Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 19 May 2010, 18:17   #121
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
chiar asa, abureala,nici eu n-am mai auzit de ei..
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 May 2010, 18:18   #122
abureala
Guru
 
abureala
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 366
Le`as incadra la "gusturi". Daca ti se contureaza o personalitate, ar fi un compromis mare sa te "mulezi" dupa caracterul altuia. Contrastele se atrag dar nu si daca nu ai nimic in comun

Nu am nimic impotriva celor care se distreaza in vama. Dar nu sunt genul care sa`si petreaca vacanta la cort, pe plaja, inconjurat de acorduri de chitara, band bere la pet si amintindu`mi boem de concertele "sarmalele reci"

Last edited by abureala : 19 May 2010 at 18:25.
abureala is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 May 2010, 18:27   #123
copila_satanista
darkest music addict
 
copila_satanista
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,697
))))))
__________________
--- Cand te uiti in oglinda si vezi o pata, sterge-o de pe tine, nu de pe oglinda. ---
copila_satanista is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 May 2010, 18:34   #124
omudindulap
Long Distance Dreamer
 
omudindulap
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 4,157
Daca erau mamaisti sau bambooisti era ok? Iti alegi femeia in functie de personalitatea, cultura prietenilor ei? Ai descoperit ca nu aveti nimic in comun dupa ce i-ai cunoscut prietenii vamaioti?
omudindulap is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 May 2010, 18:43   #125
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Apropo de ce ziceau Abureala si Hera, n-as incadra duda cu vama si 'boemia' mancatorilor de alge la vicii, ci la stil de viata nepotrivit pentru mine. In urma cu vreo 6 ani iesisem dintr-o relatie foarte serioasa, cea mai serioasa, la nici 28 de ani. Nu am cazut in patima betiei, cel putin nu exagerat, ca o bere ca tot masculul la meci, vorba aia , de droguri nu s-a pus niciodata problema, nici macar usoare sau 'energizante' - pur si simplu am dat iama-n pustoaice de 19 ani, studente. Una dintre ele, primul an la filozofie, parea perfecta. Pana cand a-nceput sa abereze despre Vama, despre atmosfera aia, i-am cunoscut prietenele si prietenii si mi-am futut creierii intr-o seara la o bomba ascultand folk amator live. Noua ani n-ar fi trebuit sa fie o diferenta prea mare, dar in situatia respectiva chiar era. Am observat ca un pustan pe la vreo 22 se uita cu jind la ea si m-am fofilat in scurt timp in patul unei colege de 25. A fost ceva firesc, n-a suferit nimeni si s-a petrecut ceea ce trebuia - gasirea pentru fiecare a perechii adecvate.
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 May 2010, 18:47   #126
flori0304
Veteran
 
flori0304
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 216
Originally Posted by abureala:
flori, foarte poetic ai spus`o dar nu toate femeile ia in serios sintagma "la bine si la rau". am prieteni care au intampinat greutati, de cele mai multe ori materiale, si li s`a spus PA.

sunt convins ca o sa gasiti o modalitate sa rastalmaciti ce am spus si sa intoarceti roata dar asta este exemplu concret si restu` sunt outsideri. nu o batea, nu ii aducea injurii, o trata cu respect.

au intervenit astrele si el a ales o uscatura materialista in gradina cu boboci ?

da ati dat din deste nu gluma

aici ai dreptate,in legatura cu situatia materiala,multe femei sunt materialiste,egoiste,parsive ....sau cum vrei tu sa le mai zici(ca mie nu-mi mai vine nimic in minte)
dar sunt femei intre femei asa cum sunt si barbati intre barbati
nu toata lumea-i la fel,aici intervine caracterul si cata mentalitate ai
fiecare om in parte e unicat
acu doar n-oi ramane nemaritata ca majoritatea barbatilor is porci sau tu neansurat ca majoritatea femeilor is c....
flori0304 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 May 2010, 18:50   #127
abureala
Guru
 
abureala
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 366
Nu, ne`am despartit dupa ce mi`a spus ca "i se pare ca nu avem prea multe in comun", dupa vreo 2 luni. De ce as fi contrazis`o ?

Si da, bambooistele sunt si ele o "specie" anume, cu un tel bine determinat si un profil al barbatului ideal care sa includa "potent financiar". Mai bine m`as duce in vama si as canta kumbaia in jurul focului decat sa .. incerc sa ies cu o bambooista.

Daca ai fi acordat putina atentie la ce am spus, ai fi vazut ca nu judec dupa aparente. Nu "imi aleg femeia", ci incerc s`o cunosc. Daca ne sincronizam gusturile, cu atat mai bine. Daca nu, vin sa postez aici sa cad prada judecatilor altora

Judex are dreptate, e un stil de viata. Daca nu se incadreaza in tiparul meu, de ce sa ma adaptez la el ?

Last edited by abureala : 19 May 2010 at 18:57.
abureala is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 May 2010, 19:05   #128
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
bambooistele si restul gagicilor din celelalte cluburi din Dorobanti,nu s-ar uita ele, la tine,Abureala...numai daca ai avea niste accesorii pe masura pretentiilor lor...
fetele din cluburile de fite,sunt o specie aparte, a curtezanelor si prostituatelor de lux.
o fac din placere,atrase de bani si de gandul ca poate unii dintre baietii de bani gata, or sa cada in plasa lor..

si asta e un stil de viata, si va intreb:jude si abureala,ati trece peste prejudecati si daca prin absurd v-ar cadea cu tronc vreo gagica dintre astea ,v-ati insura cu ea?

Last edited by rvn : 19 May 2010 at 19:51.
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 May 2010, 19:47   #129
abureala
Guru
 
abureala
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 366
rvn, o prejudecata e o idee preconceputa asupra unui lucru de cele mai multe ori eronata. Iar asupra bambuistelor se stie ce planeaza si nu e nimic eronat.

Ca sa`ti raspund, nu m`as insura cu o asa tipa dar am avut o relatie cu una. Ce`i drept, era bambuista de sezon, nu de weekend, pe cand eram acasa. Flota de masini, haine, afaceri de familie, salon propriu .. the works

Cu toate astea, rvn, a vazut ceva la mine, desi accesoriile platinum si motorizate lipseau. Sunt simpaticut
abureala is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 May 2010, 20:02   #130
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
"ceea ce a fost demonstrat"!
asta-i cea mai mare prejudecata a barbatilor...
nu s-ar insura cu o" femeie usoara",nici sa-i bati...
n-ai pus in calcul ipoteza ca s-ar putea chiar, sa te indragostesti pana peste urechi de vreuna?
sa te vedem atunci,cum e?
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 May 2010, 20:16   #131
abureala
Guru
 
abureala
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 366
De ce imi atribui vorbe ? Nu am spus ca era "usoara". Veneam din medii diferite, a fost frumos cat a durat si fiecare a mers pe drumul lui.
De asemenea, de ce presupui ca nu eram indragostiti ?
abureala is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 May 2010, 20:34   #132
marius_em
Guru
 
marius_em
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 1,211
Abureala, fuck off! OCS rulz!
__________________
Always look on the bright side of life!
marius_em is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 May 2010, 20:35   #133
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
m-am referit in general,nu speta ta...
cu toate ca si asta este discutabila.indragosteala adevarata nu tine doar un sezon si nici un week-end sau doua...
faptul ca ai petrecut cu ea ,a fost dorinta de a avea o experienta noua. cand curiozitatea ti-a fost satisfacuta ai constatat ca nu mai era cazul sa continui si atunci mers mai departe..
de frica probabil...sa cumva sa te legi de ea...


marius-m,acum s-a terminat spartacus?
vezi ca vine seria 2 acusica...
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 May 2010, 20:42   #134
abureala
Guru
 
abureala
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 366
Thumbs down

Fuck off ? Puteai s`o spui mai elevat ?! De unde dracu` va gasiti toti sa criticati si sa judecati gusturile altuia, nu`mi dau seama
"ocs rulz". cu asta m`ai convins
abureala is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 May 2010, 20:50   #135
marius_em
Guru
 
marius_em
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 1,211
Da, amice, fuck off, si ma fut pe discutia voastra "elevata" care nu e nimic altceva decat o incercare patetica de a eticheta tot, de a pune fiecare tip de comportament intr-o cutiuta, sa stiti de unde sa le luati, doamne fereste sa va surprinda ceva.
Auzi, ca judec gusturi? Ti-am zis si io asa, sa stiu ca nu e nici un pericol sa vrei sa ma futi. E doar preventiv.
__________________
Always look on the bright side of life!
marius_em is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 May 2010, 21:00   #136
abureala
Guru
 
abureala
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 366
Bine "amice", daca te crezi prea bun pentru discutia asta ia du`te tu si plimba`te boem pe strazi, cu un fular in jurul gatului, ca un actor fara slujba, asculta cacatu` ala de formatie, fa poze la ce te taie capu` si gandeste`te la asta : ma f*ut pe parerea ta de "guru atotstiutor" _|_
abureala is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 May 2010, 21:03   #137
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
calmati-va, baieti! ce naiba?
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 May 2010, 06:55   #138
copila_satanista
darkest music addict
 
copila_satanista
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,697
abureala cel putin pe vremuri se strangeau in vama cei mai interesanti oameni acum da... da-o drq de vama ca se umple din ce in ce mai mult de tipe pe toace, gagii cu capul plin de kkt si emo d-aia care nush cu ce se papa viatza. ca cei care se uitau din afara la vama aveau o parere ca a ta ma amuza.. probabil esti si u unul d-ala care urla speriat ca vama e plina de sticle goale si seringi si nici n-ai fost p-acolo-n vremea ei de aur ...
faptul ca ai fugit de o tipa cand i-ai vazut anturajul si modul cum l-ai relatat tradeaza ceva superficialitate despre tine eu cred ca te-ai speriat de un mediu necunoscut si l-ai improscat cu prejudecati, pun pariu ca nici n-ai stat sa vezi cam cat ii duce capul pe amicii tipei, macar ca experiment sa afli cum e in lumea lor (nu sustin ca era sau nu ceva de ei, vb mai mult de ce atitudine mi se pare ca ai avut).
__________________
--- Cand te uiti in oglinda si vezi o pata, sterge-o de pe tine, nu de pe oglinda. ---

Last edited by copila_satanista : 20 May 2010 at 07:03.
copila_satanista is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 May 2010, 08:25   #139
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Copilo, nici tu nu cred c-ai fost in 'vremea ei de aur', decat eventual dusa de parinti. Nu cred sa ai mai mult de 25, iar un calcul simplu arata ca in urma cu 10-15 ani nu aveai mai mult de... 10-15 ani. La varsta aia nu se merge singur(a) la mare, cu atat mai putin in Vama.
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 May 2010, 08:38   #140
abureala
Guru
 
abureala
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 366
copila, am fost de 2 ori in viata mea in vama, asta insumand cam 5 ore. cat trebuia sa stau ca sa`l consider "experiment" ? Eu imi fac vacantele la hotel, incerc sa vad cat mai multe locuri interesante, stiu mereu cat am in buzunar sa nu ma trezesc ca fac cheta sa ajung acasa. Asta sunt eu, si daca nu ma conformez unui anumit stil de viata, inseamna ca sunt superficial ?

Daca citeai mai atenta, ai fi observat ca "nu am fugit" de ea, ea a incheiat totul pe baza "nepotrivirii de caracter" iar eu am fost de acord. Eu cu ea aveam o relatie, nu cu prietenii ei, carora le`am dat sanse, am iesit impreuna, timp in care nu s`a legat mare lucru. Mai putin cu un tip care incerca sa ma prosteasca sa "ma bag" la amway

Am prieteni ce apartin diferitor "culturi muzicale", ma simt bine cu ei cand iesim, am ce discuta cu ei.
" (nu sustin ca era sau nu ceva de ei, vb mai mult de ce atitudine mi se pare ca ai avut)." Apreciez formularea pe care ai ales`o, mai ales intr`un forum in care toti stau in spatele unui avatar si al unui citat "dăştept" si judeca
abureala is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 09:30.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells