Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 02 Apr 2005, 01:08   #61
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
From: EuroTurbo1 Sent: 3/31/2005 10:28 PM
Numele:Silviu.
Eu sunt in acord ca DA Americanii sunt timpitii,scrofii,si magarii. Eu sunt foarte prietenos cu Mexicanii,dar Este asa de greu cind aud partea lor de viata. Eu simt mult pentru totii in durere. Eu am 23 de Anii in Iunie.
Am fost abandonat de familie la 13 anii. Am fost pus in case cu timpitii,oamenii care nu stiu matematima in general. Mama mea ma pus in pistale de nebunii,findca imi punea pastile de nebunii in mincare,si mam luptat,si am cistigat. Am fost un violat,si tortureat de un sigan,care am cistigat cazul la 14 anii,si este in puscarie La VIATA, fara sa fie scos prin banii..Sper ca vedetii ca eu mam crescut singur,si vreau sa ridic sufletul,si inima la veselie,Sper ca Barbatii sunt mai dragii,si nu Dracii,Doamne ferste,cite porcarii sunt in America.
Nu vreau ca sa se simte nimenii suparatii,dar bucurosii,in patrtea mea,am invatat multe,si intelg in total durerea inimii,si sufletului,si in spiritual.
Eu am invatat ca am doar o viata,si vreau sa rup. "Cite seminte sunt in-trun mar/ Si cite mere sunt untr-o singura seminta,un pom intreg.
Asa ca rup la banii.
Eu Imii traiesc viata in Arizona,Phx, Si sunt la lucru. Am terminat devreme. Eu lucrez,pentru Synergy Solutions,Privacy Assist.
Aicii, Eu ajut altii sa nu Devina Victimatii de Indentitatea lor,si de creditul financial furat,si distrus.
Nu am ce sa mai mai spun,decit Eu am intrat intrun alt bussiness,care osa ma ajute sa devin Millionar in treii anii. Si dupaia in doi anii ,osa ramin financial Gratis.
Osa am o deschidere la un sit,care osa pasez,si osa fac Busiines,cu alte staturii,tarii,si oamenii care sunt ruptii de lucru,si vreau casa fie seriosii,la devienind Millionarii.Dumnezeu ma Ajuta. Cind osa am situl acesta vA ROG SA AVETII rABDARE,PUTETII SA SEMNATII SUB MINE,SI OSA VA AJUT IN CITEVA LUNII,SAU INCEPIND CURIND SA DEVENITII MILLIONARII. din trei la 5 anii. Depinde pe dumneavoastra. Daca suntetii seriosii sa facetii banii,sa nu mai va rupetii de platind pentru toate hainele,lucrurii de casa,mincare,taxe,masinii,casa,orce care va rupe,osa pun un sit care ajut pe orcine sunt seriosii. Va rog frumos,numa daca suntetii seriosii,si nu ascultatii la orice minciuna crede un,sau altul.
Daca a incercat cu alte posibilitatii si a spus Nu a lucrat,inseamna ca inca a fost Posibilitate,dar Ei nu au rupt la avantajul acela.
Nu este gluma,banc prostie,sunt serios,si in credinta ca si voii care cititii acest e-mail, putetii in citeva lunii sa semnatii sub mione. Daca estii in america sau europa stii engleza,romineste,spaniol;o,franceza,italiana,orce limba,potii sa rupii daca suntetii voi seriosii,si punetii effortul,sa devenitii Millionarii. Acuma sunt o-leaca sub milionarii,dar Millionarii ma ajuta,si merg in Calivornia in 3 saptaminii sa ma intilnesc ca altii millionarii. Osa stau la Un Marriot Resort, de cincii stele. Ar trebuii sa fie 7.
Dar o sa fiu acolo pentru trei zile,si ma intorc ina=poi. La lucru ma tin,dar la noapte imii vine banii in cont. Daca suntetii interesatii scrietimii la [email protected] Oamenii seriosii,saracii si tristii care vreau sa aiba veselie,si vreau vacante multeca sa canceleze alte vacante. Nu sunt bocat,dar ajung acolo.Intrun an si jumate,o sa imii cumpar ferrarii : ).Dumnezeu cu noi totiii.Chio
Sincer,SERIOS, in Adevar,Silviu.

Sursa:
www.msn.com/friends of romania
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Apr 2005, 08:27   #62
Airlight
Guru
 
Airlight
 
Join Date: Mar 2004
Location: Bucuresti
Posts: 970
Send a message via Yahoo to Airlight
Calivornia dreaming
__________________
indy.to
Airlight is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Apr 2005, 00:47   #63
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
O întâmplare adeväratä din viata astronautului american Neil Armstrong, primul om care a debarcat pe Lunä. Improbabilitatea astronomicä, aproape, ca un asemenea lucru sä se întâmple accidental, combinatä cu umorul delicios al povestirii, o fac, cu sigurantä, una din cele mai unice "coincidente" ale tuturor timpurilor.

Coborând din modulul lunar, chiar înainte de a pune piciorul pe suprafata selenarä, Neil Armstrong a rostit celebrele cuvinte:
"Un pas mic pentru om, un salt gigantic pentru omenire."
Mult mai putini oameni, însä, stiu cä Armstrong, în timp ce urca din nou scara de pe suprafata lunarä spre modul, a mormäit o altä frazä, mult mai enigmaticä:
"Distractie pläcutä, domnule Gorski!"
Dupä întoarcerea pe Pämânt, reporterii curiosi l-au întrebat la ce se referea acea propozitie, dar Armstrong a refuzat sä räspundä. Unii s-au gândit cä-i fusese adresatä vreunui cosmonaut sovietic, însä nu exista nici unul cu acest nume. Dupä multe eforturi frustrante din partea ziaristilor, situatia a fost datä uitärii.
Peste ani si ani, la o petrecere din Florida, cineva a adus din nou vorba despre acea frazä. De astä datä, Neil Armstrong s-a simtit liber sä dezväluie sensul "urärii", întrucât, dupä cum a spus el, între timp domnul Gorski si sotia lui muriserä.
Când Neil era mic, sotii Gorski erau vecinii familiei lui. Într-o searä, Neil se juca în curtea din spatele casei, cu prietenii. La un moment dat, mingea a cäzut în grädina sotilor Gorski, sub fereastra deschisä a dormitorului acestora, iar Neil a fost trimis s-o aducä. Sotii Gorski tocmai se certau cu aprindere. Când a luat mingea, Neil a auzit-o pe doamna Gorski tipând:
"Sex oral? Vrei sex oral? Ai sä vezi tu sex oral de la mine în ziua când plodu' vecinilor o s-ajungä pe Lunä!"

(Dupä Stanislav Grof, "Jocul cosmic", Bucuresti, Editura ANTET, 2004)
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Apr 2005, 09:11   #64
Airlight
Guru
 
Airlight
 
Join Date: Mar 2004
Location: Bucuresti
Posts: 970
Send a message via Yahoo to Airlight
Genial!

Si tot o demitizare pe tema asta, de la evolution control comittee. Nu stiu dac-o stiti, merita insa ascultata. Era cat p-aci sa deschid un film cu ea :lol:

http://evolution-control.com/sounds/...ing%20Moon.mp3
__________________
indy.to
Airlight is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Apr 2005, 18:33   #65
europe_east
Guru
 
europe_east
 
Join Date: Oct 2004
Location: N of Sierra Madre
Posts: 1,012
Fain de tot.. we're on the f***ing moon, si intonatiile si tot, m-am stricat de ras. dar de pe sait-ul lor n-am priceput prea bine cine sunt acesti evolution control... am niste probleme cu deschiderea fisierelor lor, my bad banuiesc, dar sa inteleg ca sunt o combinatie de formatie de muzica + 'video artists' + ... +...? de unde stiti fratilor toate chestiile astea COOOOOOL? Ziceti mai multe........................
europe_east is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Apr 2005, 19:45   #66
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Da' tu de ce nu zici? Adicä noi sä muncim si tu sä te râzi? Eteee...! :huh:
In fine, le stim care din viatä, care din povestitelea, care din cititelea... Uite încä una, din aceeasi sursä:

Probabil cä cel mai celebru caz de coincidentä este o povestire amuzantä despre un anume Monsieur Duchamps si o anumitä retetä de budincä de prune, relatatä de astronomul francez Camille Flammarion si citatä de Jung.

În copilärie, micul Duchamps a primit o felie din acea budincä rarä de prune, de la un vecin - Monsieur de Fontgibu. În cei zece ani care au urmat, tânärul Duchamps n-a mai avut niciodatä ocazia sä guste respectiva delicatesä, pânä când a fäcut o cälätorie la Paris. Acolo, a väzut aceeasi budincä de prune pe lista de bucate a unui restaurant si i-a comandat-o chelnerului. Acesta, însä, a revenit cu vestea cä ultima portie de budincä fusese comandatä deja de:
"Domnul de la masa aceea!"
Si i l-a arätat pe... Monsieur de Fontgibu, care întâmplätor se afla în restaurant în acelasi moment!
Peste ani de zile, Monsieur Duchamps a fost invitat la o petrecere unde budinca respectivä a fost servitä ca o raritate specialä. În timp de o mânca, a remarcat în glumä:
"De-aici nu mai lipseste decât Monsieur de Fontgibu!"
În acelasi moment, usa s-a deschis si a intrat un bätrân, privind în jur nedumerit. Era însusi Monsieur de Fontgibu, care fusese invitat la o altä petrecere, în apropiere, si nimerise acolo pentru cä... gresise adresa!


(Dupä Stanislav Grof, "Jocul cosmic", Bucuresti, Editura ANTET, 2004)
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Apr 2005, 20:20   #67
WraIth
WitchKing of Angmar
 
WraIth
 
Join Date: Feb 2004
Location: little redneck town
Posts: 1,275
Send a message via Yahoo to WraIth
o chestie minora

zice un profan ca nu ii bine sa fumam. sa nu ne prinda ca nush ce,etc barbi din astea de'a lor.

peste 2 ore vine in calsa shi intreaba daca nu avem sa-i dam shi lui vreo tigara
__________________
High life inseamna sa stai o viatza high
WraIth is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Apr 2005, 22:11   #68
nume
the mithbuster
 
nume
 
Join Date: Oct 2004
Location: buftea
Posts: 3,193
Send a message via Yahoo to nume
Originally Posted by WraIth:
peste 2 ore vine in calsa
In clasa ? Liceu sau ...
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=8gqeK...eature=related

http://www.youtube.com/watch?v=JnX_5...eature=related
nume is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Apr 2005, 01:58   #69
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
apropo de liceu ...
In clasa a12a vreo 3-4 clase au fost repartizate pentru nishte ciutani de clasa a5a ... care aveau printre materii si RELIGIE.
Un prieten de-al meu a profitat de inocentza lor si i-a transformat in victime. A intrat in clasa mai devreme de "shi jumate" si a pretins ca este noul profesor de religie. Aia micii au inceput sa spuna "tatal nostru" pana a venit "parintele". S-a ras din stanga si din dreapta pana in cancelarie la director unde s-a dat 3 zile exmatriculare ca painea calda...
faza seamana cu cea din "Catch me if you can" ... :lol:
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Apr 2005, 02:26   #70
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
...Si, în fine, ultima din seria "coincidentelor improbabile" relatate de Stanislav Grof.

Desi coincidentele descrise mai sus sunt extrem de interesante în sine si prin sine, opera lui C. G. Jung a adäugat încä o dimensiune fascinantä acestui fenomen provocator. Situatiile discutate sus presupun combinatii foarte neplauzibile ale evenimentelor în lumea materiei. Jung a observat si descris numeroase situatii cu coincidente uluitoare în care diverse evenimente dintr-o realitate consensualä erau asociate semnificativ cu experiente intrapsihice, cum ar fi visurile sau viziunile. Pentru acest gen de coincidentä, Jung a propus termenul sincronicitate.
În celebra lui lucrare: "Sincronicitatea - Un principiu de conectare a-cauzal" (1960), Jung a definit sincronicitatea ca "aparitia unei stäri psihice simultan cu unul sau mai multe evenimente externe care apar ca paralele semnificative cu acea stare subiectivä momentanä". Situatiile de acest gen aratä cä psihicul nostru poate intra într-o interactiune jucäusä cu ceea ce pare sä fie lumea materiei. Faptul cä acest lucru se poate întâmpla încetoseazä hotarele dintre realitätile subiectivä si obiectivä.


Printre numeroasele cazuri de sincronicitate din viata lui Jung, unul, în special, e celebru; s-a produs în timpul unei sesiuni terapeutice cu o clientä. Femeia era foarte rezistentä la tratament si la notiunea de realitäti transpersonale. Pânä în momentul acelui eveniment, nu fäcuse nici un progres, sau prea putine.
Tocmai avusese un vis în care i se dädea un scarabeu de aur. În timpul analizärii acestui vis, Jung a auzit zgomotul unui mic obiect atingând geamul. S-a dus la fereasträ sä vadä ce se întâmplase si a gäsit pe pervaz un cäräbus roz-auriu lucios, care încerca sä intre. Era un specimen foarte rar, cel mai asemänätor cu un scarabeu auriu care se putea gäsi la acea latitudine. Lui Jung nu i se mai întâmplase niciodatä asa ceva. A deschis fereastra, a adus cäräbusul înäuntru si i l-a arätat femeii. Aceastä uluitoare sincronicitate a avut un impact profund asupra clientei si a devenit un important punct de räscruce al terapiei.


(Dupä Stanislav Grof, "Jocul cosmic", Bucuresti, Editura ANTET, 2004)

Si cu asta, cred cä am terminat cu referirile la Grof si experientele transpersonale, si ne vom întoarce la jucäusele noastre fabule din viata de zi cu zi.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Apr 2005, 15:58   #71
WraIth
WitchKing of Angmar
 
WraIth
 
Join Date: Feb 2004
Location: little redneck town
Posts: 1,275
Send a message via Yahoo to WraIth
dap.liceu inca.
__________________
High life inseamna sa stai o viatza high
WraIth is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Apr 2005, 17:51   #72
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Ordin scris pe foaie cu antet de la partid, stampilä, semnäturä ietîcî-ietîcî, de un mare grangure din agriculturä din Iepoca de Aur, cätre un grangurel mai mic de la o judeteanä de partid:

Tov Ionescu,
Ei o masinä si te duci la C.A.P. Belciugatele si vezi ce face äiacolo domle.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Apr 2005, 18:00   #73
Danny
Guru
 
Danny
 
Join Date: Nov 2001
Location: six feet under
Posts: 983
Send a message via ICQ to Danny Send a message via Yahoo to Danny
Discutie intre doua tipe pe strada:

Auzi draga, nu-i mai zice si tu "nu pot sa te inteleg". Spune-i "as vrea sa pot sa te inteleg" :w00t:
__________________
Viitorul e in oua
Danny is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Apr 2005, 18:24   #74
europe_east
Guru
 
europe_east
 
Join Date: Oct 2004
Location: N of Sierra Madre
Posts: 1,012
Originally Posted by Danny:
Discutie intre doua tipe pe strada:

Auzi draga, nu-i mai zice si tu "nu pot sa te inteleg". Spune-i "as vrea sa pot sa te inteleg" :w00t:
avea dreptate
europe_east is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Apr 2005, 20:25   #75
WraIth
WitchKing of Angmar
 
WraIth
 
Join Date: Feb 2004
Location: little redneck town
Posts: 1,275
Send a message via Yahoo to WraIth
ce nu se face pt bani

pt 5.000 lei(0,5LG) o tiganca pupa picioarele oricui
__________________
High life inseamna sa stai o viatza high
WraIth is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Apr 2005, 21:05   #76
Sm�agol-Gollum
The One and Only Gollum
 
Sm�agol-Gollum
 
Join Date: Feb 2004
Location: On the edge of WILDERLAND
Posts: 2,258
Originally Posted by WraIth:
ce nu se face pt bani

pt 5.000 lei(0,5LG) o tiganca pupa picioarele oricui


:lol: :lol: lasa ma tigancele in pace...artistule!! :lol: :lol:
__________________
Nice Hobbitses! We's likes them.....yessssssss
Sm�agol-Gollum is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Apr 2005, 21:21   #77
cherryblossom
Guru
 
cherryblossom
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 772
de dimineata, in intersectie, un jeep mare si negru al unei firme de protectie si paza (ceva gen 'Scorseze Security'), cu muzica data la maxim... era o melodie suava cu Celie Dion... somenthing like 'love can move mountains'...
__________________
cherryblossom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Apr 2005, 21:28   #78
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Kubrick curat! :lol:
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Apr 2005, 17:52   #79
notorious
NBK
 
notorious
 
Join Date: Sep 2003
Location: The Selznick Studio
Posts: 1,971
o fatza care mergea pe strada ca prin parc (o strada mai 'secundara', ma rog): incearca un tip cu un VW de teren sa iasa in strada (masina statea parcata pe marginea drumului) si este cat pe-aci s-o imprastie pe fatza noastra. la care 'doamna' tipa ca arsa : 'ce faci, domn'le! nu vezi ca circula pietonii ?? chiar asa am ajuns in ultimul hal de salbaticie ??'' etc. :lol: :lol:
__________________
"That's one thing about intellectuals: they've proved you can be brilliant and have no idea what's going on."
(Woody Allen)
notorious is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Apr 2005, 17:56   #80
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Odatä, prin 1980 si-un pic, un chimist de la I.C.E.C.H.I.M. e propus pentru un voiaj în sträinätate. Evident, deplasarea trebuia sä fie aprobatä de Leanta. Ii dau äia foaia la semnat, si Tovaräsa Academician Doctor Inginer Elena Ceausescu scrie aprobarea:

Sä sä ducä
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 22:26.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells