Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Fanatic

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 02 Mar 2004, 12:40   #1181
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Titanic a fost analizat shi s-a ajuns la concluzia ca de fapt nu merita atatea OSCAR-uri shi ca doar ptr k au construit nava shi au spart fondurile pe la Hollywood a luat ca altfel se faceau de tot kktul ... asha k LOTR a luat pentru cei 7 ani shi 8 luni in care a fost realizat. ROTK a luat de fapt shi ptr celelalte 2...
Proiectu a prins la public shi binentzeles k nu aveau cum sa nu-l premieze ...
LORD OF THE RINGS - bajetul meu :lol:
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Mar 2004, 12:44   #1182
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Originally Posted by BeNnY:
Filmul asta in nici un caz nu merita sa ia tot! SI IN NICI UN CAZ NU MERITA SA INTRE IN ISTORIE ASA CUM A INTRAT si cum am spus mai sus sau in alt topic! Titanic a fost varza dpmdv iar "altu din '50" ? Si anume? A petrecut 7 ani regizand trilogia... si totusi nu, nu merita toate premiile care le-a luat! Si ce daca a scos atatia bani?
Benny tu tzii neaparat sa rupem orice fel de relatzie ... pe bune masoara cuvintele pe aicea pe la topicu meu. ASHA trebuie sa ia shi Star Wars pentru ca fac parte din ISTORIA CINEMATOGRAFIEI... Sunt nishte filme care au atins publicul shi au avut shi incasari shi a fost realizat cu greu pe parcursul a 7 ani shi 8 luni de zile. Munca grea intotdeauna va fi rasplatita.
Ai aruncat nishte vorbe akolo Benny shi n-ai dat nici un motiv concret. Poate ma lamureshti de ce nu ar fi trebuit sa cashtige tot ce a cashtigat ...
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Mar 2004, 12:48   #1183
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Acelashi lucru vreau shi la Star Wars ... pentru ca trebuie rasplatita munca grea a lui Lucas chiar dk nu tot publicul i-a gustat filmele sin seria Star Wars.
ma enervez knd vad k vorbitzi asha fara sa avetzi nici o treaba. Mai ramane sa le punetzi pe acelashi picior cu filmele cu Lorenzo Lamas shi Cynthia Rothrock ... :evil: bitches...
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Mar 2004, 12:51   #1184
raptor
Leprechaun
 
raptor
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 2,535
A trecut si asta...dar macar a trecut cu bine...eu zik la urmatoarea cinemagi-reuniune sa turnam noi un LOTR *romania style*,k suntem destui.... (*)
__________________
absolutely, mr president, absolutely

http://www.youtube.com/watch?v=81bQJGafcjU
raptor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Mar 2004, 12:53   #1185
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Pentru efecte - trebuia sa ia tot...
Pentru coloana sonora - a luat ce mai frumoasa melodie...
Pentru muzica - a luat k dk muzica nu era atat de incredibila filmul nu facea 2 bani ...
Pentru Regie - a luat Pee Jay kre va aduk imediat dovezi ce fel era pe platouri shi cu cata grija, pasiune shi entuziasm a realizat filmul asta
Zicetzi merci k nu au avut candidatzi la Best Actor sau Best Actress k atuncea ar fi fost super ke cacao...
pentru Adapted ScreenPlay - era iar NORMAL sa ia ... so shut the f@ck up ok ?

BIaTCHES...
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Mar 2004, 13:01   #1186
raptor
Leprechaun
 
raptor
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 2,535
pese:Gandalf,dak potzi sa-mi trimiti si mie*cinemagia nu incurajeaza pirateria* ROTK-ul ala frumos,ca sa nu ma uit la filmatzarea aia penibila din sala...Mersi anticipat. (*)
__________________
absolutely, mr president, absolutely

http://www.youtube.com/watch?v=81bQJGafcjU
raptor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Mar 2004, 13:05   #1187
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Originally Posted by raptor:
pese:Gandalf,dak potzi sa-mi trimiti si mie*cinemagia nu incurajeaza pirateria* ROTK-ul ala frumos,ca sa nu ma uit la filmatzarea aia penibila din sala...Mersi anticipat. (*)
Filmul n-a ajuns la mine INCA... tre sa ajung la BUCURESTI 3 cd-uri dupa kre sa ajung la mine shi sa tzi le fac tzie pe urma... NO Problemo!
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Mar 2004, 13:05   #1188
raptor
Leprechaun
 
raptor
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 2,535
M'kay tnx. (*)
__________________
absolutely, mr president, absolutely

http://www.youtube.com/watch?v=81bQJGafcjU
raptor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Mar 2004, 15:42   #1189
WraIth
WitchKing of Angmar
 
WraIth
 
Join Date: Feb 2004
Location: little redneck town
Posts: 1,275
Send a message via Yahoo to WraIth
Ati vazut reclama aia pe PROtv inainte de premii unde,daca trimiteai SMS sau sunai castigai o statueta Golluma shi un set de DVD nu?? A trimis cineva ??Asa de faza
__________________
High life inseamna sa stai o viatza high
WraIth is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Mar 2004, 16:33   #1190
BeNnY
Guru
 
BeNnY
 
Join Date: Feb 2004
Location: nu stiu
Posts: 3,690
Gandalf iti dai seama ca intentia mea nu a fost de nici un fel sa te jignesc!

Cat despre LOTR... eu imi mentin parerea ca CEL PUTIN pentru Cel mai bun Film nu merita sa ia... si nu mi s-a parut corect ca aici parca s-au dat premii pentru toata trilogia ... iar 3 filme vs 1 nu mi se pare corect... :roll:
__________________
apocalypse please
BeNnY is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Mar 2004, 17:06   #1191
MinRep
Legend
 
MinRep
 
Join Date: Jan 2003
Location: Transilvania
Posts: 2,904
Send a message via Yahoo to MinRep
Originally Posted by Ionutz55:
Oricum cu un buget de 300 de mil el a scos 2,7 miliarde deci ce mai

Asta ar trebui sa fie un motiv real?

Originally Posted by Ionutz55:
Din ce am auzit pe la stiri sia petrecut 10 ani pt trilogia asta deci tu spui ca nu merita?

Sau astalalt? (durata filmarilor in ani * k=numarul de premii, unde k=const)

Originally Posted by Ionutz55:
Decat asta titanic si inca unu di 50' au luat 11. Si titanic e o telenovela pt. muieri iar pe alalat nu lam vazut.

Asta e cel mai tare argument... (sincer, eu nu as compara un film adevarat nici cu Titanic, nici cu Ben-Hur si certainly nici cu LOTR)

Oricum, concluzia este transanta:

Originally Posted by Ionutz55:
Deci filmul lui jackson merita oscarurile.


P.S.: Avem(-ti) noroc ca nu se filmeaza toate "Harry Potter"-urile deodata! Trei dintr-astea scot mai mult decat trei din LOTR (poate nu la vanzare DVD-uri) si avand in vedere ca sunt 7, pe bazele sugerate mai sus, "Harry Potter 7" ar trebui sa ia vreo 11 OSCAR-uri si el - pe putin! :lol: Sunt curios daca Gary Oldman - macar - va fi nominalizat la anu'...
__________________
"And in case I don't see ya: good afternoon, good evening and good night!"
(Jim Carrey - "Truman Show")
http://poisonwhiskey.blogspot.com/
MinRep is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Mar 2004, 17:17   #1192
BeNnY
Guru
 
BeNnY
 
Join Date: Feb 2004
Location: nu stiu
Posts: 3,690
Te referi la faptul ca Gary Oldman interpreteaza rolul lui Sirius? Sau dece zici sa fie nominalizat?

Oricum... despre Harry Potter... am citit toate cartile inclusiv a 5-a si sunt mult mult mult mai bune cartile decat filmele!!! Nici nu se compara...
__________________
apocalypse please
BeNnY is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Mar 2004, 17:25   #1193
MinRep
Legend
 
MinRep
 
Join Date: Jan 2003
Location: Transilvania
Posts: 2,904
Send a message via Yahoo to MinRep
Da, la asta ma refeream... Oricum, vorbind serios acum, "Harry Potter" (nici unul dintre ele) nu are nici o sansa sa primeasca vreo nominalizare pentru acting. Si nici altceva (poate doar coloana sonora, efecte, chestii...)


P.S.: Cu cartile iti dau dreptate (desi eu le apreciez din alt punct de vedere...)
__________________
"And in case I don't see ya: good afternoon, good evening and good night!"
(Jim Carrey - "Truman Show")
http://poisonwhiskey.blogspot.com/
MinRep is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Mar 2004, 17:30   #1194
BeNnY
Guru
 
BeNnY
 
Join Date: Feb 2004
Location: nu stiu
Posts: 3,690
Din ce punct de vedere?

Cred ca o sa aiba ceva sanse la categoria Efecte Vizuale pentru ca dupa cum probabil ca stii deja o sa se investeasca vreo 350-400 de milioane de $ in filmul asta... probabil ca fac si ei ceva util cu banii astia :roll:
Cat despre acting... 100% nu primeste nimic aici :lol:
__________________
apocalypse please
BeNnY is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Mar 2004, 17:39   #1195
MinRep
Legend
 
MinRep
 
Join Date: Jan 2003
Location: Transilvania
Posts: 2,904
Send a message via Yahoo to MinRep
E mai greu de explicat punctul meu de vedere, mai vorbim cand apare HP 3... Sa spunem doar ca mi se par ceva mai mult decat simplele aventuri ale psj-ului (poate pentru ca le-am citit in engleza...)

Iar daca HP 4 devine cel mai scump film facut vreodata, mai mult ca sigur ca ia pentru efecte, acum ca s-au dus LOTR si Matrix...
__________________
"And in case I don't see ya: good afternoon, good evening and good night!"
(Jim Carrey - "Truman Show")
http://poisonwhiskey.blogspot.com/
MinRep is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Mar 2004, 20:03   #1196
Ionutz55
Guru
 
Ionutz55
 
Join Date: Jan 2004
Location: Dado Club
Posts: 979
Send a message via Yahoo to Ionutz55
Bai tu nu compara hp cu lotr, acum pe bune ala e film. Bine cum tie ti se pare ca lotr nu merita oscarurile, nici eu nu consider hp un film bun. Prima parte am vazuto si a fost cat de cat buna parerea mea dar a doua cand lam vazut pe ala ca zboara in masina ma plesnit rasu. Lotr a devenit acum cel mai premiat film alaturi de titanic si celalalt. Zimi si mie cine merita oscarurile daca nu lotr.
Cel mai bun film- il merita pe deplin]
Iar la costume,efecte,scenariu, regie, adapted screenplay cine merita daca nu lotr. Vorba lui gandalf noroc ca nu au avut nominalizari pe la best actor ca acum erau 12 nu 11 oscaruri si asa devenea chiar cel mai premiat film
A luat premi Bafta, Globuri de aur, asa ca inchidetzi gura aia. Filmul asta merita tot. E adevarat ce am spus mai sus nu sunt motive dar oricum mai uitate odata la trilogie si mai vb

Peace
Ionutz55 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Mar 2004, 20:08   #1197
BeNnY
Guru
 
BeNnY
 
Join Date: Feb 2004
Location: nu stiu
Posts: 3,690
Cu cine vorbesti tu "inchide-ti gura aia!" :o Sper ca nu cu mine!

SI NU MERITA PREMIUL PENTRU CEL MAI BUN FILM!

Pentru regie hai ... treaca-merge... pentru efecte vizuale si celelalte se mai potriveau! Dar nu pentru cel mai bun!

Oricum n-a spus nimeni ca HP o sa ia vreun oscar sau vreo nominalizare! Si tocmai am spus ca filmele HP mi s-au parut de tot cacatul! Ti se pare tie ca am spus pe undeva ca HP merita oscarul? :o

Watch your language...!
__________________
apocalypse please
BeNnY is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Mar 2004, 20:11   #1198
MinRep
Legend
 
MinRep
 
Join Date: Jan 2003
Location: Transilvania
Posts: 2,904
Send a message via Yahoo to MinRep
Sa ma mai uit inca odata la trilogie... Asta insemna... 9 ore... poate peste 10 ani, dupa ce recitesc "Contele de Monte Cristo"...

N-am comparat LOTR cu HP, am facut doar o gluma. E greu sa compari cinci filme (pana acum) intre ele... ia prea mult timp... dar nu uit eu de chestia asta cand apare HP 3...

cat despre premii... de parte tehnica nu zic nimic (inchid ochii si punem si "regie" la partea tehnica, ca feelings mai greu...), dar la "adapted screeplay" avem, totusi, "Cidade De Deus" (l-ai vazut?). "Mai e si "Mystic River", pe care nu l-am vazut, dar il voi vedea in curand si pot sa fac pariu ca e mai bun ca scenariul trilogiei inelului...
__________________
"And in case I don't see ya: good afternoon, good evening and good night!"
(Jim Carrey - "Truman Show")
http://poisonwhiskey.blogspot.com/
MinRep is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Mar 2004, 20:13   #1199
MinRep
Legend
 
MinRep
 
Join Date: Jan 2003
Location: Transilvania
Posts: 2,904
Send a message via Yahoo to MinRep
P.S.: Cand ai scris"inchidetzi gura" vroiai sa zici "Inchideti gura!" sau "Inchide-ti gura!"?
__________________
"And in case I don't see ya: good afternoon, good evening and good night!"
(Jim Carrey - "Truman Show")
http://poisonwhiskey.blogspot.com/
MinRep is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Mar 2004, 20:14   #1200
WraIth
WitchKing of Angmar
 
WraIth
 
Join Date: Feb 2004
Location: little redneck town
Posts: 1,275
Send a message via Yahoo to WraIth
Mai Oscarurile au fost deja decernate shi nu aveti cum sa le schimbati de-acuma.Ideea este ca LoTR a ramas cel mai bun film ever
__________________
High life inseamna sa stai o viatza high
WraIth is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 18:27.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells