Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Forum > Condica de sugestii si reclamatii

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 02 Feb 2010, 13:19   #1621
manwithamoviecamera
Banned
 
manwithamoviecamera
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 474
Originally Posted by Pitbull:
Dupä cum se vede, acest personaj nu mai inträ pe forum decât ca sä se räzbune, sä pläteascä polite, sä provoace animozitäti, sä räspândeascä jigniri, calomnii, minciuni - în timp ce pe coclauri ne insultä, ne mânjeste cu zoaie, se hlizeste la adresa noasträ. S-a zis cu informatiile utile, cu linkurile, cu relatärile de la festivaluri, etc.
De ce-l mai toleräm? Doar pentru cä relativa lui notorietate ne timoreazä prea mult?
A primit avertismentul aspru pe care l-am solicitat?
Sau, dacä nu, existä vreun motiv legitim de a-l trata cu mänusi?

Repet: cer insistent sä i se acorde un avertisment drastic, urmat de bannare în caz de recidivä.
Si sä nu i se steargä mesajele - tocmai pentru a se vedea clar DE CE a fost sanctionat.
Suntem un forum demn si cu respect fatä de lege si moralitate, sau ce suntem...?

Quote:
...Si färä mârlänii la adresa Gloriei, cä munte cu munte se-ntâlneste. Ia vezi!
cer bannarea lui pitbull pentru ca a trecut la amenintzari reale, se cunoaste incidentul amintit mai sus, cu comportamentul sau << de strada>>! amenintzarile fizice sunt infractziuni, se pedepsesc conform codului penal.in primu rand, AMENINTZAREA este o infractziune care se constata de procuror, nu te costa niciun leu - in afara cazului in care procurorul nu considera necesar sa participe, deoarece infractziunea este pedepsita cu inchisoarea mai mica de 3 ani, situatzie in care trebuie sa itzi iei avocat.
te va costa ca sa ceri despagubiri civile.


Quote:
S-a zis cu informatiile utile, cu linkurile, cu relatärile de la festivaluri, etc.
De ce-l mai toleräm? Doar pentru cä relativa lui notorietate ne timoreazä prea mult?

informatziile ultile, relatarile de la festivaluri sunt pe alte siteuri, pe liternet, in dilema veche, alte bloguri si forumuri unde als e respectat . dar de ce nu relateaza pitbull de la festivaluri? ar <<face o figura frumoasa>. ca in fotbal. eu unul, nu ma simt timorat deloc

Last edited by manwithamoviecamera : 02 Feb 2010 at 13:34.
manwithamoviecamera is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Feb 2010, 13:21   #1622
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
orice user care va continua acest conflict primeste un bann de trei zile
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Feb 2010, 13:23   #1623
manwithamoviecamera
Banned
 
manwithamoviecamera
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 474
Originally Posted by Gloria:
stai, manwithamoviecamera, ca leo se referea la a.c. cuza, nu a.i. cuza. Si mai rau... Legionar; sub auspiciile lui, legionarii au omorat oameni nevinovati
din cate shtiu eu, als detesta legionarii si antisemitzii.

Quote:
legionarii au omorat oameni nevinovati
ask pitbull that

Last edited by manwithamoviecamera : 02 Feb 2010 at 13:39.
manwithamoviecamera is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Feb 2010, 13:37   #1624
marius_em
Guru
 
marius_em
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 1,211
Vreau sa vad sange.
marius_em is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Feb 2010, 13:39   #1625
manwithamoviecamera
Banned
 
manwithamoviecamera
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 474
Originally Posted by marius_em:
Vreau sa vad sange.
taie-tzi un desht
manwithamoviecamera is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Feb 2010, 13:43   #1626
Gloria
Super Moderator
 
Gloria
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,342
oops, manwithamoviecamera, cred ca vei fi banat; si marius.
__________________
I am not lucky, I am good...
Gloria is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Feb 2010, 13:46   #1627
marius_em
Guru
 
marius_em
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 1,211
Originally Posted by Gloria:
oops, manwithamoviecamera, cred ca vei fi banat; si marius.

Am zis SANGE!
marius_em is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Feb 2010, 13:57   #1628
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
chiar, gloria, noi ne putem bana unul pe celalalt?
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Feb 2010, 14:49   #1629
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
nu inteleg: acest topic se keama 'reprosuri pt moderatori', da?
deci eu n-am avut decit sa-i reprosez gloriei k nu mi-a raspuns (btw - subtirel 'raspunsul'... si, da, sint ruda cu a.c. cuza; dar kiar n-am nicio vina pt asta! mai ales k sint ruda si cu xenopol - care era, deci, si el ruda cu cuza ), si lui stefando k a inkis - prea precipitat - topicul celalalt (pe care, deci, asteptam raspuns)!

in rest - kiar nu ma consider vinovat de nimic.
nu vad dspr ce 'jigniri', 'razbunari' etc pomeneste un user de p-aici...
dc - & pe cine - sa ma 'razbun'?!
columbeanu mihnea este un critic de film, si el.
la fel de bun cum a fost un regizor de film.
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Feb 2010, 14:53   #1630
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
als, bannat trei zile
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Feb 2010, 19:16   #1631
corinka
Dancer in the Dark
 
corinka
 
Join Date: Jun 2004
Location: Phántasien
Posts: 3,135
De ce a fost bannat ALS? In postarea anterioara si-a exprimat o parere. A fost malitios, dar nu mi se pare un motiv de bannare. Nu-i iau apararea, poate ca uneori exagereaza (desi de multe ori este de inteles), dar pentru postarea de mai sus, bannarea a fost abuziva.
Si a si fost provocat de mai multe persoane. Ca nu s-a provocat singur!
__________________
They say it's the last song.
They don't know us, you see.
It's only the last song if we let it be.
corinka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Feb 2010, 19:32   #1632
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Cori, ai interpretat mesajul doar "la prima vedere" - dar e firesc; conflictul dureazä de câteva zile, si numai urmärindu-l constant, pe tot parcursul, îti poti forma o pärere justä.
(E ca în instantä: studiezi tot dosarul, nu te pronunti doar dupä o singurä înfätisare.)
...Dar nu pot continua, întrucât as risca sä provoc din nou reactii si, implicit, sä redezgrop conflictul - ceea ce, pe bunä dreptate, Gloria si StefanDo au interzis. Iti spun mai multe, într-un mesaj privat.

L.E.
Rog de asemenea sä nu se reia cearta, iar acest mesaj sä fie ignorat de ceilalti. I-am explicat Corinkäi într-un mesaj privat cum stau lucrurile. Dacä altii mai au ceva de adäugat, s-o facä tot asa - discret.

Last edited by Pitbull : 02 Feb 2010 at 20:33.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Feb 2010, 21:12   #1633
redmen
Old School Hollywood
 
redmen
 
Join Date: Mar 2006
Location: Ramnicu Valcea
Posts: 3,221
Chestia nasoala este ca tot echipa Cinemagia pica prost cu fiecare banare abuziva pe care o aplica.

P.S. Acuma ca i`ati dat ban lui ALS banuiesc ca se poate redeschide topicul ala cu criticii de film nu ?
__________________
I had some problems with my screenplay so I bought that book .. "How to Write a Movie in 21 Days".That was a year ago. (Christopher Moltisanti)
redmen is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Feb 2010, 21:19   #1634
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
S-a si redeschis.
Si, de, ce sä-i faci...? Cine-si închipuie cä e un privilegiu sä fii administrator, se însalä amarnic. Functia are ingratitudinile ei - când ai de transat litigii, oricât de limpezi si lipsite de echivoc, tot e greu sä multumesti pe toatä lumea - mai ales când bannezi pe cineva, chiar si pe drept, chiar si doar pentru trei zile, tot îti atragi antipatii. Dar, asta e... Nu poti sä faci omletä färä sä spargi ouä. We move forward and hope for the best.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Feb 2010, 22:13   #1635
manwithamoviecamera
Banned
 
manwithamoviecamera
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 474
stimatzi moderatori, nu am un reprosh sa va fac, ci o propunere.

Originally Posted by redmen:
1. In ziua cand s`a deschis acest topic eram la cineva si nu ma logasem.Am dat click sa vad cine primeste voturi si printre ei era si ALS cu 2 voturi.Seara cand am ajuns acasa am intrat sa votez.Votul meu s`a dus catre ALS ... dar spre marea mea mirare,eu devenisem singurul votant al sau pe ziua respectiva.Probabil ca am fost singurul care a observat chestia asta.

2.Daca stam sa vedem userii care au participat la vot gasim cel putin 3 4 useri care nu posteaza niciodata pe forum dar,culmea,si`au gasit timp pentru a vota aici.Votul multiplu a fost o diversiune.

3.Acest topic a fost un pretext de a se arunca inca odata cu noroi in anumite persoane.

P.S. Este opinia mea personala si sper ca acest mesaj nu va fi sters.
ash dori, facand apel la transparentza si la siteul cinemagia care este cel mai mare si cam singurul site de cinema din romania, ca topicul vechi cu <<criticul roman de film preferat>> sa fie inchis, sa fie facut altul nou, cu voturile la vedere si cu posibilitatea ca votantzii sa voteze doar o singura data, astfel evitandu-se orice conflict. e doar o propunere, multzumesc.
manwithamoviecamera is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Feb 2010, 22:46   #1636
keepwalking
Guru
 
keepwalking
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 2,598
@omul cu camera,

la ce bun alt sondaj?
o noua competitie a vanitatii?
keepwalking is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Feb 2010, 23:24   #1637
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Destul ne-a fost scandalul cu primul, ajunge.
Apropo, sä fie clar un lucru - întrebati pe oricine, dacä nu mä credeti.
O asemenea modificare (falsificare de voturi în poll) e destul de dificilä ca sä-i fie accesibilä altcuiva decât unui PROGRAMATOR PROFESIONIST, si oricum solicitä timp. E cu mult peste puterile Gloriei sau ale lui Stefan - ca sä nu mai vorbesc de mine! Numai Daniel, probabil, ar sti cum sä umble pe-acolo.
Bun - acuma: Daniel e super-ocupat cu programarea întregului site si alte sarcini profesionale. Chiar si când i se cere rezolvarea unor probleme legitime (gen "probleme ale forumului nou"), uneori trec zile pânä-si gäseste rägaz sä se ocupe de ele.
Ei bine, în aceste conditii, a bänui cä Daniel si-a fäcut timp ca sä misculeze un poll oarecare, färä altä mizä decât niste orgolii prostesti, e de o naivitate mai mult decât puerilä (ca sä mä exprim cuviincios). E ca si cum ai zice cä Basescu a intervenit ilicit la un tribunal, ca sä fie scos basma curatä un hot de corcoduse verzi din Pätârlagele, numai fiindcä în campanie a lipit trei afise de-ale lui pe un gard.

Prin urmare, Redmen, în numele consideratiei pe care ti-o port, te rog sä retractezi partea cu "Votul multiplu a fost o diversiune. Acest topic a fost un pretext de a se arunca inca odata cu noroi in anumite persoane", care e de un infantilism compromitätor, ce nu-ti face deloc cinste. Ai tot dreptul sä semnalezi eventuala ciudätenie cu oscilatia voturilor, dar nu se cade sä propui explicatii complet neverosimile. Putin respect de sine, ce naiba?

Last edited by Pitbull : 03 Feb 2010 at 19:23.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Feb 2010, 16:55   #1638
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Question

Io ştiu că e criză... alea-alea, da'totuşi mâine-poimâine sunt 14 februarie, şi respectiv 24 februarie, un concurs CineMagia, ceva?!

No, hai nu vă lăsaţi rugaţi, dacă film de dragoste nu e, atunci om merge şi la teatru!
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Feb 2010, 09:52   #1639
Gloria
Super Moderator
 
Gloria
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,342
Vom avea asa in 2010: concurs pentru Predictiile la Oscar, Concurs de Valentine's si Dragobete, concurs de Martisor, concurs de Paste, concurs ... aaa; pot sa zic doar cu jumatate de an in avans?
Si noua ne plac concursurile, drago.
__________________
I am not lucky, I am good...
Gloria is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Feb 2010, 15:50   #1640
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Cool

Originally Posted by Gloria:
Vom avea.... pentru că şi noua ne plac concursurile.

Bine. Trebuie să remarc constanţa cu care-ţi schimbi avatar-ele, Gloria luptăreaţa, de astă dată.
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 05:10.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells