Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread
Old 04 Jun 2003, 08:39   #101
blitz43
Guru
 
blitz43
 
Join Date: Apr 2003
Location: Bucuresti, 22 Acacia Avenue
Posts: 747
Sal'!
Mah, eu cred ca Baleena asta e chiar ALS.
Parerea mea!
__________________
Well that was back in the day
And if you weren't there
It doesn't matter anyway
Because you wouldn't understand
blitz43 is offline   sendpm.gif
Old 04 Jun 2003, 09:28   #102
Ambra Blu
Banned
 
Ambra Blu
 
Join Date: Mar 2002
Location: Bucuresti
Posts: 3,292
Originally Posted by Bagheera:
Este vorba de Alex Leo Serban. Mai copii,mai,de ce va jucati cu jucarii prea complicate pentru voi?

Sa inteleg ca Alex Leo Serban este vibrator?
Ambra Blu is offline   sendpm.gif
Old 04 Jun 2003, 09:31   #103
crydead
Guru
 
crydead
 
Join Date: Jun 2002
Posts: 940
Ba, da' vorbeste si tu filozofic: este insashi ideea de vibrator.


-----------------------
Viitorul suna bine.
crydead is offline   sendpm.gif
Old 04 Jun 2003, 09:40   #104
Ambra Blu
Banned
 
Ambra Blu
 
Join Date: Mar 2002
Location: Bucuresti
Posts: 3,292
Hehehehe. Este vibratoritatea. Sau vibrautoritatea? Sau vibratoautoerotizmu'?
Ambra Blu is offline   sendpm.gif
Old 04 Jun 2003, 09:49   #105
Bagheera
Senior
 
Bagheera
 
Join Date: Jun 2003
Location: Bucuresti
Posts: 126
Giulkiuz nepoate,"pen' ca vi s-a pus pata" merge de minune cu"vin spumele pe mine"in aceeasi reclama la detergenti! E o urmare fireasca a procesului de curatare. Cat pentru atavismul tau,parul de pe spate,nu am solutii...De Ricutza m-am luat cu blandete ,placindu-mi sinceritatea cu care de-a lungul timpului isi recunostea inocenta in fata subiectelor ce-o depaseau. In acest context m-a amuzat investirea ei ca "guru".Singurul lucru chiar inteligent"prietenul lui Kaa".E de foarte bine! Restul...jocuri de cuvinte sensibil ieftine.Si inca ceva,"balena asta"nu e deloc ALS!Pana revin,va doresc frumusete!
Bagheera is offline   sendpm.gif
Old 04 Jun 2003, 11:26   #106
blitz43
Guru
 
blitz43
 
Join Date: Apr 2003
Location: Bucuresti, 22 Acacia Avenue
Posts: 747
de unde revii? de la Cannes?
__________________
Well that was back in the day
And if you weren't there
It doesn't matter anyway
Because you wouldn't understand
blitz43 is offline   sendpm.gif
Old 04 Jun 2003, 11:57   #107
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
nu vroiam sa mai revin, da' tot citindu-va aberatiile nu ma pot abtine;
nu, nu sint - i repeat: NU sint! - 'bagheera' dintr-un motiv zdrobitor de simplu: i would never - i repeat: NEVER - wish you 'frumusete'...
chiar nu e deloc - da deloc! - stilul meu ('death, destruction & despair' is more like it!!)...

because i'm BAD, i'm BAD - rau, ranchiunos si razbunator; 'norocul' unora care se dau mari shmekeri (ambra blu, crydead, marx - btw: esti varianta iudeo-crestina (groucho, harpo, chico) sau iudeo-cretina (karl)? - este ca, asa cum spuneam la-nceput, e comod cind te ascunzi dupa pseudonime (forumul e locul in care niste nimeni se transforma in pseudonime, nu?); ghinionul vostru e ca nu las niciodata o insulta nepedepsita: imi voi pune antenele in functiune si, pina la urma, tot aflu eu care sint aia... si-atunci sa vezi caft!
(hm, cam atipic pt un gay, nu? ca veni vorba: de unde stiti ca nu sint unul din urmatoarele: 1. impotent; 2. onanist; 3. zoofil; 4. necrofil; 5. etc?
just a hint: sint such a snob ca n-as accepta niciodata o forma de sexualitate impartasita de altii - oricit de putin numerosi ar fi...

ce vroiam sa mai zic? (pina revin - kiar de la cannes-cluj, this time!)
ah da:
1. ideea cu aparitia mea pe acest forum 'as myself', i. e. a.l.s.) nu-mi apartine, este a moderatorilor; got it, stupid?
2. vreau sa multumesc - pe aceasta cale - tuturor acelora (multi si, unlike some of you, de calitate - de la amyd la... ricutza! ei da, ricutza) care mi-au trimis mesaje personale de simpatie/incurajare in lupta cu incultura si badarania; gestul lor nu va fi uitat;
3. cum ziceam: lucrurile trebuie puse la punct; s-au spus atitea timpenii - campion absolut: ambra blu... the kind of of self-sufficient fucking loser - ca e totusi nevoie sa vina cineva, ca mine, sa le ordoneze intr-un mod exemplar! iar cine nu e de acord - FUCK'EM! sint eu de vina pt incultura unora (care nu ma stiu decit din 'libertatea') si mitocania altora (c-asha i-a facut ma-sa)?
no i'm NOT!
si nu va faceti iluzii: i can master si 'registrul de sus', si 'cel de jos'; depinde de context - eu ma simt equally fine in amindoua
Alex Leo Serban is offline   sendpm.gif
Old 04 Jun 2003, 12:07   #108
Ambra Blu
Banned
 
Ambra Blu
 
Join Date: Mar 2002
Location: Bucuresti
Posts: 3,292
Originally Posted by Alex Leo Serban:
si nu va faceti iluzii: i can master si 'registrul de sus', si 'cel de jos'; depinde de context - eu ma simt equally fine in amindoua

Asta inseamna ca o iei sus, si o dai jos?

PS Nu-ti mai intinde antenele, ca iti zic eu unde sa ma citesti: incearca revista 'Deci'. Ma sparg acolo in cuvinte mult mai dure decit poti tu inghtiti vreodata, frumosul meu inghititor de sabii, magician de bilci, controlor al orizontalei si verticalei. Hai, Daniel, hit me.
Ambra Blu is offline   sendpm.gif
Old 04 Jun 2003, 12:10   #109
Ambra Blu
Banned
 
Ambra Blu
 
Join Date: Mar 2002
Location: Bucuresti
Posts: 3,292
Originally Posted by Alex Leo Serban:
imi voi pune antenele in functiune si, pina la urma, tot aflu eu care sint aia... si-atunci sa vezi caft!

Ma, eu zic sa fii atent la ce vorbesti. Ca vin cu baietii sa run a train on you.
Ambra Blu is offline   sendpm.gif
Old 04 Jun 2003, 12:51   #110
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
aha, revista 'deci' deci... adica revista luzarilor care n-au avut loc in revistele k lumea :roll:
nu te kinui cu ditamai trenu, ca-ti trag eu una peste bot de n-o sa te mai recunoasca nici ma-ta
PS te las pe tine sa stergi pe jos, ca la mansarda n-ai acces - e numai pt vipuri :lol:
Alex Leo Serban is offline   sendpm.gif
Old 04 Jun 2003, 13:00   #111
crydead
Guru
 
crydead
 
Join Date: Jun 2002
Posts: 940
Originally Posted by Alex Leo Serban:
ghinionul vostru e ca nu las niciodata o insulta nepedepsita: imi voi pune antenele in functiune si, pina la urma, tot aflu eu care sint aia... si-atunci sa vezi caft!

Amazonule, nu ne ameninta ca si noi shtim sa dam cu posheta!
crydead is offline   sendpm.gif
Old 04 Jun 2003, 13:03   #112
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
nu posheta, mortule isteric - BORseta, c-asta au bosketarii :wink:
Alex Leo Serban is offline   sendpm.gif
Old 04 Jun 2003, 13:08   #113
marx
Guru
 
marx
 
Join Date: Apr 2003
Location: STIINTA "U" CRAIOVA-o iubire alb/albastra-
Posts: 1,671
Dl. ALS e preocupat cu vanatoare de vrajitoare!Pe el nu-l intereseaza sa produca ceva interesant .Nu te-au obosit rubricile alea infime din Lib.(unde afirmai "X actor si Y actrita joaca bine"),Elle(si acolo alte banalitati),jocul cu liniute din Obsv. Cultural?Crezi ca vrea cineva sa-ti ia locul de gargaragiu printre fitzele de figuranti?Esti anemic domnule daca gandesti atat de pozitiv.Si ce te deranjeaza nick-ul meu?Esti cumva antisemit?Da, intr-adevar sunt marxist de nuanta Zeppo(erau 4 frati daca nu stiai).Spune-mi daca vrei sa-ti dau adresa de acasa poate vrei sa-mi inlocuiesti sulul, pagina aia din ELLE aluneca a dracului de usor.
Te crezi victima unui complot?Spune-mi,si nu-ti mai amintesc spiritul in acest forum.Nu de alta,dar nu vreau sa-mi patez mainile cu sange de cabotin.
marx is offline   sendpm.gif
Old 04 Jun 2003, 13:10   #114
Ambra Blu
Banned
 
Ambra Blu
 
Join Date: Mar 2002
Location: Bucuresti
Posts: 3,292
If I were you, I'd quit bein' a walkalone and stick to bein' a tack head. And, strawberry, don't get too swoll. While you hang around in here, double daring me to Stay Down, the 'Libertatea' newspaper is asking for more, ever more. Aggie, go for it. Stop playin the shower hawk. Go to where no one has ever gone before, to the realm where angels fear to tread. Sex, that is, the niche nobody'll share witcha, for fear of snobbery and snotty behavior.

Si acuma in romaneste, sa intelegi si tu: vrei sa ti-o iei, asa, ca baietii? Ne intlnim in oricare din zilele astea, unde vrei tu, iti aduci si martori daca vrei.
Ambra Blu is offline   sendpm.gif
Old 04 Jun 2003, 13:11   #115
NoOne
Guru
 
NoOne
 
Join Date: Aug 2002
Posts: 709
Send a message via Yahoo to NoOne
Propunere pentru ADMIN:

Inchiderea subiectului.

Motiv? Deja discutzia nu mai are absolut nici o legatura cu filmele sau critica de film.
__________________
To be number one you need two things: attitude and brains. I can fake them both.
NoOne is offline   sendpm.gif
Old 04 Jun 2003, 13:15   #116
Ambra Blu
Banned
 
Ambra Blu
 
Join Date: Mar 2002
Location: Bucuresti
Posts: 3,292
De ce sa-l inchida, ma? Lasa, sa vada si altii ce urit vorbeste the Big Brazar. Cum adica nu are nimic cu critica de film? Ce, criticur de film Alex Leo Serban nu are nimic in comun cu critica? Nu te emotionezi cind il vezi cum vitupereaza? Eu stiu oameni care il urasc cu pasinue, si care vin special pe cinemagia pentru celebrity death matchul asta, unde ALS crede in death & despair, si tries to play the ma(t)cho.
Ambra Blu is offline   sendpm.gif
Old 04 Jun 2003, 13:17   #117
Anonymous
Guru
 
Anonymous
 
Join Date: May 1978
Posts: 40,392
leo fraiericiule poate vrei sa intram peste tine in casa
Anonymous is offline   sendpm.gif
Old 04 Jun 2003, 13:25   #118
NoOne
Guru
 
NoOne
 
Join Date: Aug 2002
Posts: 709
Send a message via Yahoo to NoOne
Ambra, atunci macar sa se creeze un nou subiect: ASL PLS[sorry! :lol: ] ... "ALS impotriva Forumului cinemagia" sau "ALS vs. Romania"...

I don't care daca vine, sta, discuta, se bate sau naiba shtie ce mai face. Sincer acuma? Eu n-am auzit de nenea asta dar nu cred ca e un motiv sa ma iau de fatza lui personala. Cand o sa-i citesc scrierile o sa le comentez pe-alea. Pana atunci eu trag cortina shi ma retrag.
__________________
To be number one you need two things: attitude and brains. I can fake them both.
NoOne is offline   sendpm.gif
Old 04 Jun 2003, 13:25   #119
crydead
Guru
 
crydead
 
Join Date: Jun 2002
Posts: 940
Originally Posted by NoOne:
Propunere pentru ADMIN:

Inchiderea subiectului.


Mai bine il inchidem pe ALS intr-o camera doar cu o masina de scris si cu o superfemeie si l-am terminat.

======================
Viitorul suna ocupat.
crydead is offline   sendpm.gif
Old 04 Jun 2003, 13:26   #120
marx
Guru
 
marx
 
Join Date: Apr 2003
Location: STIINTA "U" CRAIOVA-o iubire alb/albastra-
Posts: 1,671
Am o propunere pt. ALS:sa ne arate si noua cel putin trei articole,cele mai bune, si apoi discutam pe o tema data.Ca la scoala.
Pt. Ambra:totusi vorbim despre filme cu ALS.Sau nu ai chef?Nici eu,dar e totusi si el un omulet care scrie si descrie. De unde stii ca nu poate fi si simpatic?
marx is offline   sendpm.gif
Closed Thread


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 23:54.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells