Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Forum > Condica de sugestii si reclamatii

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 22 Apr 2009, 23:24   #541
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
Originally Posted by Pitbull:
Eu, unul, mä ambalez - artistic.
Cuget la o povestire, scenariu, piesä, ce-o fi, unde cineva în nedeplinätatea facultätilor mintale si cu accese nemotivate de furie violentä, dupä ce i se deschide iar usa în virtutea unei omenii si tolerante prost întelese, în loc sä se poarte mäcar temporar mai ponderat, începe imediat sä vinä cu idei, cu propuneri, cu numiri - ca si cum ar fi o persoanä lucidä si responsabilä. Si tuturor li se pare normal.
Deci, ästa ar fi plot-point-1-ul. Acum mä gândesc care ar fi plot-point-2-ul - si, în functie de el, actul III si rezolvarea. (Nu m-ar tenta un happy end, nu cred cä ar fi logic...)

Ups - ar fi trebuit sä scriu asta la "Atelierul de scenaristicä"... Ce m-o fi apucat s-o pun aici? Nu stiu, da' acum n-o mai mut.


nu te ambala Pitbul, nici artistic. De unde nu e nici Dumnezeu nu cere. Numai desteptii invata din greseli. Restul acumuleaza ura si venin pe care-l vomita apoi pe restul. Nu te ingrijora, suntem obisnuiti.
illotempore2002 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Apr 2009, 00:43   #542
halebardul
Guru
 
halebardul
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,916
Send a message via Yahoo to halebardul
pauline,

incearca sa ramai in cheia muzicala propusa.
ai tendinta sa o iei spre atonalitati, care numai armonii muzicale nu produc.

cu alte cuvinte: joaca-te-n ograda noastra, nu iesi din curte
halebardul is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Apr 2009, 01:58   #543
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Wilkommen zuruck, Pauline! Da un semn pe mess sau PM!

PS
Si nu te mai lua la harta cu toata lumea, ca nimeni nu-ti vrea raul.
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Apr 2009, 08:14   #544
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Mi-e scarba de cuplul sinistruPitbull-illotempore care mai nou sunt si moderatori,ceea ce nu poate duce la nik bun.Mai urmeaza sa-l cheme si pe marx.
Pauline Kael is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Apr 2009, 08:29   #545
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Pit este un adevarat, Illo e si ea ok. Nu stiu ce ti-a casunat. In fine...
Pe Marx nu-l cunosc si nu ma intereseaza.

Tu ar trebui sa fii usor mai linistita. Si sa incerci sa iei cumva legatura cu mine ca eu nu mai pot de cateva zile. OK?
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Apr 2009, 09:05   #546
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
Originally Posted by Judex:
Si sa incerci sa iei cumva legatura cu mine ca eu nu mai pot de cateva zile. OK?

...ca sa vedem si noi impreuna o semifinala de Liga Campionilor...sorry, m-am abtinut cu greu

chiar asa, Pauline, nu ai altceva de facut decat sa te balacesti in porcelile astea in fiecare zi? o sa faci cu nervii intr-o zi
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Apr 2009, 09:19   #547
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
illo, nu o mai provoca
Pauline, ma faci sa te bannez permanent
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Apr 2009, 11:47   #548
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
Originally Posted by Pauline Kael:
Mi-e scarba de cuplul sinistruPitbull-illotempore care mai nou sunt si moderatori,ceea ce nu poate duce la nik bun.Mai urmeaza sa-l cheme si pe marx.
Cuplul e perfect. E posibil sa apara starea de voma in cazul in care apare si...hcm! cum ai spus.
Neuptolem is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Apr 2009, 14:32   #549
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
Originally Posted by StefanDo:
illo, nu o mai provoca
Pauline, ma faci sa te bannez permanent

stii bine ca eu nu provoc gratuit.....ea m-a provocat prima iar eu nu am facut decat sa raman la nivelul ironic, nu stiu de ce se ia atat de in serios in toata treaba asta, pe bune!
illotempore2002 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Apr 2009, 14:51   #550
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Illo, hai, o luäm nasä la nuntä?
(Dreptu-i cä n-am stabilit data, nici locu', nici mäcar de-o fi da ori de-o fi ba - doar un lucru-i sigur: ne-am gäsit nasa!)
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Apr 2009, 15:13   #551
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
O luam de nasa, da. Si Neuptolem are sa fie Nasul, ca vad ca iar e cu curu' in sus desi eu am o slabiciune pt el si chiar as vrea sa se linisteasca.
illotempore2002 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Apr 2009, 21:28   #552
Suspect de bizar
Guru
 
Suspect de bizar
 
Join Date: Feb 2008
Location: În stânga ta.
Posts: 1,177
Căutând pe net altceva am găsit câcatu' de bloc a Cristinucăi „Dragomara” Toma.Idiota ne înjura pe toţi.Mai ales pe Ştefan.Deci propun bannarea ei definitivă.Sau când se întoarce să se ieie lacătu' de la topicu' „S-o bannăm pe Dragomara” şi s-o executăm public din nou.

Ca să nu intraţi pe căcatu' de blog şi să-i faceţi rating reproduc căcatu' aici:


Mă rog, asta chiar nu e nimic, ar fi tb să fi citit topicele de acum un an, cele din care acum au rămas numai "ineditele complimente" ale fanclubului Dragomara, eu una am tot cerut să-mi şteargă contul şi postările, iar unde oamenii noi după ultima prostituare a forumului au refuzat, mi-am şters singură, postare cu postare, mai bine 60-70% din timpul pierdut pe acel site. Abia aştept să reîncep campania. Problema e mult mai complexă şi mai abjectă decât pare. No, hai să punem de-o scocializare şi vă povestesc de-a fir a păr, nu că mi-ar face vreo plăcere, însă nu vreau să vă faceţi idei greşite. Colega noastră, Gaby S. are ceva idei despre ce s-a petrecut pe CineMagia acum mai bine de-un an. Ea a citit incontestabila valoare care e Alex Leo Şerban, am s-o întreb mâine dacă-şi mai aduce aminte. Din păcate de data asta chiar a fost vorba numai despre idioţi.
Mâine o să scriu despre lalele. Lalele şi Sylvia Plath.
La contul meu de pe CineMagia drept semnătură electronică era un link către blog-ul meu, cel a cărui existenţă se datorază numai CineMagiei. Ieri Măria-sa, Regele Proştilor (StefanDo), nu numai că m-a banat pentru că-i suportasem curtea mai bine de 7 pagini de topic de forum, dar mi-a şters şi link-ul, încă o mare dovadă de inteligenţă din partea Sa. Keep up the good work, sire! Dacă nu ai ce face, şi ştiu că unii chiar aveţi pasiunea asta, te rog du-te şi citeşte-i pe: StefanDo, Pitbull, Suspect de bizar, Judex, illotempore2002, EgOisM, redmen, halebardul, marx, Alex Leo Serban (playing dead now), Pauline Kael şi atâţia alţii de-al căror nume nu-mi mai amintesc acum, oricum vei constata, dragul meu, că "proşti" în cazul de faţă chiar este un eufemism. :-(((((((((((

-----
PS: Azi a fost prima dată când am folosit opţiunea "verifică ortografia". Am râs să mor când am văzut rezultatul, mai bine de 40% dintre cuvinte au fost îngălbenite, cuvinte absolut corecte. LOL nu intraţi pe căcatu' de blog şi să-i faceţi rating reproduc căcatu' aici:
Suspect de bizar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Apr 2009, 21:35   #553
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Hai ma Suspectutzule,abia ma linistisem si eu.
Baie de sanje iar?
Am vazut ca stii multe filme,iar ne risipim energia aiurea prin...frecare?
Pauline Kael is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Apr 2009, 21:37   #554
Suspect de bizar
Guru
 
Suspect de bizar
 
Join Date: Feb 2008
Location: În stânga ta.
Posts: 1,177
Păi io aşa propun.Să nu fie bannată.Să se deschidă topicu' ăla cu bannatu',şi sw nu ne mai certăm între noi o înjurăm pe ea tot timpu' când suntem stresaţi.
Suspect de bizar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Apr 2009, 21:39   #555
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Nu-i frumos deloc.E doar un forum si niste net,ce naibii! hai sa ne formalizam putin,sa ...fim mai calmi...gata ies ca mi se face rau
Judecam de-a-n sulea.
Pauline Kael is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Apr 2009, 21:49   #556
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
Ma ocup eu de Dragomara in particular pe e-mail. Iar daca nu asculta ce am sa-i transmit o sa fiu si eu de acord cu bannarea ei definitiva. Sper sa nu fie cazul, nu m-as vedea exterminand-o.
Pana atunci, uitati totul si vorbiti despre filme.
Daca reusesc nu vreau bani. De fapt nimic palpabil.
Neuptolem is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Apr 2009, 22:49   #557
Suspect de bizar
Guru
 
Suspect de bizar
 
Join Date: Feb 2008
Location: În stânga ta.
Posts: 1,177
Cine-i root ăla?La admini.Îi Gloria,Stefan,daniel şi unu root?Cine-i?
Suspect de bizar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Apr 2009, 22:58   #558
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
Originally Posted by Mistah J:
Neuptolem, tu nu vrei, man, să fii moderator?
, le zic si astora ce m-ai intrebat pe mine pe mail? Cum am reusit eu fara sa..desi mai mult ca tine si NightMare Ware ala cum s-o numi...Sssst! Ramane intre noi, iti explic pe e-mail, am tot zis da' timpu' bata-l vina*.
Nu am timp sa fiu moderator, in primul rand. In al doilea, cat sa ma cobor sa moderez unele "capodopere eminesciene"? Daca m-ar plati astia - si gros, nu asa...vreo 150 Euro sa se merite timpu' ca eu ce mananc cand tai capete pe net? sa am forta sa ciopartzesc, 'tzelegi - dar nu ma platesc si punct.
Oricum, incerc sa obtin Drepturile Exclusiviste ale Ordonantei 41 din Aliniatul 16 al Regulamentului Forumului Cinemagistic sa te moderez (doar) pe tine si pe Dragomara. Adica, sa depinda doar de mine ce se intampla cu voi doi si numai eu sa am dreptul sa va bannez ori sa va dau avertismente. Oricum, nu va voi banna definitiv niciodata dar acum daca voi incepeti si-l injurati pe Dumnezeul de aici, stiti care e? Ala la care ne inchinam si spunem rugaciuni cand vine vorba de cinematografie. voi fi nevoit sa va cumintzesc mai spartan. Insa as paria ca distractia va fi la ea acasa iar cocoloasele de hartie vor zbura care-ncotro. Acu', nici voi sa n-aruncati cu chietroaiele in fata directorului.
La asta m-as baga sa moderez.
----
*: copyright by Pitbull.
Neuptolem is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Apr 2009, 23:26   #559
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
Originally Posted by illotempore2002:
Si Neuptolem are sa fie Nasul, ca vad ca iar e cu curu' in sus desi eu am o slabiciune pt el si chiar as vrea sa se linisteasca.
ON-TOPIC: Reprosuri pt moderatori.
Intro: Oooo, Illo, te-ai ajuns moderatoritza??
Plot-Point 1: Esti si platita sau o faci numai din pasiune?
Mid-Point: Expresia "curu' in sus" se zice la aia mici, doar. Automat am detectat o urma impresionanta de nervozitate. Nu putem comunica astfel, calmeaza-te d-na psiholog, doriti un paharel cu apa? Ha haaa!...
Plot-Point 2: Ai pe dracu' slabiciune pt mine. Daca ai spune adevarul ai face un credit de 10.000 euroi in banca, ai fugi cu mine in insulele Fiji si dupa ce ti-as trage-o 4 nopti, as fugi cu banii iar tu nu te-ai ofusca deloc si ai continua sa ma iubesti (daca tot ai o slabiciune, no? vorbim de slabiciuni, ca Scarlett O'Hara or' Susannah for Tristan, Am dreptate?)
Rezolution: Daca vrei sa ma linistesc un singur lucru ai de facut: sa apesi dracului pe tragaciul ala si sa nu mai stai cu lacrimile siroindu-ti pe obraji in fata unui nemernic ca mine ca e plin Pamantul de masculi! Ex: Pitbull.
Generic fredonat de Dragomara pe soundul de chitara fara 2 corzi a lui Mistah J.
Neuptolem is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Apr 2009, 23:35   #560
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244


ok! ai dreptate!
illotempore2002 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 11:24.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells