Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Vreau sa stiu

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 09 Dec 2003, 12:23   #1
ctoma
Senior
 
ctoma
 
Join Date: Oct 2001
Posts: 88
Mystic River ?

M-ar interesa daca stiti cand si daca o sa vina in 2004 in cinematografe Mystic River pe care nu l-am vazut trecut la "In curand"

Alte filme pe care nu le-am vazut trecute :
The missing
Human Stain

Multumiri anticipate.
ctoma is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Dec 2003, 12:57   #2
emanuel
Maestrul
 
emanuel
 
Join Date: Aug 2001
Posts: 1,579
Send a message via Yahoo to emanuel
Mystic River nu mai apare pe ecrane...
The Missing nu te-ai uitat bine pe lista... are premiera pe 3 martie 2004, iar titlul romanesc va fi Disparutele. Dar nu te bucura... are sanse mari sa apara doar intr-o copie sau deloc...
Humain Stain inca nu are data de aparitie in Romania (nu a fost achizitionat inca de nici un distribuitor).
emanuel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Dec 2003, 15:44   #3
PoliFanAthic
Guru
 
PoliFanAthic
 
Join Date: Oct 2002
Location: Timisoara
Posts: 1,434
Send a message via ICQ to PoliFanAthic Send a message via AIM to PoliFanAthic Send a message via MSN to PoliFanAthic Send a message via Yahoo to PoliFanAthic
Aaaa...cum adica Mystic River nu mai apare?
PoliFanAthic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Dec 2003, 16:10   #4
Ping
Veteran
 
Ping
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 160
Intr-o lume a internetului si a stocarii informatiei pe cd-uri, cred ca singura sansa a distribuitorilor este sa aduca filmele foarte repede, gen Matrix revolutions.

Mai sunt dispus sa astept daca aflu ca un film care ma intereseaza va veni intr-un viitor rezonabil (cazul Dogville - sper ca amanarea asta nu e semn rau).

Dar atunci cand aflu ca filmul nu mai vine (sper sa nu-ti dea nimeni in cap pentru o asemenea veste) ce pot sa fac, trebuie sa ma descurc nu ?
Ping is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Dec 2003, 16:14   #5
emanuel
Maestrul
 
emanuel
 
Join Date: Aug 2001
Posts: 1,579
Send a message via Yahoo to emanuel
Originally Posted by Ping:
Mai sunt dispus sa astept daca aflu ca un film care ma intereseaza va veni intr-un viitor rezonabil (cazul Dogville - sper ca amanarea asta nu e semn rau).

Stai linistit, Dogville va intra pe marile ecrane din 2 ianuarie 2004, copia fiind deja aici...
emanuel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Dec 2003, 11:41   #6
snatchro
Guru
 
snatchro
 
Join Date: May 2002
Posts: 308
Send a message via MSN to snatchro Send a message via Yahoo to snatchro
Originally Posted by emanuel:
[...]copia fiind deja aici...
Doar una??? :cry: Jeez!
snatchro is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Dec 2003, 11:53   #7
emanuel
Maestrul
 
emanuel
 
Join Date: Aug 2001
Posts: 1,579
Send a message via Yahoo to emanuel
Nu stiu daca va fi doar una sau doua, dar oricum, la cate te asteptai? 10?
Iti dai seama ca va fi un film care nu va face multi spectatori....
emanuel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Dec 2003, 12:04   #8
snatchro
Guru
 
snatchro
 
Join Date: May 2002
Posts: 308
Send a message via MSN to snatchro Send a message via Yahoo to snatchro
Eu de fiecare data cand aud de doar o copie ma gandesc (si mai mult ca sigur se va intampla asta) ca va rula in Bucuresti numai la Mall, ce sa mai vorbim de orasele de provincie (eu sunt din Buzau si e acolo sigur n-o sa ajunga). Bani n-am de Mall, asa ca parca vad ca o sa-l vad pe la Lira cu pelicula intr-o stare deplorabila si rugandu-ma de plasatoare sa ma lase de unul singur in sala. Asta-i tot.
snatchro is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Dec 2003, 13:30   #9
Nightwane
SadoMasoChrist
 
Nightwane
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 2,772
Originally Posted by emanuel:
Nu stiu daca va fi doar una sau doua, dar oricum, la cate te asteptai? 10?
Iti dai seama ca va fi un film care nu va face multi spectatori....

si de ce sa nu faca multi spectatori? pt ca nu e lotr sau matrix sau alte porcarii...nu se duc incultii de rand la filme ca dogville...
__________________
Switched On Lotus
Nightwane is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Dec 2003, 13:42   #10
emanuel
Maestrul
 
emanuel
 
Join Date: Aug 2001
Posts: 1,579
Send a message via Yahoo to emanuel
Pe 2 ianuarie Dogville va avea premiera la cinema Studio din Bucuresti.
Filmul este adus intr-o copie si NU va rula si la Mall.
emanuel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Dec 2003, 02:57   #11
KORBEN
Guru
 
KORBEN
 
Join Date: Nov 2003
Location: deeper underground
Posts: 1,428
va cam agitati cu dogville

...si bine faceti
pe de alta parte io sunt FURIBUND
KA nu intra pe ecrane mystic river
tocma ce`am treminat d citit cartea si chiar vreau sa vad filmul
o sa`l iau pe cd
:cry:
__________________
If I was not me, I would hate me too
Just like you do
I don't need to need you
Tell me what to do, tell me what to say
KORBEN is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Dec 2003, 01:59   #12
Leonard
alter-ego
 
Leonard
 
Join Date: Feb 2003
Location: Paper St. Soap Company
Posts: 1,967
Send a message via Yahoo to Leonard
Originally Posted by emanuel:
Nu stiu daca va fi doar una sau doua, dar oricum, la cate te asteptai? 10?
Iti dai seama ca va fi un film care nu va face multi spectatori....

nu stiu de ce distribuitorii au astfel de prejudecati. nu zic ca atrage atatia spectatori cat la Matrix sau LOTR dar oricum. daca ai fi venit cand a rulat la dakino, iti dadeai seama ca e un film care totusi prinde la public. Sala era arhiplina, nu mai erau locuri nici pe scari, nici la intrari, cu toate acestea oamenii au rezistat pana la sfarsit, inclusiv cei care au stat in picioare tot filmul... spre deosebire de, sa zicem, a taking picture, unde sala nu a fost plina, iar dupa jumatate de ora de film, au plecat cam 1/3 din cei care erau (inclusiv eu). Si, desi Dogville era netitrat, m-a surprins sa vad ca publicul a inteles si a reactionat la replicile mai interesante: rasete (mai mult de soc cred) dupa ce James Caan ordoneaza "kill them all and burn the town", culminand cu aplauzele frenetice la replica lui Grace "kill the kids first and let the mother watch".

super film! pacat ca nu apare la Mall, eram dispus sa cheltuiesc niste bani in plus sa-l mai revad cel putin odata in conditii maxime, desi l-am vazut de 2 ori.
__________________
Prepare to evacuate soul
Leonard is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Dec 2003, 02:35   #13
Leonard
alter-ego
 
Leonard
 
Join Date: Feb 2003
Location: Paper St. Soap Company
Posts: 1,967
Send a message via Yahoo to Leonard
iar in legatura cu Mystic River, si eu sunt dezamagit ca nu mai apare la noi. nu inteleg care e logica distribuitorilor. desi nu-mi place sa aduc astfel de argumente (total neimportante pt mine), a avut incasari destul de mari pana acum (51 mil $ numai in SUA), iar pe imdb, a patruns deja in top 200. si chiar ALS spunea ca l-a vazut la Cannes si i se pare genul care prinde la public.
__________________
Prepare to evacuate soul
Leonard is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Dec 2003, 09:05   #14
Ping
Veteran
 
Ping
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 160
Citat Leonard :

nu stiu de ce distribuitorii au astfel de prejudecati. nu zic ca atrage atatia spectatori cat la Matrix sau LOTR dar oricum. daca ai fi venit cand a rulat la dakino, iti dadeai seama ca e un film care totusi prinde la public. Sala era arhiplina, nu mai erau locuri nici pe scari, nici la intrari, cu toate acestea oamenii au rezistat pana la sfarsit, inclusiv cei care au stat in picioare tot filmul...
------------------------------------------------------------------------------------

N-am fost la Dogville dar am fost la A talking picture. Oamenii de pe acolo aratau altfel decat cei pe care ii vedem de obicei la filme. Sunt sigur ca a fost la fel si la Dogville. Nu sunt genul reprezentativ pentru publicul larg care sa se inghesuie in salile de cinema.

Si cred ca distribuitorii stiu ce fac. Undeva pe Cinemagia se scria ca se estima o cifra de 70.000 spectatori la Recrutul si iata ca a strans numai ceva mai mult de 40.000. Pacino, Farell, actiune, ce asteapta publicul asta ? Sigur nu Dogville.

Sau de exemplu Cidade de deus. E adevarat ca nu i s-a facut reclama ca lui Revolutions dar s-a scris ca e un film bun, are violenta, de ce nu a prins, numai pentru ca nu are actori cunoscuti?
Ping is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jan 2004, 16:27   #15
emanuel
Maestrul
 
emanuel
 
Join Date: Aug 2001
Posts: 1,579
Send a message via Yahoo to emanuel
O veste buna: distribuitorii s-au hotarat totusi sa aduca Mystic River... probabil ca intr-o copie, dar oricum... au stabilit data premierei 12 martie 2004.
Sa speram ca nu se razgandesc...
emanuel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jan 2004, 16:55   #16
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Originally Posted by emanuel:
O veste buna: distribuitorii s-au hotarat totusi sa aduca Mystic River... probabil ca intr-o copie, dar oricum... au stabilit data premierei 12 martie 2004.
Sa speram ca nu se razgandesc...

dk nici filmul asta nu ajunge la noi khiar e de kkt Romania asta pe bune ... super film pe kre il super vreau sa-l vad ......
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jan 2004, 17:49   #17
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
vazut, nu m-a impresionat. drama. clasic. PREA clasic. nimic nou sub soare. jucat bine. atit.
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 13:48.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells