Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Cinematografia romaneasca

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 20 Jun 2003, 21:16   #101
origami
Junior
 
origami
 
Join Date: Jun 2003
Location: gata ca...
Posts: 54
ce mama ma-siiii?!
__________________
si-uite-asa se duce...
origami is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Jun 2003, 21:16   #102
LeonardPiron
Veteran
 
LeonardPiron
 
Join Date: May 2003
Posts: 267
nu am nimic cu cei care sau orientat altfel sexual dar tu esti popo organigrami ? nu de alta da vad ca stai acasa la catalin?
LeonardPiron is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Jun 2003, 22:01   #103
12someonsuper35
Junior
 
12someonsuper35
 
Join Date: Jun 2003
Location: Zidozamborino
Posts: 37
ok man o man

atata timp cat am intrat in facultate dupa doua trei saptamani de pregatire cred ca poti sa intrii daca chiar vrei sa intrii... cine nu intra da vina pe pile. Stiu asta de ani de zile...
oricum, din mai multe puncte de vedere e cea mai buna scoala de film care exista in romania la ora actuala asa ca nu stiu ce mai conteaza restul...
__________________
si-uite asa bhei...
12someonsuper35 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jun 2003, 15:27   #104
necromancer
Novice
 
necromancer
 
Join Date: Jun 2003
Posts: 12
Re: ok man o man

Originally Posted by 12someonsuper35:
atata timp cat am intrat in facultate dupa doua trei saptamani de pregatire cred ca poti sa intrii daca chiar vrei sa intrii... cine nu intra da vina pe pile. Stiu asta de ani de zile...
oricum, din mai multe puncte de vedere e cea mai buna scoala de film care exista in romania la ora actuala asa ca nu stiu ce mai conteaza restul...

Doua-trei saptamani de pregatire cu profesorul care a luat clasa sau cum?
UNATC-ul e cea mai buna scoala de film pentru ca e singura de stat, la oboselile alea particulare se filmeaza pe digital, nu au cum sa concureze. Probabil ca tu spui ca e cea mai buna, gandindu-te la camiloiul ala cu aripi de la madam bostan din firma, pardon, birou!
necromancer is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jun 2003, 18:19   #105
12someonsuper35
Junior
 
12someonsuper35
 
Join Date: Jun 2003
Location: Zidozamborino
Posts: 37
Insereaza imagine: [img]http://image_url[/img] (alt+p)

bai nu trebuie sa fii frustrat... tine capu sus
am sa completez ce-am spus in mesajul precedent... doua trei saptamani de pregatire cu niste prieteni foarte buni care m-au ajutat si care trecuse-ra deja prin acesta scoala...
__________________
si-uite asa bhei...
12someonsuper35 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jun 2003, 20:16   #106
LeonardPiron
Veteran
 
LeonardPiron
 
Join Date: May 2003
Posts: 267
aha am inteles/ esti prieten cu mai multi profesori din scoala si teai pregatitcu ei/ inteligent baiat
LeonardPiron is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jun 2003, 22:07   #107
necromancer
Novice
 
necromancer
 
Join Date: Jun 2003
Posts: 12
Re: Insereaza imagine: [img]http://image_url[/img] (alt+p)

Originally Posted by 12someonsuper35:
bai nu trebuie sa fii frustrat... tine capu sus
am sa completez ce-am spus in mesajul precedent... doua trei saptamani de pregatire cu niste prieteni foarte buni care m-au ajutat si care trecuse-ra deja prin acesta scoala...

Prin ce rationament genial ajungi la concluzia ca sunt frustrat?
necromancer is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Jun 2003, 11:58   #108
12someonsuper35
Junior
 
12someonsuper35
 
Join Date: Jun 2003
Location: Zidozamborino
Posts: 37
uhaihauhaiha babababababa

voi sunteti niste gici contrari innascuti sau nou nascuti aici pe cinemagia ?
fiecare e liber sa traiasca orice sentiment are nevoie sa traiasca ca sa poata dormi linistit... nu-i asa ?
bai... prietenii mei dabea au terminat scoala aia
santeti tari... ar trebui sa fiti politisti pe internet... netcops parca le zice...
ehh, multa bafta bai
__________________
si-uite asa bhei...
12someonsuper35 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Jun 2003, 23:18   #109
crydead
Guru
 
crydead
 
Join Date: Jun 2002
Posts: 940
Super35, ia spune-ne si noua ce filme ai facut tu k student in UNATC. Poate le-am vazut in cinemaiubit sau dakino si vrem sa te laudam.



--------------------------
Viitorul suna ocupat.
crydead is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Jul 2003, 04:06   #110
12someonsuper35
Junior
 
12someonsuper35
 
Join Date: Jun 2003
Location: Zidozamborino
Posts: 37
ma faceti sa ranjesc bheeei

cred ca nu realizati ca v-ati abatut de la subiect...
daca am ajuns o persoana atat de populara pe cinemagia incat deja lumea imi pune in mod direct intrebari legate de viata mea atunci ar trebui sa-mi faceti o sectiune speciala si sa discutati despre mine daca alta treaba mai buna n-aveti de facut :lol:

eu am spus ce aveam de spus la capitolul UNATC.

bafta noilor candidati :wink: nu va lasati descurajati... poti sa faci orice daca esti foarte hotarat...
__________________
si-uite asa bhei...
12someonsuper35 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Jul 2003, 11:27   #111
catallin
Veteran
 
catallin
 
Join Date: Oct 2002
Posts: 298
O informatie serioasa: Admiterea la facultatea asta incepe, am auzit, pe la mijlocul lui August in flacari. Succes! Pentru a intra in contact cu pile, adica profesori corupti care asigura admiterea contra o suma babana ori un snop de avantaje in natura, contactati-l pe Super35 asta de mai sus care a facut tot la fel.
catallin is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Jul 2003, 11:47   #112
necromancer
Novice
 
necromancer
 
Join Date: Jun 2003
Posts: 12
Re: ma faceti sa ranjesc bheeei

Originally Posted by 12someonsuper35:
eu am spus ce aveam de spus la capitolul UNATC.
bafta noilor candidati :wink: nu va lasati descurajati... poti sa faci orice daca esti foarte hotarat...

Ma gandeam eu ca ti-e rushine cu filmuletzele tale patetice, teacher's pet!
necromancer is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Oct 2003, 16:44   #113
alicee
Novice
 
alicee
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17
....si pana la urma a intrat cineva anul asta ?????
alicee is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Oct 2003, 16:46   #114
alicee
Novice
 
alicee
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17
sau mai bine sa dam toti la ASE si totul e ok.....nu?
alicee is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Oct 2003, 17:12   #115
Daniela Nitoi
Novice
 
Daniela Nitoi
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 23
Domnilor si doamnelor,:lol: chestia cu atf-ul, (asa-i zicea pe vremea scurtei mele studentii la celebra institutie de invatamant), e tare relativo-subiectiva! Vorbind de admitere, viata din interior samd. Se vehiculeaza atatea povesti pro si contra, adevarate si a la surprize-surprize, incat nu ma mira faptul ca atf-ul a devenit un fel de magic place cu mutra de bau-bau :evil: .
Asa cum spuneam, am fost studenta la atf pt. scurt timp, (1 1/2 an), la sectia istorie si critica de teatru sau teatrologie, dupa care m-am plictisit :cry: si am emigrat in State, respectiv Chicago. Am intrat foarte simplu, din prima, a doua pe listea cu 8,50 dupa ce am invatat o luna, o gramada de "istorii": ale literaturii universale, ale artelor plastice, ale teatrului universal... Am avut profesori extraordinari: Ileana Berlogea-un om cu o cultura incredibila, si cu o arta de a vorbi absolut captivanta, apoi Ion Tobosaru, care preda estetica si de la care, din felul lui exceptional de a vorbi-cine stie stie, nu intelegeam nimic , apoi domnul Nicoara etc. Numa' ca ceva scartia, nu putem sa fiu atat de creativa pe cat as fi vrut :cry: Stiti cum zicea Iorga, sunt modest, da' tre' sa spun :wink: . Asa... in rest fain dom'le. Mergeam la teatru, colindam salile de cinema cat cuprinde, concerte, bairame si altele, altele. Cu magariile, nu am avut contact, povesti cu mita si plata in natura am auzit si eu da' n-am vazut!
Anyway, cum zice romanu' din America :lol: , viata in atf e faina, daca stii s-o faci cinstita, la care aplici munca multa (asta am invatat din pacate, sau, din fericire mai bine zis la scola americana), si multa pasiune.
Asa ca dati bice fratilor ca merita!

dana

ps. daca aveti intrebari, go for it :wink:
Daniela Nitoi is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Oct 2003, 23:58   #116
capitain
Guru
 
capitain
 
Join Date: Apr 2002
Location: 7th heaven
Posts: 307
Originally Posted by alicee:
sau mai bine sa dam toti la ASE si totul e ok.....nu?

inchipuie-ti! doar n-au ramas toate cele 9 locuri de la fiecare sectie libere!!!
capitain is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Oct 2003, 19:37   #117
alicee
Novice
 
alicee
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17
8) ...mersi Dana pentru edificarea unor puncte suspicioase cu privire la aceasta universitate...pana la urma exista incertitudine si dezinformare pentru ca majoritatea lucrurilor care se spun vin de la cei (paradoxal,dar adevarat!) care nu au nimik de a face cu evenimetele ce au loc in zona aia.Cred ca se pune problema nu atat de profesionalism cat de "biroctatie" care se contureaza pana acolo....ma gandesc de ceva timp sa dau acolo si totul a cam fost "un plan pe viitor",acum insa cand trebuia sa iau decizia asta...imi pun intrebari serioase si nu pentru ca nu ma simt in stare sa concurez cu alti zeci de oameni ci pentru ca nu am incredere ca este un joc cinstit......sau este????????
alicee is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Oct 2003, 20:59   #118
capitain
Guru
 
capitain
 
Join Date: Apr 2002
Location: 7th heaven
Posts: 307
cam 40% e un joc cinstit, daca vrei sa-i spui asa, oricum depinde la ce sectie dai si cine ia anul, sunt multe cazuri cand se intra pe bune, insa acum 2 ani de ex. la regie era liber un singur loc din 7, meaning...take a wild guess! 8)
capitain is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Oct 2003, 21:03   #119
Daniela Nitoi
Novice
 
Daniela Nitoi
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 23
alicee, daca vrei actorie sau regie, treaba se complica; adicatelea trebuie sa te gandesti la niste posibile compromisuri pe care tre' sa le faci. Nu ma gandesc neaparat la treburi murdare! Sfatul meu e, daca poti incearca sa lucrezi pt ceva timp in mediul asta (uite eu am lucrat o perioada la Teatrul Mic si la National - sufleur, figuratie... chestii), si mi-a prins taaaare bine. Mi-a limpezit capul fantastic, apropos de ce facultate sa aleg la atf; ca si eu eram cam confuza :lol: E cu totul altceva sa vezi din interior.

bafta,

dana
Daniela Nitoi is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Oct 2003, 12:15   #120
Leonard Piron
Junior
 
Leonard Piron
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 33
Alcee, nu urma sfaturile Danei. Mai ales cele legate de angajarea in teatru. Ele duc spre suprimarea activitatii sexuale.
Leonard Piron is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:30.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells