Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Star-uri

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 18 Jul 2004, 12:54   #61
Jay
The Space Cowboy
 
Jay
 
Join Date: Mar 2004
Location: Interstella
Posts: 1,663
Send a message via Yahoo to Jay
Oameni buni... si in primul rand isteato.. sa-ti spun sincer inteleg de ce te-ai enervat, dar cum ai raspuns tu acestei "provocari" lasa mult de dorit... in primul rand Danny facea basca de tine, ceea ce e normal(iti spun alta data de ce) si in al doilea rand... nu e cazul sa fii uracioasa... ca doar noi nu suntem.... sau suntem?? Faptul ca nu stii unde este La Motoare, inseamna ca ori ai sub 15 ani, ori esti manelista....
__________________
"I'm gonna kill you untill you die from it"
Jay is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Jul 2004, 16:46   #62
Danny
Guru
 
Danny
 
Join Date: Nov 2001
Location: six feet under
Posts: 983
Send a message via ICQ to Danny Send a message via Yahoo to Danny
Eu n-am sa mai scriu nimic pe topicul acesta pana nu am sa-l vad pe Mihai Bendeac macar intr-o piesa de teatru sau intr-un film. El pare un tip ok. Pacat de gagautzele astea care roiesc in jurul lui si nu stiu sa spuna despre el decat "te iubesc" "esti super" "esti cel mai tare" "te iubesc" :sick:
__________________
Viitorul e in oua
Danny is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Jul 2004, 16:52   #63
Jay
The Space Cowboy
 
Jay
 
Join Date: Mar 2004
Location: Interstella
Posts: 1,663
Send a message via Yahoo to Jay
Hai mai Danny sa mai ramanem pe topicul asta... ca e super-funny... Vom fi cei patru muschetari a lui Bendeac.. eu, tu, Dharma(sper ca din Dharma si Greg) si una bucata de isteata.... 4 Bendeac I salute you..
__________________
"I'm gonna kill you untill you die from it"
Jay is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Jul 2004, 18:24   #64
Mihai Bendeac
Novice
 
Mihai Bendeac
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 2
Send a message via Yahoo to Mihai Bendeac
N-as mai fi scris nimic dar m-a deranjat comparatia facuta de "zizi-p..a".Din cei enumerati,vasluianu si,mai ales,costica sunt prietenii mei.Cat despre Florinel Piersic ar trebui sa fie un exemplu luminos pt.dumneata.A vrut sa faca un lung-metraj.Avea un scenariu.N-avea nici un ban.Si-a facut o echipa de actori(Dorina,Doru Ana,Petrica Fumuru,Monica Davidescu,Piersic senioru',eu si altii.S-a filmat pe digital,am incropit scule pt.filmare,s-au gasit locatii,s-au legat prietenii,am mancat sendvisuri geniale facute de Dorina si de mama lui Florin si ne-am simtit ca-ntr-o familie.Filmul poate fi execrabil,foarte slab,prost,penibil,bunicel,acceptabil,neasteptat de bun,genial sau o capodopera.N-are importanta.Important e drumul.Aventura.Faptul ca nu stai in p..a mea toata ziua cu curu' pe scaun si critici pe toata lumea.Dute-n g..u m...ii,cand o sa realizezi tu macar 10 % din ce-am facut eu sau Florin,sau Dragos sau Andi sau Costica,atunci sa vorbesti.De bine sau de rau,n-are importanta.Cat despre "gagautele" care scriu,nu le-a obligat nimeni si le multumesc ca m-ai vorbit de bine.Ti-as fi multumit si dumitale ca m-ai criticat daca as stii ca ai fost la un spectacol de-al meu sau ca ai vazut vreun film in care am jucat.Dar asa nu pot decat sa te astept cu dragoste in priviri sa-mi faci o felatie in timp ce rasfoiesti CV-ul lui Tarantino ca sa vezi ce inseamna viata.Scuze pt.interventie dar m-am saturat de poporu' asta de cretini in care noi suntem foarte destepti dar cand ne pune cineva sa facem ceva s-a terminat.La munca bai Zizi!Fa ceva!Ai tupeu sa te intalnesti cu mine si sa stam barbateste de vorba?Ai pe dracu'!Stai ca proasta-n... in fata calculatorului toata ziua si dai cu paru ca un cretinoid
Mihai Bendeac is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Jul 2004, 18:44   #65
herbert
Guru
 
herbert
 
Join Date: May 2004
Posts: 2,026
Originally Posted by Mihai Bendeac:
N-as mai fi scris nimic dar m-a deranjat comparatia facuta de "zizi-p..a".Din cei enumerati,vasluianu si,mai ales,costica sunt prietenii mei.Cat despre Florinel Piersic ar trebui sa fie un exemplu luminos pt.dumneata.A vrut sa faca un lung-metraj.Avea un scenariu.N-avea nici un ban.Si-a facut o echipa de actori(Dorina,Doru Ana,Petrica Fumuru,Monica Davidescu,Piersic senioru',eu si altii.S-a filmat pe digital,am incropit scule pt.filmare,s-au gasit locatii,s-au legat prietenii,am mancat sendvisuri geniale facute de Dorina si de mama lui Florin si ne-am simtit ca-ntr-o familie.Filmul poate fi execrabil,foarte slab,prost,penibil,bunicel,acceptabil,neasteptat de bun,genial sau o capodopera.N-are importanta.Important e drumul.Aventura.Faptul ca nu stai in p..a mea toata ziua cu curu' pe scaun si critici pe toata lumea.Dute-n g..u m...ii,cand o sa realizezi tu macar 10 % din ce-am facut eu sau Florin,sau Dragos sau Andi sau Costica,atunci sa vorbesti.De bine sau de rau,n-are importanta.Cat despre "gagautele" care scriu,nu le-a obligat nimeni si le multumesc ca m-ai vorbit de bine.Ti-as fi multumit si dumitale ca m-ai criticat daca as stii ca ai fost la un spectacol de-al meu sau ca ai vazut vreun film in care am jucat.Dar asa nu pot decat sa te astept cu dragoste in priviri sa-mi faci o felatie in timp ce rasfoiesti CV-ul lui Tarantino ca sa vezi ce inseamna viata.Scuze pt.interventie dar m-am saturat de poporu' asta de cretini in care noi suntem foarte destepti dar cand ne pune cineva sa facem ceva s-a terminat.La munca bai Zizi!Fa ceva!Ai tupeu sa te intalnesti cu mine si sa stam barbateste de vorba?Ai pe dracu'!Stai ca proasta-n... in fata calculatorului toata ziua si dai cu paru ca un cretinoid

mai Bendeac (daca esti cu adevarat Bendeac), cred ca ai sarit peste capra. nu te apara singur, ca devii ridicol si demn de compasiune. ce balangani p*** ta de acefalat pe aici? te da afara inteligenta si ti-ai propus sa mai scrii ceva? ce film poti face tu, impreuna cu Florinel si cu gasca voastra de superficiali si ridicoli? ce afirmatie juvenil-ridicola faci: important e drumul, aventura. un fel de f*** vant - asta esti.
pune mana pe carte, ma, "fericitule", si asteapta-ti linistit rolul, nu te agita, ca-ti este contraindicat sa incerci sa gandesti.
__________________
"Nu te apleca decat pentru a iubi.
Daca mori, tu continui sa iubesti" - Rene Char
herbert is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Jul 2004, 22:14   #66
isteata
Junior
 
isteata
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 56
Mihai Bendeac

Hei, hei, hei. Gata! Nu e frumos ceea ce faceti!
Mihai chiar s-a chinuit in tot ceea ce face. Voi nu v-ati gandit la asta?
A fi actor nu e chiar nu e usor. Il judecati gresit. E normal sa reactioneze asa. Desi cam prea sarcastic, dar e dreptul lui sa isi apere munca. Noi ceea ce vedem este produsul final, dar nu ne gandim cata munca este depusa in spatele a doar cateva minute de pelicula. Si efort, dar si momente frumoase, memorabile. Nu fiti rai!!!
isteata is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Jul 2004, 22:30   #67
EgoN
Guru
 
EgoN
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 740
mihaita, da ghiloban mai mare ca tine rar mi-a fost dat sa vad...fii antena, ca poate pierzi siru: zizi a facut mai mult decat ati facut sau veti face vreodata tu, florinel si toate sandwichurile voastre la un loc. si aberatii de genu ca nu conteaza produsu final ci atmosfera de pe platou sa le-o spui pipitelor tale printr-o cabina de teatru, nu aici, ca avem si noi standardele noastre monser....
__________________
I smile and I sip my opium tea.
EgoN is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Jul 2004, 22:56   #68
herbert
Guru
 
herbert
 
Join Date: May 2004
Posts: 2,026
Re: Mihai Bendeac

Originally Posted by isteata:
Hei, hei, hei. Gata! Nu e frumos ceea ce faceti!
Mihai chiar s-a chinuit in tot ceea ce face. Voi nu v-ati gandit la asta?
A fi actor nu e chiar nu e usor. Il judecati gresit. E normal sa reactioneze asa. Desi cam prea sarcastic, dar e dreptul lui sa isi apere munca. Noi ceea ce vedem este produsul final, dar nu ne gandim cata munca este depusa in spatele a doar cateva minute de pelicula. Si efort, dar si momente frumoase, memorabile. Nu fiti rai!!!
mai fato, te rog sa fii isteata, ce umbli cu giugiuleli. daca te umple sentimentu' - treci pe privat si oblojeste-i infirmitatea si mediocritatea... nu vezi ce aberatii ne comunica personaju', ca pentru el conteaza procesu', ideea de creatie... tare ma doare pe mine ca el s-a chinuit sa faca un sfariiac. e clar ca tipu' trebuie trimis la plimbare, mai si ataca oameni care-i sunt net superiori din toate punctele de vedere. brrr! ce mediocritati si in randurile mai tinerilor... la munca, la munca anonima, chinuitoare, putorilor!!!
__________________
"Nu te apleca decat pentru a iubi.
Daca mori, tu continui sa iubesti" - Rene Char
herbert is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Jul 2004, 23:17   #69
isteata
Junior
 
isteata
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 56
Mihai Bendeac

Nu sunt giugiuleli, pur si simplu imi doresc sa fiu impartiala, sa imi dau seama ca sunteti cam sadici. daca pot spune asa. e firesc sa se apare, in stilul lui. :lol:
isteata is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Jul 2004, 00:39   #70
zizi
Guru
 
zizi
 
Join Date: Mar 2004
Location: cum unde?
Posts: 451
nu mai adaug nimic, pt. k a devenit o marlanie de prost gust, iar noi nu suntem aici pe pozitzii egale ....hai, te pup.

p.s. - k sa nu te simtzi lezat in fatza lui scorsese care o sa caute numele tau pe google, am shters postul in care imi permiteam sa itzi fac sugestii de buna-cuviintza, multzumit?

p.s.2 vezi k te-am "lezat" putzin pe private(mp), la care apelai shi tu, dak erai cu adevarat baiat finutz, fara negru sub unghie...
__________________
zizi
zizi is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Jul 2004, 09:00   #71
Ambra Blu
Banned
 
Ambra Blu
 
Join Date: Mar 2002
Location: Bucuresti
Posts: 3,292
Originally Posted by Mihai Bendeac:
Cat despre Florinel Piersic ar trebui sa fie un exemplu luminos pt.dumneata.A vrut sa faca un lung-metraj.Avea un scenariu.N-avea nici un ban.S-a filmat pe digital,am incropit scule pt.filmare,s-au gasit locatii,s-au legat prietenii,am mancat sendvisuri geniale facute de Dorina si de mama lui Florin si ne-am simtit ca-ntr-o familie.Filmul poate fi execrabil,foarte slab,prost,penibil,bunicel,acceptabil,neasteptat de bun,genial sau o capodopera.N-are importanta.Important e drumul.Aventura.

And the beat goes on. On the road, by Mihai Bendeac impersonating Kerouac. Cine pula mea este actoru' asta? Este de fapt vreun actor roman star in sensu' cinstit al cuvintului? Stiam ca numai cartofii adevarati ajung staruri. Sendvisurile geniale sint probabil asa: o felie de piine, alta felie de piine si la mijloc un cap de pula, pentru activitati intelectuale. Doar capu', pentru ca burta are oase.
Ambra Blu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Jul 2004, 21:26   #72
Dharma
Novice
 
Dharma
 
Join Date: Jul 2004
Location: Bucuresti
Posts: 12
Send a message via Yahoo to Dharma
Aloooooo!!! Ce se-ntampla aici?!Mi se pare ciudat...Totusi cam are dreptate...
Dharma is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Jul 2004, 22:46   #73
isteata
Junior
 
isteata
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 56
Mihai Bendeac

care dintre ei? :huh:
isteata is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Jul 2004, 07:48   #74
Jay
The Space Cowboy
 
Jay
 
Join Date: Mar 2004
Location: Interstella
Posts: 1,663
Send a message via Yahoo to Jay
Doar nu crezi ca Mihaita!? :shock: :?
__________________
"I'm gonna kill you untill you die from it"
Jay is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jul 2004, 10:33   #75
isteata
Junior
 
isteata
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 56
Mihai Bendeac

uau ce pauza! :shock:
isteata is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jul 2004, 14:08   #76
Jay
The Space Cowboy
 
Jay
 
Join Date: Mar 2004
Location: Interstella
Posts: 1,663
Send a message via Yahoo to Jay
Pauza de publicitate...
Vand autograf Bendeac pentru doar 3 beri....bune
__________________
"I'm gonna kill you untill you die from it"
Jay is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jul 2004, 15:18   #77
AndreeaV
Novice
 
AndreeaV
 
Join Date: Jul 2004
Location: Bucuresti
Posts: 6
Send a message via AIM to AndreeaV Send a message via MSN to AndreeaV Send a message via Yahoo to AndreeaV
Vai Mishule ce celebru ai ajuns :o .....un adevarat star!!!.......ce mai zici?....nu mai dai nici un semn de viata?!
Cred ca stii cine sunt....daca nu, trimite-mi un mesaj privat!
Pupici!
__________________
AndreeaV
AndreeaV is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jul 2004, 15:42   #78
isteata
Junior
 
isteata
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 56
dar nu ne spui si noua cine esti? Am dori sa te cunoastem. :lol:
isteata is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Jul 2004, 11:50   #79
AndreeaV
Novice
 
AndreeaV
 
Join Date: Jul 2004
Location: Bucuresti
Posts: 6
Send a message via AIM to AndreeaV Send a message via MSN to AndreeaV Send a message via Yahoo to AndreeaV
Nu sunt Andreea Vulpe, e doar o coincidenta de initiala!
__________________
AndreeaV
AndreeaV is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Jul 2004, 20:08   #80
iepurilah
Guru
 
iepurilah
 
Join Date: Oct 2003
Location: pe scaun...
Posts: 413
Send a message via Yahoo to iepurilah
azi am avut si yo rabdarea sa citesc tampenia asta de topic...si dupa tot ce am citit,ma bantuie o intrebare:"Who the fuck is Mihai Bendeac?" :shock: Adica am inteles cam ce-a facut...dar pana la urma....care-i faza cu el?...in afara ca am citit ca are admiratoare?
__________________
Skill is successfully walking a tightrope over Niagara Falls. Intelligence is not trying.
http://www.contentking.info/itsanimated
iepurilah is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:23.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells