel de adolescentin, se pune problema despre unde TINTESTI. Ca la testele de angajare, e la fel de important si care-ti sint idolii, si care-ti e portofoliu. Tu ai picat la prima faza, nu ai repere, si din pacate nu mai ajungi la faza a 2-a, evaluarea portofoliului, ne pare rau.

Aici vorbeste suparaciosu' din tine, nu mai reusesti sa fii hartistu' detasat. Oricine iti critica hopera e eminamente prost (in cazul asta eu si, implicit, lucrarile mele; ti-am mai zis, pozezi mai bine ca mine de o mie de ori, eu nu sint fotograf, asa ca ma bati cu cit vrei tu la zero in competitia pozelor; dar de aici pina la chestiile facute de mine, adolescentine, io zic sa nu mai clantani aiurea.

Originally Posted by solidox:
Nu stiu pe citi i-ai pacalit pe plaiurile mioritice cu asa-zisa ta educatie vizuala dar eu pot sa-ti garantez ca nu ai.

Bine, Mighty Mouse, da-mi in scris.

Originally Posted by solidox:
Daca ai fi dat pe la cursuri de CEVA vizual, daca ai fi citit mai mult decit citeva reviste, nu ai fi pronuntat cuvintele "fotografie publicitara", si ai mingia-o tandru pe crestet pe domnisoara 9mm.

Erau niste exemple aleatorii, legate de gusturile mele pentru fotografia publicitara. De ce te superi? Ca 9mm face poze mai misto decit tine? Fii, fratica, detasat. In fond, poate tu ai dreptate, ca ai educatie vizuala. Eu vin pe topicu asta sa invat ce ie aia pozele si cu ce se maninca. De-aia zic ca pozele puse de tine link (poate nici nu sint ale tale, habar n-am, I don't care) sint proaste si ale lui 9mm bune.

Originally Posted by solidox:
Intre timp, tu vezi-ti de deviantart-ul tau, dar o sa ma opresc ca tu nici nu ai idee despre ce vorbesc. Si o mai arzi si agresiv, dar o sa impresionezii prepubescentii, nu pe mine, cu "incisivitatea" ta gafanta

Bine, Mighty Mouse, ie cum zici tu.
Ambra Blu is offline   sendpm.gif
Old 20 Oct 2005, 15:32   #411
solidox
Senior
 
solidox
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 84
Originally Posted by Ambra Blu:
Originally Posted by solidox:
problema nu se pune de vazut ceva facut de tine, ca despre aia nu am nici o indoiala ca este la fel de adolescentin, se pune problema despre unde TINTESTI. Ca la testele de angajare, e la fel de important si care-ti sint idolii, si care-ti e portofoliu. Tu ai picat la prima faza, nu ai repere, si din pacate nu mai ajungi la faza a 2-a, evaluarea portofoliului, ne pare rau.

Aici vorbeste suparaciosu' din tine, nu mai reusesti sa fii hartistu' detasat. Oricine iti critica hopera e eminamente prost (in cazul asta eu si, implicit, lucrarile mele; ti-am mai zis, pozezi mai bine ca mine de o mie de ori, eu nu sint fotograf, asa ca ma bati cu cit vrei tu la zero in competitia pozelor; dar de aici pina la chestiile facute de mine, adolescentine, io zic sa nu mai clantani aiurea.

Invata sa citesti. De exemplu al doilea post. Nu sint suparacius, initial am crezut ca stii despre ce vorbesti TOCMAI cind ai zis ca nu arata neaparat talent pozele alea (BTW, nu stiu ce jocuri de expuneri zici tu, cred ca am una singura asa, poate te-ai uitat la altceva). De abia mai tirziu ai devenit loudmouth ignorant, cind ai spus poezia pe care o stiu toti amatorii: poze publicitare, 9mm, deviantart. Daca pe astea le inlocuiai cu altceva de calitate, care sa arate prezenta educatiei si gustului, ziceam jos palaria.

Oricum e bine ca iti doresti sa mai inveti, ca toti am avut 14 ani cindva si am trecut prin fazele astea.
solidox is offline   sendpm.gif
Old 20 Oct 2005, 18:33   #412
obvious
Guru
 
obvious
 
Join Date: Sep 2004
Location: KINOTHERAPEut.
Posts: 654
ambra...nu am zis afectata...am zis cvasi-putoaica.in alte cuvinte, da aia am zis..si nu intentionam vreo comparatie.

oricum, nu poti sa nu recunosti ca da in neste clisee crunte pe alocuri.

cine cauta orgasme, pasamite?
__________________
today you listen to jazz, tomorrow you betray your country.
obvious is offline   sendpm.gif
Old 20 Oct 2005, 18:39   #413
Ambra Blu
Banned
 
Ambra Blu
 
Join Date: Mar 2002
Location: Bucuresti
Posts: 3,292
Originally Posted by solidox:

Oricum e bine ca iti doresti sa mai inveti, ca toti am avut 14 ani cindva si am trecut prin fazele astea.

Bine, mai, netalentatule.
Ambra Blu is offline   sendpm.gif
Old 20 Oct 2005, 21:20   #414
cherryblossom
Guru
 
cherryblossom
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 772
Solidox, keep walking... lasa-l pe Ambra, te enervezi degeaba...
__________________
cherryblossom is offline   sendpm.gif
Old 20 Oct 2005, 21:47   #415
Ambra Blu
Banned
 
Ambra Blu
 
Join Date: Mar 2002
Location: Bucuresti
Posts: 3,292
Pentru toti saritorii la bara de stribtiz, sa ridicam stacheta. Iata-l pe bunicul fotografiei, omul cu turban albastru. Aici
Ambra Blu is offline   sendpm.gif
Old 20 Oct 2005, 23:47   #418
solidox
Senior
 
solidox
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 84
Mi-a placut witkin pina am aflat cum sta treaba cu realizarea fotografiilor. Din momentul ala il respect de la distanta, dar nu pot sa ma mai uit la seriile lui cu morti. Dar astea postate de tine sint ok
solidox is offline   sendpm.gif
Old 21 Oct 2005, 02:15   #419
solidox
Senior
 
solidox
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 84
Adica, sa nu fiu gresit inteles, tipul e genial, dar la unele poze prefer sa nu ma mai uit.
solidox is offline   sendpm.gif
Old 21 Oct 2005, 17:31   #420
Ambra Blu
Banned
 
Ambra Blu
 
Join Date: Mar 2002
Location: Bucuresti
Posts: 3,292
Originally Posted by solidox:
Un om in care am ceva mai multe incredere

http://www.erwinolaf.com/Images/JAN.jpg

Pai, ce facem? N-ai zis ca fofo advertisingul este pt habarnisti? Ia de-aici, cu dedicatie pentru toti fotoamatorii de pe planeta, care o umplu in mod regulat de singe
Ambra Blu is offline   sendpm.gif
Closed Thread


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 17:12.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells