Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Forum > Condica de sugestii si reclamatii

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread
Old 13 Oct 2010, 22:37   #981
keepwalking
Guru
 
keepwalking
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 2,598
pitbull, stii ce constat eu?
tu, pur si simplu, n-ai onoare.
am discutat in particular cu tine si ti-am spus ca nu vreau nici un conflict cu tine.
te-am rugat sa incetam acest dialog absurd.
am crezut ca esti om de inteles si nu o sa ma mai iei la misto fara nici o noima.
dar vad ca ti-ai pastrat aceeasi purtare nesimtita.
am trecut cu vederea toate jignirile la adresa mea, incepand cu "sarma", insulta la originea mea moldoveneasca, pana la jignirile de ordin profesional.
dar tu n-ai nici un Dumnezeu.
iar daca te crezi buricul Cinemagiei, esti liber sa-ti traiesti clipa de glorie.
dar, din punct de vedere uman, esti o nulitate.
ti-o spune un om care a crezut in tine, care ti-a impartasit cele mai intime ganduri si framantari.
bag de seama ca am facut o mare greseala.
esti in stare sa calci pe cadavre pentru a-ti implini ultimele dorinte de afirmare, naiba stie unde.
esti de toate jena si nu e de mirare ca toata lumea buna te ocoleste.
ramai in cufureala ta, in acreala ta ranchiunoasa, in pupincurismul tau ridicol.
te voi ocoli o viata intreaga.
keepwalking is offline   sendpm.gif
Old 13 Oct 2010, 22:46   #982
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
Originally Posted by keepwalking:
ramai in cufureala ta, in acreala ta ranchiunoasa, in pupincurismul tau ridicol.
te voi ocoli o viata intreaga.

bag seama ca esti cu fundu'-n sus in seara asta.
hai, mai, keepy...pana maine dimineata o sa uiti ce-ai scris aici.
rvn is offline   sendpm.gif
Old 13 Oct 2010, 23:03   #983
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Nemernicia de la numärul #112 a anulat complet concilierea încheiatä prin cele douä mesaje private.
Oricum, este evident cä lucrurile scrise acolo nu au nici o tangentä personalä cu mine, si nici eu nu le räspund în vreun sens personal. Pur si simplu, îmi manifest cât se poate de dur indignarea fatä de aceste insulte si mojicii la adresa breslei criticilor de cinema - în mare parte, oameni onorabili, intelectuali demni de tot respectul, care si-au adus si îsi aduc o contributie decisivä la evolutia artei si meseriei filmului, la noi si aiurea. Ca grup profesional, nu contine mai multe ciurucuri, impostori si escroci decât oricare altul (de la cineasti pânä la gazetari, de la medici pânä la profesori de liceu - nu mä refer la juristi, politicieni, demnitari sau politisti, äla fiind un cu totul alt nivel). Continutul mesajului incriminat e o ofensä nu numai la adresa confratilor nostri cronicari, ci si la a bunului-simt, onoarei si decentei în general - o manifestare care nu poate trezi decât stäri de dezgust si dispret. O las aici ca sä fie observatä cu atentie, ca exemplu negativ categoric, si de pe urma ei sä se tragä învätämintele cuvenite.
Iar dacä mahalaua continuä, o mut la Offtopic Asylum (cä Socola e cam departe - de mine, din fericire).
Pitbull is offline   sendpm.gif
Old 13 Oct 2010, 23:09   #984
keepwalking
Guru
 
keepwalking
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 2,598
mutati-va cu totii la azil.
vor ramane aici pitbull si cativa yesmeni cu buze umede.
toata lumea e nebuna, numai ei, nu
stefan, gloria, totusi, astept mai mult de la voi.
keepwalking is offline   sendpm.gif
Old 13 Oct 2010, 23:11   #985
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Eteee... cucu-bambus!

Last edited by Pitbull : 13 Oct 2010 at 23:15.
Pitbull is offline   sendpm.gif
Old 14 Oct 2010, 09:33   #986
keepwalking
Guru
 
keepwalking
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 2,598
che,

de ce vrei sa-l umilesti pe pitbull?
tocmai pe el, care se razboieste cu toti amatorii, dar, cand e sa discute cu un om destept, incepe sa dea in balbaiala.
chiar sunt curios daca va lega un raspuns coerent, concret, si, mai ales, sincer.
sau te va face si pe tine "ageamiu carcotas" si scapa!
keepwalking is offline   sendpm.gif
Old 14 Oct 2010, 09:52   #987
c.ghevara
Guru
 
c.ghevara
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 820
Keep, nu vreau să umilesc pe nimeni. Scopul unei discuţii nu este umilirea interlocutorului. Pentru mine, orice discuţie are ca obiectiv comunicarea unei idei, primirea unei idei, şi ocazia de a-ţi clarifica ideile proprii.
c.ghevara is offline   sendpm.gif
Old 14 Oct 2010, 09:56   #988
keepwalking
Guru
 
keepwalking
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 2,598
ai dreptate.
de fapt, scopul lui pitbull e de a umili.
dar o sa se intoarca impotriva lui toate mistourile pe care le-a facut si-o sa le mai faca.
keepwalking is offline   sendpm.gif
Old 14 Oct 2010, 10:10   #989
c.ghevara
Guru
 
c.ghevara
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 820
Nu vreau să... "look too good, nor talk too wise", dar umilirea interlocutorului (adversarului) îşi are rădăcinile într-un complex. Sincer, sper că nu este cazul lui Pitbull. Dacă scopul e să umilească, greşeşte. Dar greşeşte şi cel care bagă în seamă aşa ceva, dragă Keep .Când e vorba de idei, orice referire şi apreciere la persoana care le emite scoate discuţia din sfera argumentelor reale.
c.ghevara is offline   sendpm.gif
Old 14 Oct 2010, 10:18   #990
keepwalking
Guru
 
keepwalking
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 2,598
Originally Posted by c.ghevara:
Când e vorba de idei, orice referire şi apreciere la persoana care le emite scoate discuţia din sfera argumentelor reale.

nu si pitbull, care mi-a scris cu majuscule "SARMA"!
adica, vezi doamne, sunt moldovean prost, venit dintr-o gaura a ignorantei si mizeriei.
numai pentru expresia asta si merita tot dispretul, nu numai al meu, ci al tuturor oamenilor decenti.
dar nu mai are importanta.
continuati discutiile pe tema filmului.

Last edited by keepwalking : 14 Oct 2010 at 10:24.
keepwalking is offline   sendpm.gif
Old 14 Oct 2010, 10:36   #991
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
Originally Posted by keepwalking:
nu si pitbull, care mi-a scris cu majuscule "SARMA"!

asta nu-i nimic pe langa ce i-ai zis tu. am avut dreptate noaptea trecuta cand am zis ca o sa uiti pana dimineata, tot.
p.s.tot cu fundu'n sus esti.

Last edited by rvn : 14 Oct 2010 at 10:39.
rvn is offline   sendpm.gif
Old 18 Oct 2010, 11:47   #992
Frank
Senior
 
Frank
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 114
Da, am inteles ca ati facut un top cel putin ciudat ”pe ultima luna”. Box-office-urile di Ro si din SUA de ce nu se schimba in fiecare luna?
Frank is offline   sendpm.gif
Old 18 Oct 2010, 11:49   #993
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Frank dragä, nu mi-o lua în nume de räu, dar obsesiile tale cu "cenzura", iar acum ideea asta creatä cu modificarea topurilor, si suspiciunea coafatä vizavi de relatiile mele prietenesti cu C.T.P., amicale cu Nap, binevoitoare cu naiba mai stie cine (n-ai decât sä-i întrebi, din parte-mi), miros tare de tot a paranoia.
Asa cä, înainte de a mai lansa suspiciuni nefondate cä as minti, consultä un psihiatru, bäiete. Aprind o lumânare la bisericä sä te gäseascä întreg.
Pitbull is offline   sendpm.gif
Old 18 Oct 2010, 11:54   #994
Frank
Senior
 
Frank
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 114
Ok, Pitbull, tu ma suspectezi de paranoia, eu te suspectez de megalomanie. Atat. De altfel, nu sunt de acord nici cu ce spui in cronica despre Morgen, ca ar fi supraevaluat.
In ceea ce priveste topul, cred ca este normal ca un film care mai ruleaza inca in salile de cinema sa fie luat in calcul pentru top. Pe de alta parte, este siteul vostru, faceti ce vreti cu el. Puteti crea chiar si un top al ultimelor 3 ore.
Frank is offline   sendpm.gif
Old 18 Oct 2010, 11:54   #995
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
box office-urile se schimba saptamanal pentru ca, in mod probabil supranatural, filmele au incasari in fiecare saptamana
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   sendpm.gif
Old 18 Oct 2010, 11:57   #996
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Copile, dacä si EU sunt suspectabil de megalomanie, ai träit degeaba anisorii äia de când existi pe lumea asta. Te pricepi la oameni, cum mä pricep eu la astrofizicä - mä uit la o planetä si zic cä-i dovleac de Halloween; sau aproape.
Pitbull is offline   sendpm.gif
Old 18 Oct 2010, 12:12   #997
Frank
Senior
 
Frank
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 114
Mi-am exprimat dubiile cu privire la relatiile tale amicale cu CTP, de exemplu. Asa pot sa afirm si eu ca i-am relatat personal remarcile tale cu privire la ”firea lui emotiva” si ca asta chiar l-a amuzat.
Dar pana la urma stii care este problema ta? Cred ca incerci sa te catari pe notorietatea altora ca sa devii si tu astfel mai cunoscut.
In privinta topului Cinemagia, am inteles. Asa sa fie, cum ziceti voi.
Frank is offline   sendpm.gif
Old 18 Oct 2010, 12:28   #998
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Cu ce drept vii tu si-ti exprimi "dubiile" fatä de relatiile mele nu amicale, ci de strânsä prietenie, cu C.T.P.? Asa, ca s-aräti cä-ti zbârnâie ceva prin craniu? Vorbesti si tu ca sä te afli-n treabä!
Ai fost tu prin 1986 pe la Prospectart, când eu eram un pârlit de asistent de regie, si el un biet inginer de computere? Ai tu idee de devotamentul cu care m-a ajutat, de cât a fäcut pentru mine? Esti în stare sä întelegi afectiunea, loialitatea si respectul reciproc care ne leagä, cimentate în anii 1986-1990 si mai departe...? Ia nu te mai bäga unde nu-ti fierbe oala, da? Nesimtitule!

Last edited by Pitbull : 18 Oct 2010 at 12:33.
Pitbull is offline   sendpm.gif
Old 18 Oct 2010, 12:53   #999
Frank
Senior
 
Frank
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 114
Problema este ca CTP dintr-un ”simplu inginer” a ajuns un nume, pe cand tu, dintr-un ”biet asistent de regie” ai ajuns sa scrii acum cronici pe forumul Cinemagia...
Frank is offline   sendpm.gif
Old 18 Oct 2010, 13:52   #1000
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
frank, postul de mai sus este insasi definitia atacului la persoana

daca ramai fara argumente intr-o discutie in contradictoriu mai bine te opresti, astfel de reactii te discrediteaza

sunteti off topic
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   sendpm.gif
Closed Thread


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 23:23.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells