Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 05 Mar 2009, 23:25   #41
corinka
Dancer in the Dark
 
corinka
 
Join Date: Jun 2004
Location: Phántasien
Posts: 3,135
Ce ma face vinovata de nesimtire? Nasterea in Alba-Iulia, mutarea la Cluj sau faptul ca nu ma cheama Anca? Sau ca nu ma cheama Trifan? :oops:
__________________
They say it's the last song.
They don't know us, you see.
It's only the last song if we let it be.
corinka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Mar 2009, 23:35   #42
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Nu stiu, da' am vrut sä fiu on-topic.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Mar 2009, 23:39   #43
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
Sa fim on-topici, please!
Neuptolem is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Mar 2009, 23:46   #44
redmen
Old School Hollywood
 
redmen
 
Join Date: Mar 2006
Location: Ramnicu Valcea
Posts: 3,221
Originally Posted by miercuri:
cocalarul a inceput sa faca hip-thrusts crezand ca ma holbez la zona lui genitala...

iertata sa`mi fie indrazneala,dar ce e aia hip-thrusts ?
__________________
I had some problems with my screenplay so I bought that book .. "How to Write a Movie in 21 Days".That was a year ago. (Christopher Moltisanti)
redmen is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Mar 2009, 23:47   #45
corinka
Dancer in the Dark
 
corinka
 
Join Date: Jun 2004
Location: Phántasien
Posts: 3,135
Sa fim off topic nu e nesimtire? Pentru ca deranjam conversatia altora pe un anumit topic. Uite, sunt nesimtita. Ti-am scos si limba.
__________________
They say it's the last song.
They don't know us, you see.
It's only the last song if we let it be.
corinka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Mar 2009, 00:02   #46
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Originally Posted by redmen:
Originally Posted by miercuri:
cocalarul a inceput sa faca hip-thrusts crezand ca ma holbez la zona lui genitala...

iertata sa`mi fie indrazneala,dar ce e aia hip-thrusts ?
Literal: ºold-zvâcuri.
Adicã: miºcãri ca când te fuþi.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Mar 2009, 00:18   #47
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
Nii mah, da' cumintiti-va!... :huh:
Neuptolem is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Mar 2009, 02:25   #48
redmen
Old School Hollywood
 
redmen
 
Join Date: Mar 2006
Location: Ramnicu Valcea
Posts: 3,221
Data viitoare cand mai patesti asa ceva sa ii dai replica urmatoare : Ai pula mai mica ca (kk) catarama de la cureaua aia de 100 de mii ba cacaciosule si incerci sa impresionezi o doamna :lol:

P.S. Fii sigura totusi ca porti un spray paralizant.Just in case
__________________
I had some problems with my screenplay so I bought that book .. "How to Write a Movie in 21 Days".That was a year ago. (Christopher Moltisanti)
redmen is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Mar 2009, 09:07   #49
bre
Guru
 
bre
 
Join Date: Aug 2008
Location: dans la rue
Posts: 702
saptamana trecuta in statie la eminescu asteptam 135. deodata, vad ca se da spre mine un tip (arata semi cocalar) si ma intreaba: "nu te supara, cum pot ajunge inainte?". am vazut ca face misto, i-am zis sa ia orice si o sa-l duca inainte. dupa aia m-a intrebat de unde sa-l ia, de la prima sau de la a doua. la care m-am sictirit si m-am dat mai incolo. atunci vad ca gagiul mai avea cu el inca un baietas si o campioana cu care a inceput sa comenteze: "uite bah, io o intreb dragutz si ea sa supara...pula...futu-i etc etc...."

acasa....mi-a venit in cap raspunsul pe care trebuia sa i-l dau: ca sa "ajungi" inainte pune mana pe o carte, arunca cd-urile cu manele si poate poate o sa ai o sansa...
__________________
breeee....
bre is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Mar 2009, 10:05   #50
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
n-ar intra aici, ci la "uimitul de zi cu zi", dar...

acum cateva zile intr-un 86 luat seara tarziu de la capat. Urc, ma asez, deschid o carte si, in nici cateva secunde, cineva ma hatana de umar. Ma uit: un tip la vreo 50 de ani, cu o privire in care se citeau cateva pahare de tarie. "Bai, esti nebun", intreaba. Desi luat pe nepregatite, "de ce-as fi?". "Pai... citesti?", de parca n-ar mai fi vazut pe nimeni citind in troleibuz. "Ete na!", am zis, revenind la carte.
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Mar 2009, 12:48   #51
miercuri
Guru
 
miercuri
 
Join Date: Jan 2008
Location: internetz
Posts: 2,063
Originally Posted by Pitbull:
Originally Posted by redmen:
Originally Posted by miercuri:
cocalarul a inceput sa faca hip-thrusts crezand ca ma holbez la zona lui genitala...

iertata sa`mi fie indrazneala,dar ce e aia hip-thrusts ?
Literal: ºold-zvâcuri.
Adicã: miºcãri ca când te fuþi.
la un moment dat erau socotite si miscari de dans, anii 80-90
miercuri is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Mar 2009, 12:49   #52
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Originally Posted by miercuri:
Originally Posted by Pitbull:
Originally Posted by redmen:
Originally Posted by miercuri:
cocalarul a inceput sa faca hip-thrusts crezand ca ma holbez la zona lui genitala...

iertata sa`mi fie indrazneala,dar ce e aia hip-thrusts ?
Literal: ºold-zvâcuri.
Adicã: miºcãri ca când te fuþi.
la un moment dat erau socotite si miscari de dans, anii 80-90
Dar tot cu conotaþie.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Mar 2009, 20:29   #53
Planmaker
Veteran
 
Planmaker
 
Join Date: Apr 2007
Location: a not-so-very-pleasant place
Posts: 179
Send a message via Yahoo to Planmaker
Originally Posted by bre:
acasa....mi-a venit in cap raspunsul pe care trebuia sa i-l dau: ca sa "ajungi" inainte pune mana pe o carte, arunca cd-urile cu manele si poate poate o sa ai o sansa...

Neah.. asta era raspunsul snob. Raspunsul tipic de "mos trecut de 40 de ani" . Trebuia sa scoti ceva mai sugubatz decat aia
Planmaker is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Mar 2009, 20:38   #54
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
La fel am gândit si eu.
Tipul nu merita alt räspuns decât: "Bes d-aci-n pula mea, cäzfut una de zici cä te-a cäcat mä-ta färä noroc!"
(Nu aruncäm märgäritare mârlelor - nu "porcilor", äia-s niste animale respectabile.)
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Mar 2009, 22:46   #55
Planmaker
Veteran
 
Planmaker
 
Join Date: Apr 2007
Location: a not-so-very-pleasant place
Posts: 179
Send a message via Yahoo to Planmaker
Originally Posted by Pitbull:
Originally Posted by miercuri:
Originally Posted by Pitbull:
Originally Posted by redmen:
Originally Posted by miercuri:
cocalarul a inceput sa faca hip-thrusts crezand ca ma holbez la zona lui genitala...

iertata sa`mi fie indrazneala,dar ce e aia hip-thrusts ?
Literal: ºold-zvâcuri.
Adicã: miºcãri ca când te fuþi.
la un moment dat erau socotite si miscari de dans, anii 80-90
Dar tot cu conotaþie.
Da, cam toate dansurile au genul asta de conotatie. Poate mai putin negroteii aia care danseaza prin biserici (da' si aia mai dau din cand in cand din solduri, so go figure )
Planmaker is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Mar 2009, 08:08   #56
bre
Guru
 
bre
 
Join Date: Aug 2008
Location: dans la rue
Posts: 702
Originally Posted by Planmaker:
Originally Posted by bre:
acasa....mi-a venit in cap raspunsul pe care trebuia sa i-l dau: ca sa "ajungi" inainte pune mana pe o carte, arunca cd-urile cu manele si poate poate o sa ai o sansa...

Neah.. asta era raspunsul snob. Raspunsul tipic de "mos trecut de 40 de ani" . Trebuia sa scoti ceva mai sugubatz decat aia


ei, iti dai seama ca nu i-as fi raspuns asa ceva (varianta snoaba). era un raspuns retoric, asa. de obicei chiar ii injur, dar odata mi-am luat-o de la niste cacacioase de tiganci in 21 (au sarit la bataie, si nimeni nu s-a bagat evident. noroc ca aveau doar vreo 15 ani).

aaa...inca o faza proaspata, nu stiu daca intra la nesimtire, dar a fost amuzant. eram la medicul de familie, incercand sa intru printre soborul de babe ipohondre care stau 3 ore ptr o reteta. doua babete vb pe scaun: ' tinerii astia nu mai citeste. ei se bate toata ziua pe calculator". am ramas speechless.
__________________
breeee....
bre is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Mar 2009, 18:00   #57
miercuri
Guru
 
miercuri
 
Join Date: Jan 2008
Location: internetz
Posts: 2,063
Ieri, stau la coada intr-un magazin vrand sa-mi iau un kinder bueno. La un moment dat in fata mea mai erau 2 persoane care deja comandasera. Eu imping banii pe tejghea, fix 25 de mii cat costa respectivul kinder bueno si cer. Tanti se rasteste la mine ca ce cred ca daca ii pun banii in fata ea ma serveste automat si ca sa stau la coada. Ma abtin sa mai zic ceva, raman acolo cu mana pe banii pusi pe tejghea.
Tanti le serveste pe celelalte doua, imi ia banii din mana si ii da rest tipei de dinainte. Pe urma se intoarce la mine si se mai rasteste odata "ce vrei?", eu ii raspund inca odata cu calm, tipa imi intinde in sfarsit kinder bueno-ul si are tupeul sa imi mai ceara inca odata banii!!! Ii explic din nou cu calm, ca banii mi-i luase din mana cu 10 secunde inainte si ii daduse tipei din fatza rest si ca nu ii datorez nimic, la care tanti incepe sa urle la mine sa dispar din magazinul ca ea nu se tiganeste cu mine, am simtit ca-mi creste tensiunea si m-am carat, fara nici un kinder bueno evident.
Nici acuma nu-mi vine sa cred cat de nesimtita a putut fi vanzatoarea asta... pur si simplu m-a lasat fara cuvinte...
miercuri is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Mar 2009, 18:26   #58
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
Trebuia sa te urci cu picioarele pe tejghea si sa-i dai un bocanc in bot vanzatoarei apoi iti scoteai chilotii de pe tine si ii aruncai in bratele unui barbat care statea la coada. In felul asta puneai la punct si femeile din magazin, si barbatii. Si mai aveai si timp sa bagi mana in casa de bani sa te servesti cat vrei plus cateva kindere bueno iar daca mai indraznea careva sa se uite urat la tine urlai la el o expresie in English dintr-un film something, ex: Don't fuck with me! Si gata, plecai cu fruntea sus si nu mai aveai motive sa scrii aici.
Neuptolem is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Mar 2009, 20:06   #59
Disciple
Guru
 
Disciple
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 917
Sambata seara la statia de metrou de la Victorie un putoi de repparas incerca sa isi cumpere un baton de ciocolata de la automatul care serveste sucuri si dulciuri.Bineinteles ca basinosul in imensa-i prostie sugerata de 50 cent si d'alde cacatzi plin de aere raparicesti nu reuseste sa urmeze pasi impusi de acel aparat(de altfel simpli) pentru a-si lua in primire batonul de ciocolata.Ia ghiciti la ce solutie a apelat?A inceput sa care pumni si picioare acelui aparat pana i-au crapat geamurile care de altfel sunt destul de rezistente.Injurand bineinteles.Salbaticul lovea asa de tare incat imi percuta muzica din casti(eu ascult muzica metal data la maxim deci va dati seama ce spectacol de jungla).Starnind furia unor insi de pe acolo "ghengstarul" isi ia vreo 2 pumni in mecla aia de primitiv si pleaca cu coada intre picioare si batut si fara ciocolata.M-am spart de ras. :lol:
Disciple is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Mar 2009, 20:09   #60
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Originally Posted by Disciple:
basinosul in imensa-i prostie sugerata de 50 cent si d'alde cacatzi
Nu mai pot de ras,imi place :lol: .Ce metale asculti?
Pauline Kael is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 19:15.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells