Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 17 Mar 2009, 20:13   #61
corinka
Dancer in the Dark
 
corinka
 
Join Date: Jun 2004
Location: Phántasien
Posts: 3,135
Originally Posted by Disciple:
Starnind furia unor insi de pe acolo "ghengstarul" isi ia vreo 2 pumni in mecla aia de primitiv[...].
Deci mai exista printre cetateni si vajnici aparatori ai linistii publice. :lol:
__________________
They say it's the last song.
They don't know us, you see.
It's only the last song if we let it be.
corinka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Mar 2009, 20:27   #62
halebardul
Guru
 
halebardul
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,916
Send a message via Yahoo to halebardul
nu, probabil insii bagasera fise in ghenstar crezand ca-i automat si acum erau furiosi ca nu scoate batoanele de ciocolata comandate.
halebardul is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Mar 2009, 21:13   #63
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Originally Posted by miercuri:
Ieri, stau la coada intr-un magazin vrand sa-mi iau un kinder bueno. La un moment dat in fata mea mai erau 2 persoane care deja comandasera. Eu imping banii pe tejghea, fix 25 de mii cat costa respectivul kinder bueno si cer. Tanti se rasteste la mine ca ce cred ca daca ii pun banii in fata ea ma serveste automat si ca sa stau la coada. Ma abtin sa mai zic ceva, raman acolo cu mana pe banii pusi pe tejghea.
Tanti le serveste pe celelalte doua, imi ia banii din mana si ii da rest tipei de dinainte. Pe urma se intoarce la mine si se mai rasteste odata "ce vrei?", eu ii raspund inca odata cu calm, tipa imi intinde in sfarsit kinder bueno-ul si are tupeul sa imi mai ceara inca odata banii!!! Ii explic din nou cu calm, ca banii mi-i luase din mana cu 10 secunde inainte si ii daduse tipei din fatza rest si ca nu ii datorez nimic, la care tanti incepe sa urle la mine sa dispar din magazinul ca ea nu se tiganeste cu mine, am simtit ca-mi creste tensiunea si m-am carat, fara nici un kinder bueno evident.
Nici acuma nu-mi vine sa cred cat de nesimtita a putut fi vanzatoarea asta... pur si simplu m-a lasat fara cuvinte...
O scenä 98% identicä am träit acum doi ani si ceva (acelasi tip de situatie, doar detaliile diferä). In concluzie, baba a început sä-mi facä "moralä" pe un ton rästit. N-a apucat sä termine prima frazä, fiindcä nu stia cu cine are de-a face - si dupä ce i-am mitraliat rapid, sonor si foarte aspru despre educatie, mârlänie, proastä crestere, primitivism si altele asemenea, am iesit din magazin. A doua zi, am revenit cu un aparat foto si am pozat-o din toate pozitiile, färä o vorbä (pozele or fi tot în el, n-am developat filmul...), si un an n-am mai intrat în magazinul äla (pânä am descoperit-o mutatä la pâine, numai lapte si miere). Acum sunt prieten cu patronii magazinului initial, mari iubitori de filme, mä tot consultä, si-mi fac cadou cutiile de DVD-uri când se golesc. Life is beautiful. :happy:
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Mar 2009, 21:24   #64
Suspect de bizar
Guru
 
Suspect de bizar
 
Join Date: Feb 2008
Location: În stânga ta.
Posts: 1,177
Am fost sã-i cumpãr la cineva o ciocolatã,primola cu friscã,eram la þarã,am fost prin vreo 3 magazie si am ajuns la unu',era o vânzãtoare,am întrebat-o dacã are ea o Rpimola cu friºcã,se uita la mine „Stai sã mã gândesc,nu cred cã avem” deºi în spatele ei era cutia plinã cu ciocolãþi dar nu se obosea sw caute.
Suspect de bizar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Mar 2009, 21:31   #65
corinka
Dancer in the Dark
 
corinka
 
Join Date: Jun 2004
Location: Phántasien
Posts: 3,135
Daca treceti prin Cluj, mai bine ocoliti magazinul "Mega" din Piata Mihai Viteazu. Nesimtirea musteste acolo de ani buni (cu mici exceptii, mai sunt si vanzatoare simtite).
Episodul 1:
Acum vreo 8 ani, eram cu niste colege, am povestit ceva, nu mai stiu, dar am chicotit printre rafturi si o vanzatoare se tot uita suspicioasa la noi. Dupa ce am trecut de casa a venit la noi si ne-a cerut sa ne golim buzunarele, sa vada daca n-am furat ceva. Pe noi ne-a apucat rasul, iar idioata ne-a amenintat ca va chema politia. :huh:
Episodul 2:
Un an mai tarziu, o colega a patit-o si ea in respectivul magazin. A luat-o la 11 metri o cretina de vanzatoare, pentru ca si-a permis sa incerce un parfum. Din moment ce nu era sigilat, colega banuise ca era tester, doar este normal sa existe asa ceva intr-un magazin.
Episodul 3:
Altadata un individ de la paza m-a pus sa ii arat ce am in geanta, intrase la banuieli pentru ca am stat prea mult printre rafturi.
Episodul 4:
Odata, iesind fara sa cumpar nimic, dupa ce m-am tot uitat la lactate si n-am gasit iaurt de care vroiam, casierita m-a intrebat suspicioasa de ce nu am cumparat nimic! :shock:
Episodul 5:
Am luat pasta de dinti si la casa am constatat ca pretul nu era cel afisat la raft.
Episodul 6:
Anul trecut, in postul Craciunului, am cumparat de acolo crenvursti vegetali expirati. :sick: Abia acasa am observat, ca nu ma gandisem sa verific in magazin, dar de atunci am grija.
Concluzie:
Retineti! "Mega", Piata Mihai Viteazu, Cluj-Napoca = kk. :sick:
__________________
They say it's the last song.
They don't know us, you see.
It's only the last song if we let it be.
corinka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Mar 2009, 21:35   #66
Suspect de bizar
Guru
 
Suspect de bizar
 
Join Date: Feb 2008
Location: În stânga ta.
Posts: 1,177
:lol: :lol: :lol:
Dintre toate postãrile de aici tu ai avut cele mai multe confruntãri cu nesimþiþii.
Suspect de bizar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Mar 2009, 21:39   #67
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Cori,asta-i reclama mascata :lol:
Si eu care credeam ca vanzatoarele grase si cu fundu' mare vorbesc urat cu mine ca poate arat eu prea tanara,sau vorbesc eu prea politicos...
Eu stau intr-o localitate mica,unde toata lumea ar trebui sa cunoasca pe toata lumea.Toata lumea ma cunoaste(nu ca as fi vreo vedeta,e o localitate mica).Dar cand intri intr-un magazin si te intreaba o inculta"Ce vrei?" sau "Vrei ceva" aruncat in sila amestecata cu dispret,nu iti mai vine sa intri acolo.Si chiar nu mai intru
Deci situatia e valabila in toata tara Cica in strainatate nu e deloc asa.
Asta vara am asteptat trei sferturi de ora pana sa vina comanda intr-un restaurant!Muream de foame si de nervi! Bineinteles ca i-am facut morala tzoapei(era oribila,plina de cosurI,ca nu stie sa vb,am intrebat-o cati ani are,eu ii vb cu dvs.Au venit alti clienti,si am zis in gura mare,vai ,stau de trei sferturi de ora,trebuia sa mergem dincolo..." Si aia s-au carat instantaneu.Bineinteles ca n-am lasat bacsis.
Pauline Kael is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Mar 2009, 21:55   #68
corinka
Dancer in the Dark
 
corinka
 
Join Date: Jun 2004
Location: Phántasien
Posts: 3,135
Trei sferturi de ora ca sa vina comanda? Ha! In 14 februarie 2006 sarbatoream cu "Dl. Corinka" [pe atunci nu avea aceasta titulatura ] prima noastra zi a indragostitilor si am iesit la o pizza.
Ne-am tot plimbat prin centru, peste tot era plin, ca nu aveam rezervare, asa ca am aterizat intr-o pizzerie din Manastur - nu spui unde ca sa nu mai fac (anti)reclama - unde mai erau mese libere. Chelnerul a venit dupa 50' (pe cuvant de fosta pioniera ca nu va mint) sa NE IA comanda. Dar nu asta e nesimtirea. Nuuu! Doar era aglomerat, era oarecum de inteles. Dar chelnerul - in loc sa taca sau macar sa se scuze ca e aglomerat si de aceea a durat atat sa ne ia comanda - a tinut sa ne spuna ca eram norocosi pentru ca era ultima comanda luata in tura aia.
__________________
They say it's the last song.
They don't know us, you see.
It's only the last song if we let it be.
corinka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Mar 2009, 22:01   #69
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Hm,restaurantul unde am fost asta vara era undeva pe traseu,inspre munte,cu terasa,piscina,si deloc aglomerat.Dar moarta aia era de vina,nu bucatarul,pt ca iarasi,zic ca tine,putea sa vb frumos,sa se scuze.Era o fufa.
Pauline Kael is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Mar 2009, 22:15   #70
corinka
Dancer in the Dark
 
corinka
 
Join Date: Jun 2004
Location: Phántasien
Posts: 3,135
Apropo de rstaurante in zone montane, acum vreo doi ani jumate am fost cu inca doua cupluri la un restaurant de langa Cluj, ne-a convins o tipa ca merita sa incercam papanasii. Nu ne-am comandat toti papanasi, unii au optat pentru ciorba (acestia au fost norocosi) sau peste (astia nu).
Pestele era ars pe o parte, iar papanasii sleiti. Iar in smantana papanasilor mei era o bucata (un "pai") de cartof prajit!
__________________
They say it's the last song.
They don't know us, you see.
It's only the last song if we let it be.
corinka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Mar 2009, 22:36   #71
halebardul
Guru
 
halebardul
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,916
Send a message via Yahoo to halebardul
eu am comandat la un restaurant pulpa de pui la gratar.
mi-a adus-o imbibata in ulei, facuta la tigaie, exact ce urasc.
i-am zis ca vreau pulpa facuta la gratar.
mi-a adus aceeasi pulpa naclaita in ulei ars dar pusa pe gratar, avea striatiile negre caracteristice.
am ras de el si am plecat.

tot ma gandesc ca trebuia sa i-o bag pe gat. Pulpa. Sau altceva, mai scurt.
halebardul is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Mar 2009, 22:39   #72
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Halebardul a scris:

Quote:
trebuia sa i-o bag pe gat. Pulpa. Sau altceva, mai scurt.

:w00t: Era fata?
Pauline Kael is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Mar 2009, 22:39   #73
halebardul
Guru
 
halebardul
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,916
Send a message via Yahoo to halebardul
in asemenea cazuri nu conteaza.
halebardul is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Mar 2009, 22:40   #74
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
:lol: :lol: :lol:
Pai si cu placerea TA cum ramane?
Pauline Kael is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Mar 2009, 22:42   #75
halebardul
Guru
 
halebardul
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,916
Send a message via Yahoo to halebardul
Placerea e in pedeapsa pe care o aplici.

chiar daca pt unii aceasta pedeapsa e placere.
halebardul is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Mar 2009, 22:44   #76
corinka
Dancer in the Dark
 
corinka
 
Join Date: Jun 2004
Location: Phántasien
Posts: 3,135
era baiat, ca a zis c-a ras de el.
__________________
They say it's the last song.
They don't know us, you see.
It's only the last song if we let it be.
corinka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Mar 2009, 22:52   #77
corinka
Dancer in the Dark
 
corinka
 
Join Date: Jun 2004
Location: Phántasien
Posts: 3,135
Am mess-ul deschis si m-a abordat o verisoara din alba-iulia (de fapt, mama ei mi-e vara de-al doilea, dar n-o pot numi chiar nepoata ca nu-s nici 10 ani diferenta de varsta intre noi). Si verisoara-nepotica, care are antecedente in ale nesimtirii, imi spune ca are drum la cluj joia viitoare si, cu ocazia asta ar ramane pana luni ca sa mai viziteze orasul si imprejurimile (si, dupa cum o stiu, pun pariu ca nu are de gand sa mearga cu autobuzul, ci cu masina noastra, in postura de pasager)!
__________________
They say it's the last song.
They don't know us, you see.
It's only the last song if we let it be.
corinka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Mar 2009, 22:53   #78
halebardul
Guru
 
halebardul
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,916
Send a message via Yahoo to halebardul
Originally Posted by corinka:
era baiat, ca a zis c-a ras de el.
da, important e la care capat al pulpei te afli, ca sa fie placere sau pedeapsa.
halebardul is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Mar 2009, 23:32   #79
Disciple
Guru
 
Disciple
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 917
Originally Posted by Pauline Kael:
.Ce metale asculti?
Thrash Metal(genul preferat),Death Metal(super),Brutal Death Metal(cateva trupe),uneori Black Metal(putine formatii),Grindcore(ooo daaa),Speed Metal(se combina cu thrashu' de te inchini),Heavy Metal(normal),Avant-Garde(putin si aici),Industrial(idem),Nu-Metal(cu asta am inceput deci inca mai ascult cu nostalgie),Symphonic si Doom(aici aleg la sange)...tu de care asculti?
Disciple is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Mar 2009, 09:59   #80
cornel
Veteran
 
cornel
 
Join Date: Jun 2007
Location: Bucuresti
Posts: 273
Noua campanie a Radio Guerrilla se refera la specimenele de mitocanie urbana care ne inconjoara. M-as bucura daca ar ajunge la cat mai multe urechi.
http://www.radioguerrilla.ro/antimitocanie/
__________________
Eu, tu si ceilalti...
cornel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 22:09.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells