Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Vreau sa stiu

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 26 Mar 2008, 14:04   #1701
redmen
Old School Hollywood
 
redmen
 
Join Date: Mar 2006
Location: Ramnicu Valcea
Posts: 3,221
si invatamantul ar trebui sa fie gratuit.
__________________
I had some problems with my screenplay so I bought that book .. "How to Write a Movie in 21 Days".That was a year ago. (Christopher Moltisanti)
redmen is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Mar 2008, 14:16   #1702
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Si päpicu'.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Mar 2008, 14:57   #1703
Gloria
Super Moderator
 
Gloria
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,342
Pitbull, dar pana la urma ai aflat ce boala are IMM?
(scrie-mi pe privat)


(:huh: )
__________________
I am not lucky, I am good...
Gloria is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Mar 2008, 15:30   #1704
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
e clar, imm e protagonista unei comedii totale
titlul: actrita, pestera si spiholgul (obtinut prin contagiere freudiana din combinatia speolog/investigatie)

imm, nu face rmn, ca cine stie peste ce dai...
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Mar 2008, 15:37   #1705
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Originally Posted by Gloria:
Pitbull, dar pana la urma ai aflat ce boala are IMM?(:huh: )
Nu. :?
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Apr 2008, 17:43   #1706
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
IMM: salut esti?
IMM: uite as vrea sa comentez si sa vb ceva in legatura cu venire lui bush
IMM: tu ce parere ai?
IMM: si ce crezi ca ar fi bine sa intervine pt ameliorarea si sustinerea cat mai multa a romaniei pt prosperare si armonie atat pe toate planurile cat si pe toata planeta
IMM: poti sa pui pe cinemagia ca eu nu reusesc inca
IMM: sau stai sa incerc
IMM: deci ar fi indicat renuntarea la vize
IMM: pt o paleta mai larga pt calatorii interactionarii
IMM: ,sa sustina proiecte pt schimb de experiente atat pt studentii oferiindu+le burse atat pt posibilitatea de a merge in america dar si salariu pt perioada in care se afla
IMM: oportunitati de calatorii turistice prin colaborari si sustineri materiale
IMM: inteprinderea aici in romania a unei scoli mari si de renumire in toata lumea tip howard
IMM: care sa ofere studentilor posibilitati de studiare ultramoderne,burse mult mai mari dar si burse medicale
IMM: cat si pt elaborare de proiecteîsa fie platiti
IMM: studentii pt fiecare proiect
IMM: sa ofere un suport si material si altele pentru sutinere pe toate planurile
IMM: sa existe colaborari si de ordin medical
IMM: pt a veni medici straini in romania
IMM: si invers
IMM: pt salvarea oamenilor
IMM: gasirea de noi medicamente care sa prelungeasca viata
IMM: sai
IMM: sa ofere tratare 100%
IMM: paratura moderna de investigare totala dar foarte simpla prin scanare de ex si tratare
IMM: rapida
IMM: diagnosticare corescta
IMM: sa fie pace atat in lume cat si in romania
IMM: sa nu existe conflicte de nici un fel ci doar totul sa fie pasnic
IMM: sa traim toti armonios si intr+o buna intalegere pe acest pamant
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Apr 2008, 18:40   #1707
XamWaZ
Junior
 
XamWaZ
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 38
waw ce dezbateri faceti
da nu am vazut si parerea ta despre chestia asta cu bush
a fost doar un monolog.
hai ca eu sunt chiar curios cum e prin bucuresti cu toata treaba asta.
XamWaZ is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Apr 2008, 18:45   #1708
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Umil recunosc cä n-am nici o pärere.
De altfel, nici nu eram online. Mi le-a dat pe toate off.
Dacä se pierdeau - päi vä dati seama...?
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Apr 2008, 18:50   #1709
XamWaZ
Junior
 
XamWaZ
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 38
unul din bucuresti imi zicea ca ii e frica sa iasa din casa sa nu sara SPP-ul pe el.
XamWaZ is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Apr 2008, 00:01   #1710
redmen
Old School Hollywood
 
redmen
 
Join Date: Mar 2006
Location: Ramnicu Valcea
Posts: 3,221
Am auzit ca se intra greu la Howard ...
__________________
I had some problems with my screenplay so I bought that book .. "How to Write a Movie in 21 Days".That was a year ago. (Christopher Moltisanti)
redmen is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Apr 2008, 11:08   #1711
hellsteed
Cavaler de Veste Buna
 
hellsteed
 
Join Date: Jan 2007
Location: Nicosia
Posts: 1,251
io nu inteleg totusi... Daca ea e adevarata si exista si tot ceea ce spune ea e in concordanta cu ceea ce gandeste atunci sigur fata asta are ceva boala la nivelul perceptiei realitatii. Parca ar fi un copil care intreaba de ce respira oamenii paralizati. Howard, sanatate gratuita, sphi... si toate astea... cred ca toti am dori sa traim in lumea lui IMM. Ar fi gratis si dureros nu ?
__________________
Nu conteaza rezultatul cat ideea in sine
hellsteed is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Apr 2008, 14:45   #1712
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
Nu puteti mah s-o ajutati pe fata asta sa-si rezolve problemele de sanatate? Sa strangeti o cheta mana de la mana? :huh:
imm, eu aveam un obicei intr-un timp, colindam dupa fetele de la medicina prin camine, mai-mai m-or lecui prin farmecu' lor, :lol: asa te sfatui si pe tine, gasesti un doftor in devenire (pe care inca nu s-a asezat stratul coruptiei), eventual un virgin plin de cosuri cu nasu'-'n carti toata ziua...il atragi cu mrejele tale, ii faci tu un stripptease acolo la el in camera cand ceilalti se inteleg sa dispara pe nesimtite si i te confesezi ca la badaranii de doctori din romanica, care numai doctori nu-s, sunt teroristi psihotronici, in final iti vor spune asta: "Da ce?! Eu sunt Dumnezeu??? Ce sa-ti fac eu???" (tipand isteric). mi s-a intamplat mie , fireste ca am fost nevoit sa ma vindec singur :huh: - tipa fiind a mai buna doctora din judet! - eu unul, asa procedez, cam la toate problemele mele de sanatate, am devenit propriul meu doctor, consultam farmaciste, studente, ma documentam, etc. Trebuie sa perseverezi si sa nu intri in panica orice-ar fi, e f importanta atitudinea pozitiva. Sanatate!
Neuptolem is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Apr 2008, 16:10   #1713
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Originally Posted by hellsteed:
io nu inteleg totusi... Daca ea e adevarata si exista si tot ceea ce spune ea e in concordanta cu ceea ce gandeste atunci sigur fata asta are ceva boala la nivelul perceptiei realitatii. Parca ar fi un copil care intreaba de ce respira oamenii paralizati. Howard, sanatate gratuita, sphi... si toate astea... cred ca toti am dori sa traim in lumea lui IMM. Ar fi gratis si dureros nu ?
You don't know how right you are! :sleep:
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Apr 2008, 23:33   #1714
irene marlyne monroe
Guru
 
irene marlyne monroe
 
Join Date: Dec 2004
Location: bucuresti
Posts: 1,006
Send a message via AIM to irene marlyne monroe
salutare in sfarsit din nou pe forum!oricum nu ati pierdut nimic deosebit si frumos doar multa suferinta si momente aiurea prin care am trecut.mai ales cu sanatate acu cateva luni ca sunt prob. de sanat.acu ca nu sunt si ca analisele sunt bune!m-am chinuit ,m-am certat cu doctori ,mi-au facut analise dureroase ,pana mi-am facut si edoscopie+a trebuit sa imi bage un furtun pe gat si nimic!ca totul e normal si ca nu am nimic!
dar as vrea sa fie pe bune asa adica sa ma simt si bine si sa nu ma mai trimita repede la psiholog doar ci si sa se ocupe de mine mai mult si sa vada ce si cum,si sa se faca tot posibilul ca m-au exasperat pana si doctorii cu indiferenta ,aroganta si orgoliul lor,importanta banilor care in mod normal nu ar trebui sa fie mai mare ca insasi viata ,sanatatea unui om ci deci sa salveze omul-.
eu am incercat sa vad cum stau lucrurile dar trebuie sa fiu sustinuta si ajutata mai mult fara a fi lasata asa de una singura ca numai pot-VREAU SA STIU SI EU CE AM-SI SA SE FACA TOT POSIBILUL SA IMI REVIN SI SA MA FAC SANATOASA!
plus ca incepusem un tratament pt ceva desi nu imi reactualizasera analisele ,acum cica numai este acel ceva.ce pot crede oare?sa mai continui tratamentul?oi fi sanatoasa?sau doar imi ascund ei lucrurile pentru a nu ma preocupa eu prea tare.dar nu trebuie este dreptul meu sa stiu cum stau cu sanatatea si apoi sa se incerce sa fac tot posibilul sa imi revin.speranta este mai tot timpul ,si apoi in ziua de azi totul este posibil si cu siguranta si o solutie pt problema mea a altora etc,o sansa la sanatate ,la viata si la o viata mai buna si mai frumosa.
in fond si la urma urmei tot noi ne facem viata frumoasa sau mai putin.totul este posibil de ce nu am incerca sa traim armonios unul cu altul si apoi sa devina o lume armonioasa pe o planeta armonioasa echilibrata intr-un univers abundent si armonios.ca altfel totul se revarsa tot asupra noastra asa ca mai bine sa emanam energie pozitiva ,armonioasa ca sa primim la fel.stiti se si zice- bine faci bine gasesti-,sau ce tie nu iti place altuia nu-i face-,iubeszte-ti aproapele tau ca pe tine insuti-.v-ati intrebat vreodata ce poate sa insemne asta? explicatia este in exemplu si ceea ce am spus mai sus sa traim intr-o armonie completa,intelegere dragoste ,incredere si multumire pe toate planurile unii cu altii si tot odata cu universul .facand acest lucru vom putea primi acelasi lucru multa dragoste armonie si numai bine.deci sa purcedem la drumo pt a fi mai buni! ok e tarziu ,dar voi mai intra si ma voi descarca.sanatate!
__________________
irene marlyne
irene marlyne monroe is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Jun 2008, 06:29   #1715
irene marlyne monroe
Guru
 
irene marlyne monroe
 
Join Date: Dec 2004
Location: bucuresti
Posts: 1,006
Send a message via AIM to irene marlyne monroe
salutare,
tin sa va anunt ca am tinut-o numai in petreceri .am fost la nunta surorei melein italia apoi la jud.valcea la nunta fratelui meu si la botez.mai lipseste a mea .oare cand va fi?sau sa fac si eu copii?dar cu cine,cand ?ca inafara de ceva imaginar -telepatic-virtual niciprieten nu prea am mai avut ,sau vreo aventura ceva etc.numai sa nu imi trompaie hormonii prin creier
:lol:
uite ceva interesant am primit o carte de 2000 de pagini pe net de la cineva cu un fel de momolog -unul care vb cu el insusi si cu D-zeu.cartea e frumoasa ca lectura ca practic are tipul talent in a scrie caci acum nici nu dorm ca vreau sa citesc ca imi place e si comica uneori,numai sa nu imi dea dureri de cap de prea mult stat la calc.oricum inca nu sunt convinsa ,nu stiu daca e adevarata sau nu. :hmm: dar imi place sa citesc asa pur si simplu chiar daca e o cidatenie e ceva interesant si inedit.ok va pupic ca mai am de citit daca tot nu am dormit.
__________________
irene marlyne
irene marlyne monroe is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Jun 2008, 10:51   #1716
irene marlyne monroe
Guru
 
irene marlyne monroe
 
Join Date: Dec 2004
Location: bucuresti
Posts: 1,006
Send a message via AIM to irene marlyne monroe
http://www.libertatea.ro/index.php?s...ire&sid=206245
SA MA VOTATI CAND CA VI CAZUL.MERCI.AS VREA SA FIU CASTIGATOARE SI SA PREZINT EU VREEA SI SA MERG IN CALATORIE IN GRECIA.SI SIGUR VOI FI.VA FI BINE.SI ASA VOI MAI TRECE PESTE MOMENTELE MELE.ETC
__________________
irene marlyne
irene marlyne monroe is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Aug 2008, 22:42   #1717
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
I-Me-Me-ule, ce-ai mai fäcut în ultima vreme?
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Aug 2008, 21:30   #1718
irene marlyne monroe
Guru
 
irene marlyne monroe
 
Join Date: Dec 2004
Location: bucuresti
Posts: 1,006
Send a message via AIM to irene marlyne monroe
salut
am intrat sa va salutsi daca tot am inceput eu sa imi expun ideile am sa mai atasez cateva pareri aspecte care ma deranjaza si trebuiesc ameliorate.
1/vreau sa se previna ,salveze toate bolile,sa existe apartura competenta care sa dea un diagnostic corect si sa il trateze.
2/in mediul educational sa existe gratis cum am mai zis
3/vreau ca fiecare locuitor sa sa ii revina automat o suma de bani care sa asigure un trai decent lipsit de griji si care sa ii ofere o viata decenta o viata buna .in acest caz chiar daca persoana are o perioada proastra cu banii /poate fi asigurat,daca este bolnav si nu poate munci la fel,daca a ramas fara job la fel/daca este o persoana vulnerabila la fel.chiar daca are bani mai multi numai conteaza.
4/vreau sa existe joburi pt fiecare ,usi deschise,joburi asigurate care sa ofere siguranta plasarii pe piata muncii.fara a exista stresul pt gasirea unui job ,ci doar schimbarii pt un altul mai bun.
5/ vreau o viata mai buna mai frumoasa,prospera ,lipsita de stres ,griji,bolala,moarte iar noi a traim ca/n paradis si sa ne iubim si sa ne vrem binele
vreau sa nu mai existe teroarea de a nu putea avea incredere in celalat de teama de a nu ti face rau,si sa fi atent la obstacole si la impedimemntele survenite de celalat.este dureros sa ne facem rau unii altora doarece se poate rearsa tot asupra noastra.
si apoi bine facem bine vom gasi,iar celuilat sa facem si ceeA CE vrem sa primim si noi.
6/vreau sa se rezolve problemele de inundatie,caldura,si alte calomitati/SA SE GASEASCA SOLUTIIILE EFICIENTE.
de ex am vazut la stiri ca parlamanterarii si/au pus aparatura pentru filtratul aerului,adica sa faca un aer pur si nu poluat.
ar putea sa dea la toti locuitori un astfel de aparatura.sau sa o faca mai mare penytru a fi in masura sa filtreze efectiv aerul.ca la oras sa respuram aer de munte.si asa sa ave,m o sanatate mai buna,plamani fortifianti,creie oxigenat si deci stres eliminat.
si camp de ozon salvat!
sau poate sa regeze ploiile sau temperatura .daca este prea cald sa se faca normal si placut,daca este seceta sa ploua,daca sunt inundatiiii sa numai ploua prea mult.iar petru cutremure case flexibile din material care isi revinela forma initiata.
sau pana atunci unde este agricultura si nu prea ploua,rimaria sa se ocupe de localitatile respective pentru irigare automata si gratis daca se poate .de ex acolo la costesti jud valcea sunt cismele de apa termala /ar putea sa o valorifice in baii balneare,saustranduri cu apa termala.
IAR EU CAT MAI REPEDE SA IMI GASESC UN JOB SAU SA IMI VINA EFECTIV BANII
__________________
irene marlyne
irene marlyne monroe is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Aug 2008, 00:11   #1719
redmen
Old School Hollywood
 
redmen
 
Join Date: Mar 2006
Location: Ramnicu Valcea
Posts: 3,221
Imm Almighty !
__________________
I had some problems with my screenplay so I bought that book .. "How to Write a Movie in 21 Days".That was a year ago. (Christopher Moltisanti)
redmen is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Aug 2008, 00:37   #1720
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Imeme is back!
She's back, she's back, she's baaack!!!

(Mie sä-mi multumiti, c-am prins-o pe mess si-am adus-o aici cu forta. Pauline, vreau un grätar cu vin rosu!)
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 16:48.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells