Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Forum > Condica de sugestii si reclamatii

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 13 Oct 2009, 05:57   #1321
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
intrucit pe un topic alaturat se discuta dspr 'debanarea halebardului', va propun - gloria & stefan - un 'troc': debanati-l pe halebard si banati-ma pe mine definitiv

cum vedeti, nu mai intru aici decit pt varii kestiuni legate de persoana mea (insulte, etc) - lucruri care ar putea fi rezolvate si prin emailuri de atentionare direct catre voi

in plus, aceasta insistenta a userului pitbull (am inteles k nu mai 'modereaza', inch'allah!) de a vrea sa creada k cei care revin aici sint minati de cine-stie-ce dependente/nostalgii iubitoare mi se pare insultatoare, cind nu de-a dreptul vomitiva

in citeva sapt voi pleca oricum din tara pt o perioada indefinita, asa incit nu voi mai accesa deloc acest site, so...
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Oct 2009, 07:03   #1322
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Wow, iesirä porumbitä pe guritä!
Eu o sustin! Vivat päsäricile migratoare!
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Oct 2009, 10:19   #1323
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
ce se mai bucura unii, saracii... k si cum ar putea sa-mi ia locul
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Oct 2009, 11:17   #1324
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Originally Posted by Alex Leo Serban:
ce se mai bucura unii, saracii... k si cum ar putea sa-mi ia locul
Doamne fereşte! Te rog frumos, nu mi-o lua în nume de rău, vb vine, , în "patetismul" meu, ori de câte ori mă gândesc la tine singurul cuvânt care-mi vine-n minte este: Poleială!

Poleială de cultură.
Poleială de educaţie.
Poleială de realizări.
Poleială de viaţă.

Mulţumeşte-i lui Dumnezeu că ÎNCĂ nu te vezi aşa cum eşti. Nici măcar tu nu te-ai suporta.

No, şi acum pleacă, nimănui nu-i va fi dor de tine, sau cel puţin nouă, Dragomarei, LucieiT şi restului raţiunii tale de-a fi pe Net şi-n viaţa reală nu ne va fi dor de tine.

Şi acum nu că te blestem (vb cuiva ), dar să-ţi aducă Dumnezeu înapoi, înmiit, binele pe care l-ai făcut, şi pe Net şi-n viaţa reală.

Pentru mine ai fost şi continui să fii un exemplu despre cum să nu fiu. S-a notat, mulţumesc!

On-topic: puţină dragoste în plus. Asta le-ar trebui unora. De fapt nouă tuturor.
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Oct 2009, 11:50   #1325
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
poate cineva sa-i explice fiintei disperate de mai sus k este tot ce detest mai mult la o femeie (isteria + delirul mistic), la un/o roman(ca) ('cultura' de tip cenalul flacara + tudor gheorghe) si la un om (inversunarea de a se crede destept atunci cind toate indiciile il/o contrazic)?

mersi
poate asa invata si k e de prost-gust tot ceea ce face, simte & este - & se potoleste de a-mi mai trimite emailuri cu foto-attachments... pe mutra ei scrie mare spam
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Oct 2009, 12:00   #1326
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Cool

Originally Posted by Alex Leo Serban:
& se potoleste de a-mi mai trimite emailuri cu foto-attachments... pe mutra ei scrie mare spam
Domnu'critic vezi că IAR ai încurat filmul, io sunt aia căreia i-ai urat pe e-mail să facă cancer de col uterin, pozele mele sunt publice pe Trilulilu şi pe Google. Când te-apucă doru'dă o geană pe-acolo.

PÚBLIC, -Ă, publici, -ce, s.n. sg., adj. 1. S.n. sg. Colectivitate mare de oameni; mulțime, lume; spec. totalitatea persoanelor care asistă la un spectacol, la o conferință etc. ♢ Loc. adj. și adv. În public = (care are loc) în fața unui anumit număr de persoane, în văzul lumii. ♢ Marele public = Ansamblu de persoane considerate în raport cu participarea la un eveniment cultural, social, artistic etc. 2. Adj. Care aparține unei colectivități umane sau provine de la o asemenea colectivitate; care privește pe toți, la care participă toți. ♢ Opinie publică = părere, judecată a colectivității; p. ext. public (1). ♦ Care are loc în prezența unui mare număr de oameni. 3. Adj. Al statului, de stat; care privește întregul popor; pus la dispoziția tuturor. ♢ Viața publică = viața politică-administrativă a unui stat; activitatea cuiva în legătură cu funcțiile de stat pe care le ocupă. Grădină publică = parc. Drept public = subîmpărțire mai veche a dreptului, care se ocupa de relațiile persoanelor cu statul. Forță publică = poliție. Datorie publică = datorie a statului, rezultată din împrumuturi interne și externe. Învățământ public sau instrucție, școală publică = învățământ sau școală organizate și controlate de stat. ♦ (Despre persoane) Care ocupă o funcție în stat. – Din lat. publicus, fr. public.
Sursa: DEX '98 | Trimisă de oprocopiuc, 24 Apr 2004 | Greșeală de tipar

PS: bine că mi-ai amintit, să nu uit să-ţi public e-mail-urile, da, da ălea valoroase.

Şi acum pa, "păpuşel".
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Oct 2009, 12:55   #1327
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
este un exemplar banal a ceea ce s-ar putea numi 'nebuna furioasa', stare care se declanseaza - in general - pe fond de 'sindrom nefu'...
banal(a), cum spuneam (:

ps nu as skimba o virgula din ce am spus dspr ea - aici sau pe email
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Oct 2009, 13:15   #1328
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
pai cred ca puteti continua pe e-mail

de-acum sterg
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Oct 2009, 13:23   #1329
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
PLS do, cum emailurile ei ajung direct in spam nu mai e nevoie sa raspund
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Oct 2009, 14:33   #1330
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Originally Posted by Alex Leo Serban:
fidelitatea nu face parte dintre calitatile mele - sint adeptul dictonului 'ubi bene, ibi patria'
Gura trädätorului autodeclarat adevär gräieste.
E unul dintre motivele pentru care si-a adjudecat corectia - cäci fidelitatea, demnitatea, onoarea, caracterul, fac parte dintre valorile în care cred.
Originally Posted by Alex Leo Serban:
intrucit pe un topic alaturat se discuta dspr 'debanarea halebardului', va propun - gloria & stefan - un 'troc': debanati-l pe halebard si banati-ma pe mine definitiv
Originally Posted by Pitbull:
Wow, iesirä porumbitä pe guritä!
Eu o sustin! Vivat päsäricile migratoare!
Reiterez:
ExALSul ne-a fäcut pläcuta (foarte) surprizä (si mai foarte) a unei propuneri foarte rezonabile si utile.
Pentru cä, potrivit maidesuselor afirmatii, l-am iertat pe Halebard (dar numai pe el, nu si camarila alsacianä), insist ca "trocul" propus sä fie acceptat si aplicat.
(In subsidiar, apropo de unele enormitäti debitate în context, am dreptul - si datoria - de a remarca: tendinta inerentä a unor spiritus-pauperi de a proiecta asupra antagonistilor propriile lor träsäturi e unul dintre cele mai revelatoare daruri ale lui Dumnezeu pe Pämânt.)
Stefane, sper cä vei tine cont de urbanismul, pozitivismul si bunul-simt proprii acestui mesaj.
Si de läudabila decizie de a stopa acum prealungita mahala.
Si de trocul propus.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Oct 2009, 14:42   #1331
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
trocul nu se accepta

halebardul a fost banat justificat, leo n-a facut nimic care sa-i aduca o banare
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Oct 2009, 19:13   #1332
miercuri
Guru
 
miercuri
 
Join Date: Jan 2008
Location: internetz
Posts: 2,063
nu reprosez, numai intreb. avatarul lui cuntss e regulamentar?
miercuri is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Oct 2009, 00:10   #1333
Gloria
Super Moderator
 
Gloria
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,342
i-am cerut sa schimbe poza; e, intr-adevar, foarte violenta;
__________________
I am not lucky, I am good...
Gloria is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Oct 2009, 00:22   #1334
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Talking

Originally Posted by Gloria:
i-am cerut sa schimbe poza; e, intr-adevar, foarte violenta;
Şi nu uita să-l pui să-şi traducă nick-ul, asta ca să nu laşi lucrurile făcute numai pe jumătate.
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Nov 2009, 19:08   #1335
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Thumbs down

Originally Posted by ooo333:
[Deleted by moderator: injurii repetate, complet gratuite, la adresa unui artist recent decedat, formulate în acelasi stil agramat-dislexic-cvasi-analfabet, cu accente de oligofrenie sfidätoare violentä; propun bannarea definitivä si färä pic de mustrare de cuget a individului - un timp, a fost o mascotä amuzantä, numai bunä de luat în suturi, da' s-a perimat.]

totuşi ce ne facem cu limbajul lui Pitbull?! nu mi se pare corect ca unui moderator să i se permită CONSTANT să scrie astfel. este a suta oară când o repet, AICI. nu am nimic cu omul, însă când ceri altuia bun-simţ, tu fă-o cel puţin decent, altminteri demersul tău e nul.
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Nov 2009, 19:37   #1336
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Limbajul meu, desi foarte virulent si nemilos, e evident civilizat; sunt termeni decenti si motivati (absolut toate acele träsäturi reies vizibil din mesajele respectivului), nu injurii.
Deci, cei care vor decide "ce se fac cu limbajul lui Pitbull", sunt rugati sä tinä seama de acest lucru.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Nov 2009, 17:07   #1337
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Thumbs down

ce dracului faceţi, că iar nu pot să postez nimic?!
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Nov 2009, 17:09   #1338
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
ne babardim
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Nov 2009, 17:11   #1339
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Question

Originally Posted by StefanDo:
ne babardim
adică? nu le am cu argoul. sau o fi limba literară, şi mi-a scăpat mie?!

PS: totuşi tb să costat că loserii ăia de la Romtelecom au avut dreptate: internetul meu chiar merge mai bine decât la restul lumii, deoarce sunt printre cei 25 (4 membri) online!

PS1: să vină tata-mare Daniel înapoi, el ştie. tu poţi să te cari, pls.

Last edited by Dragomara : 13 Nov 2009 at 17:18.
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Nov 2009, 17:36   #1340
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
tata mare daniel e plecat, ma ai doar pe mine
iar eu stii ce fac
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 06:47.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells